100-300$ arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    550
    Birkaç gündür kafaüstü kulaklık arayışındayım, kaşınıyorum.
    %90 ofis kullanımı için istiyorum. Ofis gürültüsü yüzünden iş yapamıyorum. Phonak Pfe kullanıyorum ama izolasyonu çok kötü. Hem milleti duyuyorum, hem de millet beni duyuyormuş.

Dolayısıyla gürültü engelleyicili bir şeyler bakındım ama hiçbiri içime sinmedi.
    Sony WH-CH700N: Fiyat çok güzel ama izolasyonu baya kötüymüş. Kaynak: https://www.rtings.com/headphones/reviews/sony/wh-ch700n
    Sennheiser HD4.50: D&R'da denemiştim zamanında. Sesini hiç beğenmemiştim, bu para verilmez buna demiştim. İncelemelerde genel olarak sesinin vasat olduğu söyleniyor zaten.
    Sennheiser Momentum Wireless: İlk modelinden beri tipi çok hoşuma gidiyor. Ama kulağı tam sarmaması büyük sıkıntı.
    Sony WH-1000XM2 ve XM3: İncelemeleri çok iyi, gürültü engelleme çok güzel çalışıyormuş. Ama o kadar para vermek istemiyorum. Ayrıca Sony'nin kalitesine/satış sonrasına pek güvenmiyorum.

Bütçe 500-1500 TL arası, Türkiye'den almayı tercih ederim. "Gürültü engelleme özelliği ofiste bir işe yaramaz" diyorsanız seve seve vazgeçerim.
    Olmazsa olmazım rahatlık, kulağı sarması ve izolasyon. Kablosuz bağlantı, bluetooth, dokunmatik tuşlar vs gibi şeyler umrumda değil.

2. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,739
    Forumda 2.el Bowers&Wilkins PX var, sanırım bu bütçeye en iyi seçim olabilir. Bir araştırın isterseniz.Bose qc35ii arada bir kullanıyorum, her seferinde o parayı nasıl verdim deyip kızıyorum kendime :) Bence PX o fiyata kaçmaz.

Collapse Signature Expand Signature
    pea bunu beğendi.
  3. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    550
    Dün MediaMarkt'a gidip kulaklıkları inceledim biraz.
    Sony WH-1000XM3'ün demo standı vardı. Biraz kurcaladıktan sonra gürültü engellemesiz kulaklık almaktan vazgeçtim :D
    Momentum Wireless'ın şarjı ve kablosu yoktu ne yazık ki. Ama dendiği gibi kulağı sarmıyor, neredeyse kulak memelerim dışarıda kalıyordu.

B&W PX'in de incelemelerine baktım bolca. Kafaya çok baskı yaptığı, bir süre sonra rahatsız edebileceği ve ANC'in çok iyi olmadığı yazılmış. Bir de pasif olarak çalışmıyormuş, şarjı biterse süs oluyormuş.

Plastik Sony'ye 2000TL vermeye de elim gitmiyor açıkçası. Kaldım arada.

4. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    550
    Güncelleme:

B&W PX'i konfor ve fiyat yüzünden elemek zorunda kaldım. Bunlar dışında tam istediğim kulaklık gibi duruyordu.
    Sony WH-1000XM2'yi kronik kırılma/çatlama sorunu yüzünden eledim. 2000TL verdiğim kulaklığın senelerce çalışmasını beklerim açıkçası. Daha 2. ayda kırılan bir sürü kulaklık örneği görünce soğudum.

Sonuçta Sennheiser Momentum Wireless aldım. İlk izlenimlerimi de şuraya yazdım: http://www.techno-fi.net/threads/sennheiser-momentum-2-over-ear-inceleme-denemesi.10749/

5. bahirtaha

bahirtaha
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    324
    Çok doğru bir karar vermişsiniz momentum risksiz ve doğru bir seçim bence.

pea bunu beğendi.
  6. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    232
    yorum yazmaya yetisememisim ama karakteristik olarak px nere momentum nere? bu ikisi arasinda kalmak cok zor bu konuda, hatta yukarida bahsedilen her modelden farkli. baktiginiz modellere gore p7 onerilebilirdi ancak yanma suresi cok uzun b&w nun. momentum alarak kotu birsey yapmamissiniz kesinlikle.

#46 theoldman, 20 Ocak 2019
    Son düzenleme: 20 Ocak 2019
    spitzer bunu beğendi.
  7. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Herkese merhaba.

Yaklaşık 1 ay önce 2. el bir Philips X2 + Fiio A3 amfi aldım. X2'den son derece memnunum ama gel gör ki açık tipte olması dolayısıyla geceleri dinleyemiyorum. Evdeki kapılar ve duvarlar çok ses geçirdiği için tedirgin oluyorum sesi artırırken. Yüksek sesle dinlediğimden dolayı da açık kulaklık kullanmak iyice imkansız oluyor benim durumumda. Gündüz işyerimde istediğim gibi dinleyebiliyorum ve artık kulaklığı orada bırakıyorum eve bile getirmiyorum :)

Uzun lafın kısası tarzı X2'ye benzeyen kapalı tipte bir kulaklık önermeniz mümkün mü? 300$a kadar çıkabilirim ama ne kadar az olursa o kadar iyi tabi. X2'yi kalite olarak çok aratmayacak bir kulaklık olursa memnun kalırım.

Ses kalitesi kadar önemli bir diğer şey de konfor. 2-3 saat dinleyeceğim için rahat olması çok önemli. A3 ile sürebileceğim bir kulaklık olmalı ayrıca.

Almanya'da oturuyorum ama Türkiye'den alma imkanım da var.

Biraz uzun oldu ama nokta atışı yapmak istediğim için kusura bakmayın.

8. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    99
    Hocam Merhaba,

Yanlış hatırlamıyorsam X2 koyu, sıcak, bassları vurgulu ve tizleri biraz arka planda kalmış bir kulaklık. n11 sitesinde, Bowers Wilkins Turkiye; P7'i 1199TL'ye satıyor. Bu kulaklık da sıcak calan, bassları vurgulu ve tizleri rahatsız etmeyen türden. Hem kapalı bir kulaklık. Bir araştırın derim.

https://urun.n11.com/kulaklik/bower...u-mikrofonlu-katlanabilir-kulaklik-P317710724

9. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Cevabınız için teşekkür ederim. Gerçekten iyi bir kulaklığa benziyor. Listeye ekledim onu da. Yorumları pek okumadım ama göz gezdirince çok beğenildiğini gördüm.

Tek çekincem 290gr ağırlığı. X2 daha da ağır ama başın her tarafını saran amortisörlü bant sebebiyle çok rahat ettiriyor.

2 gündür araştırıyorum ve aklım iyice karıştı. Aklımdaki diğer modelleri yazayım. Hepsinin fiyatları birbirine yakın.

.............

Sennheiser Momentum 2 (Genelde 850TL civarında)

https://urun.n11.com/kulaklik/sennheiser-momentum-2-kulak-cevreleyen-kulaklik-P306580072

Beyerdynamic DT770 80ohm Amazon'da 700TL , DT770M 800TL

https://www.amazon.de/beyerdynamic-...e-kabelgebunden-professionelles/dp/B000F4KWQI

Sony 1AM2 Amazon'da 1050TL

https://www.amazon.de/Sony-Resolution-ultraleichtes-hochwertiger-Audiokabel-Schwarz/dp/B078VGLCHG

.............

Momentumu hiç araştırmadım, ses karakterini bilmiyorum. Almanya'da herkesin kafasında görüyorum o yüzden aklıma kalmış.

DT770 çok baslı gelebilir bana ama sahnesi iyiymiş. DT770M çok farklıymış. Bas az sahne dar ve tizler geride. DT770'den tek farkı daha az baslı olması olsaydı bana uyacaktı herhalde. 270gr ağırlığı var ama çok rahat gözüküyor. 32ohm olan nasıldır bilmiyorum ama araştırırım.

1AM2 187gr ağırlıkta ve hakkında kötü yorum okumadım.

#49 Erhan007, 28 Şubat 2019
    Son düzenleme: 1 Mart 2019
  10. barocka

barocka
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    327
    Sennheiser Momentum 2 over ear önerebilirim ben de, ses tanımlamanıza uyuyor...

metsat bunu beğendi.
  11. metsat

metsat
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    99
    DT770 ve 1AM2 hiç denemedim. Sennheiser Momentum 2 sahibi oldugum icin yakından tanıdığım bir kulaklık. Enstrüman ayrımı ve sahnesi gayet başarılı. Basslar vurgulu. Tizler net ve hafif de olsa parlak. P7 tiz parlaklıgında bir tık geride kalıyor diyebilirim.

12. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    473
    Küçük bir Dt770 denemesi dışında diğerlerini dinlemedim ama 1AM2'ye kefil olurum kesinlikle. Her türe giden yapısı ve rahatlığı ile bu fiyatlara harika bence. X2'den biraz daha parlak bir ses rengi var fakat tam kıvamında diyebilirim. Hatta tizlerde X2'den daha başarılı. Birbirine benziyorlar. Frekans grafiklerine de bakarsanız en çok benzeyen 1AM2. Biri açık diğeri kapalı iki kulaklık birbirine ne kadar benzerse tabi.

#52 Awésomé, 28 Şubat 2019
    Son düzenleme: 28 Şubat 2019
    onurdogan4 bunu beğendi.
  13. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    1am2'nin fiyatı değişiyor sürekli. Bu sabah 160€ olarak görünce aldım. Bir de Dt770 aldım ve ikisini karşılaştırıp kararımı vereceğim. İkisinden de memnun kalmazsam Momentum denerim.

Aslında P7 aklımı çeldi ama o Almanyada çok pahalı. Türkiyeye dönünce almam lazım ve daha 1 ay beklemek istemedim. 1 ay sonra o fiyatta kalırsa almayı düşünüyorum. Türkiyede kulaklıklarda iade olmuyor galiba ama beğenmezsem bile Almanyada aldığım fiyata rahatlıkla satarım zaten. Burada 350€ civarında.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.

#53 Erhan007, 1 Mart 2019
    Son düzenleme: 1 Mart 2019
  14. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    807
    Türkiye'de de iade hakkınız var..

15. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Bir ara hijyenik sebeplerden ötürü kulaklık iadesi olmuyor tarzında şeyler okumuştum da o yüzden öyle dedim. Alınan mağazaya dikkat etmek lazım galiba. Amazon'da falan problem olmayacaktır.

fortress34 bunu beğendi.
  16. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    232
    p7 artik uretilmiyor, o yuzden bazi yerlerde fiyatlari kabarik. momentumdan daha detayli calan ve daha konforlu kesinlikle. karakter olarak bakarsak momentumun audeze tune u yemis hali denebilir daha karanlik bir atmosferi var. yanma sureleri daha uzun, alir almaz memnun etmeyebilir. ancak ileride satma ihtimaliniz varsa momentum daha bilindik, satmasi daha kolay olur. kullaniciyim diyorsaniz b&w.

17. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Henüz ne olduğumu bilmiyorum desem :D Kullanılan terimleri de çok fazla anlamıyorum. Forumda terimlerle alakalı konular var, oraları okuyacağım kısa süre içinde.

Bu dünyaya Asus ses kartım + Philips X2 + Fiio A3 ile girdim 1 ay kadar önce. X2 ile amfi gerekli mi bilemiyorum ama ikisini beraber alınca güzel bir fiyat vermişti aldığım kişi. Bass boost özelliği çok güzel ve müziği değiştirmeden bass ekliyor. A3 sırf bunun için bile kullanılır herhalde. Baskafa değilim ama abartı olmadan bass eklediği için hoşuma gidiyor açıkçası.

Bass boost kapalıyken A3 takılı veya değil durumlarında X2 ile herhangi bir farklılık duyamıyorum. Kulaklarımın mı gelişmesi lazım acaba yoksa X2 amfi gerektirmiyor mu? P7 için amfi ihtiyaç mı sizce?

18. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    232
    bass ses veren kulakliklar amfi ile daha iyi sonuc veriyor kisisel fikrim. amfisiz de calar ancak yeterli canliligi alabiliyor musunuz, sizi tatmin ediyor mu muhim olan bu. fiio urunleri bence cok fark olusturacak urunler degil bu anlamda. dinleyip karar vermeniz daha dogru olacaktir.

anladigim kadari ile basshead kadar bas seviyorsunuz, dogrudan mh40 bakmanizi oneririm.

19. Erhan007

Erhan007
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    1
    Benden baskafa olmaz :) Sesi yükseltebildiğim zaman bass boost kapalı oluyor zaten ama kulaklık açık olduğu için sesi çok açamadığım zamanlarda açıyorum boost'u. Zaten baslı müzikler dinlemiyorum pek.

Dt770 gelince anlaşılır herhalde baskafa olup olmadığım :)

20. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    232
    dt770 yetersiz gelirse baskafa olabillirsiniz :)baslarini yuksek olarak nitelendirmezdim, doygun, derin ve yayilan baslara sahip ama yuksek degil. tizleri ise oldukca parlak, hifiman den sonra dinledigim en keskin tizlere sahip.

#60 theoldman, 2 Mart 2019
    Son düzenleme: 2 Mart 2019
    Erhan007 bunu beğendi.