Uygun fiyatlı masaüstü dac tavsiyesi

'DAC' bölümünde no one tarafından 25 Kasım 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. no one

no one Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Merhaba,

Dac problemimi çözemediğim şu günlerde, araştırmalarım neticesinde sizlerin tavsiyesiyle alabileceğim birkaç ürünü listeledim. Kağıt üzerinde çok iyi görünen bu çinli ürünler, pahalı diğer avrupalı rakiplerine göre ne farklılıklar gösterir? Sizce ne tür bir ürün tercih etmeliyim? Fiyat olarak 1000 TL civarlarında düşünüyorum. yine 1000 - 1500 TL civarlarında açık bir kulaklık daha almayı düşünüyorum. Şu an kullandığım sistem Fiio Q1 + Audio Technica ath m50x. Masaüstünde bilgisayarla kullanabileceğim ileride hoparlörde eklemeyi düşündüğüm bu Dac hangisi olabilir? Stack yapmaya uygun Dac + Amfi öneriside olabilir schiit modi + vali vs gibi...

*Xduoo Ta-10 veya Ta-20
    *Xduoo Ta-03
    *smsl M7
    *smsl m8a

Bu tarz lambalı ürünlere ekstra amfi eklemem gerekir mi?
    schiit i ilerde Bifrost + valhalla şeklinde düşünüyorum, şuanda 1-2 yıl kullanabileceğim f/p ürünü işimi görür.
    Biraz açık bir soru oldu, verilecek her cevaba ihitiyacım var, şimdiden teşekkürler...

2. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    Kağıt üzerinde Ta20 ve TA10 çok iyi duruyor. Ta 03 wolfson çipli. Ben AKM çipsetleri daha analog buluyorum.

Cihazlar kendinden amfili zaten. HD600 filan sürer herhalde.

no one bunu beğendi.
  3. no one

no one Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Peki hocam ta-10 ve smsl m7 ile kıyaslamak gerekirse ne dersiniz? Amfi bağlamaya gerek kalır mı? Bookshelf sürebilir mi örneğin? Şimdiden teşekkürler...

4. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    valla dinlemediğim cihazlar. Kağıt üstünde hepsi iyi ama dinlemek lazım.

Bir de bu cihazlar kulaklık amfisi içeriyor. stereo amfi bağlamadıkça bookself süremezsiniz. aktif speaker almanız lazım. veya stereo amfi.

no one bunu beğendi.
  5. mumcu716

mumcu716 Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Size tavsiyem mümkün olduğunca iç içe olan cihazlardan uzak durun.

Her şeyden biraz değil de tek bir şeyi layıkıyla yerine getiren bir cihaz alın. Benim bu hobide istisnasız gerçekleştiğini düşündüğüm olay "basit olan her zaman iyidir"

no one ve baran88 bunu beğendi.
  6. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog FLAC

Beğenileri:
    1.422
    Listedekilerden SMSL M8'in a olmayan versiyonuna sahibim. Taşınma nedeniyle 3 haftadır kutudaydı, dinleyemiyordum. Şimdi kutudan çıkardım ve yeniden oturdum başına. Ne kadar detaylı, net, berrak, temiz bir sesi olduğunu unutmuşum resmen. Diğerlerinin sesini bilmiyorum ama, kullanıcısı olarak bu DAC'ı tavsiye ederim.

Son düzenleme: 1 Aralık 2017
    no one bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş