Vibez İçin Topluca Firemware Talebi Yapalım mı?

'Trekstor' bölümünde Luciferman tarafından 3 Nisan 2008 tarihinde başlatılan konu.

1. Luciferman

Luciferman Guest

Arkadaşlar görülüyor ki iş başa düşüyor belki buradan bu foruma katılmış ve bu cihazı seven ama burnundan gelen insanların sesini duyurabilirsek belki bize de özel bir firemware bi upgrade çıkartırlar diye düşünüyorum.

Benim burada aşayacağım sorun şudur ki, aramızdan İngilizcesi katmerli bi arkadaşımız ortak bir başvuru metnini çevirebilir ise akıcı bi şekilde bunu Vibez'in sport bölümüne yazıp talepte bulunmak istiyorum.

http://www.trekstor-uk.co.uk/beta/update-vibez-beta-v1.15.htm

Benim kabaca bir başvuru dilekçem şu olacak, eklemek ve önerisi olacak arkadaşlar lütfen kelimelerinizi esirgemeyin, bakarsınız ciddiye alır ve sırf bize uygun bi firemware çıkarıp cihazımız ile aramızı düzeltirler neden olmasın.

Dilekçem ^-^

Sayın Trekstor firması.

Bizler Türkiye'den oldukça fanatik bir Vibez kullanıcı forumu ve üyeleriyiz. Söz konusu Vibez MP3 çalarınızı kullananlar olarak, yaşadığımız sorunlara çözüm olacağını düşündümüz bir firemware önerimizi umarım ciddiye alır ve bizi kullanım sorunlarından bi nebze olsun kurtarırsınız.

İstediğiniz firemware önerisi özellikle tekerleğin kullanımında bizlere oldukça zorluk çıkaran bi kaç özelliğin cihazın tekerler ayarından çıkarılması gibi küçük ama bizim için hayati öneme sahip büyüt değişimdir.

Talebimiz Vibez'in tekerlek ayarlarının içindeki, sesi hızlı veya yavaş yapma, ekran tonu ve şarkı içinde bi bölümü ara gibi (çalma hızı, parlaklık, arama, beğenilme) bize göre gereksiz ve şarkı dinlemeyi, şarkılar arası geçişi çok fazla karıştıran ve kullanımı zora sokan özelliklerin cihazdan tamamen çıkarılmasını sağlayabilen bir firemware çıkartmanız.

Bizlerin sesini duyacağınızı ümit ederik beklentilerimizi size sunduk.

Umarım yapılır, teşekkür ederiz.

Başka önerisi olan veya istekte bulunacak arkadaşların ek cümleler ile destekleyerek en sonunda iyi bi çeviri ile yollamaktan yanayım.

Başka önerisi olan. :worship

2. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    İngilizcesi iyi olan bir arkadaşımız yazarsa altına imzamızı atarız elbette ;) Neden olmasın..

3. wakinyan

wakinyan Guest

sonuna da "vibez'a vücut bulduran trekstor,bu tekerleği nasıl yarattın?" şeklinde bir sitem de eklenebilir bence,"yumurtaya can veren allahım yeşil biberi nasıl yarattın" hesabı :evil

4. fizmitli

fizmitli Guest

kullanmama ma rağmen size destek için bir imzada benden sevgili dostlarım :)

5. ziprar

ziprar FLAC

Beğenileri:
    0
    Bence şöyle bir istekte bulunulabilir.

Örneğin bazı sık kullanılmayan seçenekler başka bir yere konabilir (brightness gibi)

Diğer

- ses açma
    - ileri/geri alma
    - hızlı/yavaş çalma
    - yıldız verme

alternatifleri de seçenekli hale getirebilir.

Yani ayarlar kısmında kişi, çalma sırasında tekerleği bunlardan hangileri için kullanmak istiyorsa onlara onay verir. Böylece herkes istediği gibi kullanabilir herhangi bir özelliği eksiltilmeden.

Bir de bunun için imza/dilekçe tarzı bir olaya gerek yok. Zaten beta firmware'ı geliştiren insanlara forumda direkt olarak fikirlerini sormak mümkün. Çok daha etkileşimli ve sıcak biçimde. Üstelik uygulanabilir ve iyi öneriler, genelde çabuk kabul görüyor ve sonraki versiyona konuyor. Bunlar da yapılması zor öneriler değil, oldukça basit ve değer katan bir öneri olarak gözükecektir gözlerine.

6. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    arkadaşlar bende desteklerim ama tekerleğin kullanım konusundaki arıza kısmına ben pek katılmıyorum yinelemek istedim.gayet kullanışlı yaa sanki pod un zen in kiler çok mu iyi yaa bilmiyorum bana öle geldi belki ama bence gayet kullanışlı.
    ha o tuş kombinasyonu kötü sesi hızlandırma filan gereksiz

7. Luciferman

Luciferman Guest

Arkadaşlar, yazıyı daha da aydınlatıcı ve özete indirgersek, tek talebimiz, tekerleğin içindeki -çalma hızı, parlaklık, arama, beğenilme yıldızları- nın menü içine atılması ve zırp pırt çıkarak parça dinlemeyi geçişleri ve ses ayarlarının pratik kullanımını zorlaştırıcı etkisinin ortadan kaldırılması üzerinedir.

Sanırım bu konuda hepimiz hemfikiriz. Tekerleğin diğer işlemlerinin tamamen yerinde kalması yeterli, ama bu özellikler tekerleğe basıldığı anda çıkan işlemler olmasın yeter.

-Çalma hızı, hemen açılabilecek bi yerde olması gereksiz bi özellik. İnsan dinlediği şarkıyı çok hızlı veya çok yavaş dinlemeyi sadece eğlence olarak yapar ve bir iki kez yaptımı da sıkılır. Bunu her dakika istiyoruz diye çok kullanışlı ve bir anda çıkacak bi yere konması çok abes ve gereksiz.

-Parlaklık, cihazın menüleri içinde bi kere ayarlandımı kalıyor ve yeterli oluyor zaten, bunu yine her saniye değiştireceğimizi düşünerek aktif kullanıma açmak saçmalık.

-Arama, bi şarkının içinde insan neyi arar allahaşkına, olsa olsa ileri sararsın ki bu özellik zaten var, bi nakaratı şarkının içinde aramak için bunun içine saniye modu konması ve bunu da aktif menü içinde kullanılır kılmak gereksiz, hatta cihazdan tamamen çıkarılsa yeridir.

-Beğenilme yıldızı. Menü içine konması daha makbul, tekerleğin içinde anında oy vermek için çıkması gereksiz.

Bunlara katılıyor isek Vibez'in firemware bölümüne ingilizce özet olarak atalım diyorum, benim İngilizcem o kadar iyi değil, yanlış şeylere dikkat çekip yanlış ayar isteyebilirim nitekim.

:ok

8. ziprar

ziprar FLAC

Beğenileri:
    0
    Bu istek o şekilde yapılmalı ki, şu an ki kullanımına alışmış olanlar için hiçbir şey değişmesin. Belki onlar bu özelliklerin ayrı bir menü altına konmasını istemiyorlar?

Benim söylediğim tarzda, bu özellikleri eski yerinde bulmak isteyenler gene bulabilecek. Ama bulmak istmeyenler de ayarlar altında bir kısımda "çalma anında tekerlekte hangi özellikler olsun" gibi bir ayarın altındaki checkboxlardan bir kısmının çarpısını kaldıracaklar.

9. Luciferman

Luciferman Guest

Bence şu hali ile kullanmak isteyen arkadaşlar belki de yeni firemware'i kurmamalılar.

Bu arada isteği Vibez'in türkiyedeki web sitesinden yetkililere ulaştırdım onlar da bunu dikkate alacakları yönünde cevapları geldi. Umarım uygun bulurlar talebi.

Gelen yanıt.

Sayin Vibez ciler,

ilk basta Vibez fanaktik ve forum üyelerinize tesekkür ederiz ederiz.

Talebizi Vibez design ve product management e iletidi.

Tüm Vibez kullaniculara

saygilarimizla
    TrekSor

:cheesy:

10. fizmitli

fizmitli Guest

nt de defolu ürünleri çakmaya çalışan zihniyetin,böyle duyarlı davranması pek inanıcalacak gibi değil :)

11. anchoret90

anchoret90 MP3

Beğenileri:
    0
    Bu nasıl bir Türkçedir yahu :)

12. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Firmanın adını bari doğru yazsalarmış yahu :gulme

13. fizmitli

fizmitli Guest

hakikaten kendi isimlerini bile eksik yazmışlar :)
    Firmanın çaycısı olmasın bu,mail e bakıp karşı masaya şöyle seslenmiştir;
    Agaaa şu vibez kullanıcıları var yaaaa,
    Bunlar adam olmuşta fram vayer (türkçe okuyun) istiyorlar
    Şunlara iki sayır bi kod yazıverde gönülleri olsun agaaaa :) :p

Sayfayı Paylaş