Yuin G2 Clip-on Kulaklık İzlenimleri

'Yuin' bölümünde sserkogss tarafından 25 Ocak 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    Kutu içeriği, Kutusu ufacık ve içersinde bir çift yedek ped'i var. Esasında bir taşıma kabı filan olabilirdi :)

Malzeme kalitesi ve Genel görünüş
    , Yuin G2 nin malzeme kalitesi, kablosu ne ince ne kalın tam kıvamında gibi. Ayrıca hiç dolaşma, karışma gibi bir sıkıntısı yok, sebebi biraz lastik gibi olmasından galiba. Sürücülerin olduğu kısma gelince parlak metal ama çok hafif sanki kulakta hiç yok gibi. Kulağa oturmayı sağlayan kısmı gayet iyi tasarlamışlar, bir kilit sistemi gibi olmuş ve rahatlıkla oturuyor. Daha önce kulaküstü kullanmadım ama gayet rahat ve dikkat çekmemesi adına da daha iyi gibi, daha önce px100 kullanmışlığım var ben çok rahattım ama taç'lı kulaklıkları kullanmam diyen çok insanda var. Ped lerin sağlam tutması ve düşmemesi adına çentikler yapmışlar düşmesi sarkması gibi bir durum kesinlikle olmaz.

Teknik özellikleri,

* Cord Length: 1.5 m
    * Noise Cancelling: No
    * Connector Type: 1/8"
    * Isolation: -5dB ~ -8dB
    * Cord Type: Straight Y
    * Coupler Size: Small
    * Driver Type: Dynamic
    * Warranty: 1 Year
    * Impedance @ 1kHz: 60
    * Headphone Type: Clip-on
    * Ear Coupler Type: Earpad

Kullanım rahatlığı, Yukarda da bahsettiğim gibi kullanımı rahat kulağında yok gibi sanki lakin uzun kullanım sonunda (4 saat) kulak kepçemin üst kısmında az da olsa ağrı oldu. Belki alışkın olmadığımdan. Buraya kadar olan kısım ilk haftanın yorumları idi, kulak kepçesinde baskı oluyordu ama şuan hiçbir sıkıntı yok gayet rahat. Birçok arkadaşıma da denettim bu ne kadar ve hafif ve rahat yorumunu aldım.

Genel ses kalitesi, Öncelikle arkadaşlarımdan müzik dinlemeyi seven ipod sahibi olan ama stok kulaklık kullanan 2 arkadaşıma denettim. Hazır mısın dedim ve verdim gazı sonuç mükemmel ötesi, bu ne yaa biz boşuna müzik dinliyormuşuz dediler, biriside bu ne ya kadın sanki yanı başımda filan, tabiki fiyat ne diyorlar 100 deyince biraz mesafe ile değer be bilader dediler :). Genel olarak yavaş müziklerde beni tatmin edici sonuçlar almama rağmen rock ve türevlerinde o kadar da mest etmedi. Kesinlikle eğlenceli bir kulaklık, kaynak seçiyor ve eq ya tepki veriyor. clip, a818, organix ve n91 ile denedim ve hepsinden farklı şeyler geldi, kendisinden birşeyler katıyor müziğe özellikle baslar için konuşuyorum diğer mid'ler tiz'ler oldukça doğal, ayrıca müzikte pek boşluk yok sahne oldukça hacimli geldi bana dinamik yapısından olsa gerek, garip gelen şey baslar ciddi manada derinden geliyor ve her tarafı da kaplıyor ama tizler ve mid'ler devreye girince onları ayırt etmek çok kolay. Neden garip geldi daha önce ep630, cx.., um1 gibi kulaklıklarda hep bas var başka hiçbirşey yok. sonra pfe gibi analitik bir kulaklığa geçince herşey açık seçik, zannediyordum ki ya öyle yada böyle, ama G2 de sanki ikisinden de var. Sahneye gelecek olursam şimdiye kadar taşınabilirlik anlamında en iyisi benim için. Sahnesi fena değil ama aman aman devasa birşey değil. Kanal ayrımı fena değil özellikle klasik müzikte filan baya hissedilir düzeyde. Vokallerin nefes alışlarını duyabiliyorsunuz :). Son olarak film ve oyun performansı da hoşuma gitti.

thetrooper00 izlenimleri: Ses kalitesi için söylenebilecek ilk söz, tahmin edilenden çok daha iyi düzeyde. Kulaklık gerçekten çok hassas ve frekans tepkileri benim beklediğimden iyi düzeyde. Mesela KSC75’i cowon D2+ ve sansa clip ile ayrı ayrı deniyorum, bir de G2 ile deniyorum. KSC75’te iki player arasında ses farkı, G2’ye göre çok daha az. G2 iki player arasındaki gerçek farkı ortaya koyuyor. (Ortaya koyduğu fark doğallık olarak clip, sıcaklık açısından D2 tarafında) Ses yüksekliği ve detayı oldukça iyi. Sürme problemi gibi bir derdi yok. Bir amfi gereksinim yok bana göre.

