TrekStor vibez İnceleme

'Trekstor' bölümünde Be Creative tarafından 5 Şubat 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    HD555'in iki sürümü mevcuttur. 1. sürüm 120ohms olup görüldüğü gibi daha yüksek dirence sahip olup amfisiz kullanılamayan sürümdür. 2.si ise daha sonra çıkan, direnci düşürülmüş, portatif ürünler için de kullanılabilir hale getirilmiş olan modeldir. Bu konuda yanılıyorsun büyük ihtimal, eski sürüme baktığın için :wink

2. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Bu arada Trekstor'un açıklaması da tamamen saçma sapan. Patlama sorunu tamamen yaptıkları dandik güçlendirme ayarından dolayı oluyor, crossfading ile falan bir ilgisi yok. Açınca düzelmez yani. Ne Rio kullanıcıları ne de Vibez kullanıcıları o ayarın daha ne işe yaradığını anlamadı, saçma sapan bir şey.

3. berat23

berat23 FLAC

Beğenileri:
    24
    grafiğe bakmadan sennheiserin stesinden speclere baktım empedans verirken tahmini kelimesini kullanmışlar.buda demekki büyük ihtimalle dc direncini yazmışlar.dcde frekans diye bişey olmadığı sabit olduğu için sadece 50 ohm olmuş.yani ac (ses sinyallerini kastediyorum) altında çok farklı değerler çıkabilir.neden böyle yapmışlar bende çözemedim.sonuşlara şunuda ekliyorum

hd555 50ohm değildir.

yazarken edit:bu sennheiser tüm modellernde böyle yapmış.hatta cx300 düz 16ohm iken sennheiser en az 16 demiş.o zaman şunu çıkarıyoruz fabrika verilerinden ziyade bağımsız ölçümler doğrudur

4. berat23

berat23 FLAC

Beğenileri:
    24
    bu arada bu güçlendirme ne işe yarıyor.klavuzda falan bişey yazmışlarmı?

sinüs üreteci yaparsam kulaklıkların empedanslarını bide ben ölçeyimde iyice prtalık karışsın :p

5. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Vallahi Sennheiser yalan atıyorsa da DAPlar yalan atmaz. Açık ve net şekilde S200 ile bile saatlerce dinlediğime göre netice açık yani... [Madem tekniği anlamıyorum pratiğe bakayım :)]

6. berat23

berat23 FLAC

Beğenileri:
    24
    ama şu var pratikte sorunu anlamak hemen olamayabilir.vibez çok narindi saçmaladı.belki s200 delikanlı çıktı buna dayandı.şimdi benim bildiğim bu tarz sorunlar amfi katında olur neden vibezin kullanımı değişiyor onu anlamıyorum.hem yüksekten ziyade düşüğün sorun yapması lazım.inanın ne biliyosam hepsini değiştiricem bu alet yüzünden.

benim aklıma en baştan beri yazılımsal bir problem geliyor.fw güncellemesini bekliyorum

7. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Doğru uzun vadede sorun yaratabilir S200 ile ama 1kişinin bile sorununu görmedim yani araştırmalarımda. HD555 ve HD595'in 50ohmlik sürümleriyle ilgili head-fi'de birçok konu var. Ve amfisiz şekilde rahatlıkla çalışabildiklerini herkes söylemiş. Sorun oluyorsa da bayağı uzun vadede galiba :) Amfisiz şekilde doyar mı doymaz mı, sorun yaratır mı tartışması bile yok onlar için, herkesin cevapları net...

Evet etkileniyorsa amfi'de olması lazım, microdrive'ın veya tekerleğin saçmalaması ne alaka hiç anlamadım.

8. berat23

berat23 FLAC

Beğenileri:
    24
    hoca sorun direk mikrokontrolcüde.böyle şey olurmu.senin amfi saçmalıyor bu benine vuruyor aletin.sanki kalp krizi geçiren insan gibi

9. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    head-fi de vibez ile bu sorunlari yasiyanlar yokmu..tamam fazla kullanicisi yok ama..genede ustune gitmislerdir..hic ses seda yokmu ki orada :embarrassed

10. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4

dapreview'da bile vibez'den bi haberler... Hiçbişey bilmiyorlar... Adamlara biz söyledik neler olduğunu

11. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Evet oralarda kullanıcı sayısı çok az. Vibez ile ilgili tatmin edici bilginin bulunabileceği, paylaşılabileceği tek yer Riovolution. Zaten ben de bu sorunu oraya yazdıktan sonra oradaki birinden öğrendim...

12. maxi_rocker

maxi_rocker Guest

bende herşeyi hallettim ve yakın zamanda vibez sahibi olacam ama aklımda bazı soru işaretleri var.cevaplandırırsanız gerçekten çok sevinirim.

