vibez için radyo kartı izlenimlerim

'Trekstor' bölümünde sserkogss tarafından 19 Ekim 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    Merhaba arkadaşlar
    Vibez almadan önce aklımdaydı yedek pil ve fm kartı almak hazır bayram harçlıklarım da varken alayım dedim Balıkesir’e gelince hemen siparişini verdim NT mağazalarından iki günde geldi mağazaya.

Görevli abi ile iki muhabbetten sonra hemen kutuyu açmaya koyulduk. Kocaman kutu Allah Allah dedim ne yar bunun içinde böyle aynı matruşka bebeklerin durumu gibi iç içe koymuşlar.

Mini sd kart boyutunda alt yüzeyinde devreleri filan görülebilen hemen kırılacak gibi duran bir kart. Abi hemen kapağı çıkarıp taktı bataryanın alt tarafındaki bölmeye, kapağını kapatmadan herhangi bir işlem yapılamadığını da öğrenmiş oldum o anda enteresan geldi biraz.

Kartı taktıktan sonra direkt ana menü de radyo göründü aklımdan yazılım filan yükleniyor mu diye filan geçiyordu hiç onlara gerek kalmadı yani.

FM tuner için daha önceden birkaç araştırma yapmıştım mesela Yılmaz biraz cızırtılı çekiyor filan demişti haklıymış valla. Hemen kanal aramaya başladım ama nafile valla ilk başta doğru dürüst hiç kanal bulamadı tamam Balıkesir’de fazla bir radyo kanalı yok ama o kadarda değil yani ordan sonra hemen radyoyu kapattım akşam bakarım diye. Yurda geldim ve iyice bir kurcaladım ayar kısmında ABD Japan ve Avrupa diye üç seçeneği bulunuyordu bir de altında stereo mono ayarı var kanalı kaydet, sil, ad ver gibi kısımları da unutmadan ekleyim. Sonra hemen bulduğum kanalları kaydetmeye başladım ama hemen hemen bütün kanallar cızırtılı bulunuyor ince ayarla falan da düzelmeye hiç niyeti yok yani neyse dedim ve devam ettim.

PX100 le dinliyordum acaba kendi kulaklığını mı istiyor illa dedim hemen onu taktım ama yok aynı şekilde devam 2 saattir dinliyorum ve sanki ilk başa göre biraz daha iyi ama hareketli durumlarda hala kötü.

Bana maliyeti 40 YTL oldu şimdi yine alır mısın diye sorsanız hiç oralı bile olmam yüzüne bakmam bile. Ayrıca daha önce radyo ihtiyacımı telefondan karşılardım inanın çok daha iyi performansı vardı, almayı düşünüyorsanız bence çok bir beklentiye girmeden alın derim. Hele ki telefonunuzda filan radyo varsa hiç düşünmeyin bile.

2. deaddy

deaddy MP3

Beğenileri:
    1
    Eline sağlık bir hayli vibez kullanıcısı var artık Türkiyede hepsine bir fikir vermiş oldun. Teşekkürler.

3. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Yaklaşımından ötürü tebrik ederim eline sağlık, alma aşamasında olanlara fikir verecektir.

4. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    incelemen icin tesekkurler hocam...yazık olmus parana..uzuldum :(

5. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Eline sağlık inceleme için. Ama üzüldüm bende, bayaa para vermişsin. Aslında tahmin ediyordum ben bu olayı. Çünkü ortada anten yada kulaklık kablosunu anten gibi kullanacak bir sistem görünmüyordu. Bu da olsun isteyen olursa, diye yapmışlar sanki. Vibez'ın bir eksisi daha. Sesi bu kadar güzel olmasa sırf şu tekerlek yüzünden yere çarpıp kırardım ben bu aleti.

6. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    teşekkürler arkadaşlar.
    @ulyess abicim valla ben de bir süre ona baktım aslında nerden alacak sinyali filan diye ama olsun yaa nt ye gittim geri vereyim diye ama pek oralı olmadılar değişim sundular ama ben pek birşey değişeceğini zannetmiyorum yılmaz da cızırtılı diyordu zaten neyse sağlık olsun ya.
    @nox hocam ne varsa onu yazdım valla ne eksik ne fazla

aklımda şimdi yedek pil almak var bakalım nasıl olacak yurttayım ve piriz filan fazla yok ayrıca yaza da yatırım olacak inşallah(türkiye turum için)
    saygılarla

7. niyatovic

niyatovic Guest

almaya niyetli olanlara tavsiyem kesinlikle almayın...
    6-7 aydır vibez kullanıyorum radyoyu sadece bir kez yarım saatten fazla dinledim, o da vapurda maç için...
    sokakta 2 milyona satılan radyolardan bir fark göremedim...

8. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Anlaşılan laf olsun diye yapmışlar

9. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Radyo karttan ne beklenir ki zaten? Odyofil kalitesinde olması mı? Tüm dahili cihazlardakinin sinyal kalitesi 50dB'i geçmiyor iken bunun ayrıcalıklı olması için bir sebep göremedim ben. Uydudan yayın yapan radyolar ülkemize girmedikçe yolda adam gibi kalite de radyo dinlemek zaten zor.

10. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Aslında karasal dijital yayınlarda var. Avrupada bayaa bir yaygınlaştı. Çok kaliteli ve uzak mesafelerden dinleme yapılabiliyor. Ama her konuda olduğu gibi bunda da teknolojinin eskiyip demode olmasını bekliycez görebilmek için.

11. Luciferman

Luciferman Guest

Sanırım bunu okuduktan sonra ben de radyo kartı almayayım.

Ama bi İstanbullu olarak telefonu kulaklığı ile taşımadığımdan MP3 çalarım, bir felaket durumunda radyo ihtiyacımı karşılasın istesem de bu cızırtı ve kalitesiz ses meselesi hala biraz hevesimi kırıyor.

12. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    hocam almanın hiçbir mantığı yok 5 para etmez bende radyo yu cok seviyorum ama pişman oldum yani.bunu alacağına 1 ytl lik radyolardan alsan daha ii valla sen bilrisin genede

13. Luciferman

Luciferman Guest

Ben de forumu inceledikten sonra Vibez'ime radyo kartı aranmaktan vazgeçtim. Ne gereği var bu kadar kötü bi sonuç verecek ise, illa denemenin ve pişman olmanın mantığı yok, hem o kadar ucuz değil, ona para sayacağıma radyoya ihtiyacım olur ise cep telefonumun radyosu çok çok iyi.

:shh

Sayfayı Paylaş