Westone Um 30 Pro İncelemesi

'Westone' bölümünde Mair tarafından 21 Kasım 2013 tarihinde başlatılan konu.

1. kenzo.80

kenzo.80 FLAC

Beğenileri:
    81
    Sizi anlıyorum hocam. Arkadaşım da İstanbul'da. Ben de Ankara'da yaşıyorum. Sizin yaşadığınız yerde kullanan bir arkadaşa ulaşabilirseniz, karşılaştırma yapıp denemeniz daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. um pro 30 kulaklık hakkında bende çok olumlu yorumlar okudum. Öncelikle bulabilirseniz aynı model kulaklığı kullanan bir arkadaşla karşılaştırma yapıp denemeniz. Denedikten sonra farklı şeylerle karşılaşırsanız, ondan sonra kırık veya kullanılmış olduğu şüphesi varsa aklınızda satıcı firmaya kulaklığı gönderebilirsiniz.

2. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    951
    @kaptanedi Kablo pinlerinin kasaya girdiği kanala bakın bir çatlak var mı diye, bazılarında olabiliyor.

3. kenzo.80

kenzo.80 FLAC

Beğenileri:
    81
    Aynen kaptanedi hocamın da dediği gibi kontrol edin. Aklıma gelmedi. Kullanan arkadaşım bundan bahsetmişti.

4. leylines

leylines FLAC

Beğenileri:
    535
    Um Pro 30 da azımsanmayacak kadar bas var. Sizin kulaklıklarda sorun var gibi görünüyor. İletişime geçip iade etmenizi ya da değişim yapmanızı öneririm.

5. kenzo.80

kenzo.80 FLAC

Beğenileri:
    81
    Aynı şekilde kullanan arkadaşım ve buradaki okuduğum yorumlarda baslarının çok güçlü ve etkili olduğunu söylüyorlar. Hocamın da dediği gibi kulaklıkta bir arıza olabilir. Sonuçta elektronik bir cihaz. Kusurlu olabilir.

6. Italoman

Italoman WAV

Beğenileri:
    951
    @kenzo.80 hocam, dap alma arifesinde olduğunuzu görüyorum bir süredir, naçizane tavsiyem bütçeyi yükseltmeden DX80'i dikkate almanızdır.

7. kenzo.80

kenzo.80 FLAC

Beğenileri:
    81
    Merhaba @Italoman hocam. Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Elimde ie800 kulaklık var. iBasso DX90 ve DX100 modeli de var. Öneren başka arkadaşlarım da oldu. Aslında karar verdiğim dap AK120 veya AK100ii'den biri. Bendeki kulaklıkta en iyi performansı verdiğini buradaki yorumlarda okudum ve kullanan arkadaşlarım önerdi. Sonuçta kulaklığın potansiyeli ve dapın potansiyeli çok farkettiriyor. Koyu çalan bir dapla açık çalan bir iem kulaklık doğru tercih olacaktır. Tabi dinleyen kişinin bu cihazlardaki beklentiside. AK serisinde ie800 kullananlarda bir tane olumsuz yorum gelmedi. Bildiğim kadarıyla. DX80'le memnun kalacağımı pek sanmıyorum. Sizi anlıyorum. Cihazdan memnun kalmazsanız satarsınız diyorsunuz. Buradaki diğer arkadaşlarımda aynı şekilde. Ama ben memnun kalmazsam daha iyisini alıp AK100ii'nin süremeyeceği bir kafaüstü kulaklık almayı da düşünüyorum. Örneğin AK100ii HD600-HD700 ya da HD800'ü kaldıracak bir dap değil. Ona yetecek olan da dapsa AK240. Yine de teşekkür ederim.

Son düzenleme: 14 Ocak 2016
    karanehir35 bunu beğendi.
  8. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Nasil ki en kötü baris,en hakli savastan daha iyiyse,
    En kötü karar da,en iyi kararsizliktan daha faydalidir bence.
    O yuzden @kenzo.80 hocam,icinizde ak240 dap almak kalmissa,alin gecin bence.

Eastern_Mediterranean_1450.svg.png
    Bende simdi Karamanogullari neler yapmis,neler etmisler onu okuyordum.
    Turkceyi kabul eden ve resmi dil haline getiren ilk beylik.Karamanoglu Mehmet bey,13.yyda anadoludaki en guclu beyligi kurmasina ragmen Ankara ve Kutahya'nin ötesine gecemediklerinden,Varna fatihi 2.ci Murat'a yenilmekten kurtulamamislar.

Ekrem, Mustafa ALKAN ve refuserQ bunu beğendi.
  9. kenzo.80

kenzo.80 FLAC

Beğenileri:
    81
    Merhaba karanehir35 hocam. Desteğiniz için teşekkür ederim. Bütçemi ayarlayabilirsem RWAK240 modlanmış olan modelini alacağım inşallah. Bas, mid, tiz ve diğer özellikleri iyileştirilen bir model olduğunu söylüyorlar. Fiyatı 3.000$ Bir de RWAK240+ modeli de 3.300$ Gold Edition modelinin de fiyatı da 6.000$. Diğer AK240 modellerinden ne farkı var, anlamadım. Acaba tek farkı altın kaplama olması mı? Bir farkı olduğunu pek sanmıyorum. Emin değilim ama yanılmıyorsam özel üretim ve malzeme ile alakalı olabilir. Önemli olan sesteki vereceği performans, kalite ve etkisi. Malzeme işçiliği de tabiki önemli. Ama benim görüşüm o kadarda şaşalı olması gerekmiyor. Neyse o dap beni aşar gibi görünüyor. Olmadı RWAK120 ya da RWAK100ii'den birisini alacağım. Üst modelinin tanıtım ve değerlendirmesini Dünya hocam yaptı. Çokta olumlu eleştiriler yapmış. AK serisi dap'ı da bana öneren kendisiydi sağolsun. Yardımcı oldu. Kulaklığım konusunda da yol gösterdi.

karanehir35 bunu beğendi.
  10. high-fidelity

high-fidelity DSD

Beğenileri:
    863
    Size ben AK120 önermiştim.İlk nesil.Başka bir şeye bakmanıza gerek yok.:ok

11. kenzo.80

kenzo.80 FLAC

Beğenileri:
    81
    Merhaba Dünya hocam.Biliyorum.AK120 Titan modelini önermiştiniz. VirtuFortuna adlı arkadaşta Sony ZX2 ile iyi olur diyor.Kendisine daha önce denediniz mi diye mesaj yazdım.Mesajıma cevap vermedi. Yalnız AK120'lerin Micro sd slotu AK100'ler kadar dayanıklı değil demişti, burada ürünün tanıtımını yapan arkadaş. Siz sorun yaşadınız mı?Zaten sizin önerdiğiniz dapı alacağım.Slotunun sağlam olmaması beni düşündürdü.

12. ercuozcan

ercuozcan Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Merhaba arkadaslar
    Bende yazin Dubai'den Um Pro 50 aldım fiio x5 ve mont blanc ile kullanıyorum
    Gercekten muhteşem kulaklık ancak ufak bı sıkıntı yasıyorum gibi.son 1 aydir sanki sag kulaklıktan gelen ses cok hafif daha kısık gibi geliyor psikolojik de olabilir. İstanbul da yaşayan test edebilecek bir arkadasa ölçüm yaptirabilirim. Bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

13. karanehir35

karanehir35 DSD

Beğenileri:
    6.715
    Fiio x5'deki L/R balance ayarindan sag ve sol taraflari test edin,sag ya da solda kanal dengesizligi olabilir.Bu kanal dengesizligi ya yuksek ya da dusuk seslerde ortaya cikar.Ama devamli oluyorsa bu dengesizlik armaturler arasindaki baglantilardan biri hafif de olsa zarar gormus ya da gevsemis olabilir.Umpro50 benim de severek kullandigim iemler icersindeydi.

ercuozcan bunu beğendi.
  14. ercuozcan

ercuozcan Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Teşekkür ederim cevap için deneyeceğim tavsiyenizi

15. oguzhan

oguzhan FLAC

Beğenileri:
    270
    Ürünü dinleme fırsatım olmadı. Mid bölgesi dolgun kulaklık istediğim için siparişi verdim. Ürün elime ulaşınca izlenimlerimi aktaracağım.

baran88, ardacumhur ve refuserQ bunu beğendi.
  16. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    W30 ile um30 ile çok fark yok galiba

17. oguzhan

oguzhan FLAC

Beğenileri:
    270
    UM30 da vokalin daha yakın ve um30'un daha akustik sunum sergilediği söyleniyor. W30 da ise sahne daha ferahmış.

18. oguzhan

oguzhan FLAC

Beğenileri:
    270
    Arkadaşlar kulaklığa saf gümüş kablo almayı düşünüyorum. Yaklaşık 350-400 TL ödeyeceğim sizce bu parayı vermeye değer mi ?
    İleride um50 vb. kulaklık alırsam, bir daha kablo almakla uğraşmam diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş