Tur Başladı - Fiio X5 3.Nesil Turu

'Fiio' bölümünde Chaturanga tarafından 25 Mayıs 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. Elano68

Elano68 FLAC

Beğenileri:
    425
    O zaman yapcak bisey yok hocam ne diyelim:)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Özen bunu beğendi.
  2. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    şu anda geldi :D

Pax bunu beğendi.
  3. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.190
    Hadi hayirlisi. Sanslisin Baybars.
    Özen'in bana pts yolladigi kargo hala gelmedi, gonulsuz mu yolladi napti.
    Acaba Gumruge mi takildi, isin ucunde ptt var; hersey beklenir.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

SalihArslann, Pax, Dr. Boom ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. Özen

Özen FLAC

Beğenileri:
    1.051
    Psp bu kolay degil göndermek :knuppel2: Ağır ağır gelir o sahibine gitmekte bilmez :yourock

Dr. Boom, mattiadestro, refuserQ ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    valla geldiğinden beri dinliyorum gayet iyi çalıyor. hakkını yemişsiniz arkadaşlar bence dap'ın :)

Pax, Dr. Boom, Chaturanga ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  6. darkainu

darkainu FLAC

Beğenileri:
    539
    Biraz sert girenler oldu, ben de farkettim eski kullanicisi olarak :)

Dr. Boom ve Chaturanga bunu beğendi.
  7. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.190
    Gelmemis, gelecek cumaya kadar gelir dediler.
    Zonguldaklinin basimizi actigi isler;
    Ille Lazolinin attigi paket yaralar beni

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dr. Boom bunu beğendi.
  8. Özen

Özen FLAC

Beğenileri:
    1.051
    Hani lazoliler candi canandı ne oldu hayırdır :knuppel2:

9. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.190
    Isin icine su ptt'yi karistirmayaydin iyiydi.
    Sanki paket Cin'den geliyor gibi bekliyoruz hala.

10. Özen

Özen FLAC

Beğenileri:
    1.051
    Bekle yav bir sey olmaz beklediğine degecek başkan :D. Hayat beklemekle gecmiyor mu zaten :eek: :laugh:

Son düzenleme: 6 Temmuz 2017
    karanehir35 bunu beğendi.
  11. furkan kocyigit

furkan kocyigit MP3

Beğenileri:
    7
    Bir tur daha yapilirsa katilmak isterim, hep kaciriyorum şu turları

12. Özen

Özen FLAC

Beğenileri:
    1.051
    Evet arkadaşlar incelemem biraz geç oldu ama k. bakmayın artık malum iş güç koşturmaca. Ki zaten taş çatlasa 9 10 saat dinleyebildim.. Ve ilk uzun incelemem. Hatalarım çok fazla büyük ihtimal o yüzden affola.
    Genelde elimde o anda olmuş olan Shanling M5 ve şuan ki dap ım Rwak 100 ile karşılaştırmalı gitmeyi yeğledim..

Öncelikle şunu belirteyim. Ürünün gayet güzel fotolarını çektim amma velakin ürünü gönderdikten sonra telefonum resetlendiği için foto falan kalmadı :D

Kullandığım ve karşılaştırdığım ekipmanlar : K3 pro , Momentum over ear, rx1 , Fidelio x1 , Shanling M5 , A&K Rwak 100

İncelemeye gelecek olursak.

Yazılım: Bence gayet stabildi. Takılma falan olmadı. Yalnız müzik klasöründe falan geri gelmek falan ben sorun yaşadım . Kesin ben yapamamışımdır orası ayrı o yüzden çok da üzerinde durmuyorum.

Ses olayına hızlıc giriş yaparsam eğer.

Alet gerçekten pürüssüz gayet detaylı ve sahnesi yeterli seviyede çalıyor . Bu konuda fiyatının hakkını veriyor. Tizler az geride . Tipik fiio işte :)

Bass : Elimde ki a&k rwak100 e göre bir tık daha fazla subbas yönünde derine inmede daha iyi . Kesilme gibi bir durum yok. Shanling M5 e göre ele alınca ise m5 in bass vuruşları daha bir güzeldi sanki.

Ama derinlik ve şiddet olarak x5 in bass ları daha doyurucu. Kalite olarak ise açıkcası hem rwak100 hem de m5 bence önde..

Midbass : olarak özellikle bass gitar seslerinde hafif kalınlaşma yaşadım elimdeki kulaklıklar ile. Şöyle ki bilenler bilir, Amorphis in Bland blood parçasında 1,15 den sonra mükemmel bir bass gitar şöleni vardır 20 25 sn lik ve parçanın aralarında falan. Orada diğer frekansları örttüğünü gözlemledim.

Aynı sorunu ne rwak da ne de m5 de yaşamadım mesela..

Mid: Midler gayet yerli yerinde. Orta seviyenin hakkını veriyor. Sibilans sorunu yok diyebilirim. . Vokaller gerçekten pürüssüz ve net. Enstrüman ayrımı gayet iyi. Karışıklık hissetmiyorsunuz ama bir yere kadar !

Açıkçası bu ben az biraz sorun yaşadım gibi. Cihaz çok hareketli rock metal türü parçalarda takipi zorlaştırıyor hissi yaşadım ve kulağı hafif tırmalıyor sesler karışıyor gibime geldi. Aynı parçaları test ettim rwak100 de ve m5 de de denemiştim x5iii bu 2 cihaza göre bir tık demeyelim ama yarım tık kadar geride . Yavaş veya normal rock türü parçalarda rahatsızlık durumu yok . Edm ,pop tarzı zaten sorunsuz .. Ama hızlı pasajlarda bu kalite kaybını ben bariz hissettim dikkatli dinlemelerde

Ama şunu da söylemek istiyorum x5iii elimde ki rwak100 de göre gerçekten çok az daha açık çalıyor hissi yaşadım. sanki rwak 100 e göre bir tık daha soğuk ve ferah gibi geldi x5iii. Ama yukarıda bahsettiğim o ayrım işi x5iii yi gözümde bitirdi demeyim de az biraz para verip alma işinden vazgeçirdi diyebilirim :)

Tizler: Yormuyor. malum hafif geride. Ve bu da uzun dinlemelerde sorun yaşatmıyor. Uzama gayet yeterli. Ama özellikle metal müzik gibi türlerde üst lerde karışıklık çıkabiliyor ve ayrım zorlaşıyor. Metal için önermiyorum tiz olarak ama edm tarzı için tam size göre :D

Tiz olarak da Bu konuda Rwak100 ve m5 in gerisinde..

Tidal vs deneme fırsatım olmadı haliyle o konuda yorum yapamayacağım.

Son sözler: Cihazın yazılımını herkes sevdi . Ama ben galiba braz da cahillikten olsa gerek sevemedim :D

Ses olarak detaylı pürüssüz açık çalıyor. Ama hızlı şarkılarda Enstrüman ayrımı ve takip edilebilirliği zorlaşıyor. Özellikle tizlerde sibilans sorunu yaşanabiliyor.

Bu konuda elimde ki rwak 100 ve m5 i kullanmış olmam cihaza biraz haksızlık etmiş olmuş gibi oluyor ama yapacak bir şey yok :D

Android cihazım olsun tidalim olsun ben tidal dinlerim diyene öneririm. Sırf müzik dinlerim tidalle işim olmaz diyene önermiyorum arkadaş macera aramayın :D

Son düzenleme: 9 Temmuz 2017
    DefinitioN, moonstar, Tuncay_D ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  13. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    Fiio X5iii İzlenimlerim

Birkaç senedir yükselen Android dap trendini Fiio, X7 ile kendince yorumlamıştı. X5'in 3. nesli ile firmanın orta seviyedeki dapı da akıllanmış oldu. 400 dolar aralığında Onkyo, Pioneer, Luxury&Precision gibi firmalar ile boğuşan Fiio X5'i denememiz için bize sağlayan @Chaturanga Hayri abiye (ve müthiş özverisine), diğer ülkelere göre ufak kalan kitlesine rağmen bizi görmezden gelmeyen Fiio firmasına ve forumumuz yöneticilerine bu fırsat için teşekkür ediyorum.

Kutu İçeriği, Malzeme Kalitesi, Arayüz vs.

X5, telefon kutusuna benzer bir kap ile geliyor. Kutumuzun üzerinde altın varaklı Fiio logosu bizi karşılıyor. Kutuyu açtığımızda ise cihazla karşılaşıyoruz. Kutu içeriğinde, deri ve silikondan üretilmiş birer kılıf, coax kablosu, sd kart açma iğnesi ve usb kablo bizi karşılıyor.

Kılıfların kalitesi oldukça iyi. Forumda silikon kılıf beğenilmişse de ben o kadar kullanışlı bulmadım. Soldaki play, şarkı atlama tuşlarına çok kolay basılıyor silikon kılıf takılı iken. Cebe koyarken şarkıyı değiştirdiği çok oldu. Daha sonra deri kılıfa geçtim zaten.

Aletin kendisine gelirsek, abisi X7'den çok daha şık olduğunu söyleyebilirim. Ona göre daha kompakt, daha oturaklı ve daha tekerlekli ( :D ) bir tasarım diline sahip. Tekerlek, kasanın solunda, Play tuşu ile şarkı ileri geri sarma tuşları arasında konumlandırılmış. Tekerleğin hissi biraz gevşek hissettirse de zaman içinde alışılıyor.

Cihazın sağ tarafında ise güç düğmesi bulunuyor. Güç açık durumdayken tuşun ortasındaki led mavi renkte yanıyor. Güç düğmesinden aşağı indiğimizde ise iki adet sd kart girişi ile karşılaşıyoruz. Bunlar telefonlarda sıklıkla gördüğümüz iğne ile açılan tarzda yuvalar.

Kasanın altı bayağı kalabalık. Soldan sağa, 3.5 mm kulaklık çıkışı, 2.5 mm balanced çıkış, usb çıkış ve son olarak line out/coax çıkış'ı görüyoruz. Çıkışlar konusunda tek eleştirim 2017 yılında hala usb type c'ye geçilmemesi hususunda. Geçen gün tanıtılan X7ii ve X3iii'te de aynı durum mevcut. Fiio eski tip usb'yi masaüstü amfileri ile uyumu bozmamak için devam ettirse de artık daha hızlı ve sağlam olan type-c'ye geçilmeli diyorum.

X5'in fiziksel görünümünü ve malzeme kalitesini beğendim. Garip duran, ses yapan herhangi bir tuş yok. Ekran da akıllı telefonlarınki kadar iyi renk ve çözünürlük sunamasa da günlük kullanım için gayet yeterli.

Arayüz, Android 5'in oldukça sadeleştirilmiş hali. Gereksiz herhangi bir şey yok. Playstore'a bulaşmadan Fiio'nun kendi dükkanından streaming uygulamalarını edinmek mümkün.

X5'te iki adet mod var. Birinde normal android kullanımı varken, diğerinde Fiio'nun müzik uygulaması sistemin önceliği haline geliyor. Müzik uygulamasından çıkamıyorsunuz ancak android ayarlarına ulaşmak mümkün. Ses kalitesinde ben bir farklılık gözlemlemedim.

Bir haftalık kullanımımda kendi müzik uygulamasında bir bug'a rastladım. Müziği pause edip birkaç dakika sonra gelip başlattığımda rastgele bir şarkı çalmaya başladı. Bunu 4-5 defa yaşadım. Bunun dışında arayüz hızlı ve sorunsuz çalıştı.

Wifi konusunda da ufak bir parantez açmak istiyorum. Anten gücü pek iyi değil. Kopmalar yaşanabiliyor.

Streaming

İlk defa bir dap incelememde farklı bir başlık kullanıyorum :D

X5'e kadar streaming'den uzak, mutlu, illegal bir hayat yaşıyordum. Reddit'te 3, 6 aylık bedava tidal kampanyalarını görüp eksi oy butonuna basıyordum. İnceleme için elime ulaşınca, fırsat bu fırsat diyerek streaming işine de daldım.

Tidal'den bir aylık deneme sürümünü başlattım. 20 lira bence bu hizmet için gayet uygun. Sıfırdan dap alsam Android tercih edilebilirim artık.

Detaylı A/B testler yapmasamda arşivimdeki parçalardan kalite farkı göremedim.

Tidal'de sıkıntı yaşadığım anlar oldu. Şarkıyı başlattığım ancak çalmadığı, playback'te takılmalar yaşadığım oldu. Ancak bu X5'ten dolayı mı yoksa bir süredir sorunlar yaşayan Tidal app'inden mi bilemedim.

Ses

Ses konusunu bölümlere ayırmadan, hissettirdiklerini ve kısaca diğer kullandığım ekipmanlar ile kıyaslayacağım.

İlk olarak güçten başlarsak. Alet iki kazanç ayarı ile geliyor. IEM'ler için low gain yeterli olacaktır. Balanced çıkışı kablo olmadığından deneyemesem de güç olarak normal çıkıştan güçsüz (?) olması nedeniyle çok bir şey kaybettiğimi düşünmüyorum. 3.5'tan dinlerken ise gücü M2S'ten biraz daha kuvvetli buldum.

Ses imzası bende havadar, nötr - belki çok azıcık sıcak çalıyor intibası bıraktı. M2S'e göre oldukça ferah çalıyor. Hatta şöyle dersem daha iyi olacak: Ap100'deki havadarlık, kontrol ve katman hissi ile M2S'in müzikalitesini ve coşkusunu harmanlamış X5. Ben çok beğendim sunumunu.

Aune M1s'teki enerjiklik ve yabancı tabiri ile "in your face" durumu burada mevcut değil ama M1s'teki mikro detay ve çözünürlüğü kendi tarzına yedirebilmiş. Sahnenin M1s'tek gibi dibinize kurulmamasından mütevellit daha geniş ve yayvan bir sahne mevcut. Ancak M1s'teki sahne yüksekliği burada mevcut değil. Genel ses imzası olarak, M1s'in -tizler haricinde- flat olan sunumunu bir adım öteye taşımış. Tizler M1s'teki kadar göz önünde olmasa da çözünürlüğünü koruyor. Belki uzamada M1s bir adım önde olabilir.

Ap100 ile karşılaştırırsam, başta da belirttiğim gibi AP100'ün güçlü noktaları olan katman, sahne ve bas kontrolünü X5'te de görmek mümkün. Ap100'den farklı olarak ise tiz bölgesindeki sertlik X5'te yok. Daha düz ve smooth bir tiz eğrisi var.

Sahnenin derinliğini ve holografik yapısını beğendim. Enstrümanlar arasındaki boşluk yeterli, ne AP100'deki gibi biri bir uçta diğer bir tarafta çalıyor ne de M2S'teki gibi ortaya birikerek çalma durumu var. Basları beğendim. Kontrol güzel. Herhangi bir gevşeklik, roll-off vs. hissetmedim. Midler perdesiz ve duygulu çalıyor. Hafif müzikal çalmasının etkisi ile midler yer yer duygulandırdı. Tizleri kulaklığın karakterini değiştirmeden çaldığını gördüm. Belki çok ufak yumuşatıyor olabilir. M2S sibilanslı kayıtlarda, sibilansı göstermezken X5 sibilansı veriyor ama rahatsız ediyor diyemem. M1S ve -özellikle- AP100'de belli olan sibilanslı kayıtlar X5'te biraz daha affedici.

LZ-A4 ile olan sinerjisine gelirsem, A4 M2S ile güzel bir ikili olsa da X5 ile potansiyelini gösterdi diyebilirim. Sahne genişledi, kırmızı arka filtre (en baslı filtre) ile subbastaki kendi kafasına göre takılma durumu toparlandı, çözünürlük arttı ve M2S'in tatlı sunumunu çok bozmadan kendi yorumu ile çaldı.

İzlenimime nokta koymak gerekirse... Headfi'da denildiği gibi M1s, AP100 vs. gibi 200-250 dolarlık cihazlar ile aynı kategoride olduğunu düşünmüyorum. M1s'in ve AP100'ün kendince güçlü noktaları olsa da X5 genel olarak her noktada başarılı bir dap olmuş bence. Android'li ve sesi de başarılı olan bir cihaz için bence istenen rakam fazla değil. Ap200 ile rekabet nereye taşınır bilemem ama X5 benim beğenimi kazandı. Kulaklık ihtiyacımı tamamlamış olsam büyük ihtimalle alacağım bir cihaz olurdu.

