100-300$ arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. Goat

Goat
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaslar, uzun bir araştırmadan sonra kel alaka bir kulaklık siparişi vermiş bulundum. Beyerdynamic DTX350 M
    Şuan aşırı para harcamamaya karar verdigimden dolayı bu kulaklığa yöneldim. Malzeme kalitesi olarak cok iyi olmasa da ses kalitesi olarak tatmin edeceği düşüncesindeyim. F/p bu ürünü bakalım ben de sevecek miyim :)

2. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    485
    @jetmatikmmr

Konu açmışsınız ama buradan sorabilirdiniz.

Sony MDR 100abn muhtemelen en iyi ses kalitesine sahip model. Ses karakteri kablolu modeli ile benzerlik gösteriyorsa bass konusunda üzmez. Diğer frekanslar oldukça iyi zaten.

Ayrıca diğerlerinde olmayan aktif gürültü engelleyici özelliği var. Bu çok büyük bir artı.

Ldac sayesinde oldukça kaliteli ses aktarımı yapabiliyor. Diğer kulaklıklarda bu özellik yok yine. Ldac bildiğim kadarıyla en iyi bluetooth codec'i.

350$ fiyat ile piyasaya sürülmüş bir model bu. Tabii ki fiyat her zaman için kaliteyi göstermez ama o fiyat seviyelerinde bile önerilen bir kulaklıktı bu. Bluetooth kulaklık ararken bir sürü inceleme izlediğim, okuduğum için biliyorum bunu. Mavi rengi olsa kesinlikle alırdım.

2 kişi bunu beğendi.
  3. pfloydian

pfloydian
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar arkadaşlar kulaklık için tavsiyeye ihtiyacım var aradığım özellikler ise şöyle;
    -Kapalı kulaklık (closed back)
    -Kulak çevreleyen
    -kablosu değişebilen
    -ses seviyesi nispeten yüksek
    -fiio q1 in besleyebileceği
    -dışarda kullanıma uygun olan
    -Rock, jazz, classic, blues tarzlarına uygun olan
    -fiyatı 1200tl'ye kadar olan
    -sahnesi geniş olan

Bir kulaklık arıyorum. Aslına bakarsanız aklıma en çok yatan kulaklık beyerdynamic dt770 idi ancak kablosunu değişmiyor ve 96 db oluşu beni çelişkniye düşürdü. Araştırdığım kadarıyla dt770'in kablosu değişebilir hale getirilebiliyor bunun için Türkiye'de bir yer bulabilir miyim, bulamazsam bu saydığım özelliklerde bir tavsiye alabilir miyim? şimdiden çok teşekkür ederim.

4. prostheticwhim

prostheticwhim
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    641
    GermanMAESTRO GMP 8.35, arastirabilirsiniz, arada massdrop'a geliyor. Benim en cok sevdigim kafaustu kulaklik bugune kadar. Oldukca ciplak, dinamik ve dengeli bir sesi var.

Collapse Signature Expand Signature
    2 kişi bunu beğendi.
  5. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    44
    İstanbul'da oturuyorsanız Tünel,Galata civarındaki müzik marketlerde dt770 vardı gidip görebilirsiniz. Bence iyi bir seçim olur...

6. ivanmilinski

ivanmilinski
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhabalar sayın odyofiller;

200 Lira bütçeye göre,
    Yolculuk temalı, minimal,
    Genellikle iPhone 7 ile kullanacağım,
    Techno ve Deep House ağırlıklı, klasik müzik ve Blues'a kadar,
    Kısacası seste temizlik ve netlik bulabileceğim, vokal ağırlıklı
    Mümkün ise dışarı ses vermeyen ve konforlu bir kafaüstü kulaklık arıyorum.

en azından bu fiyata olabilecek en mantıklı kulaklığın sizler tarafından önerileceğini düşündüğüm için bir süre cevaplarınızı bekleyeceğim.
    eğer cevap gelmez ise, urbanears plattan 2 alıp öylesine kullanacağım gibi görünüyor :(

Şimdiden çok teşekkürler!

7. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,886
    http://techno-fi.net/forum/konu/0-100-arası-kafaüstü-kulaklık-tavsiye-başlığı.12902/

200 lira bütçeyi de kapsayan ayrı bir konu vardı ama ₺'nin artık $ karşısında pek anlamı kalmamasından mütevellit kurlar bu haldeyken 200₺ bütçe için zor bir durum.
    Plattan 2 alacağınıza az daha bütçe arttırıp 2.el mdr1a bakabilirsiniz.

8. ivanmilinski

ivanmilinski
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    3
    minimal kullanım için çok fazla bir beklentim yok üstadım. amaç kullanışlı olması, o fiyatlara çıkamıyorum malesef, maksimum 250. çıkabilsem hiç düşünmeden aiaiai tma-1 alacağım.

9. Rudolf

Rudolf
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Öncelikle ufak bir şikayetim olacak; kulaklık tavsiye başlığını dolar kuruna çevirip çok saçma bir iş yaptığınızı belirtmek istiyorum. Tavsiye isteyen insanın cebinde TL var ve gün sonunda cebinden yine TL çıkacak. Tavsiye başlıklarının TL fiyat aralığını genişletip başlık sayısını biraz sadeleştirirdiniz daha anlaşılır olurdu. İşin bir de SEO tarafı var ki; mesaja kapattığınız eski başlıkların otorite bir değeri (PA) var google nezdinde, onu köreltiyor oldunuz + Kulaklık Genel kategorisinde sabit 30 konunun başlığı da "....kulaklık tavsiye başlığı" şeklinde mükerrer keywordlerden oluşuyor. Herneyse..

