Yeni Başlayanlar için Ekipman Alma İpuçları

'Rehber Konular' bölümünde MuttFTS tarafından 12 Ağustos 2012 tarihinde başlatılan konu.

1. asinan

asinan MP3

Beğenileri:
    2
    Şimdi bende soru soracağım ama ustalar kızmasın. Yaş 32 yavaş yavaş öğreneceğiz sizlerle. Elimde fiio e10 ve ath-m50 var. Mustafa Alkan arkadaşımın söylediği gibi stüdyo referans tipi bir kulaklık mı ath-m 50? Çünkü mutlu etmiyor beni bu kulaklık.

2. asinan

asinan MP3

Beğenileri:
    2
    Mustafa arkadaşımızın yazdığı gibi bana çok tatsız tuzsuz geliyor. Ben daha çok enstrüman seslerinin şıkır şıkır geldiği, vokalin sesinin billur gibi olduğu bir kulaklık arıyorum. Yani bu kulaklık çok düz, keyifsiz benim için. Bilmiyorum derdimi doğru anlatabildim mi :):)

3. lucabalo

lucabalo WAV

Beğenileri:
    792
    Tam olarak neyinden memnun kalmadiniz hocam ? Ona gore bir yorum yapalim :)

Edit : Mesaji atarken bir mesaj daha yazmissiniz yazdiktan sonra gorebildim :)

Size onerebilecegim kulaklik Re-600 olacak. Torpulenmis guzel seslenen tizleri var, vokallerde de cok basarili performans verir. Studio referans kulaklik tam olarak nedir malesef onu bilemiyorum :)

4. asinan

asinan MP3

Beğenileri:
    2
    Fiio e10 ile kullanıyorum.

5. dersato

dersato Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba;
    Öncelijkle herkese selamlar bu hobiye yeni basladım ve yeni yeni olayda pişmeye başlıyorum, su anlık elimde behinger 5000 closeback ve superlux 668b semi open var,bunları sürme adına nasıl sistem önerebilirsiniz ilk önceliğim F/p çünkü öğrenciyim.

6. Mustafa ALKAN

Mustafa ALKAN WAV

Beğenileri:
    741
    @asinan arkadaşım öncelikle açık yazmamışsın derdini. istediğin kulaklık sana zevk verecek basları güzel gelen eğlenceli bir kulaklıkmı mesela elektronik müzik hip hop dubstep gibi tarzlarda seni yerinden oynatacak cinsten, Yoksa enstrümanları doğal olarak dinleyebileceğin basların doğal olduğu bir kulaklıkmı? örneğin grado kulaklıklar gitar seslerinde vokallerde çok iydir ancak elektronik müzik dinlenmez..önce karar verin :)

Sayfayı Paylaş