===*** ZEN VISION:M 60 GB AYRINTILI INCELEME ***===

'Creative' bölümünde KontG tarafından 25 Ağustos 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Hoşgeldiniz, hayırlı olsun ayrıca.

USB 1.1 destekliyor büyük ihtimalle anakartınız. Haliyle veri aktarımı yavaş olur. 2-3 sn sonra açması da HDD'lerin doğasıyla ilgili, son derece normal bir durum. Memnun olmanıza sevindim, güle güle kullanın.

2. fizmitli

fizmitli Guest

Çok teşekkür ederim sevgili dostum,ben sizi bayağı uzun zamandır takip ediyorum hatta donanım haberde bile ilgimi çekmiştiniz,sonra burayı keşfettim.Formunuz gerçekten çok başarılı ve keyifli.

Daha öncede belirttiğim gibi incelemelerinizden ve muhabbetlerinizden etkilendim, enson lise yıllarında kullandığım sony walkmen üzerine bu creativi aldım ve dünyanıza balıklama atladım.Bakalım hayırlısı normalde müziği home sistemime m-audio ile dijital girip dinliyordum.Bunun yanında geleceğe dair planlarımda vardı gerçi ama bu deneyimde iyi oldu.Sırada iyi bir kulaklık alıp yola devam edeyim diyorum bu kulvarda.

Benim şöyle bir sıkıntım var yalnız, belki bana bir tavsiyeniz olur.Elimdeki mevcut ses dosyalarını direkt olarak alete atılmayacağını tahmin ediyordum.Bu sebep ile mevcut dosyaları 2 gece uğraşıp tag-rename ile artist ve title bölümlerini düzenleyip öyle attım fakat yinede pek kullanışlı olmadı.istediğime kolay ulaşamıyorum bulmakta zorlanıyorum.1000 in üzeride dosyayı en hızlı şekilde nasıl yönetebilirim cihazda,siz deneyimli arkadaşlar bu sorunu nasıl çözüyorsunuz gerçekten merak ediyorum.

3. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Aslında bence ulaşmanın en iyi yolu yaptığınız gibi ID Tag ayarlarını tam yapmak. Çünkü sanatçı, albüm, parça bilgileri gibi ayrı bölümler ve içlerinde alfabetik arama gibi özellikler var. İyi ayarlanırsa ID tag ayarlarının önemi bir süre sonra ortaya çıkıyor çünkü cihaz içinde çok güzel ve düzenli bir arşiv oluşmuş oluyor. Bir de Creative ile cihaz içinden playlist [çalma listesi] hazırlamak çok kolay. Benim 10larca playlist oluyor hazırladığım, her türde sevdiklerim, daha çok dinlediklerimi koyup kaydediyorum. Bu aralar Sony A818'in özürlü arayüzünden sonra ZV:M gerçekten süper diyebilirim menü olarak.

ID tag ile uğraşmak istemiyorsanız, bir başka yol attığınız dosyaları klasör gibi göstermek. Yani atacağınız dosyanın klasörüne bir ad koyup playlist kısmına atarsanız attığınız şekliyle görebilirsiniz muhtemelen. Ben denemedim ama olduğunu söylüyorlar.

4. fizmitli

fizmitli Guest

verdiğiniz bilgiler faydalı olduğunu söyleyebilirim,birde sonradan aklıma geldi tag ayarlamasını yaparken türleri güzel ayarlarsak,oradanda faydalı olabilir sanırım.Ama sizinde belirttiğiniz üzere playlist oluşturmakta kestirme ve kullanışlı bir yöntem olacak.Artık kullana kullana alışacazğız alete.Bu arada turkeyforumda soundchaser ile birkaç mesajlaşmamız olmuştu burada devam etmek için konuşmuştuk,her akşam giriş yapmıyor sanırım.

5. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Evet Soundchaser ara ara geliyor, belli bir vakti yok :)

Dediğin gibi türler de önemli. Belli bir türde olan tüm albümleri bir araya getirmenin en kolay yolu.

