İbasso dx100 arayüz sorunu (Çözüldü)

'iBasso' forumunda mehmettomas tarafından 2 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Herkese merhaba arkadaşlar. Herkesin bildiği gibi ibasso dx100'ün sorunlu bir arayüzü var. Bu konuda buna çözüm üretebilecek miyiz? "gerek root atarak yada farklı metodlarla yapılabilir mi?" cevabını irdelemek için konuyu açma gereksinimi duydum. Bendeki dx100'de özellikle bilgisayardan müzik transferi yaptıktan sonra takılmalar başlıyor hatta takılma bile denmez müzik açabilmek için akla karayı seçer vaziyete düşüyorum. İnsan düşünmeden edemiyo aslında bu seviyedeki bir cihazın böyle problemlerinin olması çok garip hep tabi. Sizdeki problemlerde bu şekilde mi? bunun yanında hafıza kartını taktıktan hemen sonra cihazda müzik açmama olayları tekrar baş göstermeye devam ediyor ve bir kaç kapa aç yaptıktan sonra anca düzeliyor. bu konuda kendisine çözüm bulan arkadaşlar varsa burada bu konuyu irdeleyerek aynı zamanda diğer arkadaşlara da faydalı olacağını düşünüyorum. Herkese teşekkürler..

2. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Ben 4 yıldır hifiman kullanıyorum ,yazılımı kötü dediysem ne kadar kötü olduğunun düşünün artık :D Bu cihazın fiyatına bakıp aldanıyorsunuz alırken o zaman rakibi yoktu ama bir zamanlarda ipod videonun rakibi yoktu. İbasso gibi bir firma bu cihazı nasıl böyle bırakıp yazılım desteğini kesti anlayamıyorum ben ses karakterini de sevmiyorum ben sıcak ses sevdiğim için bana göre metalik ve soğuk bir bir sesi var.
    Yurtdışında custom rom yapılıp sorun çözülmüş olabilir bir araştırın isterseniz ,cihaza tekrar yazılım yüklemeyi denediniz mi ?

3. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    hocam dx100 ün mü metalik ve soğuk sesi var ??? soğuk sesten kastınız nedir mesela ???

Collapse Signature Expand Signature
  4. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Benim sevdiğim ses karakterine çok uzak çalıyor . Benim sevdiğim cihazların genel yapısı altların dolgun olması ,vokalin yakın olması ,tizlerinin aşırı parlak olmaması ,müzikal çalması .
    Siz sanırım dx100 den çok memnunsunuz o da sizin sevdiğiniz ses karakterine uyuyor demek ki. Siz hangi yönlerini seviyorsunuz dx100 ün
    İkinci el uygun fiyata alındığında belki yazılım ,ağırlık ,pil süresi gibi eksikleri görmezden gelinebilir. Zamanında bende 1200-1100 Tl gibi bir paraya almıştım 900 Tl ye satmıştım ,o zaman elimde hd650,re-0,pfe 112 gibi kulaklıklar vardı . Hm602 ile kıyasladığımda 602 çok daha müzikal ve sıcak çalıyordu o yüzden elimden çıkardım bir daha da görünce yolumu değiştirdim . Kullandığım cihazlar içinde sıcak çalmayan qls qa360 ın ses ve ayrıntı bakımından dx100 den çok daha iyi olduğunu düşünüyorum .
    Herkes dx100 ü sevmek zorunda değil ,benim en nefret ettiğim ekipmanım oldu .İbassoya karşıda bende bir önyargı oluşturdu . Dx50 ve dx90 ı alıp doğru düzgün dinlemedim bile bu yüzden

#4 Hanamichi, 3 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Mart 2016
  5. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Sizin söylediğinizin tam tersi yapıda seviyorum bende:)
    Dediklerinize göre gerçekten dx100 ü sevmemeniz normal .Eskiden bende midlerin vokalin yakın olmasını severdim Sm3 zamanlarında :) ama sonra nedense bayan vokallerin özellikle çok önde oluşunu kulağım kaldırmıyor .Zevk meselesi en nihayetinde.

