TrekStor Yeni Planını Açıkladı

'Trekstor' bölümünde Be Creative tarafından 18 Ağustos 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Abi 2-4gblık D2'den 20gr daha hafif ya adamlar daha ne yapsın :)

Boyutta veya dizaynda değişiklik olsa adamlar Vibez demezdi yani adına, o yüzden diyorum değişiklik olmaz diye :)

2. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Ya anlıyorum arkadaşlar ama benim için durum farklı... Vibez'i satmamdaki neden boğulmaktı... 12 gb yetmiyor diyecek kadar bunalmıştım... Şu ana kadar sesinden en çok memnun olduğum, bana en istediğim kaliteye veren bir player'ı tutup sırf kapasitesi az diye sattıysam belli ki rahatsız olmuşum bu konudan...

Her sabah müzik atma durumu da en azından benim için geçerli değil... Okula uzaklığım 1 saatten fazla ve dersler oldukça erken başlıyor... Dolayısıyla her sabah 6'da kalkıp koşturta koştura yetiştiğim için sabahları pc'den o uyku sersemliği ile neyi dinleyeceğimi tayin edip ve de player'a müzik atacak kadar maalesef vaktim olmuyor...

Vaktimin olup olmamasını geçtim... Sabah metal dinlerim diye atıp akşam saat 22:00 gibi eve dönerken metali istemeyip başka bir tür isteyebiliyor canım... Maalesef değişkenim bu konuda.... Özellikle ZVM 60gb gelene kadar şu sıralarda Trekstor ibeat 256mb kullanmak zorunda kaldım ve ne halde olduğumu tahmin edersiniz... Bir nevi hapsedilmek gibi birşey bu... Alternatif yok...

Tüm bu konuları geçtim... Asıl önemli mevzu; artık müzikleri 320'den aşağı dinlemez oldum kendi adıma... Player'ımda olmazsa olmaz albümlerim vardır... Bunları asla silmem çünkü her zaman ihtiyacım oluyor (hem dinlemek için hem de ders çalışmak için)... Bu yüzden bu albümlerin topladığı alan zaten başlı başına en az 15 gb... Bunların üstüne yeni eserler de dinlemek zorunda olduğum için bana en az 30 gb bir alan gerekiyor...

ZVM 60gb aldım çünkü şu sıralar fena şekilde müzik videoları izlemeye başladım... Malum bu benim mesleğim ve hangi piyanist nasıl çalıyor sadece dinleyerek değil görerek de bir çeşit öğrenme biçimi edinmiş oluyorum... Yani her zaman PC başında olmuyorum; olsam da tüm bu isteklerimi yapacak zamanım olmuyor...

İşte tüm bunlardan ötürü şirketlerin benim gibi müşterilerini de hesaba katmaları gerektiğini düşünüyorum... Katmıyorlarsa katanları tercih ederim... Yani para kaybedecek olanlar onlar; kalite kaybedecek olan benim... Keşke iki taraf da kazanabilse :ok

3. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    @KontG
    Kesinlikle gayet geçerli sebepler :wink

Benim 12gb kapasite olmadı sorunum. Vibez'ı satıyor olma sebebim kullanamıyor olmam. Benim için düzeltilmesi gereken bazı yerleri var kapasiteden önce...Trekstor ile maillaşmamızda pek de düzeltecek gibi durmuyorlardı sorunu, gayet memnun adamlar böyle olmasından. O yüzden Trekstor bu flash bellekli modellerini bit kadar da yapsa, ses kalitelerini de geliştirse tercihim olmayacak.

4. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Tamam zaten şirketler hesaba katıyor Kont sadece senin baktığın cihaz da bulunmuyor olabilir. Dediğim gibi Archos'ların 100GB hafızaya sahip versiyonları mevcut. Yakında da 120Gb'lar ucuzlayınca onlar da yaygın olarak kullanılmaya başlayacaktır. Bu arada sevdiğin kaliteli mp3'leri illa ki 320 cbr yapmak zorunda değilsin. vbr new v0 kalite de 245kbps'de gayet iyi ses veriyor. Çünkü 320 yıllardır geliştirilmeyen bir bitrate. Onun ile ilgili pek gelişme olmadı. vbr ise son gelişmelerle daha da sağlam ve ayakları yere basan hala geldi.

5. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    160 lık 504 de var ... benim hdd 40 :gulme

6. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    İşte yani hafıza arayana hafıza mevcut. :)

7. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Mevcut ya zaten :wink Ama Kont'un kastettiği o değil yani. Trekstor 4gb-8gb-12gb yapıp üzerine bir de hatta flash bellek çıkaracağına bir de 30gb yapsaydı diyor işin kısası :). Yani sonuçta Vibez'ı kullanmak istediği için bunu söylüyor, bence de mantıklı ama Trekstor yüksek kapasite isteyenlere hitap edecek bir şey düşünmedi henüz. Sonuçta firmalar hakkaten kendileri için de kullanıcılar için de her kitleye hitap edecek opsiyonlarda ürünlere sahip olmalı. Creative, iPod ve Cowon bunu yapıyor.

8. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    [quote author=Be Creative link=topic=505.msg8516#msg8516 date=1187623491]
    Mevcut ya zaten :wink Ama Kont'un kastettiği o değil yani. Trekstor 4gb-8gb-12gb yapıp üzerine bir de hatta flash bellek çıkaracağına bir de 30gb yapsaydı diyor işin kısası :). Yani sonuçta Vibez'ı kullanmak istediği için bunu söylüyor, bence de mantıklı ama Trekstor yüksek kapasite isteyenlere hitap edecek bir şey düşünmedi henüz. Sonuçta firmalar hakkaten kendileri için de kullanıcılar için de her kitleye hitap edecek opsiyonlarda ürünlere sahip olmalı. Creative, iPod ve Cowon bunu yapıyor.
    [/quote]

Evet işte bu yüzden Creative, Pod ve Cowon en çok kazananlar oluyor :ok

9. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    O üç firma da yapıyor da hepsinin bütçeleri malum. Sabit diskli ya da yüksek kapasiteli cihaz işi o kadar kolay olsaydı iriver sabit diskli cihaz yapmayı bırakmazdı. Bir de böyle düşünün. Demek ki derin bir maliyet ve ar-ge giderine sahip SBD'e sahip cihaz üretmek. Hele ki Trekstor gibi bu işin başında olan ve çok büyük karları olmayan bir şirket için. :wink

10. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Evet mp3 satışlarında geçen yıl 17. olmuş Trekstor. Benim aklıma şu anda 17 tane firma gelmiyor :) Adamlar da haklı yani kendince.

11. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    onda çinlilerin de etkisi büyük. piyasadaki kayda değer alet üretebilmiş 10 firmadan biridir trekstor.

12. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Yeni flash bellekli Vibezdan bir haber varmı arkadaşlar? Sitesinde konuyla ilgili birşey göremedim de ben.

13. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Pek bir ses şimdilik Ulyses, piyasa Trekstor cephesinden durgun şimdilik.

14. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
  15. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Hmm bu fiyatlarla pek başarılı olacağını sanmıyorum bu ürünün. Sırf daha az dip gürültüsü ve belki birazcık artan pil performansı için daha az bellekli bir ürüne daha fazla para verilmez.

16. anchoret90

anchoret90 MP3

Beğenileri:
    0
  17. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    güzelmiş diğer parçalara dokunmadılarsa orijinal vibezden daha iyi ses kalitesi sunması lazım. (dip gürültüsü azalacak, parça değişimlerimdeki o abuk sabuk sesler bitecek) ama vibez ses kalitesi dışında hemen hemen her özellikte yeniliyor rakiplerine karşı. garantili almış olmasam şu tekeri anında modlarım mesela.

Sayfayı Paylaş