TrekStor vibez İnceleme

'Trekstor' bölümünde Be Creative tarafından 5 Şubat 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Vibez her türlü kılıfa girebilecek bir ürün :) Bence de korkmana gerek yok. O equalizer'la her türlü şaklabanlığı yapabilirsin :) Ufak değişimlerle bile büyük farklar gördük. Yani rap tarzı için de şekle sokabilirsin eğer eq'cu isen :) Ama yok ben eq kullanmam dersen soundchaser'ın önerdiği ürünü alabilirsin. Onun dışında kulaklığın da rap'e göreymiş zaten :)

2. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    vibez içi söylemiştim. vibezi arkadaşların da söylediği gibi her türlü kılıfa sokarsın. ama o kadar parayı verdikten sonra dinlediğin tarza en uygun player'ı neden almayasın ? onu söylemeye çalıştım.

hq 1700 henüz almadıysan vibezle uyumuna çok dikkat et. sorun yaşama durduk yere.

3. maxi_rocker

maxi_rocker Guest

artık ürünün siparişini geçtim yakında elimde olacak.eq cı filanda değilim pek anlamam. ama artık yapacaz bişeyler. keşke bu konuşmalar daha önceden geçseydi ve bende zaten d2 ile vibez arasında kalmış biri olarak biraz bekleseydim. ama artık yapacak bişey yok. ürün elime gelince daha sağlıklı konuşuruz. şu an için vibezi beklemekten başka çarem yok. ki ayrıca ne olursa olsun dünyanın en iyi dapı diye gösterilen vibezi sipariş geçtiğime pişman olacağımı hiç ama hiç düşünmezdim. bundan sonra almaya çalışanlara karşı bende sonuna kadar uyaracağım... ben yandım onlar yanmasın misali :(

4. maxi_rocker

maxi_rocker Guest

madem böyle diyorsunuz o zaman bana sorun yaşamayacağım bi kulaklık söyleyin.bende şimdi almak yerine bi süre sonra dediğiniz kulaklığı alayım.kulakiçi ile kulaküst arasında takıldım.benim için izolasyon önemli ama performansta önemli. bana izolasyon için kulakiçi ama performans için kulaküstü önerdiler. yolculuklarda kulaküstü hem kaba duracak, hem taşımasının zorluğu var, ayrıca çok yükses seste açamayacağım dışarı ses verdiği için. eğer şu ohm sorunu almasaydı bakardım modellerden ama bu sorun beni korkuttu. o yüzden kulaküstü istememe rağmen dediğim sebeplerden dolayı iyi bir kulakiçi alarakta iyi performans alabileceğimi düşündüğüden sizden bi tavsiye istiyorum.

5. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Vibez almakla kötü yapmadın. Endişelenmene gerek yok :)

6. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    abi öle deme yaa içini ferah tut bak ben be creative den aldım 3 ay oldu galiba daha hiçbir sorun yaşamadım dı geçenlerde ufak bir sorun oldu ama düzeldi hemen. sorunda ohm sorunundan filan ziyade bilgisayara gösteremedim di bu hertürlü playerda olabilir demi yani.
    ayrıca inan bak vibez ile müzik dinlemek başka birşey ayrıca herhangi bir sorun ile de karşılaşırsan nt nin garantisinde sorun yok ben daha önce organixi garantiye verdim yenisi ile değiştirdiler wolderon vibezi verdi yenisi geldi no problem yani.
    cok fazla dert etmeden gelecek vibezin ile mutlu olmaya bak kesinlikle seni tatmin edecektir bende cok eq filan kullanmıyorum zaten.
    özetle içini rahat tut sorun yok seni çok endişeli görünce bu kadar uzun yazdım yoksa pek tarzım değildir

7. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    [quote author=Be Creative link=topic=51.msg11311#msg11311 date=1199150126]
    D2 veya iRiver belki daha bass ağırlıklı sese yatkın. Ama daha temiz değiller, uygun oldukları türler de çok kısıtlı, crossfading-gapless playback ya da ayrıntılı dj özelliklerini de içermiyorlar. [/quote]

İkisi de temiz değil; ama Rap müzikte temiz değil böyle bir durum var. Rap'in fidelity gerektiren bir tek bir frekans aralığı kaydı vesairesi yok. Sonuçta en elit sistem farkı yaratan müzikten konuşmuyoruz. Rap'in geldiği kökenler belli. :)

8. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    İkisi de temiz değil; ama Rap müzikte temiz değil böyle bir durum var. Rap'in fidelity gerektiren bir tek bir frekans aralığı kaydı vesairesi yok. Sonuçta en elit sistem farkı yaratan müzikten konuşmuyoruz. Rap'in geldiği kökenler belli. :)
    [/quote]Evet ben aslında hiç rap dinlemediğim için bilmiyorum püf noktalarını. Aynısını vibez'ı alan arkadaşa da dedim. :)

9. maxi_rocker

maxi_rocker Guest

artık ürün elimde olunca yaparız yorumları ama bu tarih haftaya cumaya tekabül edeceğinden şu an sadece beklemekle yetieceğim maalesef...

10. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
  11. toytoy

toytoy Guest

vibez le hangi kulaklık önerirsiniz... yani ille 32 ohm mu olmak zorunda...

12. dionemimas

dionemimas MP3

Beğenileri:
    0
    16 ohm larlada sorunsuz çalıştığı oluyo mesela ben uzun zaman cx300 ile kullanmıştım herhangi bi sorunda çıkarmamıştı. bi sürede super fi 5 proyla kullandım onunlada bi sorun çıkarmadı. yanlız çalışırken veya şarkı çalarken kulaklığı çıkartıp takmayın çünkü bu tip durumlarda sapıtıığına bi kaç kere denk geldim

Sayfayı Paylaş