Son düzenleme: 17 Temmuz 2017
    DefinitioN, Chaturanga, moonstar ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  14. Pax

Pax MP3

Beğenileri:
    471
    Eline sağlık @mattiadestro Baybars çok güzel bir inceleme olmuş. Buluşmamızda bende fiio X5iii ü deneyimleme fırsatı buldum. Tasarımını kalitesini elde duruşunu ve en önemlisi de sesini beğendim. Kısacası gayet değerli bir cihaz olmuş bana göre. Eğer cayin n3 almadan önce fiio yu denemiş olsaydım yüzde 99 satın almıştım :) Dap ın çift akm4490 dac çipini de organiklik ve doğallık bazında başarılı buluyorum.

Chaturanga ve mattiadestro bunu beğendi.
  15. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.242
    Kulağına ve eline sağlık Baybars hocam. Fotolarla bezenmesi güzel oluyor incelemelerin, firmayla linki paylaşmıştım diğer arkadaşlarda mutlaka fotolara yer verirse güzel olur.

refuserQ, Pax ve mattiadestro bunu beğendi.
  16. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    @Pax @Chaturanga

güzel sözleriniz için teşekkür ediyorum.

n3'te acele etmeseydin x5'le tek cihaza düşecektin abi ama sağlık olsun. hepsi güzel cihazlar.

Pax bunu beğendi.
  17. Synthyss

Synthyss WAV

Beğenileri:
    1.734
    Kısa bir şeyler de ben karalayayım.

Fiio x5 3rd gen. İzlenimler

Kutu İçeriği
    Cihaz sade bir kutuyla geliyor, kutu içeriği iyi denebilecek düzeyde. Kısaca bahsetmek gerekirse coax kablosu, deri ve silikon kılıf, usb kablosu ve kitapçıklar çıkıyor.

Yapı Kalitesi
    Açıkçası Fiio beni bu noktada şaşırttı, cihazı gerçekten beğendim.. Arkası olsun köşeli yapısı olsun oldukça başarılı buldum. Ekranı da gayet yeterliydi hem kalite hem hassasiyet olarak. Cihazın size verdiği his güzel, sağlam hissettiriyor.. Ağırlık olarak da ideal olmuş form/faktör olarak da oldukça ideal olmuş bu kısımda benden tam puan aldı yalnız satın alsam siyahını alırdım sanırım.

Arayüz
    Cihaz Android işletim sistemini kullanıyor, Fiio'nun optimizasyonlarını beğendim sayılır fakat daha üzerinde çalışılması gereken şeylerin olduğunu düşünüyorum. Tidal'da 10 saniye süren 1-2 takılma yaşadım, sadece cihaz değil seste takıldı bunların çözülmesi lazım. Onun dışında android pek çok olanak sunuyor apk atıp yükleyebiliyorsunuz launcher'dır odur budur.. Ekstrem kullanıcılar cache temizleyicilerle romlarla falan cihazın performansını daha da ileri taşıyabilir.. Bu arada açılış süresi biraz fazla uzun.

Ses
    Cihaz hafif sıcak çalıyor, tizler törpülü, üst midler hafif çekinik.. Çözünürlük fiyatı için iyi sayılabilir, sahnesi ortalama genişlikte ve ortalamanın altı derinlikte, bas başarımı iyi biraz yavaş olsa da hacim olarak iyi. Midlerini beğendim aletin, eski x5'den çok çok daha iyi olmuş ancak bir DX80 değil.
    Üst midler parlamıyor, metalikleşmiyor fakat hızlı parçalarda enstrüman ayrımı sapıtıyor ve bulamaç dinliyorsunuz. Bir de kayıt kötüyse malesef eliniz "next track"e gidiyor. Tizlere gelirsek tizler geride, uzama olarak da geride, yumuşak bir yanıt alıyorsunuz cihazdan metal bile açsanız.. Özellikle Ludovico Einaudi dinlerken pianonun henüz sönümlenmeyen notaları iç içe giriyor ve keyfinizi kaçırıyor. Dinamizm pek tatmin etmedi açıkçası, X7 kat kat daha iyiydi bu konuda. Fiio "crowd pleaser" dedikleri herkese hitap eden bir ses yakalamaya çalışmış bu dapla ve başarmış bence, her şeyi biraz yapıyor.. Hayri hocam DX200 ile karşılaştırma istemişti pek adil olmasa da fiyat bakımından bir şeyler yazayım. Çözünürlük olarak arada gerçekten büyük bir fark var, detay ve sunum olarak da aynı şekilde. DX200'le odaklanmak istediğiniz enstrümana kolayca odaklanabilip onu soyutlayabilirken X5de bunu yapmak oldukça zor ve yorucu. Enstrümanlar arasında ciddi bir boşluk var DX200'de, çok daha havadar rahat bir ses alıyorsunuz. Doğallık olarak da DX200'den hemen x5'e geçtiğinizde X5 oldukça dijital, yapay geliyor kulağınıza.

