100-300$ arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. thejustice

thejustice
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    48
    Windows 10 da tüm kulaklıklarım ses az çıkıyor. Buna sennheiser cx300 ii dahil. Hala çözemedim

HTC_M10h cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  2. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    482
    X2'yi yüksek ses seviyelerine çıkarmak kolay. Cx300 bile sessiz kalıyorsa ayarlarınızda bir problem var demek ki.

3. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Arkadaşlar selam.

Kulakiçi kulaklık kullanıyorum, Ibasso It01, gayet memnunum.

Bir de kafaüstü almak istiyorum ve alıtnıladığım mesajdaki tüm kritlerler benim için de geçerli.

Fiyat olarak max 2000 verebilirim. Sizce ne almalıyım?

Not: Amfi vs yok, cep telefonundan dinleyeceğim

4. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    749
    900 bin lira civarı Philips fidelio X2

5. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    352
    fidelio acik tip bir kulaklik, ofis kullanimi icin pek uygun degil.

butce icin zannediyorum 3 asagi 5 yukari bulunabilir 2 guzel model var

sennheiser pxc 550
    sony wh 1000 xm3

tam fiyatlarini bilmiyorum ulke piyasasinin ama n11 uzerinden baktim butcenize uygun. px onerecektim ama fiyatlar ne hale gelmis oyle, ucuza satmisim :p

border66 ve ozgurg84 bunu beğendi.
  6. radyo

radyo
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    749
    Ofiste kullanacaksa olmaz , evet.

7. pea

pea
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    574
    Şurada 21. mesajda minimal yorumlarım bulunuyor.
    http://www.techno-fi.net/threads/sennheiser-momentum-2-over-ear-inceleme-denemesi.10749/page-2

Gürültü engelleme ve bluetooth olayını, ofis için hala gereksiz buluyorum. Pad'leri aynı boyuttaysa kablolu versiyonu düşünülebilir.

ozgurg84 bunu beğendi.
  8. ozgurg84

ozgurg84
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    38
    Peki şöyle sorayım:

1-Gürültü engelleme ve Bluetooth olmaksızın hangisini tavsiye edersiniz?

2-Gürültü engelleme ve Bluetooth'un ikisine birden sahip olanlardan hangisini tavsiye edersiniz?

3-Sadece Bluetooth olanlardan hangisini tavsiye edersiniz (bu en mühim kriterim, çünkü BT özelliği olsun istiyorum, kablo benim için külfet cidden)

Ha bir de gürültü engellemeden çok sesi dışarı çok vermemesi benim için daha mühim çünkü serviste ve ofiste dinlerken, dinlediğim müziğin dışarıdan duyulmasını da istemiyorum.

9. ancientbehemoth

ancientbehemoth
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    64
    Merhaba.

1- Çoğu insan tarafından referans kabul edilen Audio-Technica ATH-M50x modeli olabilir
    2- a) Yine üstteki modelin bluetooth özellikli modeli olan Audio-Technica ATH-M50xBT (aktif gürültü engelleyici yok. kalın pedleri sayesinde konuşma sesi, ofis sesi gibi hafif gürültüleri azaltıyor)
    b) sony wh 1000 xm3, piyasanın en iyisi sayılan (ikinci sırada bose QC35 II var. ama fiyat uçuk!) aktif gürültü engelleme sisteminin yanı sıra, aptx hd, ldac gibi hifi bluetooth ses kodeklerine sahip.
    3- Audio-Technica ya da sony'den birini tercih edebilirsiniz.

10. g3nj

g3nj
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,

Öncelikle hi-fi dünyasına katılmak istediğimi ve bu çerçevede uzun süredir araştırma yaptığımı belirtmek isterim. Özellikle bu forumdaki birçok gönderiyi okuyarak bilgi topladım. Kullanıcıların ekipman maliyeti beni korkutsa da :) fotoğraflar, deneyimler ve yorumlar beni heyecanlandırıyor. Çok uzatmadan herkese bol müzikli günler dileyerek sorularıma geleyim;

>Amatör müzik dinleme kariyerimde sennheiser mx 375, cx 2.00 apple 3.5 mm ve arkadaşımdan belirli bir süre ödünç aldığım Beats by dr dre over ear kulaklıkları kullandım. Hi-fi dünyasına girerken başlangıç olarak İEM mi yoksa Over ear tercihi mi mantıklı olur. İEM'lerin bass konusunda daha başarılı olduğunu biliyorum ve aslında bu tercihe göre de değişir ama kişisel isteğim arkası kapalı olmayan bir over ear ile başlamak istiyorum. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?

>Bütçe kafama takılan büyük bir sorun. Başlangıç aşamasında eğer bütçe el veriyorsa iyi kulaklık + dap + amfi ile direkt olarak başlamak mı daha mantıklıdır yoksa, alt segmentten başlayıp tecrübe ede ede yukarıya çıkmak mı ? veya bu konuda en az şu bütçe veya şu ekipmanlarla başlamalısın dediğiniz öneriler var mıdır ?

