ÇOKLU DAP İNCELEMELERİ/BÖLÜM -1 (FİİOLAR)

'Müzik Çalar Karşılaştırmaları, Çoklu İncelemeler' forumunda karanehir35 tarafından 12 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. leylines

leylines
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    806
    @karanehir35 Elinize kulağınıza sağlık. Son derece faydalı ve emek isteyen bir işe imza attınız/atıyorsunuz.
    DAP almak isteyen bir çok kullanıcı için müthiş bir inceleme dizisi.

2. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Eğer aradığınız sıcak/gövdeli ses ise Fiio x3 doğru tercih olabilir.Fiio x1,gövdeli çalma konusunda fiio x3'e göre zayıf kalmakta. Xdouu X3 ise sıcak/gövdeli sesden ziyade açık/Nötr bir sese daha yakın çalıyor

Güzel sözleriniz için teşekkür ederim @leylines hocam.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  3. des_955

des_955
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    hm 603 e yakın bir ses tonu olan bir dap bakıyorum

4. one_m7

one_m7
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    202
    Elinize kulaginiza saglik Ahmet bey :)

2 kişi bunu beğendi.
  5. bora şahin

bora şahin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    282
    elinize sağlık kalanını da merakla bekliyorum:)

6. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Ahmet abi ellerinize ve emeğinize sağlık. Aynı marka 5 farklı dapı incelemek gerçekten zor iş olsa gerek. Sayenizde bir çok şey öğreniyoruz. İncelemenizi sonuna kadar okudum. Yeni incelemelerinizi merakla bekliyorum. :)

2 kişi bunu beğendi.
  7. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Cok tesekkur ederim Özkan dostum.Begenmene sevindim.

8. Freak

Freak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Konu fiio dap düşünenleri kesinlikle aydınlatacak çok güzel bir çalışma. Kendi x5ii'mi alırken bu konuyu görmemiş olduğum için üzüldüm açıkcası.

2 kişi bunu beğendi.
  9. kizilok

kizilok
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ahmet bey Merhaba Hidizs Ap100 ün xduoo x3 e göre nasıl bir ses karakteri var karşılaştırma yapabilirmisiniz ?...Şuan elimde xduuo x3 var referans almam açısından çok faydalı olacak

10. ionian

ionian
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    50
    Emeğinize sağlık..

Hidizs'li karşılaştırmalar ne zaman geliyor? :)

11. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Incelemeye X5iii ile x7 kiyaslamasi da eklenerek x1ii disinda butun fiiolar tamamlanmis oldu.
    Keyifli okumalar.

7 kişi bunu beğendi.
  12. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    239
    Hocam size bir şey sorsam ya fiio x3ii aldım ve sahne geniş değil koridor gibi uzanıyor çok boğmuyor ama ben daha geniş bir sahne istiyorum fiio x5iii alsam beni ne kadar tatmin eder ya da dx80 mi almak daha doğru olur (dx80 kullanmışsınızdır diye tahmin ediyorum)

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    X3ii'nin sahnesi icin sunlari yazmisim:

"X3ii’nin sahnesi geriye konumlansa da bu sahne yine dar ama konumlanmadan dolayı da daha derin diyebiliriz. Yani sahne genişlik olarak dar ama derinlik olarak iyi seviyede. Sahne geriye kurulmasına rağmen enstrüman ayrımı üst düzey olmasa da enstrümanları birbiri üstüne bindirerek değil de daha kontrollü çalması x3ii’nin avantajlarından."

Bu yazi da dx80 ile ilgili goruslerimden:

"Baslar: Alt bas uzanımı derinlere inse de o vurguyu sert değil de yumuşak şekilde yapıyor. Qls Qa360 gibi tek noktada toplanmıyor baslar. Baslar vurduktan sonra yavaşça dağılıyor. Dağılan ve yayılan bir bas yapısı var.

Tizler: Tizler dx90 ile aynı detay seviyesinde. dx90'da tizler öndeyken dx80'de az geriye alınmış. Yüksek ses dinlemelerinde tizler daha çok kendini hissettiriyor. Örnek vermek gerekirse, Megadeth'in parçalarında alt ziller gayet net duyuluyor. dx90 bunları sert bir şekilde verirken dx80 gayet yumuşak ve göze sokmadan veriyor. Ama tiz detay seviyesinde bir kayıp yok.

Tonlama: Ses Fiio sıcaklığında değil, gövdeli midlerden kaynaklanan hafif sıcak ya da ılık bir tona sahip.

Sahne : Dx80 genis sayilabilecek bir sahneye sahip. Sahne genisligi, derinligine oranla daha basarili dx80'nin.

Ben her ne kadar az geriye de alinsa X5ii'nin cok genis bir sahneye sahip oldugunu dusunmuyorum. X3ii'de sahne dar gelmisse x5ii'de de dar gelecektir. Fiio'da sahne x7 ile X5iii'de genisliyor.
    Bu acilardan eger notr ses istemiyorsaniz, Dx80 sizin icin daha uygun olacaktir.
    Genis sahne: akustik, metal,rock,klasik,jazz icin faydali olsa da eger trance,edm v.s gibi turler dinleniyorsa X5ii bu anlamda-az geride ama cok genis ya da cok dar olmayan sahnesiyle- daha uygun olacaktir.

#33 karanehir35, 11 Mayıs 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Mayıs 2017
    5 kişi bunu beğendi.
  14. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    239
    Zaten hocam fiio x5 3rd jenereasyon mu dx80 mi diye düşünüyorum aralarında 60 lira var ve evet fiio x3ii de sıkışma çok olmuyor ama beni pek tatmin etmedi biraz daha üst segmentlere çıkmak istiyorum dx80 çok hoşuma gidiyor streaming yok (benim arşivim çok geniş değil ve nasıl genişletebileceğimi tam bilmiyorum lafın doğrusu 3-4 albüm bana arkadaşlarım torrentlemiş verdiler) fiio x5iii den memnun kalır mıyım diye düşünüyorum biraz kararsızım elimde rha t20i iem var hassas bir iem fio x3ii dipses yapıyor ibasso num it03 almayı düşünüyorum onun yerinede.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,479
    Yalniz it03'de hassas bir iem. O da x3ii'de dipses yapabilir, denemek lazim öncelikle ,net konusmak icin.
    Bence neler istediginizi hangi turler dinlediginizi yazarsaniz, tam net cevaplar gelebilir arkadaslardan da sizin icin.
    O acidan sadece sahne olayindan yola cikarak yanlis yönlendirmek istemem.

2 kişi bunu beğendi.
  16. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Tebrikler Ahmet abi. Eline, emeğine sağlık. Efsane bir konu oldu gerçekten. Çok kişi yararlanacak bu kaynaktan.

2 kişi bunu beğendi.
  17. Blacdus

Blacdus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    @akaelos Hocam bende x5 1.nesil ve it03 var. Gayet basarili bi sunum veriyor bana, tabi dinledigim turlere gore. Ne tarz muzik dinlediginizi belirtirseniz belki yardimci olabiliriz bu konuda. Benim disimda x3 1.nesil ile it03 kullananda var forumda. Ben edm techno trance ve deep house agirlikli dinliyorum ve inanilmaz keyif aldigimi soylemek istiyorum burdan, belki yardimci olur :)