100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. SnowTger

SnowTger
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Merhaba, 250TL'lik bir bütçem var ve spor ve seyahatlerde kullanmak için bir kulakiçi kulaklık arıyorum. Genelde pop, pop slow ara sıra hip hop ve rap müzik dinliyorum. Daha önce Sennheiser CX200 Street 2 ve Sennheiser CX 1.0 denedim ve CX200 Street 2'den memnun kaldım ama artık biraz daha iyi birşey arıyorum. Aklımda Sennheiser Momentum in Ear var ama emin değilim. 225 TL'ye 2.el ama sıfır gibi Momentum in Ear buldum, ayrıca yine 2.el Audio-Technica ATH-CKR7 gözüme çarptı 130TL'ye ama 6 aya yakın kullanılmış. Sizce bu bütçe ile hangisini almalıyım veya başka bir öneriniz var mı ? İyi günler.

2. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    http://www.hepsiburada.com/bang-olu...zQE8Q9gItwwQlZ1kJ9AdLoleB9OjgC0oq4aAvec8P8HAQ

Hem sıfır hemde bana göre almayı düşündüğünüz momentum in eardan çok daha iyi çalan bir kulaklık. Lg telefon kampanyasından dolayı fiyat avantajı var.

3. Umar Cem

Umar Cem
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    - 30-60 dolar
    - Sıfır veya ikinci el
    - Sadece Amazon.com
    - Çok ensturman bir arada kullanılan müzikler (genellikle rock ve yüksek basslı)
    - Bassları yüksek verirken kaliteden pek ödün vermemek istiyorum
    - Aklımda sennhieser 461i veya AKG Pro Audio k72 var hangisini tercih etmeliyim veya o fiyatlara daha iyisini alabilirmiyim

4. Umar Cem

Umar Cem
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    @bLind hocam senin önerini merak ediyorum

5. bLind

bLind
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    228
    Behsettiğiniz kulaklıkları kullanmadım bu yüzden tavsiye vermem yanlış olur. Bu işte tek seferde nokta atışı olmuyor maalesef ne kadar inceleme okursanız okuyun yine deneyerek size en uygun kulaklığı bulacaksınız, en azından benim için böyle oldu.

2 kişi bunu beğendi.
  6. Jane Delawney

Jane Delawney
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    122
    Merhabalar

Öncelikle orta seviye kulaklıklarda çok tecrübesiz sayılmam. Kafa üstünün sesini hiçbir kulak içinde bulamamış, ama dışarda kullanmak için yeni bir kulak içi arayan biriyim.

Aslında iphone kulaklığından memnunum ( ferahlık, genişlik, db ) fakat biraz daha detay çalan bir kulaklık arıyorum. Sıfır veya ikince el olması farketmez 200-300 tl aralığında bir şey olması kafi. Daha önce ckr9 kullandım o kadar dar ve basıktı ki 2. gün dinleyemedim. O yüzden geniş sahnesi ve ferah sesi olması ilk kriterim.

Bu arada bu aradığım özellikler dahilinde bir de müzik çalar düşünüyorum , sanddisk clip zip ve xduoo x3 arasında kaldım.

Teşekkürler

7. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    300 TL ye kadar,
    Elektronik müzik dinlemek için,
    Bass, mid, ve tizler birbirinin önüne geçmeyen, birbirlerine saygılı :)
    Sony tercih sebebidir,
    Ckr-7 den çok memnundum, fakat sadece bass'lar sony'den sonra düşük geldi. Sony'e 10 puan verirsem, ckr-7 6puan olur bana göre.

Yurtiçi temin edilebilir, bir kulaklık arıyorum, niyetim ciddi olup gönül eğlendirmek gibi bir niyetim yoktur :)

8. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    bassin mid ve tizleri etmediği elektronik müziğe gidecek bir kulaklık var midir bilmiyorum hele ki 300 400 tl lere :))

9. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Dedikleriniz sadece sony için mi? ???
    Fiyatları ile birlikte, ne gibi önerileriniz olur? :)

10. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    Bang olufsen h3 olabilir bence.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2 kişi bunu beğendi.
  11. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,766
    Bu neden aklıma gelmedi ki benim .
    Aynen h3 olabilir. O kadar da met edip fiyat olarak herkese önerdiğin bu kulaklık oysaki ;)

2 kişi bunu beğendi.
  12. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Farklı fiyatlar var 300'den 800'e kadar. Hangi siteden almalı (orjinal / sahte açısından ) ???

13. Elano68

Elano68
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    768
    180e filan hepsi burada bimeksde filan vardi

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    Hocam
    Hocam, HB'da gümüş renk dışında fiyat yükseliyor 600'e, LG ile ilgili bir şey mi ucuz olanlar?

15. Probis

Probis
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    14
    JVC FX700
    Sony ex1000
    Bang olufsen h3
    Sm3

Hangisi sizce?

