İkinci El Hatalar ve Yanlışlar

'Genel Tartışma' forumunda berk39 tarafından 28 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Öncelikle sözlerime foruma katkım hakkında başlamak istiyorum foruma katkım neredeyse yok denecek kadar azdır. Ne bir inceleme yazmısımdır ne de buluşmalara katılmışımdır. İnceleme yapamama sebebim öğrenci olmamdan sebeple para sıkıntısı toplantılara katılamama sebebim zaman sıkıntısı oldu. Forumu yaklaşık dört sene önce katıldım marifetmiş gibi yazıyorum biliyorum foruma katkım çok azdır belki yoktur. Şu an yazıcaklarımın yanlış anlaşılmasını istemiyorum sadece yaşadığım bazı olayları anlatmak ve bir daha böyle şeylerin yaşanmasının önüne geçmek istiyorum.

Yaşadığım olayların geneli ikinci el bölümünde yaptığım alışverişlerde gerçekleşti. Bunlardan ilki Karanehirle gerçekleşti burada vsonic gr special edition tarzı bir kulaklık satıyordu o zamanlar gr07 ile aynı fiyatta sattı. Buradaki benim hatamdı vsonic gr06 benzeri olan bir kulaklığı sıfır gr07 fiyatına aldım ve o zamanlar kulaklığı bir ekipmanın yanında bedavaya veriyorlardı kazıklandığımı sonradan anladım.Burada Karanehir suçu yok burada benim suçum var satılan ekipmanı daha iyi araştırmam gerekirdi. Bu yaklaşık üç yıl önceydi ve bu ilk olaydı. İkinci durum ise iki yıl önce burakkk denilen arkadaşla gerçekleşti zamanında earsonics sm64 satıyordu ve aldığımda kulaklığın sağ kısmında bir buhar vardı ben bunun kullanımdan dolayı olduğunu sandım. Kendisine sorduğumda sorunu yok diye tanıttı. Ben de heyecandan çok üstüne gitmedim. Kulaklığı 1-1.5sene içinde kullandım ve bir sorun çıkmadı. Bundan sonra sattım. Sattıktan 6 ay sonra yani bugün telefon aldım. Sattığım arkadaş uzun zaman kullandığını ve takas etmek istediğini söyledi ve takas ediceği kişinin bu malın kusurlu olduğunu söylediğini bana iletti. Takas edeceği kişi malın kusurunun şöyle aktarmış kulaklığın sağ tarafındaki kasanın daha önce içi açılıp işlem gördüğünü ve buranın yapıştırıcı ile yapıştırıldığını söyledi. Ben malı alırken buharın olduğunu biliyordum ve satarken ilana fotografı çok net biçimde koydum ama bunun daha önce belirttiğim gibi kullanımdan olduğunu sanıyordum ve malı satan kişi bana bunun açıklamasını yapmadı ve sadece kullanımdan dolayı earsonics yazının silindiğinden bahsetti. Üçüncü olay forumla kısmen alakalı ama aslında değil bu benim hatalarımdan biridir. Sahibinden sitesinde astell and kern ak120 gördüm 1400 tl idi ve almaya karar verdim.Satan abimiz Uğur adlı İzmir de yaşayan bir abimizdi ve oda forumu kullanıyordu ikinci el olarak Karanehir35 den aldığını iletti bana .Görünüşte hiçbir sıkıntısı yoktu kullanımda da çok bir şey fark etmedim çünkü okuldan dolayı çok kullanma fırsatı bulamadım. Pilin yavaş yavaş azaldığını fark ettim açıkçası satıp kurtulmak istedim ben kullanırken 7-8 saat gibi gidiyordu ama yavaş yavaş ömrü bitecek gibi hissettim. Sonra forumdan bir arkadaşa sattım satarken ömrünün normal olduğunu ne kadar gittiğini tam söylemedim emin olamadığım için.Ertesi hafta bir arama geldi bunun pili 3 saat gibi bitiyor diye nasıl neyle kullandığını bilmiyorum. Ben ona nasıl yardımcı olabilirim dedim ve iki üç gün konuştuk. Sonrasında geri almaya karar verdim içim rahat etmedi bu seferde alan arkadaş 250tl gibi bir rakamı geri verirsem anlaşacağımızı söyledi ben de tamam dedim. Bu olayda ilk başta geri almak istemesem de gerçekten sonlara doğru konuşurken geri almayı kafama koymuştum ama bu yolla çözüme bağladık.

Son olarak demek istediğim forumun ikinci el kısmını kullanırken detayları daha iyi paylaşmakta yarar var. Kusurlu bir ürünü satıyorsanız lütfen kusurunu tam yazın ve kusuru düzelebilecek(pil değişimi) gibiyse çözüm üreterek de satılabilir.

NOT1:Üçüncü olayda benim hatam vardı yaşadığım yanlışlıkları ben de bir başkasını yapayım demek ki buranın kuralı bu diye düşündüm. Sonrasında içim el vermedi alayım istedim ama bu sefer başka yolda anlaştık. Bu olayları yaşadım belki de ders oldu bir daha ikinci el almayı pek düşünmüyorum çünkü kendim oluşturmadığım hatalarla uğraşıyorum ve sıkıntıyı yaratan insanlar doğruyu anlatmıyor ve ben de yalancı konumuna düşüyorum.

NOT2:Ben insanlardan para talep etmiyorum edemem de ama daha dürüst olunabilir.

6 kişi bunu beğendi.
  2. akifb

akifb
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    386
    Yıllardır yurtiçi yurtdışı hobi forumlarında çeşitli ürünleri ikinci el alır satarım. Kendi adıma buralardaki ikinci el satıcılarını ikiye ayırıyorum.
    1. Yeni şeyler denemek için ikinci el ürün alıp tekrar satanlar
    2. Uzun süre kullanmak için sıfır alıp sonrasında sıkılan, beğenmeyen veya upgrade için satanlar
    Forumlarda biraz dolaşınca kimin hangi sınıfa girdiği rahatça anlaşılıyor. Ben kendi adıma alışverişlerimi 2. sınıf şahıslardan yapmaya çalışıyorum. Şimdiye kadar ufak tefek sorunlar dışında sorun yaşamadım.

2 kişi bunu beğendi.
  3. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Selamlar, ismim geçtiği için kısa açıklama yapıp bir daha cevap vermeyeceğim. Arkadaşın belirttiği gibi 2 yıldan önce yüz yüze görüşerek satış gerçekleşmiştir. @KaraSinek Doğukan’dan aldığım gibi sattığım bir ürün. Kendisi de şahittir ki Bir sorunu yoktu. Arkadaş doğrulamış zaten bir sorunu olmadığını. Açılıp açılmadığı ile ilgili bugün dahil hiç bir fikrim yok. Arkadaşın iddia ettiği gibi ne ben be de Doğukan bir şey bilip de gizleyerek ayıplı bir şey satılmadı.
    ——
    Kulaklığı 1-1.5sene içinde kullandım ve bir sorun çıkmadı. Bundan sonra sattım. Sattıktan 6 ay sonra yani bugün telefon aldım. Sattığım arkadaş uzun zaman kullandığını ve takas etmek istediğini söyledi
    ——

Kaldı ki, 1,5 sene kendisi, 6 ay bir başkası kullandıktan sonra bir sorun olmadığı belirtildiği halde, kalkıp şahısımın suçlanması çok büyük haksızlık. 2 sene sonra sanki bir şey yapmışım gibi telefon açıp foruma bunları yazmakla tehdit etmek nazarımda net terbiyesizliktir. Konunun açıkça görüşülmesinden son derece memnun oldum.

Sağlıcakla,
    Burak

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
    5 kişi bunu beğendi.
  4. myloo

myloo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,137
    Yıllardır buradan alışveriş yaparım, yeri geldiğinde ürün satarım. Bugüne kadar ne ürün alırken ne de satarken en ufak bir sorun dahi yaşamadım. Aksine her zaman sıfır yerine aynı ürünü ikinci el olarak temiz şekilde bulmaktan mutlu olmuşumdur. Zaten sorun yaşasam bile buradaki hiç kimsenin sorunu gösterdikten sonra karşıdaki kişiyi mağdur edeceğini düşünmüyorum, en azından ben çok ufak şeyler hariç böyle memnuniyetsizlikler görmedim bu forumda. Sizin durumunuza gelirsek bu kadar zaman sonra bugün neden böyle bir konu açma gereği duydunuz bilemiyorum ancak gerek Ahmet abi olsun gerek Doğukan olsun hep alışverişimin olduğu ve aramızda belirli bir samimiyetin oluştuğu kişiler. Dolayısıyla kendilerini iyi bilirim. Art niyetli tek bir şey yapmayacaklarına kefilim. Bu insanlar emin olun itibarlarına gölge düşürmektense paralarının ya da ürünlerinin heba olmasını tercih edecek kişiler. Bahsettiğiniz durumlar mağduriyetten çok kişisel düşünceler olarak kalıyor maalesef. Bir kulaklık almışsınız, fiyatı yazıyor ve sonra pişman oluyorsunuz. Burada ürünü satan kişinin bu ürünün bir firma tarafından hediye olarak verilip verilmediğini takip etmek gibi bir zorunluluğu yok ki. Aldığı fiyat bellidir, piyasası bellidir, ona göre fiyat koymuştur. Ki verdiği fiyat çok yüksek bile olsa siz bunu kabul ederek almışsınızdır. Bu durumda hata yine sizindir. Bu zamana kadar Ahmet abiden aldığım ürünlerde sağolsun hiç kırmadı beni hatta elinden gelenin fazlasını dahi yapmaya çalıştı. Hiç öyle abartılı bir fiyata falan rastlamadım satışlarında. Ayrıca kulaklığı iade etmek istemiş olsaydınız onu da kabul edeceğine eminim. Diğer kulaklık alışverişinizde de üzerinden bu kadar zaman geçtikten sonra bunu bir intikam meselesi haline getirmek, bu kadar uzun zaman geçtikten sonra yeni sorunlar gündeme getirmek buranın samimiyetine yakışacak bir durum değil. Bahsettiğiniz arkadaşlar böyle ithamları asla haketmiyorlar.

#4 myloo, 28 Ekim 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 28 Ekim 2017
    10 kişi bunu beğendi.
  5. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,302
    Yazinin basligiyla icerigi baya alakasiz olmus adeta. Okadar uzun yaziyi okudum, basligi destekleyecek net bir bilgiye rastlayamadigimla kaldim.

Sm64 zaten satilirken de buhar vs muabbeti yaziyordu, ben de takip ettigimden iyi hatirliyorum. Zaten bu bilinerek alinmis uzun sure de kullanilmis, daha ne olsun.

Karanehir olayinda da zaten konuyu acan kisi kendisi demis benim hatam diye, bir urun baska yerde daha uygunken onu almadiniz diye Ahmet sizi kaziklamis olmuyor bence.

Beats kulakliklar da macbook'la hediye veriliyor bir suredir, ozaman kimse satmasin bu kulaklari ve bedava mi versin kaziklamamak icin :)

7 kişi bunu beğendi.
  6. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,375
    Başlık çk iddialı, sanki ikinci el bölümü komple hatalıymış gibi bir hisse kapılarak girdim. Forumda defalarca alış defalarca veriş yaptım ne sorun yaşadım ne de sorun yaşattığıma dair bildirim aldım, en önemlisi iletişim bence.

7 kişi bunu beğendi.
  7. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,302
    Benden sorunu oldugunun farkinda olmadigim bir kulakligi alip; "sorunu alisveristen cok uzun sure sonra farkettim o yuzden ses etmek istemedim" diyerek ince dusunmede bir dunya rekoru kirmis adam var forumda.

Ben de olayi sans eseri bir yil sonra o kulakligi geri satin almaya kalkinca ogrendim :) Neyse ki firmaya ulastik ve bir iki cozum alternatifi sunuldu arkadasa.

Sent from my Calculator using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  8. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    Burada ismi geçen ya da yazan kimseyi tanımıyorum o yüzden konuya 3. kişi değil 1003. kişi olarak fikrimi belirtmek isterim ki 2 yıl öncesine dair "ayıplı" ürün satılmış ve bunun hakkında satıcıya ulaşılabiliyor, forumda konu açılabiliyorsa demek ki iyi bir alış veriş ortamı sunulmuş ve ne olursa olsun ortada hala güven var. Farklı bir mercide içeriğini yanlış yazdığım bir ürün satmış olsam 1 hafta sonra kimse bana ulaşamaz. Bu forumda yapsam zaten anında uzaklaştırılırım. Ayrıca sıfır aldığınız ürünlerde bozuk çıkma ihtimali olduğunu düşününce 2. elde kusursuz alışveriş yapmak imkansız gibi.
    Diğer bir husus ticarette mediamarkt reklamındaki gibi "bakmadan almam" ironisyle (metin Şentürk) alım yapmak da bir ayıptır.
    Son olarak konu başlığını ve ilk cümleleri okuyunca sandım ki benim aklıma gelenler yazılmış ama ne yazık ki konu haklı ya da haksız şikayet amaçlı açılmış. Aklimdakileri yazmam gerekirse evet bazı ikinci el ilanları hakikaten bilgi yönünden aşırı derecede yetersiz. Ben de emin olmadığım yerde tanıdığım kişilere sorup referans alıp iki kere düşünüyorum. Bu yüzden daha şeffaf satış olması açısından konuyu açan kişiye hak veriyorum.
    Selamlar saygılar...

