100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. istanblue

istanblue
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba forumu yeni keşfettim. Yeni bi müzik kulaklığı almak istiyorum. Müzik konusunda tek bi türe bağlı kalmıyorum. Sıfır kulaklık düşünüyorum. Yurt dışından da alabilirim malum önümüz blackfriday Amazonda güzel indirimler bekliyorum. İlgimi çeken modeller pioneer SE-CX8 amazonda güzel bi indirim yakalarsam pioneer SE-CX9 da düşünebilirim. FiiO EX1 da ilgimi çekti. Sony XBA-H1 kulaklığını düşündüm ama forumlarda pek övülmemiş baya kaliteli bi kulaklık gibi duruyor ama ses konusunda yorum yapamıyorum. Fiyat olarak en fazla 300 e çıkabilirim. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Ek olarak Htc one m8 kullanıyorum müzik çıkışı ne kadar iyi aldığım kulaklığı besleyebilir bilmiyorum harici bi mp3 player almalımıyım? Almamı tavsiye ederseniz hangi modelleri tavsiye edersiniz. Xduoo x2 baya övülmüş şuan aliexprees de 37 dolara satılıyor almalımıyım yoksa başka modellere mi bakınmalıyım yardımcı olursanız memnun olurum.

2. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    CX-8 tam bi Bass head kulaklık çok çok iyi bassta hissettirmede özellikle ve derine inebilmede oldukça iyi.Tizleri miktar olarak az pek tiz ses duyurmuyor Tavsiyem bundan hariç Sony EX-650 veya Sony XB90EX olucaktır.Yurt dışında şuan baya pahalı Pioneer CX-8 Tr de an alt limit 300 ü bakır rengi görmüştü diğer renkler 320tl nin altnı hiç görmedi.

3. Darkthrone

Darkthrone
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar.. 250 TL'ye kadar bütçem var yeni bir kulaklık alıcam ama önerilerinizi bekliyorum. Ağırlık olarak Rock ve Metal dinleyicisiyim ara sıra daha çok hafif tarzlarada kaçtığım oluyor, bütçeme uygun ve mümkünse ses yalıtım özelliği olan kulakiçi kulaklık önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

4. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    504
    İkinci elde Rock it sound r50 satılıyor sıfırınıda alabilirsin o fiyata en ideal kulaklık bu bence ki fiyat performans açısından mükemmel bir ürün bir bak derim.

5. breezeblocks

breezeblocks
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Merhabalar. 200-250 Tl yi geçmeyecek şekilde kulaklık bakıyorum. Yurt içi tercihimdir ama yurt dışından da alabilirim.
    Dengeli bir kulaklık arıyorum. Daha önce kullandığım cx300ii ile kıyaslarsam, abartı/yapay bas istemiyorum. Biraz daha bas gitar vs. seslerini ayrı duyabilmeliyim, arada kaybolmamalı.
    Rahatlığına/kullanışlılığına da önem veriyorum. Forumda önerilen bazı kulaklıkları inceledim, kimisi çok büyük, ağır gözüküyor. Daha standart bir kulaklık şeklinde olursa daha iyi olur( simetrik kablo ile daha rahatım).
    Tarz olarak edm, rnb, rap hariç her tarzı dinliyorum diyebilirim, yoğun basa en fazla deep-house da ihtiyaç duyuyorum, fazlasından hoşlanmıyorum.
    Genellikle Spotify üzerinden, LGg2 veya bilgisayardan dinlediğim için ufak detayları muhtemelen fark edemem :)
    Fiio ex1, sony mdr650 ilgimi çeken modeller, piston3 de aklıma takıldı. Önerebileceğiniz modeller nelerdir, şimdiden teşekkür ederim.

6. Darkthrone

Darkthrone
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yanıtınız için teşekkürler. Peki Roc It Sounds R-50 ile Ostry KC06A arasında bir seçim yapmak istersem hangisini önerirdiniz?

7. erenn

erenn
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    504
    Mevzu metal ise r 50'yi seçerdim analitik karakteri ile ayrıntı olayında sizi mutlu edecektir ama basları az gelebilir r 50 üstlerde iyi olan bir kulaklık ostry daha gövdeli dir ondan ama o kadar ayrıntı veremez.

2 kişi bunu beğendi.
  8. Darkthrone

Darkthrone
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Rock It Sounds R-50 bütçemin çok dışında kalıyor malesef :/ farklı tavsiyeleriniz varsa değerlendirebilirim :)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 29 Kasım 2015, İlk mesaj zamanı 29 Kasım 2015 ---
    Razer hammerhead pro önerirmisiniz?

9. toser

toser
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    merhabalar şuan ostry kc06 kullanıyorum. ses karakterinden memnun olsam da değiştirmek istiyorum. anladığım kadarıyla dunu titan 1 yakın bi ses stili sunuyor. şuan mp4nationda 65 dolar. sizce anlamlı bi yükseltme olur mu ? ayrıca gr07 bass edition a geçiş hakkında ne dersiniz. teşekkürler

10. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,518
    Gerekiz olur bence Gr07..Özellikle bass edition olan model icin sibilans sıkıntısından bahsetmıslerdi.

