Zen X-Fi Ortaya Çıktı

'Creative' bölümünde Be Creative tarafından 30 Haziran 2008 tarihinde başlatılan konu.

1. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Yeni fotolar burdan :)
    Allah aşkına o data kablosunun hali nedir!!!

2. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    Kısa mı geldi :D

Bu da bir video.

3. yilmaz196

yilmaz196 FLAC

Beğenileri:
    4
  4. turuncu

turuncu Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    vay anasini sayin seyirciler demek istiyorum, iki senedir beklenen sonunda oldu ve ilk xfi lı mp3 calarimiz dogdu...
    tabiiki audio format desteginde yine bir kısırlık söz konusu ama ben genel hatlariyla cihazı begendim.

dizaynindaki metalik yapi ve hatta tek tek konumlandirilmis o sirali dugmeler, creative in bu aleti ayrı bir yere koydugunun kanıtı... tanitim videolarındaki seslendirmeyi yapan amcanın ses tonu bile, "mühendislik yaptik kardesim" diyor ve surekli teknolojiden dem vuruyor. zen vision m de bir yenilikti ama tanitim videolarını hatirlayanlar, o ucuz eglencelik japon cizgi karakterleri de animsayacaklardir.

xfi ile gelen bu degisim rüzgarının devamı olsun ister deli gönül. cicili bicili durumlardan sıkıldık artık, teknoloji firmalarının mp3 calar olayına yalnızca anlık eglence anlayısıyla bakmaları duruma hakketmediği bir ciddiyetsizlik katıyordu, işte zen xfi bu bakışa bir alternatif getirmiş gibi duruyor... şimdi sıra o chipe kayıpsız bedava formatları da çözdürmek geldi diyeceğim ama creative in yakın bir zamanda bunu yapacağını sanmıyorum.

bir de ben flash bellekli cihazlarda 64 gb ya da üstünün çikacagi gunleri beklemekteyim, konuyla ilgili bilgisi olan var mi? erken oldugunu biliyorum ama en azından belki planlarında yuksek kapasiteli flash hafizalari almış bir firma vardır?

5. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    32 gb d2 çıkmış mıydı ? ya çıkmıştı ya duyurulmuştu. 32 + 32 ile 64 gb yakalayabiliyorsunuz. onun dışında kendisi 64 gb bellek sunan cihazlar için sanırım bir sene daha bekleriz.

6. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Bu cihazın benim açımdan alınabilirliği gayet yüksek, şöyle bir çıksın fiyatlar biraz gerilesin de alınacaklar listesinde ilk 5 e sokabileyim :)

7. anchoret90

anchoret90 MP3

Beğenileri:
    0
    Kişisel fikrim bunun bir balon olduğu yönünde. Creative ses kartlarının adını kullanmaya çalışacak. (Ses kartlarından başka düzgün bir şey ürettiğini düşünmüyorum.Webcamindan, mp3 çalarına,klavyesine kadar kullanmış biri olarak bence). Böylece iyi de satış rakamlarına ulaşabilir. Ama ben öyle aman aman bir ses beklemiyorum. Tipik creative sesi olur.

Özellikleri de komik...2.5" ekranda wifi.. Hem de dokunduruk değil... wifi işi yapabilmeniz için dokunmatik ve geniş ekran şart. Evet o da aytaçın ta kendisi.

O küçücük data kablosunu koymakta hala direten bir firma :b

8. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    İşte mesele de bu zaten. Tipik Creative sesi bile şu an piyasada bulunanların en iyilerinden. Kendi sınıfında ne ipod Nano ne de Cowon D2, iRiver Clix gibi modellerin iyi olduğunu düşünüyorum ZEN'den. Yalnızca Sony geçebilir, o da arayüzden kaybediyor Creative'e benim görüşüme göre. X-Fi benim işime yaramaz, ama ben gene de ZEN X-Fi'ın "daha iyi olabilirmiş" dememe rağmen gayet iyi olduğunu düşünüyorum [pil ömrü özellikle]. "The sound of perfection" sloganı Creative'den bugüne kadar duyduğum en umut verici slogan, en azından olayın o kısmını reklam yapmaları iddaları olduğunu gösterir. Şu an ses kalitesine güvenerek kulaklıklar da dahil komple kaliteli bir paket veren ilk model Sony idi, daha sonra da ZUNE ve Creative.

İlk inceleme aythingbutipod'da yayınlandı, sesinin ZEN'den daha fazla olduğu söylenmiş.

@ferhatt
    32lik D2 çıkmamıştı galiba, onu D3 ile yapacaklar deniyordu.

9. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    2.5 inç gayet yeterli bir ekran boyutu. ama aleti 3.5 inç yapıp ekranı 2.5 inç koymak. ı - ıh. benim gibi birine satabilmeleri için çok iyi ses kalitesi + çok iyi menü lazım.

be creative evet dedikodymuş benim okuduklarım. aklımda duyuruldu diye kalmış. ama 48 gb ile en yüksek flash kapasitesi hala d2 de =)

10. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    8GB: $149 (£109.99)
    16GB: $199 (£139.99)
    32GB: $279 (£199.99)

Fiyatlar ZEN ile aynı olmuş yenilikler ve Ep830'a rağmen. An itibarıyla satış başladı.

11. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    evet böylelikle 64 gb kapasiteye ulaşılmış oldu. =) ben daha dün bir sene geçer diyordum. süpermiş.

12. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    Zen x-fi amazon da satışa çıktı 16gb 199$, 32gb 279$. 16 lık resmen göz kırpıyor :)

13. ferhatt

ferhatt WAV

Beğenileri:
    0
    16 gb sdhc kart 60 - 70 dolar zaten. 32 gb almak daha mantıklı. 10 dolar daha verip sd kart slotunu boşaltmış oluyorsunuz. güzel alet, güzel fiyat. iyi bir incelemeye denk gelirseniz linkini isterim =)

14. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    http://nothingbutcreative.blogspot.com/

Şöyle bir inceleme birkaç gün önce yayınlanmıştı dilerseniz bakabilirsiniz. :wink

Özetle [incelemeye bakılırsa]:
    *Ses seviyesi ZEN'den yüksek.
    *30.637GB toplam kapasiteye sahip.
    *Fatality ya da Elite Pro'daki gibi gerçek bir X-Fi çipi var mı, yoksa Extreme Music gibi yazılımsal mı bilinmiyor. [benim tahminim yazılımsal olduğu yönünde, ama Yılmaz 196nın koyduğu reklamda çip olarak gösterilmiş, belli de olmaz]
    *Resimlere yaklaşma özelliği Zen Vision:M, Vision, ZEN, Vision:W gibi modellerinkinden daha ayrıntılı ve kolay olmuş. [onlarda da çok kolaydı ama sanki istenen bir yere şu anda zoom yapmak mümkün gibi, tamamen zoom yapıp sonra gezmek yerine]
    *Creative Centrale programı oldukça başarısız bulunmuş. [alt klasör seçenekleri yok, videolarda çözünürlük/kalite sorulmadan çeviri yapılıyormuş vs.]
    *Web browser tabii ki yok.

Hemen bakınca gözüme çarpanlar bunlar oldu.

15. noXious

noXious DSD

Beğenileri:
    10
    ferhat benim ilk etapta 16 işimi görür, kapasite dolana kadar idare ederim dolmaya yakın 16gb kart aldığımda zaten kartın fiyatı ucuzlamış olur :)
    Bu arada fw si yayınlanmış
    Creative ZEN X-Fi Firmware 1.01.02

Added features and Enhancements:
    Now provides full language support for all the different menu languages available on your player.

Fixes:
    Improves your player’s response in case you enter an incorrect login name or password while importing your Microsoft Live Messenger contacts.

16. deaddy

deaddy MP3

Beğenileri:
    1
    [quote author=Be Creative link=topic=1129.msg15645#msg15645 date=1216253102]
    http://nothingbutcreative.blogspot.com/

Şöyle bir inceleme birkaç gün önce yayınlanmıştı dilerseniz bakabilirsiniz. :wink

Özetle [incelemeye bakılırsa]:
    *Ses seviyesi ZEN'den yüksek.
    *30.637GB toplam kapasiteye sahip.
    *Fatality ya da Elite Pro'daki gibi gerçek bir X-Fi çipi var mı, yoksa Extreme Music gibi yazılımsal mı bilinmiyor. [benim tahminim yazılımsal olduğu yönünde, ama Yılmaz 196nın koyduğu reklamda çip olarak gösterilmiş, belli de olmaz]
    *Resimlere yaklaşma özelliği Zen Vision:M, Vision, ZEN, Vision:W gibi modellerinkinden daha ayrıntılı ve kolay olmuş. [onlarda da çok kolaydı ama sanki istenen bir yere şu anda zoom yapmak mümkün gibi, tamamen zoom yapıp sonra gezmek yerine]
    *Creative Centrale programı oldukça başarısız bulunmuş. [alt klasör seçenekleri yok, videolarda çözünürlük/kalite sorulmadan çeviri yapılıyormuş vs.]
    *Web browser tabii ki yok.

Hemen bakınca gözüme çarpanlar bunlar oldu.
    [/quote]

XtremeMusic yazılımsal olan değil XtremeAudio gerçek xfi çipine sahip olmayan.

Kırpılmış bir xfi çipi kullanır gibime geliyor fazla güç harcar xfi çipi. Zaten harcamasa ne farkeder ses kalitesine hifi anlamda bir katkısı yok ki :)
    Cowon gibi efekt dolu bir player olacak sanırım.

17. ziprar

ziprar FLAC

Beğenileri:
    0
    Güzel birşeye benziyor. Vibez'in sorunlarından sonra böyle birşeye ihtiyaç vardı. x-fi'deki sesi veriyorsa iyi.

Bir de eğer şu "wireless streaming" özelliği tahmin ettiğim şey ise (ve iyi çalışıyorsa), evde dinlerken kapasite sorunu diye birşey kalmayacak demektir. Tüm müzik kütüphanenizi simultane stream edebiliyorsa.

18. Be Creative

Be Creative Analog

Beğenileri:
    71
    @deaddy
    Evet haklısın Extreme Audio idi yazılımsal olan.

19. KontG

KontG FLAC

Beğenileri:
    4
    bu сihazı sadeсe sesi için alırım ki eğer sesi gerçekten de iyiyse... Denemek lazım...

20. anchoret90

anchoret90 MP3

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş