100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    417
    Zaten giriş dedim hocam. Orta seviye daplar başka olurlar elbette. Fiyatları zaten bu cihazların yarısı nerdeyse. Fakat bana yettiği için sadece iyi bir kulaklık ile süsleyeceğim. :)

Collapse Signature Expand Signature
  2. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    CX300 bass ağırlıklı bir kulaklık olarak kalmış aklımda.Bass kulaklığı olmasa da bass hissi verebilen vsd5 vsd3 serilerini incelemenizi öneririm.Dengeli sunuma sahipler ve yurtdışından uygun fiyatlara alınabilir.

3. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    417
    cx 300 değil hocam 3.00 var bende bu ikinci jenerasyon daha çok mid tiz ağırlıklı. Fakat uyum sağlayamadılar A9 ile. Benim istediğim tamamen dengeli ses olması. Bunun için sony ex650 bakınıyorum şu aralar.

4. grkankot2

grkankot2
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    34
    Bahsettiğim kulaklık ben gibi bir bass-headı bass yönünden tatmin edememişti ancak mid ve tizlerine hayran kalmıştım.Tabi bu, bendeki daha önce sadece bass kulaklığı dinleme geçmişinden de olabilir. Eğer buluşmalarda bir şekilde görürseniz mutlaka denemelisiniz.Hatta mid/tiz isteği olan birinin bu kulaklığı nasıl yorumlayacağını merak ediyorum :)
    Kolay gelsin umarım bulursunuz aradığınızı.

5. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    417
    Teşekkür ederim hocam. :)

6. isimsizkomando

isimsizkomando
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Herkese merhaba. Öncelikle hepinizi geçen hafta kaybettiğim yadigar pfe min acısıyla selamlıyorum.
    Ne aradığıma gelince midler biraz önemli benim için ama yine de bir önem sırasına dökersek mid>= (Büyükeşit)tiz >bass diyebilirim. Yine en önemli unsurlardan birisi enstrüman ayrımı olabildiğince iyi olsun istiyorum. Aynı zamanda sahne genişliği falan da iyi olsa olur ama verdiğim parayla ne yazık ki hepsinin birden olamayacağını da biliyorum.
    Forumu incelediğimde büyük çoğunlukla bir kc06 önerisi gördüm oldukça övülmüş güzel bir kulaklık sanırım. Ama pfe den sonra pişman olur muyum diye de düşünüyorum. Aynı zamanda Rha ma750i de seçenekler arasında.Aradaki fiyat farkına değer mi acaba? (Yani hangisini almak daha makul olur?) Yine burdan gördüğüm Fiio ex 1, hifiman re400,vsonic vsd5 de var ve sanırım hepsi güzel ve f/P de iyi kulaklıklar. Aralarında bir türlü seçim yapamadım.Hem sıralama olarak hem başka ek öneri olarak yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim. Herkese iyi Forumlar
    (Not: Şimdiye kadar yurtdışından hiç kulaklık almadım dolayısıyla tercihim büyük fark yoksa yurtiçi ya da 2.el. Rha yı saymamda önemli bir neden de garantisi olması yurtdışı veya 2. El ürünün garantisi nasıl oluyor acaba bilgilendirirseniz sevinirim.)

#2246 isimsizkomando, 3 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 3 Mayıs 2016
  7. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Merhaba arkadaşlar. Forumu uzun zamandır takip ediyorum. Burda bilgimin eksik olduğu konularda çok şey öğrendim. Bu nedenle öncelikle teşekkür etmeliyim.
    Aradığım kulaklıkta istediğim özellikler:
    -Maximum 50$ olmalı.(yurtdışı olabilir.)
    -Genelde hip-hop ve R&B dinliyorum.
    -Basslar bu yüzden benim için çok çok önemli. Tabiri caizse basslar subwoofer etkisi gibi derinden ve hafif uzayarak gelmeli. Gümbür gümbür bass alırken aynı zamanda mid ve tizleri boğmamalı, ses temiz olmalı.
    Bu aradığım üzelliklerde uygun Basshead.club sitesinden(pek İngilizcem olmasa da) iki kulaklığı incelemeye aldım.
    1- JVC HA-FX3X
    2- BRAINWAVZ S1
    Sizce hangisini tercih etmeliyim? Buna ilaven önerilerinize açığım.
    Şimdiden Teşekkürler ;D

8. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    SONY EX-650 araştır.

9. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Daha önce ona da bakmıştım. Ex650 bassdan ziyade dengeli bi kulaklık değil mi? Bass yönünden tatmin edeceğini sanmıyorum.

10. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Oncelikle hangi müzik türlerini dinlıyorsunuz?

Rha'yı bılmıyorum ancak dediğiniz diğer kulaklıklar evet bass olarak one cıkmaz.Özellikle Re400 oldukca bassızdır herkese gelmez.Bunu bilerek almanızı tavsiye ederim.Yine vsd5 de çok bassli bir kulaklık değildir ancak tizleri biraz serttir.Ex1'i dinlemedim ancak bu saydıgımız kulaklıklardan bir tık iyi duruyor gibi.

Nacizane tavsiye bir de ''zero audio-carbo tenore'' bu kulaklığada bir bakın derim.

11. isimsizkomando

isimsizkomando
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    A Pardon hocam sanırım bahsetmemişim. Genellikle Türkçe alternatif rock ya da indie dinliyorum.
    Cevap verdiğiniz için ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Söylediklerinize de dayanarak Rha ve Ostry arasında kaldım. Rha o kadar paraya değer mi hala emin değilim.
    Dediğiniz kulaklığa da baktım. Sanırım biraz daha bass ağırlıklı ve midlerde vokallerde sorun olabiliyormuş. Ve Amazondan nasıl satın alınıyor tam da bilmiyorum gümrük işleri falan nasıl oluyor

12. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Merhaba.