''Dunu titan 1'' uygun olabilir evet.Araştırınız.

11. toser

toser
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    teşekkürler

12. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Merhaba Arkadaşlar,

Kulak içi kulaklık arayışındayım şimdilik İphone 6 ile kullanacağım daha sonra player alacağım.
    Kulaklığı daha çok spor yaparken kullanacağım, benim için öncelikli olan kullanışlı olması.
    Hemen hemen her tarzda müzik dinlerim ama daha çok rap, hip hop, r&b, pop bass ağırlıklı bir kulaklık arayışındayım.
    Evde z5500 kullanıyorum o kalitede bass olsa hiç fena olmaz :) 1 hafta önce Pioneer CX8 aldım ve 3 gün kullanıp geri iade ettim,
    Çünkü spor yaparken kullanmaya çok müsait değildi ve 15 - 20 dk sonra kulağımı acıtmaya başladı.
    Kulaklık çok büyük olduğundan biraz da komik duruyordu, sanki kulak içi değilde kafa üstü kulaklık gibi bunlar dışında ses kalitesi güzel geldi.
    Özellikle basslar muhteşem olmasa da kulak içi kulaklıklarda daha iyisi olacağını sanmıyorum ama İphone 6 ile sesi çok düşük.
    Evde 4 bin tl lik notebookla çalışmadı mono ses aldım tarihi eser notebookla gümbür gümbür kulaklık yerinde duramıyordu...

Kulaklık incelemesi gibi oldu kusura bakmayın uzun lafın kısası, spor yaparken beni rahatsız etmeyecek bir kulaklık arıyorum.
    Basslar benim için önemli aklımda bir kaç tane kulaklık var Sony MDR XB90EX ve Bose Soundtrue Kulak içi kulaklık
    Bose hakkında türkçe sayfalarda adam gibi bir inceleme bulamadım, bilgisi olan yazabilir mi özellikle bass konusunda nasıldır beni memnun eder mi?

Şimdiden Teşekkürler..

13. breezeblocks

breezeblocks
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    13
    Yardimci olabilecek var midir arkadaslar :)

14. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Arkadaşlar JVC-FXT 200 LTD,JVC FXH-30 VE SONY XB-70AP hakkında bilgisi olan ve SONY XB90EX İle mukayese edebilecek bilen birisi varmıdır ?Hangisi daha az kaynaktan çok etkilenmeden tizleri kulak delmeyip siblance yapmadan daha yüksek çözünürlüklü net ses verip daha derin güçlü bass verebilir.

15. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,491
    Digerlerini bilmem ama jvc fxh30 sibilansa dusmeyen ve ayni zamanda guclu basslari da olan bir kulaklik.
    Ve cok hizli.F/P orani yuksek bir kulaklik kisaca.

Collapse Signature Expand Signature
  16. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Panasonic RP-HJX20-N hakkında bilgisi ola arkadaşlar var mı acaba

17. fikocan

fikocan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,

-Fiyat olarak üst sınırım 200 tl.
    -Sıfır
    -Yurtiçi olursa çok daha iyi olur fakat yurtdışı olursa da sıkıntı değil.
    -Genellikle Alternatif Rock, Pop, Jazz, Klasik dinlerim.
    -Dinlediğim müzik türlerinden de anlaşılacağı üzere dengeli, temiz bir ses arıyorum. Tüm enstrümanları net ve pürüzsüz bir şekilde duyabilmeliyim. Boğucu basslar özellikle istemiyorum. Tabi bunun için çok daha yüksek bir bütçe gerekebilir ama bütçeme en uygun kulaklığı arıyorum.
    -iPhone ile kontrolleri uyumlu olursa da şahane olur.

18. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı bassseverlere;
    fioo x3 1.gen ve vsd5 kullanıcısıyım. daha önce cks77 kullandım clip+ ile. malesef x3 ile cks77 deneme şansım olmadı.
    Saf ve sıcak bass seven, midleri pek önemsemeyen bir zevkim var.Size sormak istediğim saf sıcak bass için x3 ile kombinasyonda cks77 mi yoksa xb90ex mi almalıyım. hangi kombinasyondan en iyi verimi alabilirim?

19. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,491
    Cks77 solid basli bir iem.Yani bass temelli bir kulaklik.Buna ragmen mid ve tizleri de solid bass bir kulakliga gore gayet iyi seviyededir.
    Söz konusu bass ve cks77 ise fazla da dusunmeye gerek yok bence.

Collapse Signature Expand Signature
  20. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    cks77 kullandım hocam. clip+ta memnunken x3te hayli hayli memnun kalacağımı düşünüyorum ama aklımı çelen xb90ex. çok duyuyorum sonynin basslarının sıcak olduğunu ve önerilen 1 numaralı bass kulaklığı. tercihte zorlanıyorum. siz bu ikisi arasından cks77i mi önerirsiniz

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.