Yamaha Steinberg Ur22 Usb Ses Kartı İzlenimlerim

'Amfi, DAC ve Ekipman ݝncelemeleri' bölümünde karanehir35 tarafından 6 Ocak 2016 tarihinde başlatılan konu.

1. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    Mesajınızı atlamışım kusura bakmayın. Konuya mesaj atmadığım için de bi kaç konu ortada kalmış.

ua 55 dinlemedim. Sadece m audio fast track usb kullandım. onun da sesi çok iyiydi.

emu -404 usb nin driver desteği biraz sıkıntılı ama 8,1 sürücüsü çıkardılar. dolayısı ile win10 ile sorunsuz kullanıyorum.

Diğer yandan asio desteği de var. Kısaca foobar2000 ile bayağı iyi bir sistem kurmuş oluyorum.

Ben alırken kıyaslamıştım steinberg ile emu nun dac ı daha kaliteli. Ashai kesei. ayrıca ADC ve DAC farklı. ( bu konuda bir cahillik etmeyeyim belki bütün cihazlarda farklıdır.

Ayrıca içerisinde a class microfon ve kulaklık amfileri var.

Bu açıdan düşününce 400 lira gibi rakamlara 114db dinamik alanlı ses kartı alınıyor. ( DAC ın aslında 117) line out da 117 - kulaklık çıkışında 114)

http://www.creative.com/emu/products/product.aspx?pid=15185

yukarıdan özelliklerine bakarsanız özellikler bayağı var.

Önceden de m audio kullandım. onda usb 2 desteği olmadığı için aynı anda hem ses kaydı hem playbac yaparken ses kalitesi 48 khz i geçmiyordu.

Bunda usb 2 ve full 192 khz desteği var.

2. mustafa653

mustafa653 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Peki dsd formatını native olarak çözüyormu hocambukart veya rakipleri 2i2 ua55 ua22 gibi kartlar çözebiliyor mu bu formatı?

3. MehmetB

MehmetB MP3

Beğenileri:
    264
    Piyasadaki hiç bir "all in one" ses kartı (bu başlıkta adı geçenler dahil ) DSD formatını desteklemiyor maalesef.

mustafa653 bunu beğendi.
  4. mustafa653

mustafa653 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Peki anlaşılan dsdyidonanımsal olarak çözen en uygun fiyatlı ürün benim görebildiğim kadarıyla "Zishan Z1" Ama hakkında nasıl bir cihaz olduğunu bulamadım, walnut v2 ye benziyor walnut u övenler var ama bunun hakkında pek bilgi yok galiba. Dsd farkını ve monk kulaklıka yaşatabilecekse almaya değer. Çok pahalı kulaklıklarım yok maalesef... Dzat df10 , rock zircon , ve monk gibi ucuz ama beğenilmiş kulaklıklar var bende..

5. ilkercom

ilkercom FLAC

Beğenileri:
    228
    Konuyu hortlatmış gibi olucam ama bu ses kartları mevzusunda çok araştırma yaptım.

Bu sitedeydi sanırım bir arkadaşa emu-404 usb yi sattım. o günden beri özlüyorum sesini.

Bu kategori cihazlar içinde en makul cihaz sanırım emu 404 usb dir.

Bi defa cihaz harici adaptör ile çalışır. USB girişinin + ucunu keserek bile kullanıyorsunuz. Ben kendim usb kablo yapmıştım seste çok fark oldu.

İnternette araştırırsanız modifiyelere çok yatkın bir cihaz. orta ayar bir usb kablo bile çılgın fark yaratıyor. İçini açıp kapasitörleri değiştirenler var. kimisi opampları değişmiş. En basitinden bileşenleri silikonla titreşime dayanıklı yapanlar vardı.

Cihazın kulaklık amfisi gerçekten çok kaliteli. Gücü az ama kafaüstü kulaklıkları sürerken bayılmıyor.

Vee en güzel kısmı bence balanced çıkışı var. balanced bir amfim olsaydı denemek isterdim.

Sürücü kısmında Win10 ile sıkıntı yok. Tek yapmanız gereken yüklemeden önce sürücü imzası zorlamayı kapatmanız.

Harici amfilerle de kullandım stereo sisteme de bağladım. Her donanıma tepkisi pozitif bir ürün.

Bir arkadaşım Optik bağlantı ile kullanıyordu o şekilde de çok iyiymiş.

350 500 lira bandında denenmesi gereken bir ürün.

Sayfayı Paylaş