100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Onur, o kulaklik basstan öte bir sey.Resmen kulagin icinde zipliyor cx8.
    Sahsen o kulakligin basslarina 1 saat dayanacak kulak az bulunur bence.

Collapse Signature Expand Signature
    3 kişi bunu beğendi.
  2. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Aynen abi sanki ses sistemlerindeki subwooferı kulak içine monte etmişler.

3 kişi bunu beğendi.
  3. kunglao

kunglao
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Cks serisinin hemen hemen hepsini dinledim.77 55x cks1000 şu an sahip olduğum kulaklıklar. Cks99 ve cks90 da sahip olduğum kulaklıklar arasındaydı.kısaca cks benden sorulur desem abartmış olmam inanın.Kaynak olarak sony s639f+fiooe11k kullanıyorum ayrıca nexsus 4 poweramp +fiooe11k ilede tümünü test ettim.Sonuç olarak derimki eğer bas olsun midir olsun tiz olsun amfiye müthiş tepkisi olsun sahnesi olsun çok ama çok az kulaklık bu saydığım özellikleri barındırırki Ath cks serisi tüm bu özellikleri içinde barındıran çok nadir kulaklıklardır. Fiooe11k amfiye son sesde dayanan kulaklık ben görmedim.Ama cks uçuyor sesde ne çamurlaşma nede tek bir bozma olmuyor. Gerçekten böle bir bass olamaz.Deli gibi bass var. Orta üst düzeyde tiz geliyor peşinden.Kaynaklarınız kötüyse kulaklık napsın? Abartmıyorum bu kadar güçlü sese sesi bozmadan kaç kulaklık dayanır. Ath cks serisi Candır can favori modelim fiyat performans olarak cks77 performans olarak cks 1000 dir.hoşuma gitmeyen modeli ise Cks99 çünkü tizler çok sivrilmiş ve sert bir karakteri var. Cks55x de ise basslar biraz yapay.Dediğim gibi bu kulaklıkları amfi ile kullanırsanız ne kadar güçlü bass verebildiklerine ağzınız açık kalır.İnanılmaz sahnesi harika sıcak tizleri ile Ath cks 1000 bambaşkadır.Bilmeden kullanmadan telefondan dinleyip bu kulaklıkları eleştirenlere bu forumda anlam veremiyorum gerçekten.

3 kişi bunu beğendi.
  4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Bilgilendirme icin tesekkurler @kunglao hocam.
    Ath cks77 hakkindaki izlenimlerinize katiliyorum.Cks77 gercekten de kendi icinde bass ve tiz olarak özel bir model.
    Diger Athleri kullanmadigimdan yorum yapamiyorum su anda.

5. trexmilennium

trexmilennium
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    190
    Selam evet baya efsane oldu cx8 ama insan devamlı club havasında olamıyor. Diğer türlere de hitap edebilmeli birazda. Xb90ex, cks90 gibi, enstrümantal müzik açınca da huzuru kaçırmayan, ortama uyum sağlayan bişeyler lazım.
    Ama o bası merak etmiyor değilim. Aslında beni daha da hayret ettiren cx9. Tek dengeli armatür ile subassdan söz etmek mümkün değilken, cx8den kıl payı daha az bas üretebilmesi Hayret verici. Cx9u daha çok merak ediyorum. Zira diğer frekanslar daha dengeli ve çözünürlüğü daha yüksek bir model imiş...

3 kişi bunu beğendi.
  6. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Bende CX-9u merak etmiyor değilim en çok merak ettiklerimden.

7. kunglao

kunglao
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    19
    Bir kere kulaklık dedinmi insanı dinleyince mutlu etmesi gerekir.Ath kulaklılklar sıcak karakterli ses vermeleri ile insanı müzik dinlemenin keyfini yaşatıyor.Keyif alıyorsan olay bitmiştir.Az önce monster turbine dinledim amfinin 0-9 arası ses değerinin 5. kademesinde cızrtılar baş gösteriyor.Kulaklık dayanmıyor ben 9. kademede tek bir cızırtı çamurlaşma gibi olaylar görmedim.O seviyede kulaklıklarlar kulağınızda fiziksel olarak hareket ettiklerini hissettiriyor ama banamısın demiyorlar.İnanılmaz ötesi yani insan kulağı zaten o yükseklikte sese 30 dakika dayanmaz o derece yüksek ama sesde bozulma yok.Abartıyorsun diyenler olabilir ama denemenizi şiddetle tavsiye ederim.O zaman hak verirsiniz bunlar neymiş yav dersiniz ayrıca basın kralını alırsınız.sennheiser cx serilerinden uzak durun resmen çöp.O paralara Cks77 bütçeniz yeterse Cks 1000 alın bi kez alın kurtulun.Bu arada cks77 kulaklığı 3 yıldır kullanıyorum.Mükemmel kulaktır.Amfi ile sınıf atlar 500 tl lik kulaklıkları gömer diyim.

8. meczup

meczup
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar brainwavz m2 kulakligimdan müzik dinlerken oldukça eğleniyordum. Bozulunca ckm 500 aldım. Ama beni aynı derecede tatmin etmedi. 300 tl'ye kadar beni m2 tatmin edecek daha kaliteli bir kulaklık tavsiyesi ve bir de çok pahalı olmayan bi player tavsiyesi alabilir miyim?

9. wsw

wsw
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar selamlar cümleten,
    Caz, blues, klasik müzik, ve ağırlıklı olarak teknik death metal dinliyorum, xperia z viperfx4 audio modunda arşivin %70-80'i flac formatında.
    Sony XBA-H1 ve Marshall Mode EQ arasında kaldım, telefon xba-h1'i besleyebilir mi o konuda tereddütteyim. Dinlediğim türler dolayısıyla gümbür gümbür baslık bir durumum yok ama bas gitarın o naif sesi ve davulları da bütçe doğrultusunda en iyi şekilde dinlemek isterim başka önerilere de açığım 300 lirayı biraz daha geçebiliriz, yurt içi öncelik.

