İbasso dx100 arayüz sorunu (Çözüldü)

'iBasso' forumunda mehmettomas tarafından 2 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
  2. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Head fi de bahsedilen russian firmware i yukledim .Yazilimi ruslar yapmis ama dx100 un japon versiyonun yazilimi . Yukledikten sonra istediginiz dili secebiliyorsunuz . Hem goruntu hemde islevleri bakimindan standart yazilimdan daha hizli ve sorunsuz :)
    Head-fi deki russian driver linki

http://www.head-fi.org/t/592076/iba...ediafire.com/folder/u47a4njr6n4x7/DX100_Tools
    (Yaptiginiz yuklemede butun sorumluluk size ait unutmayin )
    3787 eklentisini görüntüle 3788 eklentisini görüntüle 3789 eklentisini görüntüle 3790 eklentisini görüntüle

#22 Hanamichi, 16 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Mayıs 2016
    5 kişi bunu beğendi.
  3. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    benim playerıma yükleme yapılmıyor google playden acaba yazılımsal problem mi, aslında söylenilen programı denemedim fakat google play den herhangi bir program indirdiğimde iniyor fakat yükleme yapmıyordu. Listenin en başında olan şarkıyı çalmayı benim dap da yapıyor fakat kendi hafızasında olan parçayı yürütürken yapımıyor, sd card da olan bir parçayı yürütmeye çalışınca bu problem baş gösteriyor

4. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Ben bilgisayara apk olarak indiriyorum ondan sonra dx100 un dahili hafizasina atiyorum kurulumu yapiyorum .Bu son yukledigim yazilimdan sonra tekrar baska player yuklemedim . Cihaz stabil calisiyor hic hata mesaji vermedi , muzik listesindeki parca atlamalarda ortadan kalkti .

#24 Hanamichi, 19 Mayıs 2016
  5. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Vaay supermis dx100 kullanıcıları rahatlamistir :eek:k
    rus mus adamlar yapmış.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Zaten boyle biseyi ya ruslar yapardi ya japonlar. Japon forumlarina da baktim ama onlardaki versiyonu hdpr-10 da bu tarz sorunlar yasanmamis sanirim . Sadece Gameguy nikli biri dx100 modlamis , lehim isini falan yapabilecegimi bilsem bende deniycem .
    Bu yeni yazilimda attiginiz dosya cue ise anaekranda gozukuyor bastiginiz zaman parca listesi cikiyor yada direct streaming yaziyor ona bastiginizda eq ayarlari cikiyor . Eskisinde varmiydi hatirlamiyorum yeni menude ilk dikkatimi bu cekti

7. sertac

sertac
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    371
    Eski yazılımda da vardı o özellik .Tabi her albümde olmuyordu .Sanırım o şekilde indirmek gerekiyor .Örneğin metallica nın 55dk lık albümünde cue cıkmıyordu ama Tool albümünde çıkıyordu .Bastığında şarkılar gözüküyordu çok rahat oluyordu.

Collapse Signature Expand Signature
  8. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Bu attigim Rammstein albumude tek parca halinde , onceki yazilimda dikkatimi cekmemis demekki . Dogru duzgun calsin diye ugrasmaktan ozelliklerine bakmamisim :D

#28 Hanamichi, 19 Mayıs 2016
    2 kişi bunu beğendi.
  9. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    hocam cihaza yüklemeyi nasıl gerçekleştirdiniz. Ben gerçekleştirirken yeşil yanması gereken yer pembe yandığı için hata veriyor

10. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,540
    Dx100 u bilgisayara takin ses acma tusuna basili tutarak reset tusuna igneyle bir iki saniye basin .
    Dx100 u bilgisayar algilayacak ve bilinmeyen aygit olarak yukleyecek .
    Bilgisayarimdan bilinmeyen aygitlardan surucu guncelleyi secerek indirdiginiz driver klasorundeki x86 klasorundeki driveri secip tanitin
    bilgisayarinizdaki windows 64 bit ise surucuyu yukleyemezsiniz .
    Dx100 u tanittiktan sonra pdften devam edin kurmaya resimlerle anlatiyor .
    Yapacaginiz yuklemeden kendiniz sorunlusunuz unutmayin . ben bu sekilde yukledim tek seferde oldu .

