Violet Cold- Anomie- Azerbaycan'dan Deneysel Black Metal Albumu

'Albüm incelemeleri / Sanatçı Tanıtımları' bölümünde karanehir35 tarafından 6 Haziran 2017 tarihinde başlatılan konu.

1. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.713
    Violet Cold; 2013 yilinda Azerbaycan Bakü'de Emin Guliyev'in kurdugu tek kisilik deneysel bir grup.
    Anomie-Pic-1.jpg

Violet Cold'un yeni albümü Anomie ile ilgili en şok edici şey, belki de bir adamın tüm işi olmasıdir.
    Bestelerden enstrümanlara, mix ve mastering'e kadar her sey, resmi bir müzik eğitimine sahip olmayan Emin Guliyev tarafından yapıliyor.
    Violet-Cold-Anomie-e1488480378566.jpg

Album 6 sarkidan olusuyor. Sarki süreleri genelde uzun. Mart 2017'de yayinlandi album. Mayista ise piyasaya plak olarak da satisa sunuldu. Azerbaycan sitelerinde 6 usd karsiliginda albumu flac formatinda satin almak da mumkun.

Vokaller Türkce ve kadin vokaller tarafindan seslendiriliyor.
    Burdaki kadin vokaller sarki soylemiyor, siir okumaya benzer bir sekilde sarki sozlerini okuyorlar desek durum tam anlasilabilir.

Album tam bir black metal albumu degil, ana omurga black metalin ustune kurulsa da elektronikten, ambiente, ortadogu melodilerine varincaya degin bir sentez deneysel black metal albumu olmus violet cold. Ozellikle atmosferin olusmasi black metalin ustune saglanmis.

Enstrumental tarzda olan Lovegaze sarkisindaki tek vokal seni seviyorum diyen bir kadin sesi.croslariyla gitarlariyla zilleriyle beraber, durgun bir suyun akisi gibi ilerleyen o muzige tam dalip gitmisken, seni seviyorum'u degisik varyasyonlarda soyleyen bir sesle aniden irkiliyorum. Yanimda olsa basacam yaygarayi. Baska bisey soyle bacim. Yani "sen elmayi seviyorsun diye, elmanin da seni sevmesi sart mi".

Konus benimle bu kaos icinde, nefes al, kanayan boslugumun icinde, ozgurlugun, daglar icinde,
    (....)
    Benim gokkusagim renksiz boyalarla kapli..
    (....)
    Violet Girl sarkisi boylesi anlamli, siirsel ve guzel sozlere sahip bir sarki. Muzik ve sozler birlesince, etkileniyor insan. Kendimi her defasinda karanlik bir Deutschland ormaninda hissediyorum sanki. Sanki az kossam önüme bodensee gölü cikacak. Fakat Zeki Muren'inde dedigi gibi dizlerimde derman, kandilim de yag bitti/Bulamadim gitti.
    Insanda tekinsiz duygular uyandiriyor bu sarki nedense.

"Bu dunya sadece hezeyan cumlesi" ile sarkinin koyu atmosferik ortami o acili ney sesiyle de birlesince iyice üstüme cöküyor. Parca bitiminde az mola veriyorum.

Genel olarak albumu cok begendim. Black metalin o kendine ozgu tekinsizligini, yogun atmosferikligini deneysel tatlarla sentezleyerek iyi yansitan bir album olmus violet cold.
    Vokallerin türkce olmasi ve albumun kardes ülke Azerbaycan'dan gelmesi, kendisine bir sans verilmesini hakediyor. Ben violet girl'den dinlenmeye baslanilirsa, bu albumun forumca cokca sevilecegini tahmin ediyorum.

cgtyguner, zoso86, sserkogss ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Güzel bir albüm hissi aldım Ahmet eline sağlık. Dinlemek lazim.
    Özellikle Azerbaycan dan çıkması insani heyecanlandiriyor. Yavru vatan sayılır nede olsa :)
    Albüm çok sert değil galiba ?

karanehir35 bunu beğendi.
  3. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.713
    Album sert degil oyle Özen.
    Duygu yogunlugu yuksek guzel bir album olmus. Sen seversin boyle isleri. Bi dinle derim.
    Album tidal'de var.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 6 Haziran 2017
    Chaturanga bunu beğendi.
  4. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    Tidal den bi dinleyelim bakalım .
    Tidale çok alıştım zaten.M5 i satabilirim sırf 2. Bir aygıt taşımamak uğruna sesten biraz feragat etme dusuncem var bakalım. Yavaştan zemin hazırlayalım satılık Shanling M5 ilanı görebiliriz :D

5. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.713
    Sana bi tavsiye. M5'i sat ama yerine de m2s al derim. Bluetoth ustunden baglanir dinlersin tidal'i m2s ustunden.
    Telefon kaynak olur, m2s ise Bluetooth dac olur sana. Gül gibi gecinir gidersiniz. Cayin N3'de de var ayni özellik, o da olabilir.

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

refuserQ bunu beğendi.
  6. Özen

Özen WAV

Beğenileri:
    1.457
    o zaman da parazit falan olur ya ses olarak :)

refuserQ ve karanehir35 bunu beğendi.
  7. refuserQ

refuserQ WAV

Beğenileri:
    1.003
    Aptx teknolojisi kotarır belki :) cayin n3 de var shanling m2sde de vardır muhtemelen :)

karanehir35 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş