100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Ben sadece KC06 olanını dinledim ama almadan çok araştırma yapmıştım. İkisinin farkının sadece tune olduğunu söylüyorlar. KC06A V-shape olmasından dolayı midler geride olduğundan aynı performansı vermez gibi düşünüyorum. KC06'nın basları ve tizleri pek kaliteli değildi. Zaten onlar da o midlerin kalitesinde olsaydı 200$ falan olurdu fiyatı. :D
    KC06'nın sesi mid kalitesinin uçuyor olmasından dolayı daha temizdir gibi düşünüyorum ama zevkinize uymuyorsa istediği kadar temiz olsun, kulaklık sizin için çöp olur.
    Kısaca A modelinin bası ve tizi yoğunluktayken A olmayan modelin midleri ön planda ama yeterince bas ve tizi bulunuyor. Eğer ortada söylenen gibi sadece bir tune farkı varsa -ki dinleyen herkes böyle söylüyor bu segmentteki her kulaklıktan iyidir ikisi de.

Collapse Signature Expand Signature
  2. DexterAD

DexterAD
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gr07 classic edition mı gr07 bass edition mı kc06 mı kc06a mı sizce her türü dinlerim ama en çok rock ve elektronik dinliyorum.Enstrüman ayrımı , sahne derinliği genişliği önemli .
    Teşekkürler

3. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
    Elektronik varsa bence GR07 - GR07BE karşılaşmasından Bass Edition galip olarak çıkar, GR07BE sahibi olarak yazıyorum.

4. AxiAziz

AxiAziz
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    625

Ben olsam o türler için, T-peos H200 veya altone 200, H300, altone 250, pfe 122, vsonic gr07 bakarım.

2 kişi bunu beğendi.
  5. metinus93

metinus93
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    32
    Yorumunuz için çok teşekkürler. Vsonic gr07 derken hangi versiyonundan bahsediyorsnuz acaba? vanilla, mkII, be?

6. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    417
    Arkadaşlar metal ve synth electronik türü için 100 liraya kadar alınabilecek kulaklık hangisidir? arkadaş bana sordu ben de pek anlamam direk yazayım dedim bütçe tam 100 lira imiş. Bu arada çok acil :)

7. B.taşkın

B.taşkın
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Saygıdeğer büyüklerim , üstatlarım;
    Geçtiğimiz birkaç gündür bir arkadaşıma 300 liraya kadar (yurtdışı opsiyonlu ama yurt içi tercih ediyor) bir kulaklık arıyoruz. Genel olarak senfonik metal ve klasik müzik dinliyor, sahnesi geniş ve bassların kafa yormadığı ama ayırdedilebildiği bir kulaklık istiyor. Son yıllarda elinden bir kaç kulaklık geçti en son geçen hafta beraber geçici olarak kullanması için AKG321 aldık, beğenmemiş pek. Ben kendisine biraz da kablo düşmanı olduğu için Shure 215 önerdim, sizlerin bir tavsiyesi var ise alıp kendisine iletmek istiyorum :)

Uzun zamandır giremiyordum foruma işten güçten, müzik de dinleyemiyor insan adam gibi oturup. Arayüz vesaire çok güzel olmuş ellerinize sağlık :)

8. akin.eralp

akin.eralp
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar amazondan 80 dolar a kadar alabileceğim hit şarkıları aktif dinleyebileceğim bir kulaklık arıyorum özel bir müzik alan seçmiyorum ama pop r&b dinliyorum genel olarak

9. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    @B.taşkın Ostry kc06 olabilir.A olmayan modeli! Ona dikkat edin lütfen.@umutech Umut abi kendisi metal dinlıyor ve çok beğenmişti fiyatına göre.

@akin.eralp Fidue A71'i bir araştırın derim.Forumda incelemesi var aratırsanız bulursunuz.

http://penonaudio.com/FIDUE-A71

10. ardacumhur

ardacumhur
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,313
  11. B.taşkın

B.taşkın
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    57
    Arkadaşa sordum, izolasyonun iyi olmasını istiyor beğenmedi anladığım kadarıyla ama bu ostryden ben alacağım galiba earsonics'i custom'a göndereceğim bu ara, geçici olarak dışarda kullanmak için iyi olacak gibi görünüyor. Head Fi da sahnesi için pek yorum yapılmamış sanki o düşündürdü sadece.

Peki bir de şöyle sorayım; 2'sinin arasındaki fiyat farkını bir kenara koyarsak Shure 215 mi Ostry KC06 mı daha mantıklı sizce?