10. kenzo.80

kenzo.80
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    157
    Aynen o kulaklık ile ilgili yorumları okumuştum Ahmet abi. Ayrıca araştırdım. O kadar basa gerek yok bence. Her bas vurduğunda yerinsen oynuyor. Kulak sağlığı içinde kimseye tavsiye etmem. İşitme kaybına neden olur.

11. rambetiko

rambetiko
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    arkadaşlar resimdeki gibi kulaklığın stereo ucu kırıldı. tamiri mümkün müdür? mümkün ise randıman verir mi? lehim tutmaz diye bir şey söylediler.

kulaklıktan çok memnundum. o yüzden aynı şekilde veya daha iyisi olmak kaydıyla bassı güzel olan 50-70 $ civarında yurtdışı/yurtiçi önerebileceğiniz bir kulaklık var mıdır?

ayrıca elimde beyerdynamic DT 770 premium 32 ohm kulaklık var. rasgele almıştım zamanında :) x-fi titanium ses kartı ile kullanıyorum ancak bass yok gibi bir şey :) bunda amfi kullanmak gerekir mi? gerekir ise uygun fiyata ne önerirsiniz? bir de satışa çıkartsam ne kadara gider sizce?

internette cks77x ve hammerhead pro kulaklıklarını öneriyorlar.

yardımlarınız için teşekkür ederim

3331 eklentisini görüntüle

12. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    2 kişi bunu beğendi.
  13. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    DT770 Premium 32Ohm bas bazlı olmasa da bası olan, hatta güzel bası olan bir kulaklık. Şahsen Premium olanını dinlemedim ama ses chart'larını görmüştüm. Ona bassız diyorsanız baslı dediğiniz kulaklığı kafama koymak istemezdim. :D 32Ohm olmasından dolayı da özel bir Amp'e ihtiyaç duymaz.

Tam tersine bir kulaklığa yapılabilecek en kolay tamirat bu. Ucu değiştirilir komple.

14. rambetiko

rambetiko
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    @Aras
    bir elektrikçiye göstermiştim bana öyle söylemişti. dt770 bası istediğim gibi değil öyle deyim. yüksek seste bozulma oluyor. kulağı tırmalayan sesler daha fazla. tiz vs. tam teknik bilgim olmadığı için adını söyleyemiyorum. istediğim tarz, megaworks thx550 ses sistemindeki veya cx400 deki gibi baslı bir ortam yaratsın. valla şimdi kulaklığı denedim deli tiz var. bu ürünün satılma ihtimali nedir sizce?

son olarak 50-70$ civarında kulak içi kulaklık olarak ne tavsiye edersiniz?

teşekkür ederim

15. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    @rambetiko Sony xb90ex uygundur hocam ama 83 dolar..

@DefinitioN Abi daha önce kullanmış birisi olarak;

daha evvel söylediklerin(bu paraya alabileceğin en iyisi gibi) hala geçerlimidir?Ve tizleri çok mu geride?

XB90ex kullanlarda yorumlarsa sevinirim..

16. DefinitioN

DefinitioN
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,318
    Oğulcan üstünden baya zaman geçti.Yeni ürünler çıktı ama 90EX'in fiyatını hakettiği görüşüm halen geçerli.Bu kulaklığı alan kişinin önceliği bas olacaktır ve basları fiyatının üstünde.Tizleriyse EX1000 gibi berbat değil.Dengeli diyebiliriz seviyesi için.

17. propet

propet
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Elimde Dunu Titan 1 ve Senneheiser cx 300 ii var. Fakat daha performanslı bir ürün arıyorum. İstediğim şey bassları ve tizleri çok yapay olmasın, 2-3 yollu sürücüsü olsun, dayanıklı, kullanışlı, hem göze hem kulağa hitap etsin. Aklımdakiler Brainwavz s3, Audio tecnica cks 77x, Audio tecnica cks 1000, Sony Mdr-Ex650,KC06A, Gr07. Trance, yerli ve yabancı pop dinlerim. Yardımcı olursanız sevinirim.

18. rambetiko

rambetiko
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    arkadaşlar 250 TL ye kadar kulaklık tavsiyeniz hangisi olur? genellikle pop müzik dinliyorum. basslı müzikleri severim. fazla tize karşıyım. araştırdığım kadarıyla bütçeme göre cks 77x, cks 770, cks 99, ckr7 biraz üstünde mdr 90ex var. yalnız 90ex in bassı diğer sesleri kapattığı söylendi. boğuk bası da sevmem. acaba görüşleriniz nedir? teşekkürler

19. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    SONY EX-650 araştırabilirsin.

20. mrdtr

mrdtr
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    200 liraya kadar bütçem var
    Sıfır ürün olması daha iyi olur, ikinci el düşünmüyorum pek.
    Yurt dışından alabilirim ama öncelik olarak garanti açısından ve ürüne ulaşma açısından yurt içi olması daha çok işime gelir.
    Mikrofon olup olmaması önemli değil.
    Müzik tercihi olarak bir kaç örnek vereyim:

Bunlara ek olarak metal dinliyorum, basslar biraz daha yoğun olsun istiyorum tizleride boğmasın tabi ki, arkadaşımda JBL J22 vardı misal olarak, onda tizler kulağımı tırmalamıştı.
    Telefonumdan dinleyeceğim (HTC One M7) ses yazılımı orijinal değil cihazın.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.