İzlenesi Diziler-Tavsiyeler-Nedenler

'Konu Dışı' forumunda DefinitioN tarafından 17 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. kronik

kronik
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Absürt şeyler izlemeyi seviyorsanız kesinlikle "The End of the F***ing World"ü tavsiye ederim. İzleyip hoşunuza giderse, bence benzer tarzda olan "Happy"de güzeldir.

2. Hasenn

Hasenn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    53
    İngiliz polisiye dizisi olarak son yıllarda izlediğim en sürükleyici dizi "LINE OF DUTY"..tavsiye ederim.

florence ve barocka bunu beğendi.
  3. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,307
    "Mindhunter" saglam dizi cikti. Karakterler iyi.

Bu arada Netflix orijinal dizileri icindeki LGBT karakter bollugu sizin de dikkatinizi cekti mi?
    Populasyondaki LBGT insan orani zannedilenin ustunde ve Netflix oncesi dizi ureticileri sansur falan uyguluyorduysa bu duzeltilmeli tabii ki.
    Lakin gecenlerde bizim ufaklikla Voltron izliyorduk ki son bolumun son dakikasinda iki erkek evlenip opusmeye baslayinca "hoppalaaa..." oldum.
    Daha heteroseksuel iliskinin ayrintilarindan habersiz cocuklarla izledigimiz bir cizgi film. Karaktere islenmis olsa, on gorebilsek neyse de, 3 sezonluk karakterin, son sezonunun son bolumunun son dakikasinda hikayeden bagimsiz sekilde gay oldugunun ilan edilmesi suni bir zorlama gibi geldi bana.

#403 zxc, 28 Ağustos 2019
    Son düzenleme: 28 Ağustos 2019
  4. lemavora

lemavora
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    86
    Bu son aylarda iyice ayyuka çıkmış bir konuydu. Hatta hakkında köşe yazıları filan yazıldı. Sanırım buradaki asıl sorun, bu işin kör göze parmak sokar gibi yapılmasında. Çünkü tam bu noktada tüm samimiyet kayboluyor ve insanda sadece olumsuz bir izlenim kalıyor. Aynı şeye feminist veya ırkçılık karşıtı mesajlarda da çok sık denk geliyoruz.
    Bu konuya dair görüşlerin birçoğu en uç noktalara kurulu olduğundan ya agresif ya da her an agresifleşmeye müsait ne yazık ki. Düzgünce konuşup tartışabilmek çok güç.

Bana kalırsa eşcinselliğin başka kaynaklardan görülerek edinilecek bir şey olmadığını anlamak çok önemli. Çünkü bunu belirleyen en büyük faktörler genetik ve bireysel tecrübelerdir. Buna benzer hiçbir şey kendini zorlamayla olmayacaktır sonuçta. Kişiye hangisi/hangileri uygun geliyorsa asıl olan odur.

barocka ve zxc bunu beğendi.
  5. florence

florence
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,858
    Hemen hemen tüm Netflix dizilerinde "zorlama" eşcinsellik vurgusu var zaten, en başından beri. Kimisinin hoşgörüsünü artırabileceği gibi, diğer ciddi bir kitlenin homofobik algısını daha da körüklüyor ve körükleyecektir. En beklenmedik dizi kurgusunun en beklenmedik karakterini bile eşcinsel olarak yazıyorlar senaryoya. Yıldık artık. Kabak tadı vereli çok oldu, artık b*ku çıktı diyebiliyorum yalnızca.

barocka bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,307
    Acikcasi ikili iliskilerin heteroseksuel olani da hikayeyle alakasiz ve sanatsal yonden katkisiz oldugu durumda (genellikle ekonomik kaygilarla) zorla sunuldugu zaman yine rahatsiz oluyorum.

Farkindaligim ve hosgorum artmiyor, itici buluyorum. Sonunda herkes icin kotu oluyor muhtemelen.