>Başlangıç için DAP ve/veya amfi ne kadar önemlidir. İyi bir kulaklık ile yola çıkıp telefon veya pc üzerinden sürülmeye çalışılan tecrübe ne kadar mantıklıdır ?. DAP ve amfiye ihtiyaç duymadan yüksek verimlilikle tecrübe edebileceğim kulaklık önerileriniz nelerdir ?

> Duyma testi, kulak temizliği'nin önemli olduğunu düşünüyorum. Kulak temizliği sonrasında ilk 1 hafta inanılmaz düşük ve detaylı sesleri duyabiliyordum zamanla normal haline geri döndü tabiki. Bu hususlar deneyimleri nasıl etkiler.?

>Hifi dünyasını araştırmak adına techno-fi'den başka gerek sosyal medya gerekse forum/mecra/kişiler olarak nereleri takip etmemi tavsiye edersiniz ?

>Son olarak Senn hd 579 başlangıç için nasıldır?

Şimdiden teşekkür ederim. Ayrıca konuya uygun olarak koşullarımı da belirteyim.

- Bütçenizi > Kararsız
    - Amfi ve DAC hakkındaki durumunuzu,> amfi ve dac/dap yok
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi, > sıfır
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu, > abd
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi,> Pop, R%b, rock, metal,
    - Nasıl bir ses aradığınızı,> çok büyük bass'lara gerek yok, mid'ler iyi olsun, özellikle vokal sesleri belirgin
    -

11. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    352
    baslik baslik kendi yorumlarimi yazayim;

bana kalirsa tecrube ede ede yukselmek daha guzel, uzun soluklu geliyor.

amfi ve dac belirli seviyedeki kulakliklar icin gerekli. yuksek ses amfisiz de almaniz mumkun olabiliyor, bilgisayar yahut telefon daclari da belirli bir seviyeye kadar cozebiliyor. ancak, 1000 dolarlik kulaklik 200 dolarlik gibi caliyor ve isin basinda oldugunuz icin 'buna mi para verdim ben' diye dusunup kulakligi da satip hoby den soguyabiliyorsunuz.

nokta atisi tavsiye vermek cok zor, su amfiyi ve su kulakligi alin gibi bir recete cok zor. o yuzden ilk cumleye donup deneyimlek kismini vurguluyorum.

sennheiser ile goruslerim malum, forumu okudum dediginize gore denk gelmis olmaniz olasi :p

butceyi biraz acip headphones.com uzerindeki indirim ile 479 dolara focal elear onerebilirim anlattiginiz muzik tarzina gore. kendi fiyat seviyesinde bana sahnesi biraz darca gelse de 479 dolar gibi fiyatlara cidden cok iyi bir kulaklik. amfisiz belli bir yere kadar is gorur ancak bir shiit magni modi combosu veya daha iyisi element ile birlestirmek guzel bir set saglar size.

g3nj ve Onur668700 bunu beğendi.
  12. Onur668700

Onur668700
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    merhabalar, hoşgeldiniz

eğer taşınabilirlik sizin için önemli değil ise masaüstü sistemlere yönelmenizi öneririm. iyi bir dac-amfi ve ortalama bir kulaklık işinizi görecektir. forumun 2. el bölümünde çok uygun fiyata güzel ürünler bulabilirsiniz. eğer ikinci el içinize sinmiyorsa, bu hobi ile uğraşan kişilerin ekipmanlarına çok iyi baktığını hatırlatmak isterim. kafanızda soru işareti kalmasın :)

Sennheiser HD579 yerine temiz bir HD600 (iyi bir dac/amfi ile birlikte) sizi daha uzun süre tatmin edecek ve tekrardan masraf yapmanızı öteleyecektir. cx 2.00, Beats gibi kulaklıklardan sonra ciddi anlamda sınıf atlatacaktır.

benim kişisel tercihim kafaüstü kulaklıklar. kulakiçi kulaklıklardan hiçbir zaman tatmin edici sonuç alamadım. belki bu durum ürün tercihlerimle de alakalı olabilir.

alacağınız kulaklık düşük ohm değerine sahip (örn: Philips Fidelio x2 veya Grado serilerinden birisi) olsa bile, direkt olarak telefondan veya bilgisayarın ses çıkışından alacağınız ses kalitesi yetersiz kalacaktır kulaklığın gerçek potansiyelini vermeyecektir. Ferrari'ye tüp taktırmak gibi :)

toparlayacak olursak sisteminizi dac+amfi+kulaklık şeklinde kurablirsiniz. forumdaki mevcut makalalerden faydlanabilirsiniz.

g3nj ve theoldman bunu beğendi.
  13. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    352
    @Onur668700 in mesajini okuyunca atladigimi farkettim.