2 kişi bunu beğendi.
  9. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Şimdi Doğukan kimdir bilmiyorum ben ondan hiç alışveriş yapmadım. Bu isim neden bu kadar telaffuz ediliyor ve insanlar korumaya geçme modunda anlamadım. Ben bugün earsonics sm64 sattığım arkadaşla görüştüm ve kendisi bana sm64 sağ tarafındaki buhulu yerin daha önce yapıştırma işleminden geçtiğini bu durumun satış yapmasını engellediğini söyledi. Bunun üzerine ben de Burakkk iletişime geçmek istedim kendisini aradım senin için ne yapabilirim dedi ben de bana neden bu durumu söylemediğini sordum. Kendisi iki sene önce olmuş hatırlayamıyorum dedi. Ben de benim için bir şey yapamazsın diye cevap verdim bu durumu foruma taşımak istediğimi söyledim kendisi forumda arkadaşları olduğunu taşımamın daha iyi olacağı yönünde beni bilgilendirdi.
    Burada yazdığım yazıda fark ettiyseniz olayların hepsi olmuş bitmiş. Ben bana ne diyip işin içinden çıkabilirim. Satıcıya ulaşmak mesele değil kendisi zaten başka ekipmanlar satıyor itibarı tabi önemli satıcı arkadaşdan tek beklentim daha dikkatli ürün satması başka bir durum değil. Bu yazıyı yazma sebebim ben değilim zaten bir başkası benden önce kullanırken uyguladığı yapıştırma işlemeni söylememesinden kaynaklı bir durum var. Benim 1.5 sene kullanmamın olayla en ufak ilgisi yok. Sorun kusurlu bir ürünü tam anlatmamak ve ilerideki alıcıların malı satmasının önünde oluşan engeldir.
    Not: Polemik çıkarmak istemiyordum ama bu tavrını gördüğüm için bu yazıyı yazmak istedim. Burakkk isimli arkadaş telefonu açtığında ben olduğumu bilmiyordu sonradan aa berk diye hatırladı yani durumu hemen satıcıya bak çok içten ilgileniyora getirmeyelim. Belki çok iyi bir insandır bilemem ama olayı tam bilmeden yorum yaparken dikkatli yorum yapalım.
    Not2: Siz yapışkanla iyi yapıştırılmış bir kasayı hemen anlar mısınız? Satıcının bilgilendirme yapması gerekmez mi? Bakınca her şeyi görüyorsunuz yani
    Not3: Kazıklanmak doğru tabir değil benim hatam onlar ama aldığım derslerdendir.
    Not4: Bu konu aslında bir yere gitmeyecek de belki insanlar daha dikkatli olur.
    Not5: Yazdıklarıma doğru uygulamaları yapan insanlar alınmamalı

#9 berk39, 28 Ekim 2017
  10. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    @berk39 hocam sizi anlamaya çalışıyorum. Gönlünüzden geçenin 'bir ilan yazılırken bir kusuru, onarım işlemi vs. varsa açıkça herşey yazılmış olsun, kimse "bu kişi güvenilir mi" diye merak etmesin her şey şeffaf olsun' şeklinde olduğunu düşünüyorum. Bu serzenişte haklısınız.

Örneğin mevcut ilanların birinde bir iem'in nozzle kısmı çıkmış orada yapıştırıcı izi varmış ve arkadaş, firma ile iletişime geçmiş sonrasında bunu akustiği bozmayacak şekilde yapıştırmış vs vs... Bunu ilanda olduğu gibi yazmış ve alacak olan kişi mevzuya artık hâkim. Bu bakımdan size sonuna kadar hak veriyorum; bazı ilanlar daha açıklayıcı bilgi içermeli.

