vibez'da MTP<=>UMS Dönüşümü ve Ses Limitinin Kaldırılması

'Trekstor' bölümünde soundchaser tarafından 7 Şubat 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. cyberghost

cyberghost MP3

Beğenileri:
    1
    Arktık ilerleyen günlerde göreceğiz...
    Dostlarım,Sony NW-HD3ümü 275e sattım (bilmiyorum ne kadar karlı oldu bneim için ama...)
    Ve kısmetse bu haftasonu kavuşuyorum Vibez'ıma!!!!! :ok :ok :ok :ok

2. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    en yeni firmwarede menuden değiştiriliyor. (1.15) hatta bir sürü seçenek de ekleniyor advanced menüsü altında.

3. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Ferhat sen Sudoku'yu bulabildin mi? Ben onu bulamadım bir türlü. :)

Bu arada dediğin olay çok güzel olmuş. Hatta istersen sadece şarj olmasını da talep edebiliyorsun arkadaştan. :wink

4. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    vay manyaklar vay :) Demek ki Trekstor'un yeni modellerini de takip edeceğiz :)

Ben satarım fw yeniler adi herifler, dünyaları koymuşlar şuna bakın...

5. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Ben bi cowon un yazılım konusundaki kabiliyetini bir de sony nin psp için ne derece sağlam yazılım ürettiğini ama görüyoruzki trekstor benim için bu konudaki 3. firma olucak.

6. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Ben artık FW konusunda Trekstor'u tek geçerim. Dünya'nın en hızlı ve kolay yüklenen FW'leri Trekstor tarafından üretilmektedir. Tarafımca onaylanmış ve test edilmiştir. Vatana millete hayırlı olsun.

7. ziprar

ziprar FLAC

Beğenileri:
    0
    Olasılıkla artık bulmuşsunuzdur ama sudoku features'ın içinde. Yani diğer özelliklerde. Text viewer'da orada. Extra koydukları şeyleri orada toplamışlar. Hatta bir oyun daha var. Hani parçalanmış resimde tek bir boşluk olur, kareleri ona kaydırarak resmi orjinal haline getirmeye çalışırsınız. Bir de o oyun var.

Bunlardan çıkmak için genelde menü tuşuna basılı tutmak gerekiyor.

Bu arada ben de hayatımda böyle hızlı/sorunsuz firmware yükleme olayı görmedim. İnsan ne olduğunu anlamıyor bile. Hatta aleti kapayıp açma isteği duyuyor (windows'un kazandırdığı kötü alışkanlıklar) ama ona bile gerek bırakmamışlar. Aletin infosuna bakınca firmware'ın şimdiden yükselmiş olduğu görülebiliyor zaten.

8. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Evet ben niye bulamıyorum sorularının cevabını tahmin ettiğim mevzudan kaynaklanıyormuş. Cihazı gururla Türkçe kullanırken (Apple duy sesimizi), Ek Özellikler menüsüne girince ne Sudoku ne de Text Viewer seçenekleri görünmüyor. Dili İngilizce yapınca o seçeneklerin hepsi geldi. Anlaşılan bunu Trekstor takımına iletmek lazım. :)

9. ziprar

ziprar FLAC

Beğenileri:
    0
    O durum aklıma gelmemişti. Geliştiren takım birçok özelliği sadece İngilizce için koymuş durumda sadece. Bunu firmware açıklamalarına yazmışlar zaten (ben bu tip aletleri ve windows'u falan İngilizce kullanmayı tercih ediyorum genelde, çünkü Türkçe çevirisini oturtamıyorum birçok şeyin kafamda. Yani Türkçe seçeneği okuyorum ama ne olduğunu anlamıyorum bazı durumlarda).

Beta olduğu için dil ayrıntılarıyla uğraşmak istemiyorlar doğal olarak, geliştiricilerden çok başka bir grubun işi çünkü. 'Official firmware upgrade' olunca koymaları gerekir tabii.

10. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Ben de genel de mümkün olduğunca İngilizce seçerim; fakat bu sefer değişiklik olsun diye Türkçe seçesim gelmişti. Malum ülkemize gelen her cihazın Türkçe desteği olmuyor. Trekstor'un böyle başarılı ve faal çalışan bir ekibi olduğu sürece sırtı yere gelmez diye düşünüyorum. Tek dezavantajları bu sektörün devleri kadar büyük bir bütçeye sahip olmamaları.

11. ziprar

ziprar FLAC

Beğenileri:
    0
    Evet, ekip başarılı ve faal çalıştığı sürece sırtı yere gelmez, sözüne katılıyorum. Dilerim heveslerini kaybetmezler. Bana en önemlisi o gibi geliyor...

12. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Ohm sorununu da hallettiler mi sorunsuz olucak nerdeyse :)

13. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Ohm sorunu hallolsun ya da amfiyle sorun olmadığını bir şekilde kanıtlayalım, her şartta Trekstor'un gelecekte çıkaracağı DAP ellerimde olacak :wink

Türkçe desteği gayet iyi Vibez'ın hakkaten, bu sorunu firmware tamamlanınca düzelteceklerdir. Eskiden Türkçe desteği veren Apple bize ne kadar değer verdiğini Türkçe'yi kaldırarak gösterdi. Sanki bizi cezalandırmaya çalıştılar gibi geliyor ama neyse. O konuda attığımız 5-10 maili dikkate alıp Zen Vision:M'e firmware çıkarıp, daha sonraki tüm modellere de istisnasız Türkçe'yi koyan Creative de her ne kadar kod yazmayı çok iyi bilmese de bu noktada takdirlerimi kazanıyor.

14. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Apple ın daha önceki stratejilerinde Türkçe varken neden touch da bunu yapmadılar çok enteresan, yeni fw ile az da olsa ümidim var.

15. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Sadece Touch değil, bildiğim kadarıyla Classic ve Nano'da da artık Türkçe yok. Halbuki onların menüleri de aynı eskisiyle, tek yapmaları gereken aynı şeyleri koymaktı. Büyük ihtimalle Türkiye'de özellikle sahte mallara rağbet ve geri kalan kısımda da Creative, Sony, Samsung, Cowon gibi firmaların Apple ile hemen hemen ortak dağılması Apple'ı sinir etti. [eğer böyle bir durum varsa tabii.. Ama sanmıyorum ki Apple Türkiye'de en çok satan olsun, diğerleri hiç olmasa Minton geçer gibi yani :)]

16. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    bu arada hala fark edemedi donanimhaberdekiler bu vibez 200 ytl olayını. hepsini alıp 300'e satsam mı ya. kapış kapış kapışacaklar vallahi =)

17. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    :gulme

Pazarlayacaktım battım dersin gerekçe olarak da, hem TR garantisi de var. :)

18. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Boşver onlara her şey müstehak. Hala adamlar saçmalayıp duruyorlar. Bir yönetici getirmişler dayının tek iddiası Clix2'nin dünyanın en iyi mp3 çaları olduğu yönünde. :)

Sayfayı Paylaş