100-300$ arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,494
    Sağlıklı değil doğru ama 1-2 saat kullanımda ne gibi problem yaratabilir onu düşünmek lazım iem için.Sonuçta saatlerce dinlemeyeceksiniz.Ben de 1 saat anca dinlıyorum sonra çıkarıyorum evin içinde olsam bile.

Hd25 de olur ,t51p de olur bence.Ama iem daha konforlu olacaktır diye düşünuyorum.

Beni dısarıda cok bunaltır bu kulaklıklar eğer problem olmayacaksa t51p dinlenir yani :) Elektronik müziğe nasıl gidiyor orasını bilemıyorum ama

2. fuzun

fuzun
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    30
    Takstar Pro 80 veya 82 ye de bakılabilir DT770 e alternatif olarak.

3. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar merhaba bütçem 150-300 dolar arası , hd630vb ve sennheiser hd6xx arasında gidip geliyorum , bass seven biriyim ama bassların midleri ve tizleri geri plana atmasını sevmiyorum,daha çok dinamik ve sıcak tarzı gövdeli bi kulaklık tercih etmek istiyorum ancak 6xx serisine ait bi inceleme bulamadım forumda, bu 2 kulaklığın dışında önerileriniz hangileri olur ?

4. mattiadestro

mattiadestro
    Expand Collapse
    Moderator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    3,079
    hd6xx, hd650 ile aynı. bu şekilde aratırsanız forumda bir çok incelemesini bulursunuz.

6xx sıcak ve gövdeli anlayışınıza uyar ama midbas dışında çok bas beklemeyin. 630vb subbas konusunda daha başarılı ancak misler biraz daha ince, biraz daha açık ve 6xx kadar sıcak çalmayan bir kulaklık. imkan varsa kanyon sennheiser mağazasına gitmenizi öneririm.

galahad16 bunu beğendi.
  5. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,829
    HD600?

galahad16 bunu beğendi.
  6. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    anladım hocam dinlemeden almayı hiç sevmiyorum ama şu an amerikadayım ve test edebilme imkanı sağlayan herhangi bi store bulamadım,sadece alıp kullanıp iade hakkıyla belki halledebilirim.
    Hd600 perdeli bi sunumu var diyorlar genellikle tereddütte bırakıyor beni

7. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    424
    Bu iki ürün de bahsettiğiniz ürünlerden daha uygun anlattığınız karaktere, bütçe tutuyorsa eğer.

https://www.headphones.com/collections/headphones/products/focal-elear-over-ear-open-back-headphones

https://www.headphones.com/collections/headphones/products/audeze-lcd2-closed-back

Collapse Signature Expand Signature
    galahad16 bunu beğendi.
  8. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    En fazla çıkabileceğim 350 dolar olur hocam çünkü tax falan eklenincede artacak fiyat , gösterdiğiniz kulaklıklar çok güzel ama maalesef 1000 $ neredeyse

9. UmutA.

UmutA.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Amfi ve Dac için ciddi bir bütçe ayırmayacaksanız Hd 6XX i önermem ama bütçenize uyarsa eğer hd 660 mantıklı olabilir , hazır amerikadaymışsınız kart limitiniz yetiyorsa eğer amazondan istediğiniz model 3 4 kulaklığı sipariş edin deneyip istemediğinizi iade edin derim.

10. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Fiio q1 mark 2 var amp v dac olarak , daha önce momentum 2 , beats pro , m50x kullandım , amfi yeterli gelmezse zaten sıkıntı değil güncelleyebilirim , dediğiniz gibi en iyisi sırayla Kulaklıkları sipariş edip deneyip iade etmek olacak

11. UmutA.

UmutA.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Bencede öyle yapın, Amazon koşulsuz iade alıyor zaten hazır ordayken kullanın bu şansınızı , aynı kulaklıkları burda denemek isteseniz en az 1 kulaklık parası zarar edersiniz al sat yaparken :D.

galahad16 bunu beğendi.
  12. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam onu geçtim fiyatlar çok uçuk , al sata gelmeden zaten fiyatlar caydırıyor insanı
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 16 Aralık 2019 ---
    Hocam birde eklemek istediğim bir şey var ,
    Bu bahsettiğimiz kulaklıkların kablolarını balanced 2.55mm dönüştürüp daha kaliteli ses almak mümkün mü amfiden

13. UmutA.

UmutA.
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    24
    Okadar bilgim yok malesef , balanced kablolar hakkında bilgili birisi kesin vardır forumda , onlara sorabilirsiniz.:)

galahad16 bunu beğendi.
  14. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,829
    Amfinizin balanced çıktısı ile normal çıktısı arasında ciddi bir kalite farkı varsa, ki düşük ihtimal, olabilir. Onun dışında yerinizde olsaydım bütçemin tamamını alabileceğim en kaliteli ve keyifli kulaklığa harcardım.

galahad16 bunu beğendi.
  15. fastfalcon

fastfalcon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    211
    Merhaba, normal 3.5 Jack 'a sahip bir ürünü , adaptör ile 2.5 çıkışı olan bir cihaza bağlamak uygun değil. Maalesef cihaz zarar görebilir. Bu konuda üreticilerin uyarıları var.

galahad16, onurdogan4 ve ancientbehemoth bunu beğendi.
  16. ancientbehemoth

ancientbehemoth
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    65
    Genel olarak doğrudur bu bilgi. Ancak mesela oppo pm3'te de 3.5 giriş var. ama kulaklık içindeki kablolama balanced için de yapılmış. yani balanced kabloya sahipseniz, 3.5 ya da 2.5 balanced girişli amfiye ya da müzik çalara bağlanabilir. sıkıntı olmaz :)
    Kulaklığın böyle bir özelliğe sahip olup olmadığı araştırılmalıdır.

Collapse Signature Expand Signature
    galahad16 bunu beğendi.
  17. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    5,829
    Anladigim kadariyla arkadas jak degisiminden degil de kablo degisiminden bahsetmis...

galahad16 bunu beğendi.
  18. galahad16

galahad16
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Hocam beats pro ve momentum vardı , kulaklık girişlerine 3.5mm lik diğer ucu ise 2.5 mm lik kablom vardı denemiştim , kulaklıkla beraber gelmişti bu kablo , ancak ses aşırı tizli kulağı ağrıtan bi tondaydı dediğiniz gibi araştırmam lazımdı Kulaklık destekliyor mu vs ancak kaldığım yer kamp bölgesiydi maalesef çok fazla vaktim yoktu bu süreçte

19. Bybreak

Bybreak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Merhaba arkadaşlar, fiio M6 cihazım, iki adet kulak içi kulaklığım var Fiio FH5 ve TinHifi T2pro. İkisini de zevkle dinliyorum, metal hariç çoğu müzik tarzı var listemde. Bazen bilgisayarda kulak üstü kulaklığımla dsd parçaları dinlerken daha keyifli geliyor. Bu kulaklıkta rampage sıradan bi kulaklık. Bunun üzerine bir adet te kulak üstü kulaklık arayışına girdim. 1000-1500TL bandında önereceğiniz bir kulaklık varmı? Bu fiyat bir kulaküstü kulaklık için yeterli mi? Bir de M6 cihazımla alacağım kulaklığı çalabilirmiyim? Herhangi bir amfiye ihtiyaç duyarmıyım?

20. Nuun.design

Nuun.design
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Herkese selamlar. Ben bağlantıdaki kulaklığı üretiyorum.Ankara da denemek isteyen fikir vermek isteyen arkadaşlardan yardım istiyorum.