#2415 Probis, 4 Nisan 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 4 Nisan 2017
  16. Jozy

Jozy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Zera Audio Carbo tenore
    ATH-ckr5
    VIVO XE800
    Brainwavz M5
    Astrotec am800 (iyi ses, kötü yalıtım diyorlar)

Metal müzik için 25-45 dolar arası ne önerirsiniz ?

Türkiye'de bulabileceğim, bir süre idare edebilecek kulaklıklar da olur. Kablo ve izolasyon çok kötü olmamalı.

#2416 Jozy, 11 Nisan 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 11 Nisan 2017
  17. kungormus

kungormus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Merhaba arkadaşlar. Şuan iphone kulaklığı kullanıyorum. Aslında memnundum kulaklıktan fakat tat vermemeye başladı ve ufak bir sorunu var bağlantı noktasında, yeni kulaklık şart oldu.

Bir kaç kulak içi kulaklık denedim fakat hiç birini beğenmedim (kulağın içine giren yuvarlak tarzlardan bahsediyorum). Kimisi kulağıma tam oturmadı kimiside oturdu fakat çok fazla basınç oluşturdu, dışarıyı duyarken sanki suyun altındaymışım hissi vardı. İyi bir kulaklıkta bu sorunları yaşarmıyım bilmiyorum ama önerilerinizi bu yönde yaparsanız sevinirim.

Profesyonel bir kullanıcı değilim, günlük kullanım için alacağım. Ancak takıntı derecesinde müzik tutkum var, sesleri tam istediğim gibi alamayınca rahatsız oluyorum şarkı dinlerken. Tarz olarak her tarz dinlerim hemen hemen. Bir de şuan kulaküstü Sony xb450 kullanıyorum. Basslar temiz ve güçlü olsun istiyorum. Bass'ı tizi düzgün olsun istiyorum. Çok fazla teknik bilgim olmadığı için böyle tarif ediyorum hata ya da yanlış bir şey varsa kusura bakmayın.

- Bütçe olarak çok zorlarsam 350 civarına çıkabilirim fakat çok uçuk olmadıkça her öneriye açığım, kötü bir şey almaktansa biraz daha bekler iyisini alırım.
    - Kulak içi olduğu için sıfır alacağım, ikinci el düşünmüyorum.
    - Yurt içi alım yapmak istiyorum, zaten fiyat olarak vergi dilimini geçiyor sanırım.
    - Her tarz dinlerim, ama karmaşık hard bir elektronik müzikte bile her tınıyı duymak istiyorum.

18. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    215
    Kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin desem mi bilemedim belkide yenisindir veya değilsindir, müzikte her detayı duymak istiyorsan öncelikle dinlediğin müziğin kalitesi dinlediğin kaynak stok iphone mu yoksa iphone+dac&amp kombinasyonumu bunlar önemli detaylar. Anladığım kadarıyla stok iPhone ve standart mp3 se eğer bu dediklerini Alman çok zor sadece kulaklıkla bitmeyecektir. Ama dediğin tarzda açık karakterli kulaklıkları tercih Etmeni öneririm Buda fiyatı biraz yükseltiyor haliyle iyi enstrüman ayrımı için iyi kulaklıklar ama forumda mutlaka denemesini yapan arkadaşlar yardımcı olacaktır ben şimdiden bi on bilgi babında söylemek istedim yine de bi araştırıp tekrardan dönüş yaparim
    Bu arada ben iPhone 5s im ile uygulama olarak hibymusic player i + 24 bit 192 khz formatında flac parçalarla birlikte audiotecnica ath im70 imle dinlemekten keyif alıyordum her ne kadar atv serisi koyu karakterli olsa da tabi buna dac&amp eklenseydi tadından yenmezdi bu arada önerim iPhone a uyumlu denon da10 DAC baya araştırdım uyum konusunda baya iyiymiş fiyatı biraz yüksektir tabi düşünürsen

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2 kişi bunu beğendi.
  19. kungormus

kungormus
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    33
    Hoşbulduk , teşekkür ederim bilgiler için. Forumda gezinirken görmüştüm, bu dac&amp nedir, forumda hangi başlık altında araştırabilirim?

Sanırım ufak telefon amfisi gibi bir şey bu bahsettiğiniz. Araştıracağım bunları. Birde bunlar kaliteyi arttıracak ama yerine göre otobüste falan da dinleyeceğim, zorluk olmaz mı günlük kullanımda?

Edit: Spotify Premium üzerinden dinliyorum şarkıları.

20. ismailkoc5484

ismailkoc5484
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    215
    Bende bu yüzden iphonumu satıp kendi içerisinde dahili dac&amp olan bir akıllı telefon tercih ettim htc10 ama şunu söylemekte fayda var streaming olarak müzik dinlemiyorsan eğer dap alman daha mantıklı hem şarjın sana kalır tercih senin akıllı telefon + DAC amp biraz taşımada sıkıntı yaratıyor tabi eğer telefonmu değiştiririm dersen de HTC 10 veya zte axon 7 yi tavsiye ederim ikisininde içerisinde tatminkar düzeyde dac&amp var kulaklık çıkışları gayet guzel

HTC 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.