Öte yandan konunun açılma sebebi biraz can sıkıntısı ve öfke ne yazık ki. Bunda da kendinizce haklı yönler var tabi ama insan gergin olunca derdini doğru aktaramayabiliyor düşüncesindeyim. Sizin konu da sanki böyle olmuş. Sıkıntı, ilanların şeffaflığı mı yoksa geçmiş bir satışın şikayet edilmesi mi ayırt etmek mümkün değil. Bahsedilen kişilerin savunulması da bu yüzden diye düşünüyorum. Çünkü durum ya da öneri değil şikayet konusu olmuş.

Yakın zamanda bir marka üzerinden böyle bir konu açılmıştı. Kendince haklı nedenlerle bir şikayet konusu açılmış ve üslup yüzünden derdi biraz farklı anlaşılıp karşılıklı savunmalar yazılmıştı ve konu gereksiz uzamıştı. Bu konunun da aynı şekilde sürmesini istemem. Hâlâ bir mağduriyet varsa karşılıklı iyi niyet çerçevesinde en kısa zamanda çözülüp konunun yapıcı karaktere bürünmesini arzu ederim.

4 kişi bunu beğendi.
  11. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Berk gerçekten uzatmak istemiyorum. Önemli bir kaç husus şu, telefonda kendini tanıtmadın zaten, kaldı ki numaran kayıtlı görerek açtım.
    Telefonuna cevap vermeyecek bir durum yok ortada. Ne ima etmek istediğini anlamadım. Ancak merak etmiyorum.

Burada hatalı olduğun ve ısrarla anlamak istemediğin kısım, bizim kasası açılmış kulaklığı bilinçli olarak senden gizleyerek sana satmış olduğumuz varsayımı.
    Benim bu durumu bilmeden aynen senin gibi almış kullanmış ve satmış olabileceğim ihtimalini kesinlikle göz önünde bulundurmadan eksik bilgi verdiğim yönünde ithamda/iftirada bulunuyorsun.
    Kulaklığı sattığın kişi 6 ay sonra sana kasası açılmış ben bunu satamıyorum diyor sen de dönüp bana neden söylemedin diye bana soruyorsun. Kaçırdığın ya da ısrarla görmezden geldiğin konu ise, sen de sattığın kişiye kasası açıldığı iddia edilen kulaklık hakkında bilgi vermemişsin. Bu duruma açıklaman ben bilmiyordumdan fazlası değil. Ben de bu kulaklığın 3 ya da 4. Sahibi olarak senden farkım olmadığını benim aldığım gibi kullandığımı ilettim.

Ben bunları foruma yazıyorum diye tehdit vari konuşmana karşılık özellikle yazmanı istememin sebebi çekinecek en ufak bir şeyimin olmamasıdır.

Hatta senin 1,5 yıl kullanıp, sattığın kişi de 6 ay kullandıktan sonra satış yaptığın kişiyle aranda yaşanan sorunun 2 yıl sonra benim üzerime atmaya çalışmanın ne kadar iyi niyetten uzak olduğunu herkesin görmesini istememdir.

Gerçekten kusura bakma ama bir kulaklığı satın alıp 1,5 sene kullanıp sonra bir başka arkadaş 6 ay kullandıktan sonra 3. Bir kişi gelip kulaklıkta bir sorun var deyince gelip bunun kabahatlisi olarak beni ilan etmen hiç bir mantığa uymuyor.
    Mağazadan sıfır kutulu faturalı ürün alsan 2 sene sonra kimse yüzüne bakmaz, ben iyi niyetle sana nasıl yardımcı olabilirim diye sorduğumda bir takım zararlardan bahsedip para istedin benden.
    Evet altını ısrarla çiziyorum 2 sene sonra.
    İyi niyetli değilsin. Haddini aşıp benim sattığım başka ürünlerle bağlantı kurup tereddüt yaratmaya zarar vermeye çalışıyorsun. Bu konu benim için kapanmıştır.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6 kişi bunu beğendi.
  12. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Son olarak yazıyorum çünkü sen de zerre utanma yokmuş senden para istiyeceğim ve bu olayı foruma taşıyıcam öyle mi? Foruma taşımak tehdit mi yoksa şikayeti belirtmek mi? Para isteyen bir insan gizliden ister canım kardeşim insanların görebileceği bir yere durumu ilan etmez. Ayrıca parayı ben neden istiyeyim ben satmışım zaten. Senin telefonu açma sebebin ilgilenmek öyle mi sana durumu telefon açıldıktan sonra aktardım zaten nereden biliyordun ne konuşacağımızı. Senin ürünün satılmasından bana ne canım kardeşim benim sattığım rakip ürünler mi var onlardan mı kar edicem. Yakın zamanda ilanım bile yok... Adam yanlış bir uygulama olmuş olabilir özür dilerim diyeceğine dediklerine bak.
    Not: İftiradan bahseden bir insan birinin kendisinden para istediğini kanıtlamazsa adam değildir.