4 kişi bunu beğendi.
  11. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    daha doğrusu hocam şu şekilde bir şey çıkıyor sizdede böyle mi olmuştu. pdf dosyasında yeşil olması gerektiği yazıyor fakat bende pembe renk çıkıyor. Bilgisayarım 32 bit ve kendiliğinden tanıyor cihazı güncelleme dediğimde ise en son yazılım mevcuttur diyor
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Mayıs 2016, İlk mesaj zamanı 24 Mayıs 2016 ---
    3815 eklentisini görüntüle
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 24 Mayıs 2016 ---
    hocam cihaz 64 bitmiş bende bilmiyordum 32 bit olan bir bilgisayarda denerim artık

12. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    sonunda uzun uğraşlar sonunda problemin ne olduğunu çözdüm arkadaşlar. Başlamadan önce hatırlatmada fayda var doğabilecek sorunlar ve sorumluluklardan kendiniz sorumlusunuz arkadaşlar.
    Tam olarak anlamadım ama sonuca ulaşabildim. Tahminen programa karşı kendini koruduğu için yukarıda göründüğü şekilde pembe renk çıkmaktaydı. Öncelikle programın ingilizceye çevrilmesi de basitmiş sol alt köşede bulunan ikonun üzerine tıkladığımız zaman ikinci bir seçenek olan ikonu tıkladığımız takdirde program ingilizceye çevriliyor. 3917 eklentisini görüntüle
    Yine resimde göründüğü gibi alttan dördüncü ikon olan ''Switch'' seçeneğini basınca cihazdaki bütün bilgiler siliniyor sanırım. Bunu yaptığımda cihazımın ekranı gitti. Bende pili bitti sandım ama ne yaparsam yapayım cihazı açamadım. Aslında birazda irkildim cihazı bozduğumu düşündüm. Bu aşamadan sonra cihazı bilgisayara bağladığımda bilgisayar bilinmeyen aygıt olarak tanıdı dx100'ü. Bu işlemden sonra manuel ile pdf dosyasında bahsedildiği şekilde driver yüklemesini yaptım. Programı açtığımda pembe olan alan yeşil olmuştu. Ve bu şekilde yüklemeyi gerçekleştirdim arkadaşlar.

3 kişi bunu beğendi.
  13. mehmettomas

mehmettomas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    31
    arkadaşlar bu konuda bir kaç gündür kullandığım yeni root ile cihazda gördüğüm değişimleri aktarmak istedim.
    daha önce sorun olup bu root atma işlemi ile çözülen birkaç noktadan bahsedeceğim.

Öncelikle dokunmatik paneldeki tepkime süresi kısaldı ve bir dosyaya giriyorsunuz diyelim ve bu dosya içindeki klasörleri gösterme hızında artış oldu. şarkı listesine bakarken hiç donma ile karşılaşmadım ve kayıyordu liste. (sanki frame atlaması yaşamıyormuş gibi)

cihazı bilgisayara bağladığınız zaman cihazınızın üzerinde birde hafıza kartı olduğu taktirde, istediğimiz şarkıların bir kısmını cihazın kendi hafızasına bir kısmını ise hafıza kartına atmak istediğimiz zaman takılmalar donmalar meydana geliyordu. Bu root ile aynı zamanda hem cihazın kendi hafızasına hem de hafıza kartına takılmadan veri transferi yapılabiliyor. (ikisinin aynı anda transfer yapılması sorun çıkarmıyor).

Cihaza transfer yapılıp bilgisayar ile bağlantısı kesilince belli bir süre yüklenen parçaları cihaz tanımak için işlem yapıyordu. Bu işlem bazen insanı kangren edebilecek sürelere kadar çıkıyordu ve bu sürede cihazdan müzik dinlenemiyordu. Bu süre önemli ölçüde aşılmış. Gayet tatminkar sürede cihaz yeni yüklenen parçaları tanıyıp içeriğin tüketimini hizmete sunuyor.

cihazın eski yazılımında (ben kendi hafızasındaki şarkıyı yürütürken rastlamadım) hafıza kartından müzik dinlerken bazen listenin en başındaki şarkının ilk iki üç saniyesini dinlettikten sonra seçtiğimiz parçayı yürütmeye başlıyordu. Bu root ile eskiden karşılaştığım bu sorun tamamiyle giderilmiş.

Cihaz eski yazılım ile bazen seçtiğim parça yerine başka bir yerden kalmış olan parçayı yürütmeye başlıyordu. Bu root ile bu sorun çözülmüş. Hiç böyle bir durumla karşılaşmadım.

Cihazı ilk açtığımız zaman müzik dinlemeye uygun hale gelmesi daha kısa sürede gerçekleşiyor.

Kısaca cihazda yaşadığım hiçbir problem kalmadı. Şu da şöyle olsaydı diyeceğim bir problem görünmüyor şimdilik. Cihaz kullanımı keyif vermeye başladı
    eğer cihazına bu rootu atmak isteyip sorun yaşayan arkadaş olursa, yardım edebileceğim bir durum oluşursa yardım edebilirim herkese iyi günler
    umarım herkes için tatminkar olur Şimdilik konu başlığını çözüldü olarak değiştiriyorum

#33 mehmettomas, 11 Haziran 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 12 Haziran 2016
    3 kişi bunu beğendi.