hoby ve keyif isi ne de olsa. kulak ici, kafaustu kisiel zevkler. ben kafaustu kullaniyorum, kulakicine alisamadim hic. 2 nedeni var benim acimdan; buyuk suruculu kulakliklardan kulak cevrenize itilen hava akimini hissetmek muzik dinlerken hosuma gidiyor. ikincisi ise kulak kanalina, cevreden hava almayacak sekilde ses kaynagi sokmak ve o kaynagin dogrudan kulak zarina ses dalgalari gondermesi fikri beni uzak tutuyor.

elear icin de not: bahsettiginiz muzik tarzlari icin dinamik baslari, cok keskin olmayan tizleri olan, hatta yine bu tip muzik turleri icin benim avantaj olarak gordugum sahnenin midlere yakin olusu da avantaj.

Onur668700 bunu beğendi.
  14. Synchronicity

Synchronicity
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,936
    "Sahnenin midlere yakın oluşu" kısmını biraz daha açabilmeniz mümkün mü? Almayı cidden düşünüyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

15. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    352
    'vokale yakin' olacakti, yanlis yazmisim duzeltiyorum. sahne, fiyat araligindaki 1000 dolarlik diger kulakliklara oranla cok genis degil. yakin rakibi ananda ve hd800. karakterleri tamamen farkli ancak sahne konusunda kiyas yapiyor insan. grado kadar da dar gelmedi bana ancak merkeze yakin konumlandirilmis olarak duydum. rock turevi muziklerde benim hosuma gidiyor enstrumanlarin yakin olmasi. malesef mojo ile dinlemek zorunda kaldim. fazla amfiliyor bana gore sesi o yuzden malesef diyorum, sevemedim bir turlu. buna ragmen dinamigi guzel geldi, hiz ve zamanlama konusunda da begendim.

kulakligin fiziksel yapisi ise hakikaten cok guzel. yapisal ve iscilik olarak gordugum en kaliteli modellerden birisi diyebilirim. 660s ile yanyana denemistim bu kulakligi. 660s oyuncak gibi duruyordu.

bu indirimle beraber benim de aklimda ancak yeni benzer seviye bir kulaklik almam ve fedex canada ile ups in rezalet olmasi ile avutuyorum kendimi :)

edit: imla

#95 theoldman, 10 Haziran 2019
    Son düzenleme: 10 Haziran 2019
  16. Rcpbysl

Rcpbysl
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Arkadaslar yurtdisindan arkadasim master & dynamic mh40 alabiliyor 300 dolara. Sizce verilen paraya deger mi? Yurtdisinda yaninda kaldigi ailede varmis kulakliktan denemis cok memnun kalmis siz ne dusunuyorsunuz?

17. kronik

kronik
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    10
    selamlar,
    Sennheiser HD 6XX alınır mı massdrop'dan?
    daha önce hd599 kullandım tatmin olmayıp sattım, suan DT770 pro var, yapısını ve rahatlığını cok beğensemde onuda besleyemiyormuyum nedir bir türlü tatmin olamıyorum.
    Simdi massdropda gördüm Sennheiser HD 6XX 300$ civarına gelecek gibi duruyor. sizce alınır mı? mutlaka deneyen vardır bu kulaklığı. suan kulladığım dax FX-AUDIO DAC-X6. çok kaliteli olmadığının farkındayım ama bu fiyat aralığında yurtdışı yorumları oldukça iyi.

18. VirtuFortuna

VirtuFortuna
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,700
    Güzel kulaklık, dinlemiştim. Fiyat çok iyi alınabilir.

19. nir-vah-nah

nir-vah-nah
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam 98 Euroya nasıl buldun? Ben de Beyerdynamic DT-770 Pro bakıyorum bir süredir ama 117 Eurodan aşağı bulamadım o da amazon.de yine. Black Friday'i beklesem mi düşer mi acaba?

20. goksuned

goksuned
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,
    Müzik produksiyonu ile ilgilenmekteyim. Bu hususta beyer dt770 kullanmaktayım monitör olarak ancak ofis ortamında veya dışarda tercih edilecek bir ürün değil bildiğiniz üzre.
    Outdoor'da ise magic ears E10 kulakiçi kullanmaktayım. Kulak içi kullanımını sağlıksız bulduğum için dışarda kullanabileceğim, dt770 kadar büyük cupları olmayan bir ürün arayışındayım.
    • Tür: techno/house (elektronik/dans )
    • bütçe:1000 tl civar
    • 2. el de uygundur
    • iş bilgisayarı ve cep telefonu ile kullanacağım
    Kendi araştırmalarım sonucu hem DJ'ing de de tercih edebileceğim senheiser HD25 makul gözüktü daha önce denemişliğim de var ama günlük bir kullanımda nasıl olur bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum...

İyi forumlar:)