100-300$ arası Kafaüstü Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda Baran tarafından 27 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. WildKaos

WildKaos
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    AirPods pro ses kalitesi olarak nasıl detaylı şahsi yorumunu merak ettim. Müzik kalitesi gerçekten önemli fakat gündelik kullanımda bir süre sonra rahatsız etme ihtimali , kulakta kaba durması gibi sebeplerle bir süre sonra sıkılıp kenara atacağım bir kulaklık istemiyorum. Sennheiser , Sony seçeneklerine bu sebeple biraz uzak duruyorum. Bu markaların ürünleri çok iyi olsa da konfor ve kulaklıkların kaba görüntüsünü çözemediler gibi bir izlenimim var yanlışta olabilir tabi. Eğer AirPods pro ses olarak belli bir keyif ve kaliteyi sağlıyorsa alıp geçeceğim.

2. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    Ben Airpods Pro'yu gündelik hayatımda kullanıyorum işe gidip gelirken en rahat kullanımı o sunuyor bana. Kutusundan çıkarıp kulağıma taktığım anda bağlanıyor, çıkardığım anda müziği kesiyor. Şarjı çok pratik kablosuz şarja bırakıyorum çok kısa sürede doluyor (hızlı kablosuz şarj kullanıyorum)
    Şarkı başlat durdur ileri geri ve Siri kullanımı şuan en iyisi.
    Şimdi ses kalitesine gelirsek olay çok değişir. İlk olarak beklentiniz nedir bu çok önemli.

Apple ME186TU/A Kulakiçi Mikrofonlu Kulaklığını bilir misiniz kullandınız mı ? Çift armatür sürücülü bir üründü hala satarlar. Ses performansı o ürüne çok yakın. Tonlamaları bass derinliği ses netliği müzik dinleyip sesleri net almak isteyen biri için çok yeterli. Tabii ki bunu iPhone da Yüksek kaliteli kayıtlarla dinlediğinizi varsayarak konuşuyorum.

Fiyatı ile ses performansını tam karşılaştırmak yanlış olur diye düşünüyorum çünkü bu ürün öyle bir karşılaştırma yapabileceğiniz bir ürün değil. Daha çok kolay kullanım, zarif hafif tasarım, iyi batarya ömrü, hızlı şarj bunların yanında şartlar sağlanırsa güzel ses almayı ve gerçekten başarılı gürültü engellemeyi size vaad eden bir ürün.

Üstüne basa basa söylüyorum Airpods Pro konuşmak için uygun değil müzik dinlemek için uygun.
    Foamları başka foamlar ile uymuyor hala alternatif bir foam çıkmadı kendi foamını kullanmanız gerektiğini unutmayın.

Şuan kullandıklarımın arasında en rahat kullanımı Airpods Pro sunuyor bana. Ciddi bir performans beklemedim beklemiyorum sadece temiz ses versin hızlıca kullanayım şarj problemi olmasın dediğim için aktif ve en yoğun onu kullanıyorum.

Collapse Signature Expand Signature
  3. WildKaos

WildKaos
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    Apple ME186TU/A kullanmadım, Apple'ın iPhone ile birlikte verdiği kulaklıklar dışında ilk çıkardığı kulaklık sanırım şimdi baktım. Sadece bir arkadaşımın AirPods 2 kulaklıklarını geçen yaz bir kaç saat kullanmıştım. Beklediğimden temiz ve kaliteli bir sound gelmişti.

4. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    İlk çıkardığı ürünlerden değil baya sonra çıkan bir ürün yanlış hatırlamıyorsam 2012 felan olabilir. Airpods Pro temiz net ses verir enstrüman ayrımı fena değil parçanın ritmine göre bazen üst frekanslar karışır ama bu fiyat bandında bu tarz bi bi kulaklıkta doğaldır, çok derin bir sahne beklenemez ama sınıfında işi kulaklık yada sürücü üretmek olmayan bir firmaya göre günlük kullanım için iyi bir ürün ortaya koymuşlar diyebilirim.

Çok absürt şekilde hareketler yapmazsanız kulaktan düşmüyor. Airpods 1 ve 2 ile ayakkabı bağlarken bile sorun yaşamazken pro düşüyor maalesef ama Suya ve tere dayanıklı olması gibi şeyler en azından yağmur da felan kullanırken acaba öyle böyle olur mu diye rahatsız etmiyor.

zxc ve WildKaos bunu beğendi.
  5. WildKaos

WildKaos
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    17
    AirPods Pro aldım 2-3 gündür kullanıyorum. Hem telefon konuşma hem de müzik performansından şimdilik memnunum.

6. TechnoRom

TechnoRom
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    5
  7. masterasas

masterasas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Merhabalar. Wireless kulaklık arayışındayım. Genellikle jazz, blues, progressive rock ve classic müzik dinliyorum. 24 bit, dsd ve Tidal üzerinden dinliyorum. Kaynak olarak Sony A45/55/Z100 veya fiio M6 olacak gibi görünüyor. Kulaklık olarak 3 seçenek arasında kaldım. Sony wh-1000xm2, B&W P5 ve Sennheiser Momentum Wireless 2.0..2.el düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Redmi Note 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    438
    bahsettiginiz modellerin hepsini denemis biri olarak dinlediginiz tarza gore hepsinin yerine px onerecegim. ille bunlardan biri olacak diyorsaniz momentum.

9. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Kulağınız 24 bit, dsd ve tidal kalitesine alışıksa bahsettiğiniz seviyedeki DAP’larla ve kablosuz veri kısıtlamaları sebebiyle aldığınız karardan pişman olabilirsiniz.. En azından beklentilerinizi bunları dikkate alarak belirleyin ki hüsrana uğrama olasılığınız azalmış olsun derim..

10. masterasas

masterasas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    85
    Cevap için teşekkür ederim. PX'in 2. el fiyatı bile bütçemi aşıyor malesef. Yorumları da güzel gerçekten. Diğerlerini bir deneyip görmek gerekiyor.

Elimde hali hazırda Oriolus Finschi var. Asıl dinlemeleri onunla yapıyorum genelde. Daha çok kablosuz kulaklık kullanımı spor, yolculuk gibi durumlarda düşünüyorum. Sizin var mı önerebileceğiniz bir dap.

theoldman bunu beğendi.
  11. theoldman

theoldman
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    438
    dogrudur, kendimi guncellemeden yazdim. ben Turkiye' deydim aldigimda galiba 1600 lira civari bir fiyata almistim, yurtdisindan ucuza geliyordu o zamanlar. satarken de 300 dolar civarina satmistim yanilmiyorsam. su anda elindeki stogu tuketmeye calisiyor magazalar 200-250 dolar arasi sifirini bulmak mumkun. buna istinaden onermistim. bir de sporda kullanacaksaniz momentum onerim dusebilir zira konfor konusunda spora musait mi emin degilim. p5 zaten onear, kafanizda tutmak zor spor yaparken, yuruyus esnasinda sorun olmuyor ancak kardiyo kaldirmaz. bir de ses yalitimi yolculuk icin disariya ses kaciriyor diger bahsettiginiz modellere gore.

12. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    849
    Bütçenizi bilmemekle birlikte benim tavsiyem Hiby R6 Pro olur.. Forumda Fiio M11 Pro vardı güzel bir fiyata ancak o satılmış..

13. meehmetaslan

meehmetaslan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Merhaba arkadaşlar. Yavaş yavaş kendimce ekipman topluyorum. Hali hazırda akg k92 kullanıyorum.
    - Bütçe > En fazla 2000-2500
    - Amfi ve DAC hakkındaki durumunuzu > M-stage matrix dac, sedef se III amfi
    - Sıfır veya ikinci el tercihinizi > Farketmez
    - Yurtiçi veya yurtdışı alım durumunuzu > Farketmez
    - Ne tür müzikler dinlediğinizi > Hard rock, Thrash metal, blues, TSM vb.(aslında her şeyi dinliyorum, bunların ağırlığı daha fazla)
    - Nasıl bir ses aradığınızı > Enstrüman ayrımı yapabileceğim, dengeli, herhangi bir frekansın diğerinin önüne geçmediği bir kulaklık arıyorum.

Araştırırken şu kulaklıklar dikkatimi çekti.
    -Akg k702
    -Akg k712
    -Audio technica ad700
    -Beyerdynamic dt770 250 ohm
    -Beyerdynamic dt880 250 ohm
    -Beyerdynamic dt990 250 ohm
    -Grado sr225e
    -Hifiman he560
    -Hifiman he300
    -Sennheiser hd599
    -Sennheiser hd600
    -Sennheiser hd700
    -Sony mdr-1a..
    -V-moda m100
    Bunlardan hangisi sizce benim için daha uygun olur.
    Ayrıca f/p oranı yüksek bir kulaklık olması oldukça önemli.

Arkadaşlar akg k712 pro aldım 2.el, dolaylı olarak yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

#153 meehmetaslan, 8 Haziran 2020
    Son düzenleme: 24 Haziran 2020
  14. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Merhabalar, 1500 TL'ye kadar genellikle elektronik onun haricinde rock ve rap dinleyen birisi için kafaüstü bluetooth seçenekleri neler olabilir?

15. Palakash

Palakash
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    sennheiser hd58x hakkında ne dersiniz forumda karşılaşmadım

16. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Müthiş. Ben 600 ve 6XX'den daha fazla beğendim açıkçası çünkü daha eğlenceli bir karakteri olmasına rağmen 600 serisinin karakteristik sesinden uzaklaşmamış. İsmi 5 ile başlasa da kesinlikle 600 serisine dahil bir kulaklık yani. Zaten HD600 HD580 ile aynı kulaklık.

Sürülmesi ise çok daha rahat onlara kıyasla.

#156 Awésomé, 9 Temmuz 2020
    Son düzenleme: 12 Temmuz 2020
  17. Palakash

Palakash
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Çok merak ettim tr de varmı yada siz nasıl dinleme imkanı buldunuz

18. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Türkiye'de yok tabii ki. Drop'dan alınmış bir 58X var bende.

MI CC 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. Palakash

Palakash
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Sahne başarımı ve genel olarak neler söyleyebilirsiniz, birde Philips 9500 modeli var sahne başarımı için iyi deniyor

20. Awésomé

Awésomé
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    462
    Sahnesi 9500 veya 598-599 kadar büyük değil ama enstrüman ayrımı olarak onlardan üstün. Sese dair her şeyde üstün zaten. Farklı bir klasmana ait sonuçta. 660S ile benzer bir sürücü kullanıyor ve sesi de benzer deniyor ama 660'ı dinlemedim hiç. Üçte bir fiyatına 660'a %95 yakın bir kulaklık olarak söylüyorlar genelde.