0-100$ arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,665
    Bu başlıkta 0-100$ arasında satılan kafaüstü kulaklıklar hakkında tavsiye verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Amfi ve DAC hakkındaki durumunuzu,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

İlgili kategori içinde yer alan geçmiş tavsiye konuları;
    http://techno-fi.net/forum/konu/0-200tl-arası-kafaüstü-kulaklık-tavsiye-başlığı.2183/
    http://techno-fi.net/forum/konu/200-500tl-arası-kafaüstü-kulaklık-tavsiye-başlığı.2184/

#1 Baran, 27 Nisan 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Nisan 2018
    4 kişi bunu beğendi.
  2. Oluli

Oluli
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    merhaba 1more triple driver ile ath ckr7 arasında kaldım ath yi şehir içi alabileceğinden daha yakın görüyorum kendimi ama karar veremedim telefon ve bilgisayarda spotifyda kullanıcağım bu 2si dışında kafaüstü olarak sıfır mdr 100 kablolu ile 2. el mdr 1a arasında kaldım kafa üstü kulaklıklar çok terletir mi uzun kullanımda genel olarak rock ve metal dinliyorum

3. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Dışarıda kablolu kafa üstü kullanmak bazen zor olabiliyor (sonradan zor anlar yaşamayın)

Sony kafa üstü modelleri terletiyor

4. swarfdg

swarfdg
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Bilgisayar, televizyon ve tabkette film, dizi vb video izlemek için kulaklık arıyorum, Sennheiser Hd 206 gözüme takıldı, alınır mı? Fiyatını hak eder mi? Daha iyi seçenekler mevcut mu?

5. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Xiaomi hyrid modellerine bakın derim. En son çıkan modeli hyrid 2 olanı.
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 1 Ekim 2018, İlk mesaj zamanı 1 Ekim 2018 ---
    Kafaüstü kulaklık günün sonunda ağırlık yapar. 200 gram taşıyacaksın en az başınızın üstünde.

6. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Herkese merhabalar;

Yaklaşık 3 yıldır iem, son 8 aydır ise iBasso IT01 kullanıyorum. Ses mühendisi bir abimizin tavsiyesi ve sağ kulağımda hissettiğim işitme kaybı nedeniyle over ear' e geçiş yapmayı planlıyorum. Daha uzun yıllar :) müzik keyfinden mahrum olmamak adına biraz konfor bozacağız artık :)

Hiç bir şey bilmediğim bu konuda, siz tecrübeleri arkadaşların tavsiyeleri geçiş sürecinde benim için çok önemli olacak. Kriterlerimi belirtmem gerekirse şöyle;

100 dolar civarında,
    Zte Axon 7 ile süreceğim için amfi istemeyen,
    Çoğunlukla serviste kullanacağım için kapalı,
    Bütçem kadarıyla daha iyi bir şey alabilmek adına 2. el,
    yurt içi yurt dışı fark etmez,
    Jazz, Blues, Rock
    gibi doğal enstrüman kullanılan türler ağırlıklı olmak üzere, her tür dinlenebilecek,
    Sahnesi geniş, enstrüman sesleri doğal ve damarlı çalan,
    1 saatlik dinleti seanslarında, fiziki rahatsızlık vermeyecek bir kulaklık aranıyor :)

Şimdiden tüm forum ahalisine teşekkürü borç bilir, herkeslere keyifli dinletiler dilerim...

#6 barocka, 16 Ekim 2018
    Son düzenleme: 17 Ekim 2018
  7. ilkercom

ilkercom
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    575
    Sıfır olarak 100 dolara zor. Ama 2. el olarak çok alternatif olur. Sony mdr1 dediğin kriterlere uygun aslında. hatta 2. elde mdr1abt bulursan kablodan da kurtulmuş olursun. telefonunda ldac varsa kulaklık çıkışından bile kaliteli ses alırsın.

8. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,934
    silinmiştir

#8 Synchronicity, 16 Ekim 2018
    Son düzenleme: 5 Mart 2020
    barocka bunu beğendi.
  9. Aytac

Aytac
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    105
    On-ear kulaklıklar genelde çok rahat olmazlar (istisnalar mevcut tabii ancak 100 dolara bulamazsınız). Over-ear tercih etmen daha iyi olacaktır. Şahsen Meze 99 Neo önerirdim ancak 250 USD, bütçeni aşıyor. Eğer bütçeni zorlayabileceksen 250 dolara alabileceğin en iyi kulaklık belki de. 100 USD için ise Sennheiser HD 4.40 önerebilirim. Bluetooth özelliği de var ancak istersen kablolu olarak da kullanabilirsin.

barocka bunu beğendi.
  10. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,869
    F/P açısından HD 4.40 iyi hoş da ilk kez over ear kullanacak biri için çok rahatsız edici olabilir. Uzun dinlenelerde kulak ağrısı kaçınılmaz. Bu açıdan MDR1A serisi kesinlikle çok çok rahat.

Collapse Signature Expand Signature
    barocka bunu beğendi.
  11. Mikrobiyolog

Mikrobiyolog
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    3,401
    Hocam artık 200 dolara Massdrop xMeze Noir 99 var: https://www.massdrop.com/buy/massdrop-x-meze-99-noir-closed-back-headphones
    Neo'nun üst modeli Classic ile aynı sesi verdiğini söylüyor Massdrop. Tek sıkıntı gönderim tarihinin 18 Nisan 2019 olması + 1 ay da kargo sürer.

barocka ve mattiadestro bunu beğendi.
  12. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Kabloyla ilgili bir takıntım yok aslında hele over ear için hiç olmaz :)

Hem ses hem de kullanılabilirlik açısından endişelerim vardı genel olarak kafa üstüne geçiş için... Ama bu sabah yaklaşık 1 saatlik deneme yaptım Meizu HD50 ile :) kulaklarımda iem den sonra bir rahatlama hissettim, sesler de kolon tadında daha dolgun, herhangi bir fiziki rahatsızlık da hissetmedim. MDR-1AM2 benim için ideal bir seçim gibi şu an, ne kadar ses açısından eksikleri olsa da...

Meze 99 turuna katılmıştım soundu beğenmiştim ama biraz kaba gibi görüntüsü, bütçe olarak da cazip değil şu an benim için...

O kadar da beklemek istemem :)

Herkese çok teşekkürler, iem den over ear' e geçiyor gibiyim, MDR-1AM2 ile...

#12 barocka, 17 Ekim 2018
    Son düzenleme: 17 Ekim 2018
  13. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Bu arada forumda adını hiç anmıyoruz ama Meizu HD50 de gayet kompakt bir kulaklık; idare eder sahne, tatminkar baslar, tertemiz gövdeli vokaller, iyi olmaya ramak kalmış tizler, taşıması ve kullanımı rahat, şık bir kafaüstü...

bir müddet bununla da idare edebilirim:)

mfya bunu beğendi.
  14. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Açık olursa Sennhieser Px-100.

barocka bunu beğendi.
  15. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Açık bana uyar da, servisteki arkadaşlar katlanamaz dinlediklerimize :)

sleepingawake bunu beğendi.
  16. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Px-200 de f/p çok başarılı ve px100 kalitesine yakındır. Hatırladığıma göre baslar da daha iyi.

barocka bunu beğendi.
  17. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    415
    Hocam ilginiz için teşekkürler, önerdiğiniz kulaklıklar on ear herhalde değil mi?

18. sleepingawake

sleepingawake
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Evet bunlar daha kompakt modeller. Over ear için o fiyatların biraz üzerinde Sony Mdr7506 öneririm. Yaklaşık 40 yıldır üretilen ilginç bir kulaklık.

barocka bunu beğendi.
  19. Ichimaru Gin

Ichimaru Gin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,

Kulaklıklar konusunda pek tecrübeli biri olmadığım için sizlerden tavsiye isteyeceğim.

-Bütçem max. 100 dolar, limitin biraz altında olursa daha iyi olabilir.
    - Amfi ve DAC'sız telefon ve pc ile kullanacağım.
    - Önceliğim sıfır ama çok temiz 2. el de olabilir.
    - Amerika'dan alım yapabilirim. Hatta black friday'i bekleyip güzel fırsat olursa değerlendirmeyi düşünüyorum.
    - Enstrümental, akustik, rock ve pop ağırlıklı müzik dinlerim.
    - Önceliğim berrak ve temiz bir ses dediğim gibi çok tecrübeli biri değilim bu konularda. Yüksek sesle müzik dinlemiyorum genelde bu nedenle düşük seslerde ses kalitesi önceliğim.
    -Kablolu yada kablosuz olması fark etmez ama kablolu olursa kablosu değişebilen bir model tercih etmek isterim. Ses kalitesi daha iyi olacaksa kablolu olabilir çok fark yoksa kablosuz iyi olur.

Bir de sorum olacaktı. Açık kulaklıkların ses kalitesi daha yüksek oluyor anladığım kadarıyla.
    Daha önce hiç deneyimlemediğimden dolayı açık kulaklıkların dışarı ne kadar ses verdiğini bilmiyorum.
    Yüksek sesle müzik dinlemediğim için açık olan kulaklıklar çevremdekilere rahatsızlık verir mi?
    Ağırlıklı olarak ofiste ve serviste kullanacağım.

Biraz araştırma ile amazonda aşağıdaki modeller iyi gibi geldi gözüme.

Audio Technica M40X - 100 dolar
    Hifimax edition S / 70 dolar
    Beyerdynamic DT 240 Pro / 80 dolar
    Grado SR60e / 80 dolar

Bu modeller dışında da olabilir tavsiyelerinizi bekliyorum :)

#19 Ichimaru Gin, 13 Kasım 2018
    Son düzenleme: 13 Kasım 2018
  20. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    134
    Kablosuz tercih ederseniz Sennheiser HD 4.40 tavsiye edebilirim. Sizin dinlediğiniz müzik türlerine uyar. Ayrıca bütçenizide aşmıyor. Sizin seçdiğiniz modelleri hiç tecrübe edinmediğim için bir tavsiyede bulunamayacağım. Ofiste veya serviste dinleyecekseniz kapalı kulaklık seçmeniz daha mantıklı olur çünkü açık kulaklıklar etrafınızdaki sesleri hem içeri alıyor aynı anda sesi dışarıya veriyor.

Kablolu kulaklık olarak Sennheiser HD 280 Pro tavsiye edebilirim. Ohm degeri biraz yüksek (64 Ohm) ama deneme firsatiniz olursa muhakkak deneyin derim.

Collapse Signature Expand Signature
    #20 metsat, 13 Kasım 2018
    Son düzenleme: 13 Kasım 2018