Çok İlginç!A845 ile alakalı.

'Sony' forumunda STT-CL tarafından 5 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. STT-CL

STT-CL
    Expand Collapse
    Guest

Arkadaşlar;bugün A845'te 2 tane dipses olduğunu fark ettim.Birincisi muhtemelen kendi minik DAC'ına ait ve cihaz açıkken hep bu his var.İkincisi ise muhtemelen amfiye ait ve cihazın ses seviyesine göre dipsesinin de miktarı değişiyor!Birinci dipses,ikinci dipsesin en fazla olduğu halinden de fazla.Bu da amfinin başarılı olduğunu gösteriyor olabilir. :eek:k Evet,bugün bunu fark ettim ve şaşırdım.Paylaşayım dedim. :)

Not:Müzik kapalı iken bu testi yaptım.Müzik açılınca devreye üçüncü bir dipses de giriyor ve eğer müzik çok kalitesiz ise(128kbps ve aşağısı);müzik sinir bozucu bir hale gelebiliyor.

2. besir66

besir66
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    31
    İlginç bir durum.

3. ferhatt

ferhatt
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    0
    kaliteli ekipmanla dip ses duymamanız lazım =)

4. STT-CL

STT-CL
    Expand Collapse
    Guest

Bu durumu sadece Q-Jays ile fark edebildim,onu da belirteyim.CKS70 ile dipses sorun olmuyor asla.CX300-II veya CX500 gibi vasat kulaklıklarla hiç sorun olmayacaktır.Zaten Q-Jays,Sansa Clip'in dipsesini bile gayet belirgin bir şekilde ortaya koyabilen bir IEM.Q-Jays ile gerçekten hiç dipses duymamak için çok pahalı bir DAC gerekli olacaktır bence.Tabii Q-Jays için bu kadarına gerek var mı,orası tartışılır ama yine de belirtmek istedim. :)

İyi günler dilerim.