vibez'da MTP<=>UMS Dönüşümü ve Ses Limitinin Kaldırılması

'Trekstor' bölümünde soundchaser tarafından 7 Şubat 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. japonlaryapiyo

japonlaryapiyo Guest

tesekkur ederim hocam yorumunu dikkate alicam saol :)

2. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Ne demek hocam ;) İkisini de uzun süre kullandım, Zen Vision:M'deki fonksiyonlar gerçekten işi bitirmiş. Çok güzel bir multimedya arşivi cihazıdır ZV:M, ama yine de "SADECE SES" ise Vibez diyorum...

3. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    arkadaşlar bu trekstor un bide organix modeli war onu kullanan varmı nasıldır filan malum öğrenciyiz vibezi şahane anlattmışsınız organix hakkında bilgisi olan mesaj atsın bekliyorum

4. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Trekstor'un i.Beat Organix modelide gayet başarılıdır. Plastik kalitesi en üst seviye olmasa da, cihazın ses kalitesi olarak flash bellekli cihazlar arasında belirli bir yere sahip. Açılış kapanışlarda ve şarkı geçişlerinde filan arkaplan sesi yok. Benim dikkatimi çeken o olmuştu.

5. ozaltin

ozaltin Guest

www.aktifkurumsal.com.tr fiyatları nt den çok uygun

6. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    hakikaten ucuz görünüyo ama zaten nt de peşin alınca 370 ytk ye veriyo ki hemen hemen aynı yani

7. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Daha pazarlık yapmadan 359 ytl yine de iyi fiyat. Tabii ki bunun havale fiyatı olduğunu da belirtmişler.

8. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    @Sserkog Bende hem Organix hemde Vibez var. Şunu söyleyebilirim ki Vibez'ın flash bellekli karşılığı Organix tir. Ses seviyesi çok yüksek, çok temiz ses veren bir alet. Eq Vibezdaki gibi çok hassas. Jet effect seviyorsan onlar da başarılı. Ama eq suz, efectsiz ses kesinlikle diğer cihazlara fark atar. Çok alan olmadı bu cihazı, pek bilen de yok. Biraz Vibez'ın gölgesinde kaldı. Ama gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, bu alet o fiyat seviyesinde Creative, Cowon gibi bir ürün almayı düşünen birinin aklını çelmeli, dağa bayıra götürmeli. :ok

9. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Cowon, cowon, cowon... Patlayan bir balon Cowon (özellikle ses konusunda). Bu kadar şişirildikten sonra patlaması doğaldı. Bu patlayış dünya çapında oldu. Artık yabancı forumlarda da eskisi kadar Cowon'un sözü geçmiyor. O yüzden flash bellekli herhangi bir cihazı Cowon'un flash belleklileri ile karşılaştırmadan önce iki kere düşünmek lazım. :)

Flash bellek için 2 marka ya da modele bakacaksınız, Trekstor i.Beat Organix, Samsung'un tüm cihazları (genellikle yeni serileri). Bunun dışında iyi ses kalitesi veren pek marka yok piyasa da ne yazık ki.

10. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    emre hocam kızma ya tamam senin bu kavuna kızdığını cümle alem biliyo artık bende almayı cook düşündüm ta ki senin birkaç bölümde ısrarla üzerinde durduğunu görünce vazgeçtim teşekkürler bende bi organix bakim ve alim artık

11. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    Bu arada ben de HD-3 üme 250 liraya müşteri buldum.yakın bi arkadaşım...Artık ben de Vibez ın peşine düştüm...
    Fakat taksitli satın almak zorundayım. NT'yle bu aktifkurumsal arasında ciddi de bir fark var.. Kafam karıştı...

12. wolderon

wolderon MP3

Beğenileri:
    2
    Valla ben de nt den alacaktım peşin de 400 ytl den aşağı düşmediler. Ben de aktifkurumsal dan aldım bugün gerçi ürün salıya gelecek ama 362 ytl mal oldu kargo da bedava, 40 ytl az bir para değil.Radyosu da orada ucuz alacak olanlar için. Hatta birçok üründe müthiş ucuzlar.(boş dvd falan) Ayrıca bu iki kurumun organik bağı var. Farklı değiller. Ancak ürün fiyatlama konusunda bağımsızlar. Peşin alabilirsen aktifkurumsalı seç :ok

13. erman

erman MP3

Beğenileri:
    1
    peki garanti isi nasıl olacak cihaza birsey oldugu zaman nt den almak daha avntajlı degilmi nerdeyse hersehirde nt magazası var birsey oldumu direkt elden gotur ver aktif den alırsak siteyle ugras durr ya da nasıl olucak garanti islemleri

14. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    Aktifkurumsaldan aldığın ürünü garanti işlemleri için NT ye götürebilme ihtimalin var mı bilemiyorum..bence bu çok zayıf bir ihtimal...

Bu arada arkadaşlar "pazarlık" olayının dibine vurmuş durumdayım..önce "peşin" diyerek girdim işe... 400'e kadar indirttim.. sonra da bir atak daha yaparak bu fiyatı 6ya böldürme sözü aldım.. Benim kart full..Abalmın kartıyla alacağım için şimdi ablamı bekliyorum. (Çok heyecanlı bir bekleyiş oluyor bu! :eek: )

Bu arada NT teşhir ürünleri konusunda çekingendi hep.. Ama dün gittiğimde gördüm ki bir tane Vibez'ı herşeyiyle açmış sermişler her türlü kurcalamaya izin de var.. Takdir ettim açıkçası.

Son bir izlenim : EQ bölümünde 5 bant EQ'ın bantlarının frekansını kendin seçebiliyorsun (daha önce rastlamadığım ara frekanslar dahi var!!! )... :ok :ok :ok :ok Arkadaşlar inanın bana, bu özelliği gördüğümde tam anlamıyla "dumura uğradım"!!.. Sitemizdeki incelemede bu özelliğe değinilmemişti sanırım.. Yani sırf bu özellik için bence herhangi bir DAP'a üste 100 lira vermeye değer.. Haala onun etkisindeyim. aleti alacağım günü iple çekiyorum!!

15. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    O özellikten bahsettik @ cyberghost :ok

Zaten bizi de heyecanlandıran bir özellikti o :wink

16. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    Benim gözümden kaçmış o zaman KontG :wink .. O nasıl birşeydir yahu.. "İstediğim 5 frekansı yerleştirip istediğim gibi ayarladıktan sonra nasıl bir ses alırım acaba" diye düşünmekten dün gece gözüme uyku girmedi ne yalan söyleyim. Azgın bir metal dinleyicisi olarak klasik EQ'lardaki "repçi" basslarını indirip kaldırıp sonuç alamamaktan gına gelmişti!!

17. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Şimdi öyle bir eq ile karşılaşacaksın ki en küçücük bir oynama ile çok büyük değişimler görebileceksin... @Be Creative ile sırf soundtrack için bir eq ayarlamak tam 2 saatimizi aldı... :)

18. wolderon

wolderon MP3

Beğenileri:
    2
    nt ile aktif kurumsal organik olarak birbirine bağlı kurumlar. Sordum sorun durumunda nt ye de götürülebiliyormuş. Zaten getirien de nt. Aktifkurumsaldan almak hakikaten uygun.

19. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    o zaman peşin almak isteyen arkadaşlar için aktifkurumsal'dan daha iyi bir seçenek yok gibi görünüyor...

20. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Sen bir de o tonlandırıcının her 1dB'de ne kadar somut etki ettiğini görsen :) Diğer müzik çalarlara benzemez o konularda :wink

Sayfayı Paylaş