TrekStor Yeni Planını Açıkladı

'Trekstor' bölümünde Be Creative tarafından 18 Ağustos 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Uzun zamandır merakla beklediğimiz açıklamayı yaptı Trekstor. Ne kadar tatmin edici bilinmez ama Berlin'deki IFA 2007 fuarında Vibez'ın flash disk sürümü sunulacak. Bu ürünün 4-8 GB opsiyonlarına sahip olacağı belirtiliyor. Piyasada ise "Vibez 4GB F ", "Vibez 8GB F" olarak geçecekler...

Bakalım IFA 2007 için daha ne haberler gelecek...

2. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Empedans sorununa bir çözüm bulamazlarsa işleri zor bence.

3. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Daha Vibez Avrupa'ya çok yayılmadığı için sorunu çok iyi bilen de çok az. İleride muhtemelen çok ağır tepkiler alacak Trekstor bu konuda...

4. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Ya ne 4'ü ne 8'i? Sadece trekstor değil... Cowon da diğerleri de... Creative, Ipod, Microsoft ve Archos markalarını dışında şu yüksek kapasiteli playerlardan üreten başka firma olmayacak mı? Hala 4 ve 8 diyorlar... Empedansı falan geçtim artık... :angry

5. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    Kontcum herkes arşivci değil, "müzik kültürü"ne sahip birey olmakla, "müzik dinleyen" birey olmak arasında ciddi bir fark var. Büyük kesim o sırada günlerde "hit olan!" parçaları dinleyip işine bakıyor... Onlar için 4 de yeterli olacaktır malum..

Ha tabii Vibez'ın daha çok kimlere hitap ettiğini düşünürsek karar yanlış. Ama o kitleyi hiçbir dap üreticisi gözardı edemez kanımca.

6. leylandi

leylandi Guest

flash bellekli modeli çıkacaksa vibez almayı ertelesem iyi olacak. :ok

7. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4

Tamam ama bir şirket arşvicileri de düşünmeli... Sadece hit dinleyen bir kitle yok dünyada... Sadece hit dinleyen müşterilerini de düşünsünler zaten ona birşey demiyorum ama biraz da arşivcileri hesaba katsınlar... :ok

8. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    İşin içinde kayıpsız formatlar varsa üretici firma zaten büyük depolama alanı sunmak zorunda flac parçaların ortalama kaç mb olduğunu herkes biliyo :wink

9. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4

Evet bu da var... Ayrıca görüntü oynatan playerlar'a da 4 gb yer vermek gerçekten komik :gulme

10. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Yeni serilerinde onlarda baya büyük depolama alanlarına ulaştılar fakat istediğimiz ses kalitesi konusunda herhangi bir gelişme olmaması o cihazlara bakışımızı çok fazla yumuşatmadı en azından benim.

11. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Ne olursa olsun flash bellekli, dip gürültüsüz bir Vibez dinlemek isterim ben açıkcası. :ok

12. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Bence de her şey kapasite değil. Sonuçta herkesin bilgisayarı yok mu? Bir gün için de 80gb müziğin hepsini dinleyebilecek misiniz? Gerçekten kapasite arıyorsanız Archos'un 100 GB'lık versiyonu mevcut.

13. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Kapasite en önemli şey değil bence de müzik çalarlardaki. Ama burada Trekstor'la ilgili sorgulanması gereken bir olay da var bence kapasite konusunda. Bazı firmalar flash bellek ile 16gb'ları buldular, en azından bugünün gelişen teknolojisinde 16gblık flash tabanlı bir Vibez çok daha güzel olurdu. Gerçi başlangıç için 8gb de fena değil belki, ama Cowon iAudio 7 için, D2 için, ya da Creative Zen V Plus için yaptığına göre mümkün olabilirdi Vibez'a da yapmak.

14. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    Ya işte kimseye anlatamadığım nokta da şu, o gün ne dinlemek isteyeceğimi nerden bilebilirim ki ??? Bu mantıkla yola çıkarsak yaptığım hesaba göre 256 kbps den 24 saatlik müzik 2.6 GB gibi bir kapasiteye sığdırılabiliyor. Bu mudur yani? Bundan fazlası gereksiz midir :-X

15. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Olay zıtlaşmaya varacaksa farklı şekillerede bürünebilir. O gün ne dinleyeceğin sabah pc başında yükleyerek karar verebilirsin. Bu kadar zor olmasa gerek cihaz müzik atmak.

16. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    Hayır hayır.. o konuda sana tamamen katılıyorum.. Yani her sabah 2-3 dakikada playerdaki tüm parçalrı değiştirebilirsin. Ama ben şunu anlamıyorum o gün ne dinleyeceğine sabah nasıl karar verebilirsin ki :) Ayrıca zıtlaşma falan yok, gayet seviyeli şekilde tartışıyoruz.

17. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Anladım işte bende de mesela cihazın içinde kaybolma durumu oluyor. Bende bundan nefret ediyorum. 10 dakika geziniyorum artist, playlist, album vs. hangisini dinleyeyim diye. O yüzden bazen 1 Gb'lık ya da ufak hafızalı bir cihaz çok lazım oluyor. En azından benim durumum böyle. :)

18. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    Ne yalan söyleyeyim o olay bende de var. Yani kaybolmak derken şöyle; playerdaki her grubu çok yii biliyorum, ama ne dinleyeceğime karar veremiyorum. O zaman 1 GB lık creative im imdada yetişiyor..
    Ama 20 GB lık sony mi almadan evde çıkarsam da kendimi güvende hissedemiyorum. Garip bi durum :) Çok ilginç bir his.
    Neyse,ben diyorum ki madem flash yapmışlar, boyutu çok küçük olursa bu da onu tercih etmek için gayet güçlü bir neden olur.

19. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Boyut olarak daha küçük veya daha büyük olacağını sanmıyorum. Ama bu boyutlarla zaten Vibez ufacık, yani daha küçültmeye gerek yok :)

20. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    Aaaaaa. Bence pek de küçük sayılmaz yahu. Yani hard drive lı olduğunu düşündüğümüzde küçük olduğunu söyleyebiliriz ama flash bellekli model de bu boyutta olacaksa bence hiç çıkarmasınlar. Bence flash bellek için çok büyük olur bu boyut.

Sayfayı Paylaş