2 kişi bunu beğendi.
  6. cgtyguner

cgtyguner
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,249
    Hocam bence arayüz ve boyut ağırlık gibi etkenlerden dolayı siz cihaza kızmışsınız :D dx100 şu ana kadar dinlediğim ses kalitesi en iyi daplardan biri diye düşünüyorum. Ses konusunda hakki yenmesin lütfen :D metalik ve parlak çalıyor deyince benim aklıma giriş seviyesi armatür kulaklık canlanıyor.ama dx100ün sesinin bununla alakası yok. İnanılmaz ferah ve temiz bjr sesi var. Sanki açıkhava sahnesindeymişsiniz gibi bir atmosfer yaratıyor. Sahnenin ucu bucağı belli olmuyor. Dinlediğim en ferah dap kendisi. Tizleri fazla şişirerek bu kadar ferah sunum elde edemezsiniz diye düşünüyorum. Qa360 la direk kıyaslayamadım baya oldu dinleyeli şimdi yalan yanlış konuşmayayım. Ben baya üzülüyorum bu cihaza ya yazılımı güzel olaydı keşke :(

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

4 kişi bunu beğendi.
  7. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Ben bu cihazı eleştirirken özellikle sevdiğim ses rengini belirtiyorum çünkü herkes aynı tonu sevmiyor ve müzik dinleme alışkanlıkları farklı olabiliyor. Ben stereo hoparlörden de müzik dinliyorum onun için açık hava sahnesindeymişsiniz gibi ferah bir sunumu var dendiğinde benim kafamda hiçbişey canlanmıyor. :D .Sesten fazla anlamadığım için okuduğunuz yazıları dikkate almayın artık kullandığım cihazlar hakkında birşey yazmayacağım çünkü ses göreceli bir kavram çok iyi bir cihazı yanlış tanıtmak istemem sitede yine aktif olacağım ama yorumlamak yerine sadece okumaya karar verdim bide trollük yaparım :D

#7 Hanamichi, 3 Mart 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  8. Miles

Miles
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    70
    Cihaz yazılımı, kolaylıkla es geçilebilecek bir sorun değil dijital kaynaklarda. Hani yazılıma kızdık, cihazı gömdük gibi düşünmemek lazım. Jitter baş belası oluyor mesela bu durumlarda. Ses kalitesini distorde eden bir yapıda sunum oluyor. Ferahlık ve sahne, inanın bir mühendisin tasarlayabileceği en kolay şeylerden biri konu yazılımsa. Ama iş tonal denge, nötralite, dinamizm gibi "esas" noktalara gelince orada iyi kulak, iyi mühendislik gibi ustalıklar ortaya çıkıyor. Bu noktada sınıfta kalan bir kaynak DX100.

2 kişi bunu beğendi.
  9. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    hocam siz zaten cihaz kotu demediniz ki ses karakteri bana göre değil begenmedim dediniz .Gayet normal , benim sorum ne yönde sevmediğinizdi onu da acıkladınız .Siz yine yorum yapın neden yapmayacaksınız ki ? herkes fikrini söylemeli bence .

5 kişi bunu beğendi.
  10. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Ben fikirlerime çok güvenemiyorum artık her şey birbirine karışmaya başladı , okuyup öğrenmek benim için daha faydalı olacak bir süredir aynı cihazları kullanıyorum hep aynı şeylerden bahsetmekten sıkıldım .

#10 Hanamichi, 3 Mart 2016
    4 kişi bunu beğendi.
  11. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    denemedim hocam bu işlere girişmeden önce yapan arkadaşalar var mı ilk bunu öğrenmek istedim. Yaptılarsa nasıl sonuç aldılar mesela.. bu gibi olgulara göre bir sonuca varacağım. Daha sonra bu konu üzerinden ne yapacağımı yada yaptığımı aşamalarıyla vermeyi düşünüyorum

12. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    arkadaşlar transfer işleminden sonra yaşadığım sorunu büyük ölçüde firmware yenilemesi (1.4.2 yi yeniden yükleyince - bu arada 1.2.7. dede aynı sorunu yaşadım) ile geçirdim. Fakat yine de daha rahat çalışmasını sağlayacak bir metod aramaktayım

13. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Hocam ne gibi rahatlik arıyorsunuz ? cep telefonu gibi kullanamazsınız zaten bu aleti . sadece muzik dinlemek için kullanın bence .
    müzik ileri geri istediğiniz dosyayı görün yeter

14. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    Aynen oyle hocam bu karmasikligi bende sevmiyorum ama benim sıkıntim o degil dosya transferi yaptiktan sonra cihaz uzun sure kullanilamiyor dort bes defa kapa ac yaptiktan sonra anca dosyanin uzerine geldigimde aciliyor, uzun sure muzik dinlenilmiyor yani
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Mart 2016, İlk mesaj zamanı 5 Mart 2016 ---
    Ama soyledigim gibi firmware yenilemesi yaptiktan sonra duzeldi buyuk olcude, fakat yinede bekleme islemi yapiyorum donmasindan iyidir 'cevap vermiyor' gibi yazi cikip cihaz kapaniyordu yoksa araba yarışı yükleyip oynayacak değilim elbet :) muzik dinlemenin disinda birsey yaptigim yok cihazda sertac hocam
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 5 Mart 2016 ---
    Hatta bu cihaz icin sadece muzik listesini gosteren rom varsa onu yuklemek isterim. Duz mantik olsun yeter, boyle bir rom biliyorsaniz tavsiyelerinizi bekliyorum

#14 mehmettomas, 5 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Mart 2016
  15. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Bu dapı yaklaşık 2 yıl önce almıştım o zaman yazılımına ciddi anlamda uyuz olmuştum ,daha önce de yazmıştım cihazda bir albüme girip bir parçayı açtığınızda cihaz ilk parçayı bir iki saniye çalıp diğer parçaya geçiyordu . Bunun dışında media player yürütmeyi durdurdu üzgünüz gibi hatalar veriyordu . O zaman neden aklıma gelmedi bilmiyorum ama cihaza kendi yazılımı dışında bir kaç player yükledim ,şimdi bambaşka bir cihaz oldu gözümde . Özellikle Neutron music player ile cihaz kendini buldu ,bir çok ayar yapabiliyorsunuz bence dx100 kullananlar bir denesin
    .
    http://neutronmp.com/

Bir diğer kullandığım yazılım Rocket player da daha basit bir program pili daha az kullanıyor gibi geldi bana .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrtstudio.AnotherMusicPlayer&hl=tr

İki yazılımda cihazın standart yazılımının üzerinde bir performans sunuyor .

#15 Hanamichi, 15 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 15 Mayıs 2016
  16. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Hocam bende de DX50 var ama aldığım günden beri en ufak bir donma takılma yaşadığımı hatırlamıyorum ki sizin cihaz çok çok üst bir dap buna göre. Sizin sorununuzun yazılım güncellemesiyle çözüleceğini düşünüyorum ya da bu cihazlar için çıkan sound unlocked yazılımlar var çeşitli yazılım düzenlemeleri yapan, onları da deneyebilirsiniz. Benim sorun yaşamamamın sebebi belki de cihazın dahili hafızasına hiç dokunmamamdan kaynaklanıyor bunu da deneyin bence. Ben tüm parçaları sd karta atıyorum. Kendi hafızası tamamen boş.

17. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Dx50 de İbasso kendi yazılımını kullandı,dx80 ve dx90 da aynı yazılıma sahip .Dx100 de android işletim sistemi var o yüzden yazılım konusunda bazı eksiklikleri var keşke dx50 yazılımı olsa içinde de sadece müzik çalsa süper olurdu ,dertsiz tasasız bir dx100 :) wi-fi ,bluetooth gibi özellikleri hiç açmıyorum bile .

2 kişi bunu beğendi.
  18. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Rus yazılım çok iyi diyorlardı headfi de deneyebilirsiniz aslında.

2 kişi bunu beğendi.
  19. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
  20. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Arattiginizda çıkıyor zaten , yok japon değil . hatta dili de rusça oluyormuş ama dile gerek yok rusça da kullanılır yeter ki stabil yürüsün.