İzlenesi Diziler-Tavsiyeler-Nedenler

'Konu Dışı' forumunda DefinitioN tarafından 17 Mart 2013 tarihinde açılan konu

1. coolblue

coolblue
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,418
    Yenilerden intelligence - bitten ve helix var. Helix konu itibariyle daha sürükleyici.

yeni eklenenlerle birlikte son takip ettiğim diziler : hemlock grove - grimm- homeland - the following - suits - house of lies - arrow - person of interest - the black list - hostages - once upon a time - elementary - how I met your mother - american horror story - hanniball - revolution - touch - under the dome - ray donovan - bates motel.

Lost'un son sezonu bence de facia idi.
    Prison break - Fringe ve Breaking bad güzel bir sonla bitmişti. Tavsiye ederim.
    Yarım kalan dizilerden Terra Nova ve flash forward fena değildi ama özellikle 5.sezonda yarım kalan heroes hepsinden daha etkili bir diziydi.

2. Siyah Nur

Siyah Nur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    70
    Breaking Bad'i nasıl unuturum ya :kafa:

2 kişi bunu beğendi.
  3. Tosun Paşa

Tosun Paşa
    Expand Collapse
    Guest

IT Crowd candir Ayhan yaa. Hele o ozurlu takliti yaptigi bolumde gozlerimden yas gelmisti ;D

4. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    Bir de kırmızı ayakkabili bölüm :)

5. La Belle Indifference

La Belle Indifference
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Breaking Bad, bana göre efsane, neden diye sorulsa açıkça 'şu yüzden' diyemem; hem sebeplerin multifaktöriyel olmasından hem de sanıyorum o kadar içine çekmiş ki, izlerken yargılamaya pek fırsat bırakmamış.

Shameless, iki kelimeyle "kafa dizi" bence. Nadide parça. Eğer salaş, bohem, enerjik ve carpe diem'ci bi eğlence anlayışınız varsa kaçırmayın. Favori karakterim Lip.

The Walking Dead, fantastik ögeleri pek sevmeyen beni bile tavladı. "Anca zombi kesiyolardır lan o ne" diyip önyargıyla yaklaşmayın hafızlar, dizinin atmosferi/evreni ve özenle seçilmiş harika müzikleri yeter. Dipnot: İlk sezonlarda -bence yanlış oyuncu seçimi- başrol abimizin uyuz ve tekdüze mimikleri sizi ayar edebilir.

Prison Break, izlenirse "tüh" denmez ama Amerikan yapımlarındaki klasik "her şeyi bilen ve çözen 890 iq'ya sahip genius çocuk" profili hasbinallaaah çektirebilir. Yine de zevkle bitirmiştim.

Vikings, taze dizi. Akıbeti iç güveysinden hallice olursa devam ederim, bağladı beni.

Aklıma gelen bunlar şimdilik. Lost, Dexter, Fringe, Hell on Wheels, Spartacus, Game of Thrones, Tudors çeşitli sebeplerle yarıda bıraktıklarımdan. Lost'u "ooof kısa kes de Aydın havası olsun be" tadında tribimden; Spartacus'te sürekli kan-kas-seks görmenin verdiği irritasyondan; Game of Thrones'u aşırı dikkatli izleyip her ayrıntıyı yakaladıktan sonra dizinin asırlarca ara vermesiyle izlediklerimi unuttuğumu farkettiğimden ve şevkimin kaçmasından; Tudors'u araya sınavlarımın girmesinden; Fringe'i bilgi dolu/gerçekle bağıntılı bilim kurgu olmasına rağmen lezzetsiz bulduğumdan terkettim abiler.

Muhteşem Yüzyıl başladığında bi' göz atmıştım da, çin malı replika plastik kokan Tudors tadı vermişti bana ambiyansıyla. Tudors'a dönücem evet.

6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    Bu arada bugün House of Cards'ın ikincilik sezonu geldi. Kevin Spacey döktürmüş yine...

2 kişi bunu beğendi.
  7. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    135
    House of Cards'ı ben de heyecanla bekliyordum. Bölümleri indirdim ama bu kadar çok konuşmanın olduğu diziyi altyazısız izleyemeyeceğim için bekliyorum şimdilik. :-\

Beni endişelendiren konu divxplanet'ta kimse el atmamış gibi görünüyor şimdilik. Umarım şuan çeviren birileri vardır. :angel:

Collapse Signature Expand Signature
  8. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    Gerçekten güzel dizi. Az önce ikinci sezonun ilk bölümünü bitirdim. Şok. Dizide baştan beri olan önemli bir karakterin başına önemli birşey geliyor. Ilk kez bir dizi izlerken ağzım açık kaldı.

9. compicat

compicat
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,629
    True Detective iyi gidiyor. Ailecek izlemeye çalışıyoruz. İş yerinde nöbete kaldığımda, göbeğimi kaşıyıp kendimi yormadan izleyebilmek adına "Friends"'e tekrar başladım, bir de yeni nesil dizilerden "Mom" var. O da tam çerezlik.

10. Mair

Mair
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    1,069
    True Detective'e ben de başlıyorum bugün. Hazır okul da sömestırda, 25 şubat ilk dersim.

Bakalım sevecek miyim :)

11. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    Kevin Spacey çok çok çok iyi bir aktör. Ya da harbiden gerçek hayatta da pisliğin teki :)

12. Cyril

Cyril
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    514
    Fringe bittikten sonra eğlencelik bilimkurgu dizisi boşluğuna düşenler için "Helix" var, ilk sezonu henüz. Hatta toplamda tek sezonluk mini bir dizi bile olabilir, emin değilim. Hiroyuki Sanada dışında oyunculuklar vasat sayılır yalnız, uyarayım. Ama eğlencelik zaten, dediğim gibi.

Müzikleri de çok alakasız ve çok tatlıdır:)

2 kişi bunu beğendi.
  13. Sercan

Sercan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    The Seinfeld ve House gülümsemesi..

[youtube]

14. Solanahtarı

Solanahtarı
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    1,453
    HIMYM son bir kaç sezonunda özünden ayrılmış olsa da, herkesi şaşırtabilecek bir final ile veda etmiş.

15. synweap

synweap
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    9 sezon yetmemiş anlaşılan, sırada how i met your dad varmış :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. sensable

sensable
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    872
    Mantık hataları şov yapsa da The Walking Dead'in tadını hiçbir diziye değişmem.

17. ggkkhn

ggkkhn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    South Park'ı daha önce övmüştüm sanırım ama yine övmek istiyorum. Enfes bir dizi. Uzun soluklu çoğu dizi gibi 5 ya da 6. sezondan sonra biraz kendilerini tekrarlasalar da sırf o ilk 5-6 sezon için izlenmeye değer.

18. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,247
    South Park sona doğru çok bozdu. Ilk başta çok sevmeme rağmen resmen acıya dayanamayıp izlemeyi bıraktım. Bitirmeyi bilmek lazım. Şimdi gözümde eskisi gibi değil.

19. lucabalo

lucabalo
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,306
    Shameless :) ama 2011de başlamış amerikan versiyonu. Amerikan olunca kızlar daha güzel oğlanlar daha yakışıklı oluyor ingilizlere nazaran.

Bir bölümü ortalama 50 dk fazla sıkmıyor, çok aman aman takip edilecek olaylar silsilesi yok ve tamamen anektod kişilik analizleri dolu. Bir süre sonra kenar mahalle ailesinin bir ferdi olsaydımı düşünmeden edemiyorsunuz. Çerezlikten biraz uzak sosyolojik analizleri ile çok iyi olan bir drama komedisi. Tavsiyemdir.

2 kişi bunu beğendi.
  20. berktu

berktu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    da vincis deamons u denemelisiniz pişman olmayacaksınız eminim çok eleştirmen bi yapıya sahip değilseniz sıkıcı değil adam sürekli resim çizmiyor hatta hiç çizmiyor bu davinci remen farklı ! :D hoş dizi bazı şeyleri görmezden geldiğinizde daha da içine alıyor izledikçe sizi :)