Şifre mi çalıyorsunuz ?

'Forumumuz Hakkında' forumunda Turtletut tarafından 15 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Turtletut

Turtletut
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    7'sinde üye oldum, 8'inde onaylandı ve onaylandığının akşamı gmailime giriş yapılmış(gmail ile kayıt ol seçeneğini seçmiştim). Mac bir bilgisayardan. IP adresine kadar belli.

Forumun antika hali ve gelen bilgilendirme maillerinin şahıs ismi üzerinden gelmesi işkillendirmişti. Ayrıca google'da forumunuzu güvenli bulmuyor (sertifika eksikliğinden olabilir bilemiyorum)

Şu anda her hangi bir bilgiye müdahale edilmiş mi diye kontrol ettiriyorum. Olası bir durumda mahkemeye taşımayı düşünüyorum durumu elimdeki ip adresi ile birlikte.

Yanlış anlaşılmasın %100 sizden kaynaklı demiyorum ama o gün sadece buraya kayıt oldum ve 2 gün boyunca bilgisayar başında değildim konferansımdan ötürü.

Sadece belki sistemsel bir durumdan ötürü oluşmuş olabilecek bir açığı -varsa eğer- belirtmek yada kötü niyet varsa sebep aramak neticesinde yazmış bulunmaktayım.

Kullandığım bilgisayar ter temiz, ayrıca, 1-1.5 yıldır burası hariç hiç bir yere kayıt olmadım gmail ile giriş yöntemi ile.

2. insanatomystic

insanatomystic
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Sorunun ne olduğunu, sebep ve sonucunu tam olarak bilemiyorum. Belli ki, can sıkıcı bir hadise başınıza gelmiş. Öncelikle, geçmiş olsun dileklerimi belirterek, konu ile ilgili bir "cevap" arayışınızın belli olduğu başlığı, oldukça yersiz ve ithamkar bulduğumu da belirtmek isterim.

Tercih ettiğiniz başlığın, sorularınıza cevap aramaktan ziyade, öncelikle yeni üyeler olmakla birlikte, tüm forum üyelerini şüpheye sevk eder ve zan altında bırakır nitelikte olduğunu düşünüyorum.

Saygılar...

3. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Girdiginiz sifreleri biz goremiyoruz. Forum altyapisinda boyle birsey yok.

Saniyorum veritabanindan belki bulunabilir ama onun da sifresi sadece bende var.

Bence mahkemeye basvurun, kimden girilmis goruruz.

Bu arada antika dediginiz forum Xenforo altyapisi kullaniyor. Mail olarak benim mail adresimi kullanma sebebi de, mailleri anlik olarak gorebilmek istemem, zaten fazlasiyla is maili takip etmek zorundayiz.

Collapse Signature Expand Signature
    Serhat, refuserQ, xxyx ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. Turtletut

Turtletut
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba, haklısınız... Ancak düzenle dediğimde başlığı değiştirebileceğim bir seçenek göremiyorum...

@MuttFTS

176.33.236.4 bu ip adresi ile bir ilişiğiniz yada ilişiği olduğunuz birisi var mıdır acaba ?

5. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    ip adresi nasil takip edilir bilmiyorum, su an benimkini dahil bilmiyorum.

6. Turtletut

Turtletut
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İstanbul kadıköy civarları çıkıyor...

7. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,733
    Daha bu akşam bir akrabamın telefonuna art arda "Google doğrulama kodunuz" şeklinde mesajlar geldi. Muhtemelen birileri bugünlerde Google hesaplarına saldırıyor.

Sizinde öncelikle Google güvenlik ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekiyor forumla ilgili böyle bir ithamdan önce.

8. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    538
    Ozelden kendisi ile konustuk da, baska bir bilgisayarda oturumu acik unutulmus gibi gorunuyor.

Bizimle alakasi olmadigi ortaya cikti.

Konu sahibi de yazar zaten kesinlesince.

9. Turtletut

Turtletut
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sanırım arkadaşımla yan yana gelince açık tuttuğumuz bir durumdan mütevellit oldu ama kendisinin Mac bilgisayarı yok. Ayrıca çok uzun zaman önceydi. Onunda gmailine giriş yapılınmaya çalışmış bu arada. Ama onda çift doğrulama koruma olduğundan bir sıkıntı çıkmamış (bende güvenlik ayarlarımı tazeledim) ...

Forum kaynaklı olmaması muhtemel. Attığım agresif başlık için özürlerimi sunarım.

10. DrWhite

DrWhite
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,865
    Bu tarz bir konu açmadan önce sitenin, admini, moderatörü kim varsa ulaşılabilen onunla görüşmek ve eğer bir art niyet, kasıt hissedilirse harekete geçmek gerektiğini düşünüyorum, damdan düşer gibi bu tarz bir konu açmak...

Serhat, refuserQ, xxyx ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  11. Engin

Engin
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    1,535
    Bi şifre çalmamıştık, onu da yaptık elhamdülillah..

fosther, yigitboylu, Serhat ve 20 kişi daha bunu beğendi.
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.