TrekStor vibez Soru Ve Yardımlaşma Topici

'Trekstor' bölümünde Be Creative tarafından 27 Ocak 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    "The Reincarnation Of The Rio Avalon"

Efsane Rio'nun usta mühendisleri tarafından hazırlanan son müzik çalar. Ses kalitesi bakımından en üstün DAP, amfi kullanımına en uygun müzik çalarlardan biri aynı zamanda. Şu an tek gerçel gapless playback'a sahip olmasının yanında Rio'da 3saniye olan crossfading süresi Vibez'de 5saniyeye kadar çıkarılmış... Yani efsane Rio Karma'nın upgrade edilmiş hali. Tüm filtreleri ayarlanabilir, çok etkili 5band parametrik EQ'nun da sesi istenen her şekle sokabilme özelliği var. Bass Boost veya bir başka jet efekt yerine bantlar üzerinden çok etkili değişiklikler yapılabiliyor. Mesela bassları çok seven birisi 2 veya 3bandı bass-düşük mid seviyesinde filtrelerse olabilecek en sert bassları yaratmış olur. Aynı şey mid veya tiz severler için de aynı şekilde yapılabiliyor, her şey özgür, her şey serbest... Aynı zamanda engin DJ modlarının keyfi de rakipsiz...İşte kısaca Vibez bu, DAPreview'ın tabiriyle with the best audio playback features available in any DAP....

DAPreview'in en iyiler kısmına ana sayfada 1. sıradan giriş yapma başarısını da göstermiş aynı zamanda, ses kalitesi ve diğer özelliklerinin ne derece başarılı olduğunu tahmin etmeniz açısından önemli yine. Reviewlarınızı da bekliyoruz...

Playback functions
    Playable file formats: MP3, WMA, WAV, OGG, SMV
    For music purchased on the Internet: WMA-DRM9-compatible
    For music purchased and rented on the Internet: WMA-DRM10 capable (Janus)
    Compatible with Napster TO GO!
    Folder navigation
    Music library (music is automatically sorted according to artist, album, title, genre etc.)
    M3U playlist support
    WMP playlist support (MTP)
    Use and edit your own playlist
    Crossfade between two songs
    Gapless playback - seamless playback live music or consecutive tracks without gaps between tracks
    Hardware
    Full-color TFT display with 176 x 132 pixels
    Magnetically mounted scroll wheel
    Maximum 12 GB - space for approx. 250 albums
    Exchangeable powerful lithium ion battery (charged via the USB)
    Maximum operating period of approx. 20 hours¹
    Integrated voice recorder to record notes
    Back cover made of high-grade steel
    Easy to hold soft-touch housing
    Recording
    Line-In recording from other audio devices (as WAV)
    Record voice from integrated voice recorder (as WAV)
    User interface
    Quickbuttons - user-defined button assignment
    4 dynamic visualization effects to match the music
    DJ mode - create playlists based on what you want to hear
    Cover-Art - the CD cover of the playing songs can be displayed
    ID3 tag display
    File name display
    Language of user interface can be selected
    Additional functions
    Image viewer (JPEG) with sorting function based on picture data (EXIF)
    Slide-show function
    Fully parametric Equalizer
    5 predefined equalizer
    Shuffle function
    Intro function
    Resume function (continue where you stopped when the device was turned off)
    Adjustable play speed
    Files can be deleted directly on the player
    Digital clock
    Connections
    Line-in connection to record external audio devices
    Earphone jack
    Hi-Speed USB 2.0 connection (downward-compatible to USB 1.1)
    Communication with the PC
    Suitable for Windows® 98(SE)², ME, 2000, XP, Mac® OS X, Linux® from Kernel 2.4.x
    Mobile data storage device ("USB Stick Device")
    Firmware update possible
    Software
    MAGIX MP3 Maker SE (software for music administration, podcasts, Web radio, and much more)
    vibez accessories
    FM tuner card insertable in device
    Cable remote control with second earphone output (volume separately adjustable)
    Docking station with charger and IR remote control to connect to HiFi system or boxes
    differnt stylish neoprene bags
    Spare battery

2. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71

Rio'ya olan benzerliğine bakın...

3. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Benden bu aralar mp3 player tavsiye isteyenlere gözüm kapalı önerdiğim cihaz :) eline sağlık çok güzel çalışma ;)

4. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    @Be Creative çok teşekkürler... Valla bu aleti almamki en önemli kişi sensin... Teşekkürü bir borç bilirim...

ve ben de bir iki birşey ekliyim;

İlk İzlenim

Evet arkadaşlar 1-2 saatlik dinlemem sonucunda Zen ile arasındaki farkı ilk anda hissettim... 2 yıllık Zen tecrüben dolayısıyla Zen'in sesini ve herşeyini ezberlemiştim... VibeZ'de bir anda kalite farkı hissediliyor bariz bir şekilde...

