İlginç bir Kickstarter projesi

'Diğer Ekipman' forumunda Chaturanga tarafından 1 Temmuz 2017 tarihinde açılan konu

1. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    Evde izolasyonlu kulaklıklarla müzik dinlerken yaşadığım en büyük sıkıntı, acaba kapı mı çaldı, telefon mu geldi, hanım mı seslendi vs.. diye diken üstünde müzik dinlemek.

Bunun önüne geçmek için keşke bir özellik olsa ve belli sesleri tanımlasam ve onlar algılanınca kulaklıktan duyabilsem diye düşünürken meğerse elin oğlu benzer bir aparatı yapmış bile :)

Kulaklığın orijinal sesine etki eder mi bilemem ama incelemeye değer bir Kickstarter projesi olmuş.

https://www.kickstarter.com/projects/914595512/soundbrake-20-the-awareness-device-for-headphones

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  2. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,369
    Firma yok dese de sese etkisi olacağını düşünüyorum.

3 kişi bunu beğendi.
  3. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,094
    kickstarter da çok sahtekar adamlar var. mobilde olduğumdan videolara bakamadım ancak toplaması gereken paranın düşüklüğü (3000 dolar) beni kıllandırdı.

teorik olarak çok zor bir şey olmaması lazım ama bir şeyi üretmek sıkıntılı. yapılabilecek bir fikri olup üretimi beceremeyen bir ton eleman oldu.

2 kişi bunu beğendi.
  4. Nazım

Nazım
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,369
    Bunu sesi etkilemeden nasıl yaparız, android bir dap'a uygulama olarak implemente edersin. ama bu durumda da wifi vs yüzünden kalite yine düşecek.

2 kişi bunu beğendi.
  5. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,924
    @mattiadestro Baybars hocam evet Kickstarter ve Indiegogo da çok başarısız proje oluyor.

3000 dolar olması illa da kuşkulanmayı gerektirmiyor bence, çünkü zaten çalışır vaziyette bir prototipleri varsa sadece toplu üretim için para gerekiyor olabilir. Bu yüzden de ürün nasılsa üretileceğine göre limiti düşük tutabilirler.

Birde cihaz görünüş itibariyle çok ciddi bir malzeme parası gerektirmiyor gibi görünüyor.

Daha çok profili iyi incelemek, teknik açıklamaların tatmin edici olup olmadığına bakmak ve en önemlisi çalışır vaziyette demosu var mı yok mu ona bakmak lazım.

Teknik anlamda bakıncada ortamı sürekli dinleyen bir mikrofon var sanırım, alınan ses belirlenecek bir dB nin üzerine çıktığı takdirde kabloya o sesi ekliyor ve duymuş oluyoruz.

Benim anladığım bu ve mantıklı görünüyor. Ben dışarda dinlemek için değil de daha çok evde dinlerken kullanmak amacıyla almayı düşünüyorum ama tabi garantisi yok para havaya da gidebilir.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Temmuz 2017, İlk mesaj zamanı 1 Temmuz 2017 ---
    Bu arada Kickstarter'da dolanırken bir başka ilgi çekici cihaza daha rastladım. Yakın zamanda aldığım A&K XB10 Bluetooth AptX HD destekli DAC a alternatif bir Bluetooth receiver.

AptX HD destekli CSR 8675 Qualcomm Chip ve 2 tane AK4375a DAC içeriyormuş.

Ayrıca analog ses kontrolü var. Ekleme: Hem 2.5 mm hem 3.5 mm çıkışı varmış ve pil ömrünün 14 saat olduğu söylenmiş.

Yalnız TR gönderimi 32 Dolarmış :( Cihaz 49 Dolar. Gümrük ve kargo eklenince 91 Dolara çıkıyor.

https://www.kickstarter.com/projects/323636065/earstudio-worlds-first-studio-quality-bluetooth-re

2 kişi bunu beğendi.