Son Sözler
    Cihazı biraz gömmüşüm gibi bir hava uyanabilir yalnız cihazın fiyatını göz önünde bulundurmamız lazım, şu anda 399$'a kadar olan pek çok cihazdan iyi çalıyor X5. Güzel bir sinerji yakalarsanız oldukça memnun kalabilirsiniz. Tavsiyem tizleri ve basları biraz agresif bir iem kullanmanız, o zaman daha iyi bir sunum alıyorsunuz. Android olanağı, uygun fiyatı ve harika form/faktörüyle bence başarılı bir cihaz olmuş X5-III.
    Cowon D'yi çok az dinlememe rağmen ondan iyi çaldığını rahatlıkla söyleyebilirim, aynı şey HUM pervasion ve HM603s için de geçerli.

Son düzenleme: 19 Temmuz 2017
    Pax, darkainu, DefinitioN ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  18. Chaturanga

Chaturanga WAV

Beğenileri:
    2.242
    Eline kulağına sağlık Yağız hocam.

Şu konuya bir açıklık getirmem lazım. İncelemeye gelen ürünleri eleştirince insanlarda bir mahcubiyet oluyor sanki, gömmüş gibi oldum kusura bakmayın gibi :) Bu konuda net olun lütfen, ne duyuyorsak onu yazalım kimse niye beğenmediniz diyemez herkesin algısı farklıdır.

Benim sadece takıldığım bazı arkadaşlara da birebir görüşmelerde dile getirdiğim konu inceleme formatının eli yüzü düzgün olması, çünkü firma ile sayfayı paylaştım sayfada düzgün formatlı okunabilen göze hitap eden incelemeler görüyorlarsa bu bizim daha sonra tur amaçlı cihaz isteyebilmemiz için bir referans olacak. Ben bir şey demeden kendileri zaten tur sorunsuz tamamlanırsa size yeni cihazlar gönderebiliriz demişlerdi. (Gerçi bu arada Fiio Türkiye distribütörü @fastfalcon Selçuk beyle yazışacağım kendisi bize yeni cihazların incelenme imkanı sağlayabiliyorsa desteği kendisinden talep etmemiz daha şık olacak. Bu tur için firma ile görüştüğüm dönemde Türkiye distribütörü olduğunu bilmiyordum. Selçuk bey için bunun takibi zor oluyorsa yine Fiio Head-fi hesabı ile görüşerek ilerleriz)

Kısacası firma sayfaya baktığında fotolu, can canlı özenli incelemeler görürse ilgi olduğunu da görmüş olacaktır. Nasılsa oturup tek tek ne dendiğini çevirerek bir karara varmayacaklar, öyle yapacaklarsa ve beğenilmediği takdirde firma uzak duracaksa ürün göndermekten o zaman yapacak bir şey yok. Ben zaten eleştirileri firmadan gizleyecek değilim, tur sonuna kendi incelememi ve tüm incelemelerdeki pro ve cons ları toparlayarak bir özet geçeceğim feedback olması açısından.

coolblue, Pax, mattiadestro ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. Özen

Özen FLAC

Beğenileri:
    1.051
    İnceleme cok guzel. Ki benim de x5iii den müzikal anlamda şikayetçi olduğum kısımlara değinmişsin hocam o yuzden kendimdemi sorun var acaba diyordum ki suan o sorunsal gitti bende :D
    Fotoğraflar da ayri bir hoş çekilmiş :)

Chaturanga ve Synthyss bunu beğendi.
  20. mattiadestro

mattiadestro FLAC

Beğenileri:
    1.261
    yağız hocam elinize sağlık.

Chaturanga ve Synthyss bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş