100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. darkainu

darkainu
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,302
    Aslinda ayni soruya bir kac kez cevap verilmistir, dinlenen muzik turu ve butce de goz onune alinarak.

Direk cevap beklemektense son 10 sayfaya en azindan bir goz atmanizi tavsiye ederim.

Mesela ben oylesine 112inci sayfaya baktim bunu yazmadan once ve benzer bir soruya cevap oldugunu gordum.

2 kişi bunu beğendi.
  2. Odata

Odata
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Kulakiçi ( kanal tipi ) kulaklık alacağım ama pek bilgim olmadığından karar veremedim. Genellikle telefon (LG G2) üzerinden dinleyeceğim zaman zaman da bilgisayar. Tür olarak rock müzik dinliyorum. Rock müziğin hemen hemen her alt kategorisini dinlerim. Çok nadir olarak da metal müzik. Bütçem gümrük sınırı kadar yani 75 avro.

Kulakiçi kulaklıklar için ayrıca bir müzik çalar kullanmak gerekir mi? Ses kalitesini etkiler mi?

Dipçe: Son olarak da görünüş olarak Shure kulaklıklar epey hoş duruyor. Bu tarza bir öneride bulunabilir misiniz tabi bu bütçe ve ihtiyaçlar doğrultusunda mümkünse.

Teşekkür ederim.

3. modifix06

modifix06
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    8
  4. insolubium

insolubium
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar, kulaklık seçmede sıkıntılar yaşıyorum ve yardımınızla doğru kararı vermek istiyorum. En son cx200 ii ve apple earpods kullandım. Şimdi iyi bir kulaklık almak istiyorum. Forumda biraz dolaştım ve 3 kulaklık arasında kaldım. Öncelikle müzikleri iphone 5s'den dinliyorum ve spotify kullanıyorum. Şu an kulaklık alacağım ancak bunda 6-7 ay sonra bir müzik çalar alabilirim. Dinlediğim müzik türleri net değil, spotify kaynaklı her şeyi dinliyorum. Günlük ruh halime göre değişiyor. Ödev yaparken dubstep dinlerken, yolda pop, rock ya da çok efkarlandığımda Türk sanat müziği dinleyebiliyorum :D Bu yüzden kesin bir şeye karar veremedim. Bulduğum 3 kulaklık;

Sennheiser Momentum in Ear (büyük ihtimal iphone edition)

RHA MA750i (sürekli gözlük kullanmak zorundayım acaba kulaklığın takılma şeklinden dolayı problem yaşar mıyım ? )

Sony XBA-H1

En fazla 400 TL verebiliyorum. Türkiye'den alacağım kulaklığı. Bu 3 kulaklık dışında başka tavsiyelerde alabilirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

#2324 insolubium, 18 Kasım 2016
    Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Kasım 2016
  5. Arizona Dream

Arizona Dream
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    417
    Sennheiser cx3.00'ı kullanmış biri olarak söyleyeyim; direkt V şekilli bir kulaklık. Bass ve tiz. Midler burn-in'den sonra biraz daha belirginleşse de basslar ve tizler hep daha belirgin. Özellikle burn-in öncesi sibilansa çok meğilli ve rock - jazz gibi bir skalaya uyum sağlayamaz. Daha çok dendiği gibi pop, r&b, hiphop gibi türlere daha yatkın.

Collapse Signature Expand Signature
  6. Dirty mind

Dirty mind
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    6
    Cks99 öneririm

7. SilentGuardian

SilentGuardian
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Hiç araştırmadan H3 kulaklık aldım, şimdi yorumları okudum ve pişman oldum, iade etmeli miyim? Edersem ne almalıyım sizce? Ek olarak 6S Plus ile kullanacağım. Şuan EarPods ile kullanıyorum. H3 + Flac + 6S Plus ile farkı anlayabilir miyim sizce?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    Anlamadığım elinize gelmeden niye pişman oldunuz? Ben şuan kullanıyorum fazlası ile memnunum fiyat performans olarak çok çok iyi .. Her türe gidiyor..

9. SilentGuardian

SilentGuardian
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhabalar,

Sonradan araştırma fırsatı buldum Sayın Özen.

Teşekkürler yorumunuz için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,758
    ben size son olarak şöyle diyim. Eğer 180 tl lere falan aldıysanız bence yinede deneyin.. 400 500 tl leri hak etmeyen bir kulaklık orası ayrı ama 200 350 tl lere kadar o fiyatları benim kanımca hakeder. Bassı çok güzel veren bir kulaklık.. Öyle bass head tarzı değil tabi kulağı titretmoyor zaten dengeli kulaklık ama diğer dengeli kulaklıklardan çok daha iyi bass o var.. Ve diğer frekansları ortmemesi çok iyi en beğendiğim şeyi.

11. Whed

Whed
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Merhabalar,

Porta pro arızalandı ve yeni bir kulaklık arayışına girdim. Genelde senfonik metal dinliyorum. Sansa fuze+ ile flac çalıyorum ve daha iyisini dinlemediğim için porta pro beni fazlasıyla tatmin ediyor(du). Şu B&O H3 ilgimi çekti. Portapro ile kıyaslayınca büyük bir değişim yaşarmıyım acaba? Başka tavsiyeleriniz varsa onları da alabilirim. Bütçe olarak ta 200 lirayı geçmemek istiyorum.

12. hifimyfi

hifimyfi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    554
    Sennheiser'ın yeni CX serisini ve Momentum In-Ear modelini de incelemenizi tavsiye ederiz.

13. Evren

Evren
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba,

Sennheiser CX 200'e benzeyen ağır bass ve yükses sesli kulaklık öneriniz var mı? Bütçem 200 TL

14. Baran

Baran
    Expand Collapse
    Administrator

Alınan Beğeniler:
    3,673
    CX200'ü çok fazla hatırlamasam da Shozy Zero önerebilirim. Basları istediğinizi miktar karşılayabilir.

15. hifimyfi

hifimyfi
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    554
    Merhaba,
    CX 3.00 tavsiye ederiz.

16. RACEKING26

RACEKING26
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    68
    Bulabilirsen SONY XB90EX ama tizi pek duyurmayı sevmez bu iem ama seside boğuk deildir.Midleri ve Bassları gayet
    iyidir. 0ı 300 tl bandında Ve Tr de bulunmaması eksisi 2 el de belki bakıp bulabilirsin ses seviyesi yeterlidir.

17. Bayramu

Bayramu
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Uzun bir süredir XB90ex kullanıyorum kulakiçi olarak, kafaüstü olarak da 1more mk801 aldım ve aşırı derecede memnun kaldım kulaklıktan. Şimdi günlük kullanımda genelde dış ortamda kullanmak üzere,
    -kulakiçi
    -ses izolasyonu iyi
    -enstrüman ayrımı iyi, ve xb90ex'e göre nispeten dengeli bir kulaklık arayışındayım. Denge biraz bas tarafında olabilir tabi.

Araştırdığımda Shure SE215 modeli ve yine 1MORE Triple Driver InEar Monitor gözüme çarptı. 80 dolar bandında, vergi sınırında önerebileceğiniz modeller var mıdır?
    Teşekkürler.

18. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    964
    Ostry rock müzikte nasıl hocam? Bi tane almak istiyorum ben de

19. Whisper

Whisper
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    132
    merhaba,

araştırdıktan sonra ne almaya karar verdiniz? yani h3 yerine

20. Sarelle500gr

Sarelle500gr
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    11
    Selamlar

- maks 350tl bütçe, tercihen alt.
    - kesinlikle sıfır garantili
    - yurtiçi
    - her türlü müziğe gelebilecek
    - Vokalleri çok temiz ve net veren, perdeli, buğulu, koyu ve fazla sıcak veya soğuk analitik olmayan, midleri biraz ön planda olan berrak ses karakteri

hedefleriyle bir iem bakıyorum. Malum dövizin artmasıyla 350tl düdük gibi bir rakam artık. Zamanında aldığım vsonicler gr07ler şimdi bu parayı ediyor ki ses olarak beni tatmin etmemişlerdi. Kulaklık geçmişim fazla değil, cx300lerle başladım, kusurlarına rağmen melodik ses karakterini beğenirdim, ses zamanla kulaklık kanalları tıkandıkça kötüleşti, çok övülen westone um1'lerden aldım, hiç beğenmedim, ses hem perdeli, çamurlu, uzaktan ve kapalıydı, sahnesi uzaktı, bozulunca kurtuldum, grado sr80 aldım hiç sevemedim, belki besleyecek düzgün cihazım olmamasındandı ama sesi hem perdeliydi, istediğim kristal berraklığından çok uzaktı sattım kurtuldum, vsonic gr07ler aldım, yine istediğim ses lezzetini veremeyen vasat kulaklıklar olarak çıktılar. Biraz idare ettim tek taraf bozuldu gitti. Teknik anlamda daha detay sunsalar ya da daha dengeli olsalar da cx300deki temiz melodik karakteri bu üç kulaklıkta bulamadım. O yüzden asla odyofil tipi tam dengeli kulaklık istemiyorum. Mid ve vokaller canlı, sahnesi yakın, sesi melodik olsun, bu paraya böyle kulaklık ne var arkadaşlar? Ya da var mı?
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 23 Aralık 2016, İlk mesaj zamanı 23 Aralık 2016 ---
    Bu arada gr07 demişim ama 06 da olabilir, baya oldu modeli tam hatırlayamadım şimdi. Sanırım gr06ydı.

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.