0-100$ arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Superlux HD668B tavsiye ederim ama 56 ohm değeri var, besleyebilir misiniz bilemem.

2. Ichimaru Gin

Ichimaru Gin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Açık kulaklıkları biraz araştırdım ve kapalı kulaklıklar benim için daha doğru bir tercih olacak sanırım.

3. supermix

supermix
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    81
    Superlux önermemin nedeni fiyatına göre performansları çok iyi ve sizi baya tatmin edecektir. Superlux HD681 modelinede bakabilirsin ikisi birbirine çok yakın kulaklıklardır.

4. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    112
    Sennheiser Momentum'da (birinci jenerasyon) çok iyi bir kulaklık. Temiz ikinci el bulabilirseniz alternatif olarak dusunun derim.

5. Ichimaru Gin

Ichimaru Gin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Tavsiye için teşekkür ederim.
    Bu da yarı açık sanırım. Biraz inceledim dediğini gibi ses kalitesi yüksek fiyat olarak da uygun baya.
    Dışarı ne kadar ses verir bunlar. Ofis ortamında rahatsız eder miyim başkalarını ondan emin olamadım?

İnceleyeceğim teşekkür ederim.

6. Ichimaru Gin

Ichimaru Gin
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    0
    Amazon de'den 110 euroya liraya Sennheiser HD 4.50 special edition alarak kulaklık arayışımı sonlandırdım.
    Yarımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.

#26 Ichimaru Gin, 23 Kasım 2018
    Son düzenleme: 23 Kasım 2018
  7. pfloydian

pfloydian
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamlar öncelikle arkadaşlar elimde şu anda smsl idea amp/dac mevcut sıfır veya ikinci el olması yurt içi yurt dışı olması pek fark etmez genellikle classic rock ve classic müzik dinliyorum kulaklıkta tek aradığım özellik kablosuz olması ama yeri geldiğinde kabloyla amfiye bağlayıp kullanabilmem anc olursa tadından yenmez tabii. Bütçem 130 dolara kadar esneyebilir tavsiyelerinizi bekliyorumm.

8. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    485
    Elime bir Philips SHP2000 geçti ve 50 liraya alınmış bu kulaklığın ürettiği sese inanamadım. Sıfır bir kulaklık alınacaksa ve bütçe düşükse bundan daha iyisi imkansız bence. Fiyatının çok üstünde çalıyor çünkü. 30-40 saat burn in sonrası gayet başarılı bir kulaklığa dönüştü. Yarı açık yapısı sayesinde sahnesi de iyi.

Açık kulaklık nasıl oluyormuş diye düşünen kişilere tavsiye ederim. Philips'in ses rengini de görmüş olursunuz. X2'ye benzer bir tarzı var. Yine açık bir kulaklıktan beklenmeyecek kadar iyi bass veriyor.

Yalnız güçlü bir cihaz gerekiyor sürmek için. Yoksa ses seviyesi çok düşük kalıyor.

Dışarı ses veriyor ve alıyor tabii ki ama tam açık kulaklıklar kadar değil. Yan odalardan duyulmuyor en azından :)

Aslında ülkemizde ünlü bir kulaklık fakat insanlar istediği ses seviyelerine çıkartamadığı için beğenmiyorlar doğal olarak. Şikayetler hep bu yönde zaten. Tabii ki bir de izolasyon meselesi. Fotoğraflarda açık bir kulaklık olduğu hiç belli değil.

Malzemesi fiyatından beklendiği üzere tamamen plastik. Padlerin deri değil kumaş olması bir avantaj. Kafası büyük olan kişiler biraz fazla baskı hissedebilir çünkü biraz sıkı oturuyor kafaya ama aşırı diyemem. Zamanla esner belki.

https://www.head-fi.org/showcase/philips-shp-2000-headphones.12758/reviews

#28 Awésomé, 18 Şubat 2019
    Son düzenleme: 18 Şubat 2019
    fortress34 bunu beğendi.
  9. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    356
    Nereden alınabiliyor sıfırı hocam ?

10. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    485
    Döviz coşmadan önce 50 liraymış ama şimdi 90 lira. Sadece n11'de var gördüğüm kadarıyla.

9500 veya X2 performansı beklemek tabii ki mantıklı değil ama şu anda 200-300 liralara çöp gibi kulaklıklar satıldığını görünce 90 lira da iyi bence.

Tek dezavantajı çok rahat olmaması ve bassların biraz yoğun olması. Dengeli bir kulaklığın arayanlara göre değil.

#30 Awésomé, 19 Şubat 2019
    Son düzenleme: 19 Şubat 2019
  11. mfrkn

mfrkn
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    7
    Selamlar
    Uzun süre severek kullandığım akg y-50 kulaklığım mefta olunca yeni kafaüstü arayışına girdim.

Akg modelleri (y55 gibi) ve plantronics backbeat go 600 (çok şık duruyor meret) baktığım seçenekler arasinda.
    Plantronics kullanıp memnun kalan var mı? Akg kadar tatmin eder mi yoksa akg'den devam mı edeyim dersiniz ?

450 liraya kadar başka öneriniz varsa onlara da bakabilirim.
    Son olarak; sizce kafaüstü modellerde Bluetooth opsiyonu tercih edilmeli mi?

12. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Kendisi uzun yıllar kullandığım bir kulaklık.Şuan hala bi kutuda duruyor. Ancak biraz bass kafa bir kulaklık. Üst frekanslar törpülü basslar ise kontrolsüz. Ancak hoş bir tınısı var. Ve sizinde dediğiniz gibi gerçekten güzel. Gerçekten insana fikir veriyor.

13. .~.

.~.
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    261
    Merhaba arkadaşlar

Bütçem 100$

Bütçe haricinde amfi alımı yapabilirim.

İkinci el ağırlıkli düşünüyorum zaman problemim yok.

Yurtdışından aliexpressten alabilirim (yada %40 vergi ile karşılaşmayacağım başka bir yerden.)

Sanatçı olarak genellikle Led Zeppelin Scorpions Rainbow Nirvana Pink Floyd The Beatles ağırlıklı, ve nadirende olsa metal dinlerim.

Zamanında iki tane shp2000 eskitmiştim(biri hala duruyor). Dolayısı ile Open Back prensibine sahip philips sesine aşikar biri olarak sibilanstan uzak bir kulaklık arıyorum. Aklımda Shp9500 var ancak geçen gün shp2000 kulaklığımı deneme amaçli taktığımda inanılmaz dengesiz bir bassla karşılaşmıştım. Aynı bass imzası shp9500 dede mevcutsa bilmiyorum alınır mı?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim:)