Şimdi biraz daha KSC75 ile karşılaştıralım;

Her iki kulaklığı uzun süre kullanmış birisi olarak şu kanıya varıyorum ki; KSC75’te basslar miktar olarak daha az ve dengesiz, yüklenildiği zaman ise kontrolsüz ve abartılı. G2 çok daha doğal ama tok ve etkili bu konuda. G2’de midler daha hoş, temiz ve yumuşak geliyor insanın kulağına, KSC75’te gerektiği yerlerde midleri zaman zaman kaybediyorsunuz. G2 tizleri ile oldukça güçlü bir kulaklık, KSC75’te tizler ise genel manada önde ve parlak denebilir ama yapay kalıyor. Ses genel olarak daha doğal ve aynı zamanda gövdeli. Karakter olarak daha sıcak. Kaliteli kayıtlar ile birlikte kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Düşük bitrate’li mp3 dosyaları ile istenilen sonuç alınamazken, iyi bir kayıt ile inanılmaz derecede performans farkı yaratıyor. Ki keza flac kayıtları ile inanılmaz keyifli ve fark yaratan bir performansı var. Bu fark KSC75 ile karşılaştırıldığında daha fazla. (kendisinden izin alınmıştır)

Bas, Öncelikle şunu belirteyim aşırı bas seven birisi değilim. Bas'lar derinden ve her tarafı kaplayarak geliyor ama mid ve tizlerin önüne geçmiyor.

Tiz, Aşırı tiz seven bir yapım var özellikle zillere hastayımdır :). G2 de tizler çok parlak değil hani böle ışıl ışıl değil ama gayet yerinde özellikle de hızlı müziklerde bile zil seslerini uzaklarda da olsa duyabiliyorum. Eksik kısmı yok değil şöyle ki, tizler belli seviye kadar iyi ama belli seviyeden sonra can yakıcı olabiliyor, çatallanıyor dağılıyor. (fiyatı düşünüldüğünde noral bence)

Mid, Arada kaybolma gibi bir durumu filan yok gayet yerinde.

ms1 ile mini karşılaştırma
    , ms1 uzun süre kullandım ve bir türlü grado'lara ısınamadım. Grado'lar diyorum azda olsa sr60 kullanmışlığım var. Isınamamın sebebi de sahne. Müzik dinlerken sahnenin olması ve enstruman ayrımına çok önem veriyorum. ms1 ile farklarına gelirsem az ve öz olarak, ms1 daha hızlı, baslar daha sağlam ama enstruman ayrımı ve sahneden kesinlikle yoksun. Sadece ms1için konuşuyorum, tizleri bana göre çok zayıftı. G2 de ise daha yavaş bunu ciddi hissettim head-f de filan grodish diyorlarmış okumuştum biryerlerden bana göre daha yavaş ama sahnesi ve enstruman ayrımı ciddi manada daha iyi ayrıca tizler de cabası.

px100 ile mini karşılaştırma, px100 2 sene önce kullanmıştım çok da hatırlasamda biraz değinmek istiyorum. Sahne ve tizler ile gene G2 önde diyebilirim ayrıca px100 gibi belli seviyeden sonra baslarda patlama yok ama rahatlık konusunda da aynı ayardalar.

pa2v2 birlikteliği ve uyumu, Elimde kulaklık amfisi olarak pa2v2 var ve memnunum da özellikle hd230 yi sürmede ciddi yardımcı oluyor ama tamamen yapamıyor. öncelikle G2 nin kesinlikle bir amfi'ye ihtiyacı yok yukardaki playerlar gayet rahat sürdü fakat pa2v2 ekstra bişeyler kattı sesin hacmini kesinlikle artırdı. Bir deneyeyim dedim ve taktım son ses vermeme rağmen ses de bir patlama filan göremedim.

clip, a818, organix ve n91 ile uyumu
    , Clip in sesi hakikaten düz ve hoşuma da gidiyor. Organix sahnesi en genis olan gibi geldi bana özellikle vokallerde kenarlara doğru yayılırken a818 de ise daha ortaya yakın geliyor. n91 daha dolgun sese sahip olduğundan (sanırım içinde kendi amfisi mevcut) ses daha hacimli geldi.

fiyat performans, 100 tl ye forumdaki thetrooper00 arkadaşımdan aldım. Sağolsun kendisi yuin ve audio technica nın türkiye disritörü gibi. Hızlı kargosu, kargo paketlemesei, ilgili geri dönüşleri ile inanın türkiye disbritörü bu kadar güzel yapamaz. 100 tl ye sıfır kulaklık için elde çok fazla seçenek yok hele ki türkiye de. Kulaküstü kullanabilirim diyorsanız ve çok da fazla bütçe ayırmadan tatmin edici bir ses almak istiyorsanız kesinlikle öneririm.

sonuç olarak, Renkli sesi olsun, sahne ve kanal ayrımı da bir yere kadar olsun deyip çok da para vermem diyorsanız tam size göre derim.

Daha önce kullandıklarım: Bunları yazıyorum çünkü bazen sorulabiliyor neler kullandınız diye neyse sırası ile: um1, ep630, cx.., pl30, ie4, pfe----px100, ms1, hd230.

Umarım faydalı olmuştur...

2. MuttFTS

MuttFTS Yönetici

Beğenileri:
    595
    Eline sağlık, güzel bir inceleme olmuş.. :ok

3. compicat

compicat DSD Sponsor AudioMinor

Beğenileri:
    1.075
    elinize sağlık

4. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss WAV

Beğenileri:
    365
    İnceleme şık olmuş :ok
    İyi günlerde eskit ...

5. selim

selim FLAC

Beğenileri:
    5
    Eline sağlık Serkan çok yararlı olmuş. G2 ile mutlu olduğuna göre IEM planlarından da vazgeçmişsindir artık, hayırlısı olsun. :)

Bu arada G2'nin tasarımı hakikaten çok şık, bir kaç resim ekleyebilirsen almayı düşünenler için daha cezbedici olur. :)

6. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Eline sağlık hocam :wink

7. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    Herkese tesekkurler. Selim hakikaten mutlu mesutum birde daha az paraya daha kalite alinip birde buyukluk benim icin hic sorun degil valla bir ara ms1 le bile takilmistik istanbul sokaklarinda. Resimler var hemen yukleyeyim.

8. witness

witness DSD Bilirkişi

Beğenileri:
    52
    yorumlar için teşekkürler @sserkogss ve @thetroope00
    yuin herzaman özeldir benim gözümde (görünen o ki herkes için özel :) )..

@sserkogss
    ms1 ile sokaklarda gezmek cesaret ister,insanların "bu da ne yahu" diyen bakışlarını gözümün önüne getirebiliyorum ;D

9. Awésomé

Awésomé MP3

Beğenileri:
    0
    Güzel bir inceleme olmuş elinize sağlık. Bende geçenlerde G2A sahibi oldum ve gerçekten çok kaliteli bir kulaklık. Dinlediğiniz parçaya göre parlak veya daha bi karanlık sese bürünüyor ve bu yüzden her tür müzik türüne uyumlu durumda. Özellikle 100 saatlik burn-in'den sonra basslar daha derine inmeye başladı ve daha zevkli hale geldi. Sahne olarak bir kulaküstüne göre yeterli denebilir. Mid sesler tiz ve bassa ve IE8'in midlerine göre biraz db olarak düşük geldi bana ama vokaller oldukça canlı. Kısacası 100 lira altı fiyata bu kaliteyi bırakın kulakiçinde bulmayı kafaüstünde bile bulmak çok zor. Herkese tavsiyemdir benden de :ok

10. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    @OK1907
    Hoşgeldiniz, izlenimler için teşekkürler.

11. sserkogss

sserkogss FLAC

Beğenileri:
    417
    Hoşgeldin OK1907 nick tanıdık geldi zaten. Hakikaten 100tl gibi bir fiyata şahane bence de. RE0 la değiştik te alışmışım sesine hakikaten dolgunmuş re0 dan sonra daha iyi anladım. Adalyan yorumlarını bekliyorum. Birde artık iem değilde daha çok kafa ve kulaküstü almaya gayret edeceğim.

12. Awésomé

Awésomé MP3

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler arkadaşlar hoşbulduk. Açıkçası insan zevkine göre iyi bir kulakiçi aldıktan sonra kafa üstüne yönelmeli bence de. Sonuçta f/p olarak daha başarılı ve konfor olarak da öyle. Tabi bana kalsa tüm üst düzey iemleri toplarım ama diğer türlü daha mantıklı :)

13. ulyses

ulyses WAV

Beğenileri:
    60
    Güzel inceleme olmuş Serkan, eline sağlık. Fotoğrafçılığını da konuştur bakalım, bekliyoruz :)

14. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Eline sağlık Serkan, fotoğrafları bekliyoruz..

15. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.960

Bir inceleme daha okumuş olduk.Yazanın ellerine sağlık.Ve nerdeeen nereye diyor insan. :)

Sayfayı Paylaş