Mikrobiyolog ve mfya bunu beğendi.
  7. zodiac_tauruss

zodiac_tauruss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,308
    Bilinçli bir dayatmanın olduğu kanaatindeyim. Bu konu ile ilgili fikirlerimi daha uygun bir başlıkta uzun uzadıya yazmayı düşünüyorum. İnsanı zorla nefrete sürüklüyorlar.

barocka ve mfya bunu beğendi.
  8. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,515
    Genel olarak konuşulanlara katılıyorum, ben de rahatsızım (mesela Penny Dreadfull'da Dorian Gray ile Ethan Chandler'ın yatması hikayenin nesine hizmet etti anlamadım, bence karaktere uymadı bile ama..?) fakat yukarıdaki ifadenizi de tehlikeli buldum. Sonuçta isteğe bağlı bir platform, rahatsız olan üye olmayabilir, izlemeyebilir, ilgili sahneleri atlayarak izleyebilir. Hemen kendimizde nefret etme hakkı(!) görmemek lazım. Dizilerin yapımcı, senarist, yönetmenleri arasında çok fazla LGBT birey var, ortaya çıkardıkları ürünler de böyle oluyor. Yapılabilecek şey paranın gücünü kullanıp üyeliği iptal etmek. Böyle bir kampanya başlarsa ve ciddi maddi kayıplar yaşarlarsa mecburen kendilerine çeki düzen vermek zorunda kalırlar.

mattiadestro ve zxc bunu beğendi.
  9. sokratesla

sokratesla
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    35
    Sıkmayan,yormayan dram ile komedinin güzelce işlendiği çerezlik dizi olarak How to Sell Drugs Online (Fast)'ı öneririm.Dizi 30'ar dakikalık 6 bölümden oluşmakta.

https://www.imdb.com/title/tt9184994/

10. MuhammedAli

MuhammedAli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Fargo-(oyuncu ve kurgu kalitesi)
    The Last Kingdom( dizinin ayrı bir havası var :) )

A Discovery of witches( Farklı bir bilim kurgu işleyişi var bundada )

11. Doge

Doge
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    The peaky blinders
    Karakterler oyuncular prodüksiyon her yönden aşırı başarılı bir dizi kadroda cillian Murphy Tom Hardy Adrien brody gibi oyuncular var

12. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    880
    Robius, sserkogss, DrWhite ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. Nautilus

Nautilus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    The Kominsky Method(Michael Douglas ve Alan Arkin başrolde.Sıcak ve samimi aynı zamanda komik bir dizi)
    Manhunt:Unabomber(polisiye ve gizem.Washingtondaki seri bombacının yakalanış öyküsü.Çok sürükleyici ve gerçek olaylardan esinlenilmiş.Tavsiye ederim.)
    Lucifer(Şeytan bu dünyaya yerleşseydi neler olurdu :)
    Timeless (zaman yolculuğunu seviyorsanız kaçırmayın)
    Suits(Avukatlığa farklı bir bakış)
    The Crown(Eğer yakın dönem İngiltere Tarihine ve genel olarak İngilizlerin kraliyet tarihine meraklıysanız kesinlikle izleyin derim.Monarşiye İngilizlerin ve Kraliyetin bakış açısını tarihsel olarak anlatıyor ve 3. sezonu 17 Kasımda yayına girecek.Dediğim gibi bu tarz dizileri seviyorsanız kesinlikle izlemelisiniz.Sevmiyorsanız zaten 10dk dolmadan kapatırsınız :) Favorim olduğu için sona yazdım)

barocka ve DrWhite bunu beğendi.
  14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,307
    Jack Ryan

İkinci sezonu yeni çıktı. Venezuela odaklı. Tavsiye olunur.

15. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,515
    Geçen hafta sonu the witcher'dı, bu hafta sonu the mandalorian (torrentte tüm 1.sezon var, eminim bir yerlerde Türkçe altyazısı da vardır).

zxc bunu beğendi.
  16. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,169
    Collapse Signature Expand Signature
    #416 Serhat, 28 Aralık 2019
    Son düzenleme: 19 Ocak 2020
    sserkogss, Mustafa ALKAN ve refuserQ bunu beğendi.
  17. OzanBc

OzanBc
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    128
    Mandalorian söylendiği kadar iyi midir? Star Wars ile ilgili tüm güzel duygularım öldü son saga ile birlikte. "Acaba tekrar canlandırır mı?" diye düşünüyorum. Sonra vazgeçiyorum, sonra biri bir şey söylüyor ya da yazıyor...

Kafam çok karışık bu konuda :).

18. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,515
    Ne kadar iyi deniyor bilmiyorum, henüz 3 bölüm izledim 4. ye başlayacağım, şimdilik eh işte izleniyor (daha ortada ışın kılıçları, jedi ya da sithler yok, belki de hiç çıkmayacaklar). Vakti olana, izlence arayana tavsiye ederim. Ama "abi bunu mutlaka izlemelisin" lik bir şey değil.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 28 Aralık 2019 ---
    4. bölümü de izledim: Şu ana kadara Rebels çizgi dizi tadında, sanki biraz pg13. Hatta Rebels'te bazı efsane sahneler vardı, Darth Vader'lı, Darth Maul'lu, Obi Wan Kenobi'li. Bunda öyle şeyler de yok şimdilik. Vahşi batı dizisinin uzayda geçeni tadında olaylar var. Karşılaşılan düşmanlar, ikilemler, çözümler klişe. Bir de spoiler vermeden anlatamayacağım bir takım gelişmeler var ki karakterimiz -gösterildiği kadar usta/becerikli ise- bu gelişmeyi öngörmeliydi, hamlesi o değil bu olmalıydı dedirten şeyler, ve işte beni asıl bunlar üzdü.

19. artears

artears
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,414
    Sezonu izledim, jedi, sith, lightsaber falan beklemeyin, ama hikaye bu değil zaten. Kahramanımız da jedi ile dövüşecek bir karakter yapısında değil, olsa olsa bir sith ile dövüşür.

Çok spoiler vermeden devam edeyim, kahramanımız alemde çok saygı duyulan bir kahraman olsa da Mandalorianlar içinde üst seviye değil aslında. Adamın jet-pack'i yok mesela, önemli bir çarpışma da kazanmadığı için lakabı da yok. Sadece piyasada Mandalorian olmadığı için eleman sıyrılıyor diğerlerinin içinden. Potansiyeli olan bir dizi bence, adamın olaylara yaklaşımını da eğer ahlaki değerleri yüksek ve paraya muhtaç gözüyle bakarsanız ben garip bulmadım. Tüm bölümlerde efsanevi Mandalorian siyah ışın kılıcının çıkmasını bekledim, son bölümde ortaya çıkartıp kancayı attılar yapımcılar. Force konsepti de dizide var. Ben izlerken keyif aldım ve bence potansiyeli olan bir dizi, ikinci sezonu merak ediyorum. İlk sezon ara maceralar ile desteklenmiş, karakter gelişimi sezonu idi, aksiyon vardı tabii, ama adamımızı ve etrafını, neyi, niye yaptığını da anlatmak gerekiyordu. Bunu atlamadıklarına sevindim açıkçası. 2. sezonda daha da aksiyon görebiliriz, siyah ışın kılıcı çıktı bile ortaya.

Ben beğendim. Son üçleme maymunluğuna göre net daha iyi bence, ben takip edeceğim, siz de bir şans verin derim...

Sent from my fridge using Tapatalk

Collapse Signature Expand Signature
    DrWhite ve Mikrobiyolog bunu beğendi.
  20. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    880
    Star Wars evrenini seven ve takip eden biri için şaheser ama çok da alakam yok diyen biri için sıradan bir dizi. İlk çekilen seriye bu kadar iyi adapte olmuş başka bir star wars yapımı yok bence. Yakında Obi Wan Kenobi dizisi de gelecek, umarım aynı tadı yakalarlar.

DrWhite bunu beğendi.