İfi audio nano idsd black label

'DAC' forumunda orrrhan2591 tarafından 30 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

1. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Merhaba arkadaşlar.Ben ifi audio nano idsd black label dac almayi düşünüyorum.Size iki tane sorum olacak.Ben bu dac i ilk aldığımda şarjı dolu olur mu yoksa şarj etmem gerekir mi?Bilgisayarım bozuk o yüzden bu dac i prizden şarj etsem bir sıkıntı olur mu?

2. yigitboylu

yigitboylu
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    152
    Büyük ihtimalle 5v dir girişi. Hızlı olmayan 5v bir şarj aletiyle sıkıntısız şarj olur.

3. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Şarj aletinin hızlı olup olmadığını nasıl anlayabilirim.Fiyatları ortalama ne kadardır?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 30 Aralık 2019 ---
    Cevap verecek olan yok mu? şarj aletinin hızlı olmadığını nasıl anlayabilirim?

4. ancientbehemoth

ancientbehemoth
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    hızlı şarj'da sorun olmaz. zamanında ifi'ye bayağı kapsamlı sorular sormuştum.
    benim şarj 18W idi.

Collapse Signature Expand Signature
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,707
    Hızlı chargerların arkasında "OUTPUT" yazan kısımda sadece 5V opsiyonu olmaz, yanında 9V, 12V, 20V gibi opsiyonlar da olur.

Normalde hızlı şarj olup olmamasının farketmemesi lazım. Malum artık herşey USB-C üzerinden şarj ediliyor. Yeni USB-C laptop şarj aletleri, aynı zamanda tablet, telefon, hatta akıllı saat gibi çok daha küçük aletleri de şarj ediyorlar.

Sanırım sarj aleti default olarak 5V gönderiyor. Ancak hızlı şarj özelliği olan cihaz, şarj aletinin sunduğu yüksek voltajli seçeneklere yönelip daha hızlı şarj edebiliyor kendisini...

6. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,216
    Şu sekilde bir cihazla normalde anlarsınız..

Ve bunu destekleyen bir şarj adaptörünüz ve uygun kablonuzun olması lazım.

Şarj kablosunda Anker, Aukey diğerlerinden farklı. Baseus , Ugreen, Pzoz gibi hala belli kalitede ucuz çin muadilleri de var.5 markayı da kullanan biri olarak ilk 2 markayı özellikle tavsiye ederim.

#6 CongoFather, 2 Ocak 2020
    Son düzenleme: 2 Ocak 2020
    sserkogss ve zxc bunu beğendi.
  7. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Herhangi bir 5v şarj cihazıyla şarj etsem (hızlı olmayan) bir problem olmaz değil mi?mesela samsung android telefonun 5v şarj cihazını kullanabilirmiyim?

8. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,258
    Hızlı şarj cihazı olup olmamasının hiç önemi yok. Akımı çeken cihazın kendisi, kendine uygun akımı çeker. Bozmazsınız, merak etmeyin. Hız bir opsiyon sadece. Kullanın samsung adaptörü, bir şey olmaz...

Sent from my fridge using Tapatalk

zxc bunu beğendi.
  9. CongoFather

CongoFather
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,216
    Düzgün bir adaptör ile şarj ederseniz, sorun olmaz. Siz hızlı şarj edip etmediğini sorduğunuz için örnek verdim. Yüksek gerilim/akım korumalı (over-voltage protection, over-charge protection) ve fazla şarjı engelleyen tasarımı olan cihazlar daha güvenli olur. Anker gibi cihazlarda farklı koruma kontrolleri mevcut (https://www.anker.com/deals/multi-protect). Bir kısmı zaten standart belirli seviye üzerindeki şarj cihazlarında da muhtemelen var

10. orrrhan2591

orrrhan2591
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    4
    Çok teşekkür ederim