#12 berk39, 28 Ekim 2017
    2 kişi bunu beğendi.
  13. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,282
    Forumda son dönemde ciddi bir üslup sorunu yaşanmaya başladı. Allah hayırlara yazsın.

6 kişi bunu beğendi.
  14. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Özrümü duymak için mi beni aradın? Ne için beni aradın Berk? Ben özür dilemediğim için mi foruma yazmakla tehdit ettin. Direkt foruma yazsaydın ya o zaman Berk ben de özür dilerdim dilenecek bir şey varsa. Beni cep telefonumdan neden aradın o zaman.
    Söylediğin her şey kendi içinde tutarsız ne yazık ki. Küçük düşüyorsun.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

15. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Gerçekten özür diliyorum.

16. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Ben insanlara saygılı olmaya çalışıyorum böyle bir durum yaşandığını bilmeni istedim evet şikayet edeceğim biri olarak aradım. Merak ettim sorunun kendinden kaynaklandığını kabul edicek misin diye tabiki etmedin az önce para meselesini yazdığına göre bunu kanıtlamak zorundasın.
    Tutarsızlıktan bahseden insan şunu açıklasın ürünü satmış kurtulmuş bir insan neden para istesin?

#16 berk39, 28 Ekim 2017
  17. Burakkkk

Burakkkk
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    407
    Yine aynı saplantıdasın. Tekrar ediyorum benden kaynaklanan bir sorun yok. Ben kasa vs açmadım. Anlamam da o işlerden. Haliyle yapmadığım bir şeyi kabul etmem söz konusu değil. O kasayı 1,5 yılda sen açmadığını da ispatlayamazsın. Senden sonraki kişi de. Israrla yaptın kabul etmiyorsun diye bana iftira atıyorsun.

Evet para konusuna girdiğini de ben ispatlayamam telefon görüşmesiydi ama mantık çerçevesinde değerlendirildiğinde bu konuda önce telefonla arayıp istediğini elde edemeyince buraya taşıyacağını söylemen kanıt olmasa da delil teşkil edecektir. Ayrıca diğer türlü bakalım hatasını kabul edecek mi temalı bir görüşme oldukça komik. Artık tatsız bir hal haldı Berk. Tuhaf tuhaf şeyler söylüyorsun. Aşırı derecede subjektif. İsmimle beraber buraya yazman sebebiyle zaruriletten cevap verdim. Veriyorum. Artık rahatsızlık duyuyorum. Cevap vermemem kabul ettiğim anlamına gelecek endişesiyle cevap veriyorum. Tüm bunlar silinse daha yararlı olur.

18. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,375
    Bu arada kasanın açılıp açılmadığını biliyor muyuz? Alıcı açıldı demiş ve bütün konuşma bu varsayım üzerinden ilerliyor.

2 kişi bunu beğendi.
  19. berk39

berk39
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    120
    Tuhaf şeyler söyleyen ben miyim sen misin? Sen az önce birine para iftirası attığının farkında mısın? Sen daha insanlar telefon açmadan niyet okumaya da başladın öyle mi? Niyetimi yazmışım di mi bana hatalı ürün satıp başkasına da aynısını satmama vesile oldun ve bunları yaparken içinin açılıp işlem gördüğünü söylemedin. Ben de yalancı durumuna senin yüzünden düşen biri olarak seni aradım. Daha ne sebep gerekiyor anlamadım. Para istediğimi kanıtlamak zorundasın. Tamam mı canım kardeşim yok öyle bedavaya iftira

20. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,375
    İddia edildiği gibi telefon görüşmesinde söylenen bir şeyse

a. Yaşanmadıysa ve iftiraysa iftira olduğu kanıtlanamaz.
    b. Yaşandıysa yine kanıtlanamaz ve kanıtlanamayacak bir şeye kanıtlamazsan adam demeniz de hoş olmaz.

2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.