6. fizmitli

fizmitli Guest

cihazı kullandıkça hoşuma gitmeye devam ediyor,bu sabah yağmur yağmasaydı koşarken kullanıcaktım ama nasip olmadı fakat akşam üstü yürüyüş sırasında oldukça keyifliydi yalnız mobil haldeyken uğraşmak bihayli zor,o sebepten çıkmadan güzel bir playlist oluşturmakta fayda var.

Yalnız canımı sıkan bir yönü var gece yatarken kullanıyorum,ışığının kapanmaması beni deli ediyor.onuda tersçevirip üstüne birşeyler örterek çözümlemeye çalışıyorum.Bunun dışında usb şarj olayıda can sıkıcı adamlar bir adaptör koymamış onu kar bilmişler.Evde kullanılan bir çok adaptör var belki ona uyabilen bir adaptörüm vardır bir kontröl edeyim,onun dışında amperi voltajı ayarlanabilen adaptörlerde var onlarda çözüm olabilir.Orjinal adaptörü eminim fahiş bir fiyata satılıyordur ....

7. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Tuş kilidini neden açmıyorsun? Ekranı otomatik olarak birkaç saniye sonra kapattığını söyleyeyim bilmiyorsan :wink

8. fizmitli

fizmitli Guest

teşekkürler ,işe yaradı :cheesy:

9. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Aynı zamanda pil tasarrufu konusunda da çok işine yarayacaktır :wink

10. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    sarj aletini almak gerekiyor maalesef. Ben de sinir oluyorum bu duruma

11. fizmitli

fizmitli Guest

evdeki tüm adaptörleri kontrol ettim ama en düşük olanı 7v,buda alet için ağır gelir.Siz bu sorunu orjinal adaptör ilemi yoksa uygun değerlere ait bir adaptörlemi çözdünüz sayın kont g.
    Bu arada siz adapazarındamısınız,bir yazıyı takip ederken sakaryadan slm ettiğinize rastlamıştım sanırım.

12. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    ben su anda samsundayim ve ipoddan yaziyorum. Yarin eve yani ankaraya donuyorum :) kesinlikle orjinal sarj aletini almanizi oneririm :wink

13. fizmitli

fizmitli Guest

göçmen kuşlar gibi geziyorsanız,sanırım sanatsal bir kişilik söz konusu galiba :) haha
    ne çalıyorsunuz?

14. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    piyanistim :) hacettepe konservatuvar son sinif. Turnelerimiz oluyor :)

15. fizmitli

fizmitli Guest

harika valla ,tam sanatçı kişilik çıktın dostum :)
    Türkiyede bir sürü insan sadece okul hayatına gelecek kaygısı içerisinde bakarak,yönünü bu doğrultuda çizen kişiler(bende dahil) dışında gerçekten yapmak isteği ,öğrenmek isteği içerisinde hayat yönünü çizen ve eğitiminide yapan kişilerin varlığını bilmek beni mutlu ediyor. :ok

Umarım zaman içerisinde güzel paylaşımlarımız olur,

16. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    cok tesekkur ederim insallah :)

17. fizmitli

fizmitli Guest

arkadaşlar ben bu cihazı radyosuz olarak hepsiburadadan aldım,kutu üzerinede sticker yapıştırmışlar no radio diye zaten.Aslına bakarsanız radyo delisi değilim ama fw atarak açılma ihtimali varmı bunun acaba,yoksa donanımsal olarak mümkün değilmidir?Bunun yanında creative sistesinde bulunan son fw atmak cihazda ne değiştiriyor acaba,yani fw işiyle ilgileneyimmi.Yoksa böyle dağınıkmı kalsın :idiot2:

Birde şu bana kulaklık olayını nasıl halledecez ya,kapalı sahne derinliği olan,dengeli, tatlı basları olan bir kulaklık istiyorum (küt küt değil yani) .Misal bob marley - dreams of freedom albümünü dinlerken beni alıp götürmeli,hayaller kurdurmalı.Ben müziği daha çok hoparlörden dinlemeyi sevdiğim için,elimde birçok kulaklık olsun istemiyorum.Şimdi beni mutlu edecek birtanesi ,ilerde noktayı koyabileceğim birtanesiyle işi bitirmeyi planlıyorum.

18. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    us.creative.com sitesinden son firmware'ı yüklemen halinde radyonun açılması gerekti. Son zamanlarda ona da bir çözüm bulmuşlar sanırım, aslında bu dediğim yol işe yaramıyorsa yine yapmanın yolunu biliyorum. Ancak biraz riskli bir iş... Recovery mode'a girip önce Clean Up yapmak, daha sonra Reload Firmware deyip FW'yi silmek, ve daha sonra da pcden son Amerika firmware'ını yüklemek. Eminim bu işe yarayacaktır...

Kulaklık için bütçen ne? Bir de kanal tipi mi, kafa üstü mü?

19. fizmitli

fizmitli Guest

dostum dediğin yere gidip fw yi indireyimde,fw atma prosedürü nedir acaba?Bununla beraber bu yazılım (radyo açılır-açılmaz ayrı)neler kazandırabilir cihaza.Birde us. den yazılım attığımız zaman türkçe destek te sorun yaşamam sanırım öyle değilmi?( gene arka arkaya sıraladım soruları kusura bakmayın )

Kulaklık konusunda 555 için 220 gözden çıkarmıştım.Ama nedense, hernekadar bu kulaklıktan müzik dinlemesemde kendimi çok şartlandırmışım.Bayağı üerine yazı ve incelem okudum kullanıcılarıyla konuştum en son sizle muhabbetimde karanlık bir kulaklık değerlendirmeniz ve yazılan incelemelerin tekrar gözden geçirilmesini ve üzerinde değişiklik yapılmasının belirtilmesi üzerine soğudumu söylemeliyim.Kafa üstü istiyorum ve 300 ytl (eksi - artı ) ayırabilrim sanırım.Aslında en güzeli yurtdışından almak,fakat hiçbir tecrübem olmaması ve yabancı dilimin eksikliği beni bu noktada kahrediyor.Ebay sitesine falan baktım fiyatları gördüm gerçekten çok güzel fiyatlar.

20. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    FW genellikle yazılımsal sorunları düzeltir. Mesela cihazında bir miktar hızlanma olacaktır, bunun dışında radyo mutlaka açılır yukarıda anlattığım iki yoldan biriyle. Öncelikle ZV:M'yi pcye bağlayıp indirdiğin fw dosyasından yüklemen yeterli. Bakalım, radyo açılmazsa ve çok ısrarlı davranırsan biraz daha karışık bir yolu da mevcut... Bu arada Türkçe ile ilgili bir sorun olmaz merak etme, diller standart. US firmware'ı yüklemeni istedim çünkü ses limiti olacak Türkiye sitesinden yüklersen. O limiti de kaldırmak için yine 40 takla atmak lazım.

300ytl çok iyi bütçe olmuş kulaklık için aslında. Ama belli bir seviye üstündeki kulaklıklar fazla güç isteyeceği için amfi de şart. Bu yüzden çok iyi bir kulaklık alacaksan yanında amfiye de ihtiyacın olacak. Veya düşük empedanslı, ZV:M tarafından sürülebilecek bir kulaklık da alabilirsin. Ama kaliteli olup da empedansı düşük olan model çok az piyasada. Sr225'i araştırabilirsin mesela...Veya forumda konuşulan birkaç AKG modeli mevcut. AKG'nin hem amfi ile iyi performans gösteren, amfisiz de Zen Vision:M'in sürebileceği 2 modeli var.

http://www.techno-fi.net/forum/index.php?topic=966.0

Sayfayı Paylaş