Özellikle Bas gerçekten kusursuz... Yani hayran kaldım... Hatta dinlediğim en kalite basa sahip... Midlerin kusursuzluğu da yine dikkat çekiyor... Eq ayarlarını Zen'de yaptığım şekilde yaptığımda (-2, 6, 8, 10, 12) tizlerde distortion yaşadım (Tizi köklemiştim gördüğünüz gibi)... Ancak o değerleri 2 numara aşağıya çekince tam istediğim dengeye kavuştum ve sesin berraklığına şahit olmanın şaşkınlığını yaşadım (0, 4, 6, 8, 10) Burada sadece bas değerini 2 numara yükselttim çünkü Creative'in baslarından daha iyiydi ve keyfini çıkarmak istedim... Bu ayarlar benim en sevdiğim ayarlar... Diceksiniz neden bası bu kadar kısma gereği duydun... Öncelikle bashead değilim ama basın sesin destek temeli olduğunu da biliyorum... Bunun dışında bası açtığımda bas çok ön plana çıkıyor ve benim kurduğum 4,6,8,10 dengesini bozuyor... Basın o kadar yüksek olmasına gerek yok... Çünkü bariz şekilde bas ben burdayım diye bas bas bağırıyor... Bu yüzden indirdim...

Kullanım kolaylığı açısından çok rahat... Sadece ortadaki ok tışına bastığımda yukarı ya da aşağıya kaymalar oluyor... Girmek istediğim menüye giriyim derken bi önceki mönüye dönüveriyor... Bir de eq ayarlarını ya da başka bir ayarı yaptıktan sonra kaldığım yerden devam etmeden parçaya dönüveriyor ve tekrar menüden kaldığım yere gelmek zaman kaybettiriyor... Bunun dışında aklıma takılan birşey olmadı...

Bir de Du Meter olayı çok güzel Spectrum ekranı olmasını da çok isterdim... (Belki ben görememişimdir)

Sonuçta çok beğendim ve VibeZ ailesine katılmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum...

Daha Sonraki İzlenimim

Arkadaşlar yukarıdaki ilk izlenimim ilk 1-2 saatlik dinleme sonucunda yazdığım bir yazıydı... Oysa ki iyice içine girip dinledeikten sonra elimdeki aletin büyüsüne kapıldığımı söylemek istiyorum.. Crossfade özelliğine nasıl hayran kaldım bilemezsiniz... Parça biter bitmez diğer parça hafiften başlıyor ve nefesinizi tutarak geçiyorsunuz... Herkes o keyfi yaşamalı bence... Dj özellikleri beni özel hissettirdi gerçekten... Ayrıca parçayı istediğiniz gibi hızlandırıp yavaşlatabiliyorsunuz... Bu da teknocuların işine gelir heralde :D Ses kalitesine değinmeye gerek bile bulmuyorum... Otoriteler 1. sıraya koyuyor zaten... Bana göre zaten olağanüstü... Kendi oturumunu yapıpı kaydetmek, istediğin parçaya göre kayıtlı oturumları açmak, hızlı erişim tuşları çok hoş...

@Be Creative;

Desteklenen formatlar kısmında Flac göremedim... Flac da destekliyor değil mi? Yani kayıpsız ses... Tabi 12 gb'a kayıpsız 24 cd'dik parça sığabilir o da ayrı bir konu :) İleride 20'liği çıkarsa onu alabilirim... Şimdiden son 2 gb yerim kaldı... Napıcam bilemiyorum ;D Bir de albüm kapağı olayını yapamamıştım; meğersem folder.jpg olarak kaydedilmesi gerekiyormuş :D

5. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    @noxious
    Çok teşekkürler, daha eklemeler yapmaya çalışacağım...

@KontG
    Ne demek hocam, faydalı bir yardımım dokunduysa ne mutlu bana, yoksa "Parça harcattı şerefsiz" diyorsan kusura bakma yani ;D

İncelemen faydalı olacak yeni alacaklara da, eline sağlık...

FLAC konusuna gelince: Evet, FLAC oynatıyor. Hem de FLAC parçalarını gapless olarak çalabilen tek playermış yine. Bu bilgiyi de vereyim ;)

En kısa zamanda DH'de yaptığımdan daha ayrıntılı bir review hazırlamaya çalışacağım ben de.

6. cmbrbr

cmbrbr FLAC

Beğenileri:
    0
    DH okumustum ve burda bırkez daha okudum. Herseyı 4X4 ama su tasarımı nedendır bılmem alcagı varsa bıle adamı caydırıyor. Amacınız muzık dınlemekse alınıcaklar lıstesınde ılk 3'e gırer ama gorunuste onemlıdır dıyorsanız ısınız zor.

7. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    İşte bu cihaz o konu da çok yanıltıcı. Resimlerden ne kadar çirkin gözükürse gözüksün eline alıp inceleyince çok farklı. İlk önce bu cihazı beğenmeyipte bir sürü laf eden arkadaşlar oldu, sonra gerçekte görünce yorumlarını geri aldı hepsi. ;D Bu cihazın olayı sadece ses kalitesi, gerisi hikaye... ;)

8. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    @cem2004_34

Hayır hayır, resimler yanıltıcı... Ben de biraz hayıflanmıştım ancak gerçekten çok güzel bir tasarımı var ve avucuna aldığında elinin içinde kayboluyor... Kullanımı rahat ve hoş :)

9. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    soundchaser bir gün H320 getirmişti yanında bana cihaz nette gördüğüm resimlerine oranlara daha makul boyutlarda gelmişti. Bu cihaz da bence gayet kallavi gözüküyo ama Nt de gördüm ufak ve gayet şık bir cihaz ;)

10. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Hatta bazen diyorum bu kadar küçücük alet nasıl oluyor da bu kaliteyi verebiliyor :) (Zen Touch'tan sonra çok küçük geldi tabii ki) ;D

11. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Soundchaser'ın dolaylı yolla anlattıklarından biri olabilirim mesela. Vibez berbat görünüyor diye almayı düşünmüyordum aslında, ama gidip NT'de gördüm ve o akşam aldım... Gerçekten harika görünüyor, modellemeler çok yanıltıcı bu konuda. Gözünüzle görmeniz gerekir... ;)

12. cmbrbr

cmbrbr FLAC

Beğenileri:
    0
    Haklısın @KontG. Resımlerın ne kadar yanıltıcı oldugunu yenı yenı ogrenmeye basladım. Yakından ıncelemeden on yargılı yaklasmam yanlıs :-[

13. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Bu cihazın FLAC çalması ne demek, belki de en büyük sükse yapmasının nedenlerinden bir tanesidir. Rio ilk çıktığında en büyük olayı FLAC ve Gapless olayı ile patlatmıştı. O zaman Kavun filan yokta piyasa da, FLAC destekli ilk SMÇ (DAP) Karma'dır. Bu cihazın da aynı genleri taşıdığını düşünürsek FLAC çalmaması büyük ayıp olurdu. ;)

14. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Vibez'ın o kadar da çirkin bir cihaz olmadığını kanıtlayan güzel bir resim.

15. armored

armored Guest

Geçenlerde bi dergide gördüm Vibez'i,dedim ki daha tipsiz bi mp3 player nasıl yapılabilir.Sizin görüslerinizi okuduktan sonra biraz yumusama olsa da fikirlerimde yine de görünüs olarak pek başarılı değil bence ama ses bakımından oldukça başarılıymış onu öğrendik.F/p oranından alınabilecek bi ürün hele benim gibi sese daha çok veren kişiler tarafından...

16. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Görünüş konusundaki fikirlerin, benim bibez ı görmeden önceki düşüncelerimle aynı ;) BT de gördüm çok hoşuma gitti yakından bir göre Kemal ;)

17. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Benim de düşüncelerim sizin gibiydi işte :) Soundchaser iyi bilir yani, VibeZ için git gör sonra karar ver diye 10kez söylemiştir bana. Gerçekten çıplak gözle görünce beğenmeyene ben rastlamadım, zaten NT'ye gidip gördüğüm akşam almıştım VibeZ'i ;)

18. hakanmmm

hakanmmm Guest

Arkadaşlar, bu ürün çok ta fotojenik bir ürün değil. Resimlerde ne kadar çirkin görünüyorsa, gerçekte bir o kadar sevimli bir ürün. Ama ürün hakkında yorum yapmak için öncelikle ürünü görmek ve ses kalitesini duymak gerekir.

Dinledikten sonra, ürünün içerisinde canlı bir orkestra olduğu hissine kapılacaksınız. Sanki içeride parmak adamlar bir orkestra kurmuşlar, kulağınızın dibinde sizlere eşsiz bir müzik ziyafeti yaşatmaya yemin etmişler. Bunu dinlemeden anlamanız bence mümkün değil...

19. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    @hakanmmm

Kesinlikle evet... O kadar küçük aletten nasıl bu kadar kaliteli bir ses geliyor ben de inanasım gelmiyor ama ilgin.

20. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    O canlı orkestranın sırrı için bir alt topicteki incelememde değindiğim küçücük [!] çiplere bir bakın bence ;) Sigmatel'in işi bu, The Reincarnation Of Rio Avalon diye boşuna denmiyor, Trekstor mükemmel bir iş yapmış Sigmatel ile anlaşıp...

Sayfayı Paylaş