Samimi konusmak gerekirse 50 dolara hem basshead hem de diğer frekansları örtmeyen bir şey çok zor.Belki vardır ancak ya tizleri ıslık calıyordur,ya da diğer isler kötüdür.. :)

15-20 dolar daha koyabiliyorsanız Fidue A71'e bakmanızı tavsiye ederim.

http://penonaudio.com/FIDUE-A71

http://www.techno-fi.net/forum/konu/fidue-a71-inceleme.9192/
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 8 Mayıs 2016, İlk mesaj zamanı 8 Mayıs 2016 ---
    Rica ederim.

Evet biraz daha bass ağırlıklı oldugu doğrudur.Yine bir araştırın yalnız basso olan değil tenore olana bakacaksınız.Cdjapan'dan sipariş verilebiliyor.

Ostry rock icin uygundur ayrıca..Arkadaşıma aldık çok memnun :) Gerçi o bayağı brutalli seyler dinlıyor ama onun altından kalkıyorsa Türkçe alternatifinde altından rahatlıkla kalkabileceğini düşünuyorum ;D A olandan değil düz kc06 'dan bahsediyorum bu arada yanlışlık olmasın.

13. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Samimi konusmak gerekirse 50 dolara hem basshead hem de diğer frekansları örtmeyen bir şey çok zor.Belki vardır ancak ya tizleri ıslık calıyordur,ya da diğer isler kötüdür.. :)

15-20 dolar daha koyabiliyorsanız Fidue A71'e bakmanızı tavsiye ederim.

http://penonaudio.com/FIDUE-A71

http://www.techno-fi.net/forum/konu/fidue-a71-inceleme.9192/
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 8 Mayıs 2016, İlk mesaj zamanı 8 Mayıs 2016 ---

Haklısınız hocam. Haliyle diğer sesler örtülecek. Ama benim açımdan basshead olması daha önemli. A71'e baktım. İstediğim gibi bir kulaklık. Bir de VSonic VSD3S dikkatimi çekti. Hakkında bilginiz var mı?
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam :)

14. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    VSD3S 5 ay kadar kullandım. Hatta hala dışarıda kullanıyordum ama kablosu parçalanınca Penon'a geri gönderdim. Bakalım Warranty servisleri nasılmış. :D

VSD3S'in artık kablosunun çıkarılabilir olmadığını belirteyim. Firma MMCX ile sorun yaşayınca sabit kablo yaptı.
    Basları en önde, dağılıyor, yavaş. Midler basların arkasından geliyor, üst-midler en arkadan gelirken tizler de midlerin arkasından, üst-midlerin önünden geliyor. Sahne ortalama büyüklükte. Enstrüman ayrımı basların çokluğundan dolayı pek iyi değil.
    Sonuç olarak, eğer çok acayip hızlı şeyler dinlemiyorsanız, tür olarak Jazz, EDM tarzı takılıyorsanız 35-40$'a alınacak en iyi kulaklıklardan biri. Ama açıkçası KC06 veya bas seviyorsanız KC06A'nın seviyesinden çok çok daha aşağıda.

15. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Kısa özet için teşekkür ederim. :eek:k
    50$ - 60$ civarı tavsiye edebileceğiniz bassheadlar var mı?

16. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Özellikle basshead bir şey olacaksa HiSoundAudio HW2 Wooduo 2 o fiyatlarda gayet güzel bir kulaklık. Biraz hassas ama iyi bakarsanız bir sorunu olmaz.

17. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Wooduo 2 yi bayadır araştırıyorum. Kafama yattı açıkçası almayı düşünüyorum. Ama Penon Audio'da 99$ gibi tuzlu bi fiyatı var. Bildiğiniz daha ucuz ve güvenli bi yer var mı hocam?

18. Aras

Aras
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    862
    Eskiden bunun fiyatı 60$'dı. Şimdi baktım da her yerde 100$ olmuş. Diyebileceğim bir şey yok açıkçası. Çok garip.

19. fosther

fosther
    Expand Collapse
    Moderator

Alınan Beğeniler:
    3,528
    Digital852 satıyor.

68 usd..Yalnız okuduguma gore basslar midleri perdelıyormus bir miktar :) Ancak fidue'ye baktığımız zaman midlerden şikayetçi olan yok.Hatta ''great detailed mids'' diyen bile var.

Ben biraz mid sevdiğim için duruma boyle bakıyorum.

Yoksa ikisini de alırsanız memnun edeceğini düşünmekteyim.

http://www.ebay.com/itm/Hisoundaudi...aacb955&pid=100623&rk=2&rkt=6&sd=380545230996

http://www.digital852.com/collections/earphones/products/hisoundaudio-wooduo-2-in-ear-earphones

Digital852 de kargo ücretsizdir.Forumdan bayağı alan var sorunsuz bir şekilde aldılar..

20. Dr. Boom

Dr. Boom
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    617
    Hocam o kadar çok seçenek var ki karar vermek çok zor :idiot2:
    -Fidue A71
    -Wooduo 2
    -Dunu DN-23
    -Ostry KC06A
    -JVC HA-FX3X
    -Sony XB serisi
    Bakalım ne olucak sonu :) İlginiz için teşekkür ederim :worship

@fosther @Aras

#2260 Dr. Boom, 9 Mayıs 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 9 Mayıs 2016
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.