12. ZCNYLDZ

ZCNYLDZ
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    İphone 5 ile kullanılacak telefon cevaplayabilecegim 250-300 TL aralığında önce beats almayı dusundum daha sonra eski bir sennheiser kullanıcısı olarak cx 5.00 dedim, siz ne onerirsiniz

13. fortress34

fortress34
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    882
    KC06A'yı ücretsiz kargoyla 51 dolara aldım ebay'den, 8 günde geldi..
    Henüz pişmedi tabi ama çok keyifli bir kulaklık..
    Fazla detay, çözünürlük vesair beklentisi olmayan, keyif versin isteyenlere önerebilirim..
    Özellikle baslı sunumu ve gövdeli sesi çok eğlendirdi beni..

2 kişi bunu beğendi.
  14. hypnos

hypnos
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım yorumlarınızı okudukça işin içinden çıkamadım gerçekten çok derin bir konu karar veremedim bir türlü.
    -Aşırı Basslı müzikler dinlemiyorum ama bass konusunda kulaklığın ön planda olmasını tercih ederim.
    -Bass ön planda dedim ama tiz mid dengelide olmasını isterim.
    -Yurtdışı alışveriş tecrübem yok ama araştırıp satın alabilirim.
    -40 dolar veya 120 tl civarına kadar çıkabilirim.
    Sizlerden tavsiye bekliyorum saygılar.

Sitedeki paylaşımlar ve yorumlardan yola çıkarak birkaç seçenek oluşturdum kendime.
    -Ostry KC06A (fiyat olarak beni aşıyor ama yinede kıyaslama olması açısından yazıyorum).
    -Vsonic VSD1
    -Zero Audio: Carbo Basso
    -xiaomi piston 3( bu gruba dahil etmelimiyim bilmiyorum ama tasarım olarak güzel buldum)
    -Soundmagic E10
    Bu seçeneklerin arasından veya başka tavsiyeleriniz nelerdir?

#2114 hypnos, 19 Eylül 2015
    Moderatör tarafından düzenlendi: 20 Eylül 2015
  15. lapya

lapya
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Selamlar. Muzikte sahne, netlik ve temizlik ariyorum. Bass ilk kriterim degil. Pink Floyd referans muzigim diyebilirim. Brainwavz m5 ve s0 im var. Bir tik ileriye gitmek icin ostry kc06 mi dunu 1000 ile mi ilerleyeyim? Ne dersiniz? Tesekkurler.

16. orhanirmak

orhanirmak
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba. İki kulaklık arasında kaldım. Tavsiyelerinize göre alım yapacağım. Aklımdaki iki kulaklık; Ostry kc06a vs Vsonic vds5
    Her türlü müzik dinlerim. Ama çoğunluk dubstep. Hangisini önerirsiniz.
    Edit: Bu arada dipses beni çok rahatsız ediyor. Hangisinin dip sesi daha azdır. Mevcut playerım fiio x1.

17. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Ostry'yi bilmem ancak VSD5'in tizleri dubstep için sert kalmakta.Bi süre sonra çok yorar.Koyu bir şey alın.Fidue A71 gibi bir şey bakın.Forumda incelemesi mevcut.

18. mmukoza

mmukoza
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Selamlar. Amatör bir dinleyiciyim. Tam olarak ne istediğimi bilmiyorum. Bu konuda yardıma ihtiyacım var. Öncelikle bütçem 100-300 TL. Aradığım kulaklık tabiri caizse çok net, çok güçlü ve uzun süren basları vurmalı. Tiz ve mid kısmı örnek olmasa da basları tabiri caizse beats studio gibi olmalı. (Beats sevmediğinizi biliyorum ,ben de sevmiyorum ancak çok fazla kulaklık tecrübe edemediğim için şuan aradığımda yakın olan tek sıfat olarak bunu bulabildim affola) Midler çok önemli değil benim için. Fakat tizler önemli. Gümbür gümbür baslar ve tertemiz, çamur olmayan bir netlik arıyorum.
    Galaxy S6 ve iPhone 6 ile dinleme yapacağım. Yurtiçi ve sıfır kulaklık olursa sevinirim. Saygılarımla. İmla hatası olduysa affola mobilden giriş yapıyorum.

19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    2 kişi bunu beğendi.
  20. mmukoza

mmukoza
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    @fosther Öncelikle hızlı geridönüşünüz için çok teşekkür ederim.

Vermiş olduğunuz linklerden fiyat ve alım kolaylığı olarak en uygunu sizin de dediğiniz gibi sony xb90ex. Ancak kafamda ufak bir soru işareti var. Daha yeni bir sony kulaklık aldım. Mdr v55. Bass konusunda hiç de beklediğim gibi bir alet değildi. Bu aleti alırsam da sorun yaşar mıyım acaba, ne dersiniz ? Yoksa denemeye değer mi gerçekten ? Şimdiye kadar urbanears plattan, sennheiser cx200 street ii ve mdr v55 sahibi oldum ancak hiçbiri de beklediğim net ve etkili o deprem gibi bassları veremedi.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.