===*** ZEN VISION:M 60 GB AYRINTILI INCELEME ***===

'Creative' bölümünde KontG tarafından 25 Ağustos 2007 tarihinde başlatılan konu.

1. fizmitli

fizmitli Guest

us sitesinden son güncellemeyi yaptım be creative,radyo açılmamasına rağmen dediğiniz gibi menü hızım arttı,alet elime ilk geldiğinde gerçekten garibime giden o hantal menü şimdi daha seri çalışıyor.Radyo konusunda çok ısrarcı olmamak ile beraber diğer yöntem nekadar risk taşıyor.Fw güncellemesini gayet rahat ve hiçbir sorun yaşamadan 2-3 dakka içinde bitirdi,kendini kapattı tekrar açtı ve kaldığı yerden kullanmaya devam.Kulaklık konusunda belirtmiş olduğunuz markalardan grado zaten türkiyede yok akg ise 600 ytl fiyata rastladım bazı sitelerde.Yabancı sitelerde 130-150 $ seviyesindeki bir kulaklık nasıl oluyoda böyle fiyatlandırılıyor onuda anlamış değilim :idiot2:

Sayın be creative kulaklığı beyendikten sonra yurtdışındanmı alıcaz yoksa türkiyedenmi?

Yapmış olduğunuz yardımlardan dolayı çok teşekkür ederim bu arada.

2. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Ben yurt dışından bir imkanını bulup almanı öneririm. Türkiye fiyatları çok çok pahalı oluyor, aracı ile getirtebilirsin yurt dışından.

Eğer radyo ile ilgili son olayı denemek istiyorsan. Recovery mode var, Zen Vision:M'in ayrı bir modu. Onu açıp, Reload firmware deyip eski firmware'ı silmen gerekiyor. Daha sonra ise pcye bağlayıp firmware'ı tekrar yüklemeyi deneyebilirsin istersen.

3. fizmitli

fizmitli Guest

tavsiyelerin için sağol dostum,şimdi düşündüm aklımdan geçirdim yurtdışından ki tanıdıklarıda.Sık sık ingiltereye gidip gelen bir akrabam var,sık görüşmesekde küçük bir ricada bulunabilirim sanırım.

4. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Evet güzel fikir :wink

5. fizmitli

fizmitli Guest

bu alete flac ekleyemiyormuyuz,neden browserdan gönderdiğimde kabul etmiyor?

6. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Maalesef oynatmıyor :(

7. fizmitli

fizmitli Guest

wav a çevirip ekliyim dedim,tag&rename ile albümü internetden düzenlemesini yaptırdım öyle attım bu seferde sadece dosya adı gözüküyor.artist, track , resim hiçbirşey yok .

Siz bu sorunu nasıl aştınız ,flac arşivim elimde kala kaldım :(

8. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    Ben mp3 @320 lame yapıyordum mecburen

9. fizmitli

fizmitli Guest

mp3 yapıncada sesteki o derinlik ,dolgunluk kaybolup gidiyor.Valla şimdi çok canım sıkıldı ama en azından wav olarak atabiliyorum tag düzensiz olsada.

10. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    LAME codec ile Mp3 yaparsanız kör test ile anlaşılamayacak kalitede olur. Bilmeden ikisini sırayla dinleyip ciddi test yapmış kimse görmedim 320kbps LAME ile FLAC arasında farkı bulan [aslında fark teknik olarak 18000 üzeri]. WAV'da malesef Tag olmuyor.

11. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    320 CBR yapmakta eski teknolojiyi kullanmak anlamına geliyor. Kullanmadığınız alanlarda boş yere MB kaplıyor. Benim önerim çok daha gelişmiş ve gelişmekte olan V0 (~245 kpbs) VBR kodunu kullanmanız.

Fizmitli, mp3 yapınca sesteki derinliğin kesildiğini kör test ile mi karar verdin?

12. fizmitli

fizmitli Guest

ya aslında piskolojik te olabilir ama öyle oturup ciddi ciddi bir test yapmadım ama öyleymiş gibi geldi. Birde uzun zamandır mp3lerim haricinde oluşturmak için çaba serfettiğim flac arşivimi yükleyememek beni üzüdğü için bir tepkide olabilir hahahaha (psikoljik yaklaşım gösteren fizmitli P)

Bu arada ben converter olarak GermaniX Transcoder isimli programı kullanıyorum,siz hangi prgramları tavsiye ediyorsunuz?

13. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    Nereden nereye geçiş yaparken? Ben EAC, foobar2000 ve dbpoweramp dışında başka bir şey kullanmıyorum. Çevirme, ripleme, ve dinleme işlemlerinde.

14. fizmitli

fizmitli Guest

bende cd leri flac a çevirmek için eac kullanıyorum,foobar ve asio iklisini player olarak sanırım sen converter olarak dbpoweramp kullanıyorsun.

dbpoweramp diğer converterlerden herhangi bir farkı varmı yoksa sıradan bir convertermı dostum,bende indirip kurayım ayarları hakkında dikkat etmem gereken bir yeri varmı bu arada?

15. soundchaser

soundchaser MP3

Beğenileri:
    4
    foobar'da aynı zaman da converter olarak kullanmak mümkün. Popüler biçimler arasında geçiş yapmak mümkün. dBpoweramp da kullandığım oluyor çevirme işlemlerinde. Çevirme işleminde bir değişme olmadığı için hepsi aynı aslında. Ha dBa ha foobar. Çok fark yaratmaz. Heh ne de fark olur dBa çift işlemci desteklediği için çift işlemcili bilgisayarlarda avantajlı olur.

16. fizmitli

fizmitli Guest

foobar ile convert yapıldığını bilmiyordum,foobar kullanmak işimede çok gelir çünkü bilgisyarda bir sürü program yüklü yeni bir tane daha kurmaz zorunda kalmam.V0 (~245 kpbs) VBR kodunu kullanarak flac dosyalarımı mp3 e nasıl convert edebilirim,belki benim dışımda öğrenmek isteyenlerde olabilir

17. WildKaos

WildKaos MP3

Beğenileri:
    10
    İlk kullandığım dap

18. DefinitioN

DefinitioN Analog Yetkili üye

Beğenileri:
    2.959
    Bir zamanlar buna sahip olmayı çok istemiştim.O zaman için hayal gibi birşeydi.

Creative Nomad'ın ilk zamanlarını hatırlayanlarınız markanın verdiği heyecanı bilirler.

Sayfayı Paylaş