1000-1200tl bütçe için kapalı tip, dışarıya ses vermeyen (bu çok önemli), metal-rock müzikle iyi gidecek bir kafaüstü kulaklık arıyorum.

MDR1-Am2 bakıyordum ama izolasyon konusunda sıkıntısı olduğu söylendi. Beyerdynamic DT770 32ohm iyi bir seçenek midir? 80ohm ve 32ohm arasında müzikal bir fark bulunur mu? ath-m50 nasıl bir alternatif olur?

Teşekkürler.

10. Chaturanga

Chaturanga
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,736
    Hocam olay cebimizde TL olması değil, Dolar karşısında hızlı ve sürekli değişim gösterdiği için, bir süre sonra başlıklar anlamsızlaşıyor.

Sürekli başlıklardaki fiyat aralıklarını güncellemek yerine sürekli güncel kalması bu şekilde sağlanabilirdi. Çünkü alınan kulaklıklar Dolar bazında fiyatlanıyor.

3 kişi bunu beğendi.
  11. BiLims

BiLims
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Merhabalar herkese,
    Ağırlıklı olarak işyerinde kullanıcağım bir kafaüstü kulaklık almak istiyorum. Bütçemi 1000 TL'ye kadar çıkartabilirim.

Beklediklerim;
    - İşyerinde kullanıcağım için dışa ses vermeyen bir kulaklık olması lazım
    - Evde müzik için referans monitörlerini çok severek kullanıyorum alacağım kulaklığın da aynı şekilde sesi olabildiğince flat olarak vermesini istiyorum (dinlediğim müzikler genelde mid ve tiz ağırlıklı)
    - Sürücü olarak pc'nin anakartını kullanıcam
    - Yurtdışı düşünmüyorum, yurtiçinden alıcam hatta mümkünse ikinci el almak istiyorum

Bana bu istediklerim yönde marka model olarak tavsiye verebilirseniz sevinirim.
    İnternetten araştırdığım birkaç model var.
    - Audio Technica M50X,
    - Audio Technica M40X,
    - Beyerdynamics Dt-770 80Ohm
    Sizce bu kulaklıklar uygun mudur ?
    Bir de kulaklığı deneyebileceğim mağazalar var mı ? (Ankara'dayım)

#31 BiLims, 27 Haziran 2018
    Moderatör tarafından düzenlendi: 27 Haziran 2018
  12. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,054
    uygundur.

bir ihtimal müzik aleti ve stüdyo ekipmanları satan dükkanlarda olabilir.

13. BiLims

BiLims
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Anladım, peki önerebileceğiniz başka modeller var mı ?

Bir de dt-770 incelemesinde 80 ohmluk modelin fazla basslı olduğunu midlerin geride kaldığını yazmışlar, bu sanki istediğime biraz uymuyor gibi

14. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,054
    80 ohm u dinlemedim ama yorumlar öyle gösteriyor. 250 ohm daha iyi olur.

15. BiLims

BiLims
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    80 ohmda da amfi ihtiyacı gene vardır ama 250 ohmu tercih edersem amfiyi mutlaka almam gerekicek. Biraz daha araştırdığımda Senheiser HD598-CS 23Ohm modeliyle karşılaştım. Bayağı dengeli olduğunu yazmışlar. Düşük empedans sebebiyle daha kolay sürülebilir gibi geldi bana. Bunu alsam mı diye düşünüyorum, fiyat olarak da 550ye ikinci el temiz bir tane buldum.

Siz ne dersiniz bu kulaklıkla ilgili herhangi olumsuz bir durum var mı ?

16. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,054
    pc anakartı yeterli olur 250 ohm için. arkadaşımın iphone 6s'i ile %90 ses yüksekliğinde tatmin edecek ses alınıyordu. dahili ses kartı çöp değilse sıkıntı olmaz.

598 daha karanlık çalan bir alet. 770'de tizler daha belirgin, basta roll-off yok. tercih meselesi. tiz hassasiyetiniz varsa, midbas ve mid seviyorsanız 598 daha mantıklı olur.

edit: şimdi farkettim 598cs'yi sormuşsunuz. onu dinlemedim ama karakteri yakındır diye tahmin ediyorum.

17. BiLims

BiLims
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    61
    Teşekkür ederim öneriniz için, sanırsam 598 alacağım

18. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Momentum 2 den sonra kapana sıkışmışlık hissediyorum.Zira 1000 tl altı kapalı tip over ear neredeyse kalmadı.

Hem amfi ihtiyacı olmasın,hem over ear olsun,hem de kapalı tip olsun diyenler Sony 1 serisi ve Momentum 2 başta olmak üzere birkaç alternatife mahkumlar.

Kendi adıma ya bu kısırdöngüyü kırıp kendimi bir üst kulvara(ki orada da durum vahim) atacağım ya da yine aynı şeyler.

19. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,886
    Beyerdynamic dt240-pro halen alternatif olabilir(700~750tl), her ne kadar kulaküstü olsa da kafaüstü gibi rahat kolay sürülebilen bir kulaklık.(Burgulu kablo yapısı biraz rahatsız edebilir ama ceket içine falan kamufle edilirse sıkıntı olmayacaktır.)

20. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,347
    Kulaküstüne tahammül edemiyorum.İlk Momentum'u aldığımda büyük hayal kırıklığı yaşamıştım.Kupaları on ear gibiydi.Momentum 2 de kupalar büyümüştü ve merakla aldım ama gördüm ki 2 de bile kulağı rahatlıkla kavramıyordu.Satma sebebim de bu aslında.Film izlerken gerçek over ear olması çok önemli.

Momentum 3 kupa sorununu hallederse tam bir seçenek olacak kendi adıma. :))