1- benim için ses kalitesinin yanında ses yüksekliğide çok önemli gerçekten ve bundan genel olarak bahsedilmediğini görüyorum.mesala ben vibezle son ses açıp kulağıma takamayacağım derecede yükses sesle müzik dinleyebilir miyim?genelde türkçe rap dinleyen biriyim.aradada rock parçaları dinleyebilirim

2- kulaklık ohm sorunu.benim kullanmak istediğim kulaklık HQ-1700 olacak.kulakiçi dinlemek istediğimdede içinden çıkanı veya elimdeki MDR-E829V ile dinleyebileceğim.acaba bu kulaklıklarla bi sorun yaşama ihtimalim var mı? ayrıca HQ-1700 ile iyi performans alabilir miyim vibez ile.çünkü şu an için kulaklığa pek bütçem yok.

bu konulara açıklık getirirseniz gerçekten çok sevinirim.cevabınızı bekliyorum

13. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    1-) O güzelim kulaklarına niye zarar veriyosun? :) Ses yeterince fazla. İstersen equalizer'dan iyice yükseltebilirsin

2-) Hq 1700 ise 35 ohm bir kulaklıktır ve sorun yaşamazsın ;)

14. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Türkçe rap dinliyorsan bence vibez seni tatmin etmeyebilir. Çünkü rap müzik doğası gereği alt frekanslara öncelik veren sonra da vokallerin olduğu midlerin geldiği tizlerin ise fazla kullanılmadığı bir tür. Bu durum da vibez biraz fazla kaçabilir.

Düşünebileceğin diğer seçenekler; bol efekt bam güm seviyorsan Cowon Mp3 çalarları (efektler açıkken kafa patlatan ses seviyelerine çıkabiliyor). İkinci olarak iRiver Clix 2 vb. bir cihaz düşünebilirsin. River'lar da baslarda ki dominantlığı ile meşhurdur. Son olarakta Sony S615 ya da A815 modellerinden birisini düşünebilirsin.

15. maxi_rocker

maxi_rocker Guest

ya şimdimi söylenir bu allah aşkına.siparişi geçtim hs.com.tr'den.ürün yakında elimde olacak :( :( :(

16. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Şimdi gördüğüme göre şimdi söylemişim. Ayrıca kapıdan kapıya satışlarda 7 gün içinde iade hakkın var.

17. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    keşke ben okusaydım =) hem hq 1700 var hem arada türkçe rap dinlerim.

şimdi gelen bence kutuyu açma bile. iade et. çünkü ikinci elde vibezi kıymetine satamayacaksın.

hq 1700 çok eğlenceli bir kulaklık. tizler berbat ama tam da rap gibi patlayan baslara uygun. midler de idare eder ama kesinlikle fiyatına göre rap için biçilmiş kaftan.

ben zaman zaman d2 ile de kullanıyorum. 50 ses seviyesi var. 45 e kadar çıkarsın ama üstüne dayanamazsın. yani hq1700 de dayanamaz zaten. d2 hoşuna gidiyorsa alabilirsin. pişman olmazsın. zaten ikinci elleri 200 milyona kadar düşmüş.

kalan paranla da ultimate ears super.fi 5 eb al. ya da paran varsa en son çıkan shure'a (modelini tam hatırlamadım ama bas seslerin çok çok iyi olduğunu okudum) yönelebilirsin. böylelikle dışarı da kullanmak için güzel bir kulaklığın olur.

18. maxi_rocker

maxi_rocker Guest

hq-1700'ün tam rap kulaklığı olduğunu söylemişsin ama bana açmadan iade et demişsin.ne dediğini anlamadım ya?

ayrıca daha ürünü almadan hayal kırıklığı yaşıyorum desem yeridir.hemde o kadar çaba gösterip bütçemi zarzor ayarlayıp almama rağmen...

19. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    @maxi_rocker
    Ferhat Vibez'ı kastediyor kanımca. Ancak Vibez'ın tonlandırıcısı sana istediğin sesi Rap'te verecektir kanımca. Tamam Mach3bass'ta son seviye kadar güm güm vuran bir bass alamazsın belki, ama yakın bir seviyeye kadar yeterince sert bass ve güçlü ses alabilirsin. Aynı zamanda bu konuda bassın sertliği ya da ses seviyesinin yanında bakılması gereken şu konuların değerini de ileride anlaman çok muhtemel: Sesin temizliği, dip sesin azlığı, çalma özelliklerinin rakiplerini katlaması, EQsuz dinlemek istediğinde de en iyi sese sahip olması ve her türde aynı çizgide performans verebilmesi aynı zamanda.

D2 veya iRiver belki daha bass ağırlıklı sese yatkın. Ama daha temiz değiller, uygun oldukları türler de çok kısıtlı, crossfading-gapless playback ya da ayrıntılı dj özelliklerini de içermiyorlar. Sonuçta %100 müzik isteyen birisine "sorun çıkarmayan" bir Vibez her zaman en iyi seçenek olacaktır bence. Ama satın almanın benim görüşüme göre risk olduğunu da söylemiştim, çünkü keyfine göre bile sorun çıkaracak kadar hassas neredeyse. :)

20. maxi_rocker

maxi_rocker Guest

pm'dede belirttiğim gibi mesajın içimi rahatlattı gerçekten.ileride oluşacak sorunlarıda garanti yoluyla çözebilirim inşallah. artık deneyip göreceğiz. zaten yine forumdan yazışırız ürünle ilgili konularıda

Sayfayı Paylaş