0-50$ arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. bcekener

bcekener
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Aldığınız ürün geldimi acaba? Konu içinde önerilen kulaklıklar tamam fakat artık nasıl satın alacağımızdan en ufak bir fikrim yok, gümrük olaylarından sonra alixepress den uzun süredir hiçbir ürün gelmiyor.Alternatif öenerebileceğiniz bir yer var mı? Bu fiyat bandında ve model bazında

2. Tuncay_D

Tuncay_D
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    459
    Geldi, 17/06 da sipariş vermiştim 12/07 de teslim aldım. Yurtdışından alış verişte pek tecrübem yok maalesef. İki alışveriş yapmıştım ikiside geldi.

3. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    256
    Bu aralar epey gecikmeli geliyor. Haziran siparişim daha ulaşmadı. Nisan Mayıs gönderileri yeni yeni giriş yapıyor. Bu söylediğim china post için geçerli tabi

AeroKnight bunu beğendi.
  4. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    208
    Damat sağolsun gümrük muafiyetini kaldırdığı için gümrükte geçiyor o kadar zaman

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    256
    Malesef, bir de sabit vergi gelecekmiş sanırım fiyattan bağımsız olarak 22 euro altı paketler sabit vergi ödeyecek. Herhalde tümünün içini açıp bakacaklar üzerlerine düşük fiyat yazıldığını bildikleri için

6. bcekener

bcekener
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Maaleswf vergi geldi.Forumlarda soylediklerine göre gümrükte ürünlee yığılı bekliyormuş.Takipsiz kargolarin geçme ihtimali yok diyorlar, kime geldigi net değil, tc no da olmadığı icin vergilendirme yapamıyorlar.Takiplilerin işlemleri çok yavaş ilerliyormuş.Maalesef yine sistemi oturtmadan test etmeden başlattıkları icin olanlar bize oldu.

ismailkoc5484 bunu beğendi.
  7. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    208
    Ülke saltanat mantığıyla bakan atanırsa olacağı budur damat berat paşa bişey diycektim şimdi de neyse

8. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    256
    Kardeşim yabancı kitap ısmarlamış takipsiz olarak sen onu unut dedim takipliler bile gelmiyor.. bana göre de bilinçli olarak yapıyorlar yurtdışı alışverişinden soğutmak ve parayı iç pazarda tutmak için

9. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,860
    Benim takipsiz kargolarım geç de olsa geldi. PTT personeli adrese getirdi. Etikette yazan fiyat üzerinden vergisini ödedim. Aldım. Zaten ne ödeyeceğime dair bir belge onlarda hazır duruyor. Aslında zaten vergi ödenecek ürünler için büyük kolaylık oldu. Artık gümrüğe gitme derdi yok. PTT çalışanı vergiyi kapıdan alıp gidiyor. Tek sikinti, 2 USD altındaki ürünler için bence. Damga vergisi ve gümrüğe sunma ücreti de eklenince o kadar süre beklemeye değmeyecek bir bedele denk geliyor. Ne zamandır almak istediğim bir kulaklığı sırf bu sebeple vergisiz hâli iki katı olmasına rağmen Türkiye'den aldım.

Collapse Signature Expand Signature
    AeroKnight bunu beğendi.
  10. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    256
    Ne olursa olsun bu uygulamanın bana göre elle tutulur bir avantajı yok. Ürünler daha da geç geliyor. Üzerine düşük bedelli ürünlere daha fazla vergi gelebiliyor, daha pahalı ürünler de düşük vergi alabiliyor, dengesizlik var yani. Evet ukim’e gitme derdi pek kalmadı ama gene de değer koyamıyorlarsa çağırıyorlar ödeme belgesi getirin diye. Haziran’daki siparişim hala gelmedi bu vergi muhabbeti yüzünden belki de arada kaynadı bilmiyorum. 100 kişiden 99’u sövüyorsa bu duruma ortada bir haksızlık vardır :)

11. kayisikent

kayisikent
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Merhabalar arkadaşlar,
    Sadece koşu ve bisiklet sporlarında kullanılmak üzere, bluetooth bağlantılı bir kulakiçi kulaklık arayışındayım. Dance ve Pop tarzı müzikler dinlenilecek haliyle. 3-4 saat batarya performansı yeterli. Tavsiyelerinizi bekliyorum. (bütçe: başlık limitleri)

Edit: Bluetooth için ayrı başlık olmadığı kanaatiyle burada soruyorum, varsa ayrı bir başlık bilgilendirin lütfen.

12. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    208
    Mpow t5 harika

kayisikent bunu beğendi.
  13. kayisikent

kayisikent
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    77
    Bir tık daha ucuz bir ürün olursa daha iyi olur sanki.

14. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    208
    Bundan dHa ucuzu resmen çöp bu fiyat aralığında en iyisi bu

15. AeroKnight

AeroKnight
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Asıl vergi ödememenin bir avantajı yok. Yılda kaç milyon dolar ülkenin parası Çin’e gidiyor ve ucuza ürün alan insanlar arasında vergi eşitsizliği oluşuyor. Sen devlet olsan izin mi verirsin buna? ABD bile baş edemiyor, Çin gümrüğüyle oynayıp duruyor. Türkiye’nin eti ne budu ne?

16. Makale_Helvetia

Makale_Helvetia
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    256
    Vergi alınacaksa da bunu belirli kurallara göre alman gerekir gidip de 1 dolarlık ürüne 20 lira 100 dolarlık ürüne 12 lira vergi koyarsan orada bir problem vardır. Ayrıca mecburi olarak her ürün gümrüğe sevkedildiği halde halen gümrüğe sunma ücreti ve damga vergisi adı altında alınan 5.90 tl’lik mebla resmen haraçtır..

17. Herakles

Herakles
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Kardeşim Sennheiser CX sport öneririm. Hem sporda bence bantlı her zaman daha iyidir, düşme riskine karşı ne olur ne olmaz. fiyat performans olarak bakarsan başka markalar ön plana çıkabilir ama bir kere al ömürlük kullanırsın. Ayrıca adamlar Qualcomm® apt-X™ özelliği kullanıyor ki adamlar High-end ürünlerde bile bu teknoljiyi kullanıyorlar. Rahatlığı ve sağlamlığından bahsetmiyorum bile sonuçta Sennheiser. He ses kalitesini deneyimlemek istersen Kanyon avm de deneyim mağazaları bile var, git dene, zaten tiz bass ne demek yeniden tanımlanacak :)

18. arcsecond

arcsecond
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar.Sony mdr xb50 ap kullanıyorum/kulkanıyordum.Malesef mikrofonu bozuldu.Güncel kurlar değiştiğinden yeni başlık açmak istedim.300 TL'ye kadar kulakiçi kulaklık arıyorum.Daha çok vokal trance parçaları dinliyorum.Kullandığım kulaklık vokal seslerde biraz geri planda kalıyordu.Amfi olarak fiio k1 kullanıyorum.Mikrofonu olan bu fiyat bandında önereceğiniz kulaklıklar var mıdır? Şu an gözüme çarpan tek B&O beoplay h3 var.Tavsiyelerinize açığım:)

19. Engineer

Engineer
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    <sony mdr ex 650 sesini uygun fiyata dinlemek isteyenler mdr ex450 alsınlar her ikiside bende mevcut kalitesi driverı aynı sahne çok hafif daha frah ex650 de ancak ex450 aynı oranda daha clarity durumda fiyat olarak neredeyse 3 de bir fiyata değerlendirmek isteyenlere duyrulur...

Robius bunu beğendi.
  20. pandaa11

pandaa11
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhaba iyi forumlar.

Max 150tl,
    Sıfır
    Tercihi yurtiçi çünkü yurtdışı alışveriş deneyimim yok ve çok beklemek istemiyorum
    Son zamanlarda sahne performansları dinlerim-ne tarz deniyor bilmiyorum müzikle çok alakam yok- ve eskiden kalma alışkanlıkla rock,metal
    Aradığım şey sanırım ses berraklığı.Sanatçının sesini net duymak isterim.Ses karmaşası istemem.Tabi bütçem 150 tl,buna istinaden olabilecek en iyi kulaklık için söylüyorum.
    Arama yapmak, metrobüsde ve özellikle kütüphanede şarkı dinleyeceğim için çok dışarı ses vermesini istemem.
    Şöyle söyleyeyim, bu zamana kadar sonynin bir 30 tl lik kulaklığı ve iphone'un telefondan çıkan kulaklığını kullandım.Açıkçası iphoneden çok memnundum çünkü ses olarak beklentimi karşılıyordu -çok fazla ses kulağım yoktur zaten - ve kulağımı en rahatsız etmeyen tasarıma sahipti. Bilgisayar başında çok vakit geçirdiğim için kulak üstü kulaklıklar kulağımın dışını, kulak içi slikonlu kulaklıklarda en küçük olmasına rağmen kulağımın içini rahatsız ediyor. Forumda 2, 2.5 saat gezindim ama sanırım çok fazla profesyonel müzik kulaklıkları ediliyor,çok anlamadığım terimler kullanılıyor ve çoğu öneri yurtdışı odaklı.Böyle gündelik hayatda kullanmak için, olabildiğince sanatçı sesine odaklı,berrak ses veren mikrofonlu bir kulaklık istiyorum özetle. Xiaomi'nin hybrit pro 2 modeli aklımda şuan ancak böyle bir müziksever forum keşfetmişken, bilgilerinizden yararlanmak istedim.

lemavora bunu beğendi.