100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. mrnbdy

mrnbdy
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    33
    Merhaba hocam 2 haftadır cks77x kullanıyorum ep630 ve piston 2 den geçiş yaptım. Bass olarak her iki kulaklıktanda iyi alt frekanslarda midler boğuluyor biraz tizlerde parlama ve yer yer sibilance duyuluyor ama çok kötü de değil. Profesyonel değilim ve ses herkese göre göreceli olabilir. Daha iyisini tecrübe etme şansım da olmadı. Kısmetse bu hafta fiio x3 2nd gen siparişi vereceğim. Birlikte kullanmak istediğim kulaklıkta daha dengeli ve f/p olarak ostry kc06 olacak.

Fiio dapların ses karakterine uyarmı kc06. Daha geniş sahne, enstrüman ayrımı ve midlerin, vokalin daha önde olmasını istiyorum. Rock, akustik ve enstrümantalde kullanmak istiyorum.

Cks77x de şimdilik dubbstep, Electronic gibi türlerde kullanmaya devam etmek istiyorum.

2. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    2 kişi bunu beğendi.
  3. khetmoe

khetmoe
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar herkese merhabalar,

Bir süredir keşfettiğim techno-fi da okuduğum hemen hemen her şey beni etkiledi diyebilirim. Müthiş bir paylaşım ağı gerçekten.
    Bu kısa girişten sonra yardımlarınıza ihtiyacım olduğunu söylemeliyim. Öncelikle birincil amacım, kulak eğitimimi sağlamak. Bu nedenle basamakları tek tek çıkmak niyetindeyim.

Öncelikle dinlediğim müzik tarzı genel anlamda rock. Dar anlamda ise, grunge rock ve klasik rock diyebilirim. Bu anlamda kulaklıktan aradığım, farklı enstrümanları dengeli bir şekilde sunabilme niteliğidir. Örneğin bass bir kulaklık beni rahatsız edecektir ama bass gitarı da net bir şekilde sunmasını isterim.
    Fazla uçmamak kaydı ile, fiyat aralığımın tolere edilebilir olduğunu söyleyebilirim. En azından maksimum sınırı 500 TL olarak ele alabiliriz.(Sanırım çok fazla olmadı bu :)
    Ürünün kesinlikle sıfır olması gerekmektedir ve yurt dışından temin edebilirim.

Forumda dolaşırken, bir iki model gözüme çarptı, daha önce de Audio-Technica cks77 kullanmıştım.
    Dikkatimi çeken ve tamamen teknik bilgiden uzak olarak kendime uygun olduğunu öngördüğüm modeller: Brainwavz m3, Audio-Technica ckr9, Westone um 10, Shure SE215..

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

4. karanehir35

karanehir35
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    11,492
    Eger rock dinliyorsaniz size daha önce kullandigim modellerden Osrty Kc06, Etymotic Mc3, Pfe 012/111 modellerini tavsiye ederim.Hicbiri de bu konuda pisman etmez sizi.

Collapse Signature Expand Signature
  5. khetmoe

khetmoe
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Çok teşekkürler. Önerdiğin ürünleri araştırmaya başlıyorum.

2 kişi bunu beğendi.
  6. zxc

zxc
    Expand Collapse
    Analog

Alınan Beğeniler:
    6,178
    Arkadaslar, bir arkadas icin $75-$100 civari bir IEM ariyorum. Tavsiyeleriniz neler olur?
    Kriterler: Kuvvetli bass. Tizler cekinik olmayacak, biraz sibilans pahasina da olsa. Mid agirlikli olmamali.
    Yurt disindan alinacagi icin Amazon, Ebay, vs. olabilir.

7. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    http://www.amazon.com/Yamaha-EPH-M100BL-High-Performance-Earphones-Remote/dp/B00NWRO7H0

http://www.amazon.com/ALPHA-DELTA-Alpha-Delta-AD01/dp/B00Z2Y8DPS/ref=pd_sim_sbs_23_3?ie=UTF8&dpID=31lkpzRLw9L&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160,160_&refRID=17ECCCHH0H0YDSDCEWW1

http://www.amazon.com/AUDIO-DUOZA-s...&ie=UTF8&qid=1457133579&sr=1-1&keywords=duoza

Özellikle alpha delta için iyi şeyler okudum;bir v karakterden söz ediliyordu sanki..Yamaha basshead bir iem..Diğer duozanın da midleri iyi ancak tizleri biraz geride,ve koyu bir sesi varmış.

