vibez'da MTP<=>UMS Dönüşümü ve Ses Limitinin Kaldırılması

'Trekstor' bölümünde soundchaser tarafından 7 Şubat 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4

Evet Vibez sahipleri için güzel haberler. Eğer cihazınızın sesi yetmiyorsa yukarıda anlatılan olayı yaparak cihazınızın daha da yüksek ses vermesini sağlayabilirsiniz. Hem de cihazı biçimlendirmeye gerek kalmadan. Yapmanız gerekenler;

- Cihazınızı UMS şeklinde kullanıyor olmanız lazım, MTP değil
    - ".private" klasöründe ki ayar dosyasını not defteri ile açıp [AUDIO] yazan bölüm de LIMIT=22 yazan satırı arayıp bulmanız gerekiyor (CTRL+F kombinasyonu size yardımcı olacaktır). Sizin ayar dosyanız da böyle bir satır mevcut değilse limitsiz bir Vibez kullanıcısı olarak sizi balınızdan dolayı tebrik etmem lazım :) Eğer böyle bir satır mevcut ise direk itina ile siliniz ve yaptığınız değişiklikleri kaydedin, böylece limitten kurtuldunuz ve cihazınızı şimdi tam performans olarak kullanabilirsiniz. ;)

[size=12pt]Son çıkan 1.15 Beta FW ile artık cihazın menüsünden MTP=> MSC (UMS) dönüşümü yapılabiliyor.[/size]

2. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Evet ben de birkaç yerde okumuştum bunu. Cidden güzel bir şey...

Ama VibeZ'i UMS cihazı olarak gösterme işi biraz karışık galiba, bende MTP aygıtı olarak görünüyor şu anda ve MTP olduğu için FLAC veya OGG bile kabul etmiyor. Bir şekilde halletmek lazım o işi de...

3. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Tamamdır hallettim... Bende böyle bir limit yok... Yani ballılardanım... Zaten 23'ten yukarısına çıkamıyorum... :D Neler yapmanız gerektiğini yazıyorum;

Başlat > Denetim Masası > Sistem > Aygıt Yöneticisi > Portable Devices > Vibez > Sürücüyü Güncelle > Hayır Bu Kez Değil > Listeden veya belirli bir konumdan yükle > Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim > USB Yığın Depolama Aygıtı > Tamamdır...

Daha sonra;

Bilgisayarım > Vibez > Private > Config.ini > Ctrl+F (LIMIT) > Sonuç yoksa ballısınız varsa LIMIT=22'yi silin ;)

Sonra tekrar MTP'ye dönüştürün

4. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Tamam UMS olayını da çözdüysek iyi oldu. Çok makbule geçti Kont, teşekkürler.

5. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Rica ederim :)

6. helsloot

helsloot Guest

şu aleti dışardan nasıl getirtecez yaw ! :(

7. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Valla garanti olayını boşver diyorsan bhphoto'dan getirtebilirsin... Ama sakata gelmiyim diyorsan (bugüne kadar bir problem olmadı ama alet biraz narin; tekelerlek veya volume düğmeleri işlevini korumayacakmış gibi geliyor) uğraşma ve NT'den al derim ben... Karar senin ;)

8. helsloot

helsloot Guest

kont@ kargo parası ne kadar 169 dolar + ne ödeyecez kargoya ? bu arada kutu içeriğinden harici şarj etme adaptörü cıkıyormu ? bu benim acayip sinirimi bozuyor illa bilgisayaramı bağlayacaz şarj için ?

9. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Evet bu sorular güzel... Kargo parası 40 dolar; iki günde geliyor hemen... Şarj adaptörü maalesef yok... Onu da Teknosa'dan alıcaksın; Hama adlı usb şar adaptörü; 25 ytl ;)

10. helsloot

helsloot Guest

Yaw en çok merak ettiğim şey ses yüksekliği benim sesini bi kere duysam şöyle bi 10 sn filan anında kararımı verecem

11. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    tamam git en yakın Nt'ye ve denetsinler... Tabi denetiler mi bilmiyorum... Ancak sadece biz değil; başta dapreview olmak üzere bu aleti kullanıp da memnun olmayan tek bir kişiye rastlamadım... Forumlarda alan övgüyü yağdırıyor... Gerçekten olağanüstü bir dap... Boşuna Rio'nun varisi denmiyor... Pişman olursan ben senden satın alırım :D

12. helsloot

helsloot Guest

Ses kalitesi elbet iyidir ama ses yüksekliği nasıl mesela bana nasıl tarif edebilirsin kont

soru 1 : ses kaç kademe ve kaçıncı kademede kulakları zorluyor daha doğru zorlayabiliyormu cılız bir ses duymak istemem çünki ben genelde trance tarzı hareketli parçalar dinlerim gerçi her tür müziği dinlerimde trance ağırlıklı..

soru 2 : pil bitmeye başlayınca sesde bozulma oluyormu yüksek seviyelerde bilirsin hani bazı çalar larda olur bu pil zayıflayınca filan bas vuruşlarında filan bozulma olur mesela u3 de bu yoktu kesinlikle ...

soru 3 : pil süresi tam olarak ne kadar gidiyor, sen bayadır kullanıyorsun pili tam gücüne gelmiştir artık tam olarak ne kadar gidiyor .

soru 4: bass ları nasıl çok merak ediyorum

hehe şimdiden sağol

13. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Bu sorular da çok güzel :D

Cevap 1 : Ses 30 kademe... Ben klasik müzik dinlediğimde bile (bilirsin klasik müziğin ses seviyesi çok düşüktür) 23'ten yukarısı rahatsız etmeye başlıyor kulağımı; 27'ten sonra kulak kanatıcı seviyeye geliyor... Pop, trance, metal, jazz ve benzeri hareketli ve ses seviyesi yükseklerde 18-19 yetiyor da artıyor bile (dolmuş motorunda) 23'ten sonra kulak kanatıcı seviyeye ulaşıyor... (İkarus'ta bile yüzüklerin efendisini 25 seviyesinde rahat duyuyorum yemin ederim)...

Cevap 2 : Pil bitmeye başlayınca en ufak ses kaybı, kalite düşmesi vb. durumlar asla olmuyor; hiç karşılaşmadım...

Cevap 3 : Pil süresi ilk başlarda 10-12 saat gidiyorken; abartmıyorum şu anda 2 katına çıktı; belki daha fazla; 20-24 saat arası kesin gidiyor eminim... Ben de şaşırdım bu duruma gerçekten...

Cevap 4 : Vibe kulaklık kullanıyorum... İkisi birleşince hiç bas sevmeyen biri olarak ilk defa baslara hayranlık duymamı sağladılar... Görüş açımı genişlettiler... Bu yüzden bunun nedemek olduğunun yorumunu size bırakıyorum :)

14. helsloot

helsloot Guest

helal sana

15. helsloot

helsloot Guest

Ne açıdan kesmez ? ses yüksekliği açısından mı ?

16. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Şu değere çok takıyorsunuz arkadaşlar, ben 30mW olduğu söylenen ZV:M'i, 20mW olduğu söylenen Zen Touch'ı kullandım çok uzun süre. Aralarında hiçbir güç farkı yok, belki EQ kapalıyken Vibez'ın ses seviyesi onlarınkinden 2 ton kadar düşüktür en fazla. Ancak EQ açtığınız zaman Creative'den bile yüksek ses veriyor. Tabii kulaklığa göre de değişir, kolay doyan bir IEM ya da headphone'u hepsi doyurur rahatlıkla... Bir yerlerde dinletme fırsatım olsa kafanda soru işareti kalmayacak işte, fırsat yok ki...

17. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Buluşalım arkadaşlar... Mesela 13 Nisan'daki konserimize davet ediyorum sizleri... Beklerim... Anatolia Showland'de...

18. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Ama şunu da ekleyeyim. İstediğin ses kalitesinden çok seviyesi ise karar sana kalmış, ses seviyesinin sorun yaratmayacak kadar fazla olduğunu bil yeter...Hangi kulaklıkla kullanacaksın bu arada alacağın müzik çaları?

19. japonlaryapiyo

japonlaryapiyo Guest

arkadaslar benim kafamda kulaklik olarak px100 almak var onunla zvm mi alsam diyorum yoksa vibez mi alsam hangisi ile daha iyi olur :)

20. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    İkisi de çok iyi olur, ama diğer multimedya özelliklerinden yararlanmayacaksan ses kalitesi, lossless formatlar, gapless playback- crossfading hem de daha fazla pil ömrü için Vibez müzikte daha uygun olur. Zen Vision:M'in de ses kalitesi çok iyidir bu arada, dediğim gibi video ve resim kullanacaksan ZV:M'den de kesinlikle pişman olmazsın...

Sayfayı Paylaş