100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Ben sony xb90ex siparişi verdim bakalım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Eger x3de kullanacaksam tehcihim,cks77 olurdu.Fiio x3 sicak bir dap oldugundan sony ile olusacak uyum sorununu goze alamaz,bildigimden sasmazdim,yani cks77den.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Collapse Signature Expand Signature
  3. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    iki sıcak çok farklı sesler çıkarabilir diyorsunuz yani sanırım.Peki hocam teşekkür ederim değerli yorumunuz için

4. tkzkn

tkzkn
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar vsonic gr06 kulaklığımın kablosu açılmaya başladı. açıkçası gr06'yı çok boğuk ve bassları yüksek buluyorum. 300 tl'ye kadar bassları daha geri planda( çok da soğuk olmamak kaydıyla) ne tavsiye edersiniz? kablosu değiştirilebilir olursa da çok güzel olur ama bu fiyat aralığında bulunuyor mu bilmiyorum.

5. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Merhabalar clip+ kullanıyorum ve sony xb30ex ile yabancı pop müzik dinliyorum. Güçlü bir kulaklık fakat bir zaman sonra bas ağırlıklı olduğu için kafa ağrıyor. :) E ne var bunda kıs bass ı diyeceksiniz ama bass temelli olduğu için de tizler ve midler tat vermiyor. Yani bana ilaç gibi gelebilecek pop müziğin tadını bir güzel yaşatabilecek clip+ ile iyi arkadaş olabilecek dengeli mi dengeli güzel mi güzel bir kulaklık arıyorum. Şöyle tatlı tizler tatlı midler olsun kulağımız bayram etsin. ( he bassı da öldürmeyelim tabi) Derdimi güzelce anlatabildiğimi düşünüyorum. :) Bütçem 150 liradır. Şimdiden öneri sunacak olan herkese teşekkür ederim.

6. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    vsd5 bence biçilmiş kaftan sizin için.clip+ ile de kullandım.Bi araştırın derim.

7. Yabguz

Yabguz
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    1,534
    O fiyat aralığında dediğiniz tarife uyan ve değiştirilebilir kabloya sahip bir ürün bulmak biraz zor. 300 lira sınırını biraz geçiyor ama aklıma Titan 3 ya da Titan 5 geliyor.
    Kablonun değiştirilemez oluşu problem değilse Titan 1 de düşünebilirsiniz. GR06'dan sonra basları biraz az gelebilir; ama yerli yerinde, nitelikli basları vardır. Vsonic'ten devam edeyim derseniz, dediğiniz fiyat aralığı içinde GR07 Classic var, kablosu değişmiyor ne yazık ki.

8. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Şu vsonşclere bir türlü sıcak bakamıyorum hocam ya bir de kulak üstünden dolandırılarak takılıyor sanırım. Başka öneriniz olur mu midi tizi basıyla dengeli Tatlı dinleti sunan bir kulaklık için?

9. dulty

dulty
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,351
    Vsonic çok iyi f/p veriyor, kulak üstünden takılmasına da kısa sürede alışırsınız ve aslında çok daha iyi olduğunu görürsünüz. Hem microphpnic olayına engel oluyor hem de kablo takılması durumlarında kablo çok daha zor hasarlanıyor. Ben de çok mutlu bir VSD3S kullanıcısıyım.

10. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Yukarıda da istediğim sesi anlattım sizce vsd5 bunu bana sunabilir mi?

11. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    ben kulak üstünden takmayarak normal kulaklık gibi kullanıyorum.o sadece ufak bir plastik ve eğer kabloyu onun içinden geçirirseniz kablo onun şeklini alıyor sadece.Ben esasen bass sever biri olduğum için biraz da bass dinlemenin ötesine geçerek asıl müziğin tadına varabilmem için bu kulaklık önerilmişti. tabi cks serileri kadar güçlü bass sunmuyor (eq ve gain ayarlarıyla çok yaklaşıyor) ama diğer sesleri çok beğenerek kullandım. Biraz tuzlu olabilir fiyatı onu bilemiyorum . çok fazla bu tarz kulaklık kullanmadım ve esasen pek de hazzetmiyorum bass üzerine kurulu olmayan kulaklıklardan.

12. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Ben de tam bir bass kafaydım ama artık gerçekten başımı ağrıtmaya başladı özellikle clip+ ile xb30ex in birlikteliği efsane oluyor bass yönünde çok güçlü bir deneyim oldu benim için. Bir de clip+ ile müziğin tadını çıkarabileceğim güzel tatlı dengeli bir sunum olan kulaklık alayım diyorum değişmeli dinlerim bass kafam tutunca sony ye geçerim diyorum bakalım belki başka arkadaşlar da tavsiyede bulunur vsd5 i yazdım bir kenara teşekkür ederim.

13. reader22

reader22
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar amazondan 100 dolara kadar kulakiçi kulaklık önerebilirmisiniz acaba electro house dubstep rap dinliyorum genelde bass ağırlıklı olursa iyi olur

14. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    Ben cdjapan dan sony mdr xb90ex aldım memnunum..

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  15. koraygundogdu

koraygundogdu
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    58
    arkadaşlar selam iki kulaklık arasındayım fakat en güvenilir nerden alabilirim. trinity delta ile t peos altone 200 yahut 350 düşünüyorum. yardımcı olacak arkadaşlar olursa çok sevinirim.

16. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Her türlü tavsiyeye açığım ferah geniş sahneli müziğin tadını dengeli ve yapay olmayan sesiyle yaşatan 150 liraya alınabilecek en iyi kulaklığı arıyorum kaynak clip+ :)

17. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
  18. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
  19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Kulaklık genel olarak dengeli bir profil çizerken;sub basların derinliğinden,bassların sert oluşundan ve sesin gövdeli olmasından pek ödün vermiyormuş.

Burn in'den once tizleri biraz sert ancak sonra düzelıyormus..

Tahmin edersiniz ki öyle basshead bir kulaklık değil.Ancak hem ferah denilmesi,hem basslardan ödün vermeyeşi 50 dolara tercih edilmesi gereken bir kulaklık yapıyor.

Acık konusmak gerekirse o fiyatlara hem cok bassli,hem ferah ve yapay olmayan bir kulaklık çok zor.

Bütceyi arttırabılıyorsanız Xb90 veya Dunu titan gibi bir şey bakın derim.

20. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Çok teşekkür ederim çeviriniz için amacım bass kafa bir kulaklık değil halihazırda xb30ex sahibiyim ve kafa ağrısı yaptığı için dengeli müzik zevkini yaşatan bir kulaklık arıyorum eğer bunun için en iyi adres linkteki ürün ise araştırmasını daha çok yapayım :) tekrardan çok teşekkür ederim..

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.