2 kişi bunu beğendi.
  8. baspdc

baspdc
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Vsonic gr06 kulaklığım bozuldu yerine yine aynı fiyat aralığında bir kulaklık arıyorum. Yurtdışından alabilirim, ağırlıklı olarak rock-metal dinlerim bassları çok fazla ön planda olmazsa daha iyi olur. Bütçem 150-200 TL.
    http://www.cdjapan.co.jp/product/NEOACS-53880
    Bunu düşündüm ama hakkında hiç inceleme bulamadım önerilerinizi bekliyorum.

9. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    623
    32 ohm olsa da amfi ister performans vermesi icin. Bozulmalar genel olarak ses kartinizin yetersizliginden oluyor.

10. fastfalcon

fastfalcon
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    217
    2 kişi bunu beğendi.
  11. prosedur33

prosedur33
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    12
    100 lira veya biraz daha üzerine cıkabilirim
    Sıfır alacam
    Acilen alacagım için yurt içi alacam
    Rap müzik dinliyorum bass a önem veriyorum.
    Özellikle belirtiyim sporda kullanacam. Bana cok acil böyle bi kulaklık lazım arkadaşlar..Çook acil. Tavsiyeler için teşekkürler simdiden

12. Ripcord

Ripcord
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    180 Tl ye kadar kulakiçi mikrofonlu kulaklık önerebilir misiniz?
    Genel olarak telefonda kullanacağım.
    Dinlediğim müzik türü rock(Almora'yı çok dinlerim.) ve classic

13. Hanamichi

Hanamichi
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    2,539
    İkinci el düşünürseniz gr07 ilanı var 200 TL ama ilan sahibini tanımıyorum
    http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ses-sistemleri-v-sonic-gr07be-238369669/detay

14. rekliox

rekliox
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhabalar forumda yeniyim eski konuları baslıkları okudugum kadarıyla ex-650 cok onerılıyor diğer konularda gordum galıba ex-650 sende var rica etsek kısa bir inceleme yazabilirmisin ? bass agırlıklı mı mid leri nasıl ? denedıysen bass konusunda cks77 x mi ? ex 650 mi tavsıye edersin ?

#2234 rekliox, 28 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Mart 2016
  15. bayhankardas

bayhankardas
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    131
    T-jays Three Spor için bulunmaz nimet ;)

16. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Ex
    SONY EX-650 şuan elimde deil deneyimim doğrultusunda SONY Ex-650 ATH CKS-77Xten bass şideti hariç her anlamda Daha üstün bassı ve tizi önde bi İEM bassheadleri memnun edecek kıvamda bası var tizler yüzde 80den sonra hafif hafif yükseliyor max sesi gayet yüksek mid bassları çok iyi midler biraz geriye konumlandırilmış ama fiyatı her türlü hak eden ender İEM lerden.Biraz basslı kuvvetli gelebilir oldukça gövdeli çalıyor sahnesi pek geniş deil.Basslar vokallerin önüne geçip sesi boğmuyor 77x teki gibi

#2236 RACEKING26, 30 Mart 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 30 Mart 2016
    4 kişi bunu beğendi.
  17. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Merhabalar. Htc One A9 almamla birlikte clip+'a veda ettim. Acaba cihazı kullanıp da 300 liraya kadar güzel birliktelik sağlayan kulaklık önerecek olan var mıdır? :) (metalcore türünde müzik dinliyorum. Mümkünse tizler oturaklı midler güçlü olsun)

18. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Hocam neden clip+a veda ettiğinizi sorabilir miyim? Benim şahsi düşüncem evet clip+ giriş seviyesi bi player ancak şuana kadar kullandığım hiçbir telefon clip+taki sesi veremedi. g2,m8,i6+,note4,note5 kullandım ve tatmin olamadım kulaklık çıkışlarından.Belki de amfisiz kullandığımdandır.

19. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    416
    Merhaba hocam. Clip+'ı rockbox kurulu kullanıyordum ses gayet güçlü ve iyiydi. A9'da da ses oldukça güçlü son ses açmam imkansız akşamına baş ağrısı yapıyor. Artı olarak Clip+'da ekstra çalışan yazılımın aslında bana A9 kadar net ve temiz ses veremediğini gördüm. Bence A9 daki ses daha gövdeli ve daha temiz. Kısacası ''bence'' bu yeni hifi destekli güçlü çıkışa sahip telefonlar ile giriş seviyesi dapların sonu gelmiştir. :) Şimdide bu canavara bir kulaklık bakıyorum elimdeki cx 3.00 ile pek uyumlu olmadılar. Şöyle her frekansıyla dengeli bir kulaklığa ihtiyacım var :)

20. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    ORTA seviye daplar denerseniz bence vazgeçeceksinizdir. Bass ve gövde için x3 1.jenerasyona geçtim ben clip+tan ve gövde ne demek öğrenmiş oldum.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.