100-300$ arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,464
    Bu başlıkta 100-300$ arasında satılan kafaüstü kulaklıklar hakkında tavsiye verilecektir.

Lütfen sorularınızı bu başlık altından sorup, konu kirliliğine sebebiyet vermeyiniz.

Tavsiye isterken lütfen;

- Bütçenizi,
    - Amfi ve DAC hakkındaki durumunuzu,
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi,
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu,
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,
    - Ve diğer beklentilerinizi

yazarsanız daha kısa sürede, daha doğru öneriler alabilirsiniz.

İyi forumlar.

İlgili kategori içinde yer alan geçmiş tavsiye konuları;
    http://techno-fi.net/forum/konu/200-500tl-arası-kafaüstü-kulaklık-tavsiye-başlığı.2184/
    http://techno-fi.net/forum/konu/500tl-ve-üzeri-kafaüstü-kulaklık-tavsiye-başlığı.2185/

#1 Baran, 27 Nisan 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Nisan 2018
    5 kişi bunu beğendi.
  2. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Açılışı ben yapayım o zaman. Forumda çok konu okudum ama aklım da karıştı biraz açıkçası. O yüzden okuduklarımı bir kenara bırakıp buraya yazmaya karar verdim. İlk mesajım bu arada. Herkese merhabalar.

-Bütçem maksimum 250$
    -Quad Dac sahibi LG V20 ile kullanmayı düşünüyorum. Sanırım bu fiyat seviyesindeki çoğu kulaklığı sürebilir.
    -Sıfır veya ikinci el farketmez.
    -Yurtdışından alabilirim fakat Amazon'un ücretsiz kargo uygulaması bitmiş sanırım. Bu yüzden yurtdışının bir avantajı kaldı mı bilemiyorum.
    -Klişe olacak ama her türde müzik dinlerim. Pop, rock, blues, jazz ve trance en çok dinlediğim türler. Enstrümental, akustik parçaları da çok severim.
    -Aradığım sese gelirsek; canlı, enstrümanları net duyabileceğim ferah bir sunum isterim. Bass severim ama basshead değilim. Bass yoğunluğu olarak çok düşük olan kulaklıkları sevmiyorum. Kendini biraz hissettirmeli yani. Vokaller de net olmalı.
    -Sahnesi geniş olarak tabir edilen bir kulaklık kullanmadım hiç. Nasıl olduğu hakkında bir fikrim yok. Sanırım güzel olur. Ses yalıtımı olarak bir beklentim yok. Evde kullanacağım sürekli. Rahat olması ise önemli.

3. Halo55

Halo55
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Valla erhan kardeş bende ayni mahfillerle yola ciktim herturlu muzigi dinlerim. Elimde beyerdynamic dt770 250ohm luk kulklik, dac olarak ifi nano black label ve fiio e12a ampli var yaklasik 3000tl para harcadim yinede istedigim sese ulaşamadım=) dt770 in bas performansi biraz zayif yuksek seslerde distorsiyona düşüyo buda aşırı beslemeden kaynaklaniyo buyuk ihtimal. Ama tizler ve orta sesleri harika. Sahneside ferah. Acikcasi merak ettigim ath m50x yada m70x aşırı besleme altinda ne tepki verir site arkadaslarimiz yazarlarsa sevinirim

4. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    239
    Bir ara teknosa da 799 liraya satılan philips fidelio x2 vardı. Fiyatına göre iyi performans veriyor denildi ama ben kullanmadım tabi.

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,054
    önceki arkadaşın dediği gibi dt770 olabilir. 250 nispeten dengeli çalıyor, 80 ve 32 ohm daha baslı.

6. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,737
    80 ve 32 leri dinlemedim ama DT 770 250 ohm :eek:k

Collapse Signature Expand Signature
  7. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,426
    LG V20 Dt770 pro 250 ohm'u sürmez...Süreceğini hiç sanmıyorum ama 80 ohm olan gayet dinlenilebilir olacaktır...Trance vb (coğu edm)icin çok uygun bir kulaklıktır...

2 kişi bunu beğendi.
  8. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,737
    LG V20 bende var, DT770 250 ohm u besliyor maksimum 55-60 ta dinleyebiliyorum 75 üzerinden. Daha yükseği rahatsız ediyor.

Ama V20 den dinlemek kulaklığın kalitesini gösterebiliyor mu hayır tabi ki. DT770 i Foobar2000 > Meridian Explorer 2 > O2 AMP üzerinden dinlediğimde neler yapabildiğini bildiğim için LG V20 sadece mobil dinleme için idare eden bir ses veriyor diyelim.

9. Halo55

Halo55
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ath m50x yada 70x kullanan varmi aranizda dt770 ile kiyaslarsak ayni segmentte cihazlar cunku nasil bi fark var

10. djgkey

djgkey
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Bütçe: 200 - 300 dolar
    Sıfır, ikinci el, yurt dışı fark etmez.
    Genellikle metal olmak üzere, rock ve çok az pop müzik dinliyorum.

Yaklaşık bir buçuk sene önce ikinci el dt660 aldım ve çok memnun kaldım. Sesteki doğallık ve sahne genişliği gerçekten harika. Ama takdir edersiniz ki dış kullanım için pek uygun değil. Dış kullanım için daha uygun dt 660 gibi ses rengi olan (kablosuz da olabilir) bir kulaklık arıyorum.
    Önerilerinizi bekliyorum.

11. Montagnes0

Montagnes0
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    11
    O kulaklıklar stüdyo kulakliklari için değil mi? Mixing de kullanılıyor diye biliyorum müzik dinlenebiliyormu

12. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,737
    Neden dinlenemesin? Stüdyoda kullanılmaları sesi renklendirmeden kayıt doğallığına yakın verebilmeleri, dengeli bir sunuma sahip olmaları. kayıtlardaki hataları daha kolay algılayabilmeye imkan sağlamalarıyla ilgili diye biliyorum.

Bu yüzden renkli sunum sevenler için çok tercih edilebilir değiller ama dengeli ve renklendirilmemiş ses sevenler için önemli kulaklıklar neticede müzik için üretiliyorlar ve profesyoneller kadar son kullanıcıyı da hedefliyorlar.

13. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Cevap yazan herkese teşekkürler. Dt770 için çok basslı diyorlardı yorumlarda. Bana fazla gelebilir mi acaba?

Teknosa'da satılan Philips X2 için ne düşünüyorsunuz? Philips iyi markadır ama iş kulaklığa gelince güvenebilir miyim?

30ohm olması da avantaj bence. Gerçi V20 ile HD650 denemiştim ve gayet yüksek ses seviyelerine çıkmıştı. Tabi kulaklığı sürebilmek ile ses seviyesi arasında ne kadar bağlantı kurulabilir bilmiyorum ama ses kalitesi bana mükemmel gelmişti.

14. akaelos

akaelos
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    239
    Evet forumda da v20nin hd650 yı sürdüğü ama doyuramadığı söyleniyor. Ses alabiliyorsunuz ama daha iyi amfi ve dac ile daha iyi ses alabiliyorsunuz.

Not: cihazları kullanamadım hd650 başlığı altında okumuştum yanlışsa beni düzeltmekten çekinmeyin :)

SM-N915F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. Çağan

Çağan
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    28
    D&R daki Sony mdr 1 AM2 yi deneyen var mı?Mdr 1 A nın üst modeli

16. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,426
    Biliyorsunuz ki ses yüksekliği ile sürülme/beslenme konuları farklı şeyler...Mesela He500den yüksek ses çıkarttırmıştım bi şekilde ama sürülmüyordu...Taaaa kiiii nfb 10 ile dinleyene kadar.

Dt770 pro 80 ohm'a gelecek olursak gayet güzel müzik dinlenir.Fun tipinde eğlenceli bir kulaklık ,bass'ları ve tizleri güclü cıkar,v karakter de ve tizleri biraz agresiftir...Acıkcası studyoda böyle bi kulaklıgı nasıl kullanıyorlar anlamıyorum :))

2 kişi bunu beğendi.
  17. mfya

mfya
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,857
    DT770 80ohm telefon ile dinlenebilir düzeyde fakat bence aç gönle tok teselli vermeye gerek yok. Philips X2 de keza aynı. Güç verildiği taktirde özellikle sahneleri coşuyor. Bence sahne ve ayrım ile ön plana çıkan bu iki kulaklığı telefondan beslemek gereksiz.

Bu fiyatlarda kapalı yapıda Sony MDR1A bence gayet güzel. Telefonla diğer ikisine nazaran daha kolay beslenir ve bassları onlar kadar çabuk distorsiyona uğramıyor. Üstelik yapı ve şekil itibariyle günlük kullanıma daha uygun.

Unutmayın, sirkteki ayı da bisiklet sürebiliyor, aynı şekilde telefon da hd650...

18. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    487
    V20'yi telefon kategorisine sokmamak lazım bence. Başka kategorilere girer demiyorum ama Dt770 80ohm veya Philips X2'yi çok rahatlıkla sürebiliyor. O2 Odac ile de denemiş olarak bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. Zaten Dt770'i V20 ile denedikten sonra almaya karar vermiştim.

19. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    Arkadaşlar merhaba.

Bilgisayarda daha çok oyun ve filmlerde kullanacağım (e müzik kalitesi iyi olursa da güzel olur tabi) ve dışarıya ses vermeyecek bir kulaklık arıyorum.

Tavsiyelerinizi dinlemek isterim.

20. Goat

Goat
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,

100-150$ civarında android telefon ve laptoptan spotify vs gibi aracılarla müzik dinlemek için kulak üstü kulaklık bakıyorum. Bluetooth olması tercih sebebi..
    Tercih kriterlerinde;
    1) Temiz ses vermesi..Bassları ve tizleri dengeli..(Elektronik ve alternatif rock dinliyorum)
    2) Bir süre sonra kulagı acıtmaması..Padler yumusak olmalı sanırım..
    3) Large boy olmaması..Cunku boyutsal olarak iri değilim..

Çok fazla arastırdım ve tam bir kulaklık begendim diyorum, sonra bir sebepten eliyorum. :/

En son Beyerdynamic 240 Pro'yu alacagım dedim ama sonra benim kafama cok buyuk gelebilecegini dusundum. Eleme aşamasındayım :) Marshall dusundum. Menteşeleri çabuk kırılabiliyormuş. Eledim. Arkadaşta JBL T450Bt vardı.Baktım ama ses kalitesini begenmedim. JBL C45BT i gördüm ama onla ilgili de pek bir yorum bulamadım.

Türkiye'den alabileceğim telefon icin amfi kullanmaya gerek duymayacağım yukarıdaki kriterlerde bir kulaklık bulabilme sansım var mıdır?

Teşekkürler Şimdiden