100-300TL arası Kulakiçi Kulaklık Tavsiye Başlığı

'Kulaklık Genel' forumunda MuttFTS tarafından 15 Mart 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Jozy

Jozy
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    42
    Hiç iyi iem kullanmadım bu yüzden lg quadbeat 3 bile tatmin ediyordu beni. Şimdi 11 dolara LZ-Z03A sipariş verdim bakalım nasıl çıkacak :D Zamanla daha iyi kulaklıklara yönelirim artık.

#2561 Jozy, 10 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Ağustos 2017
    4 kişi bunu beğendi.
  2. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Selamunaleyküm üstadlar...
    150 TL ye kadar bütçem var kulakiçi kulaklık bakıyorum.
    Pop Electro ve Dance dinliyorum genelde. Yurtdışı veya Türkiye fark etmez alabilirim. Basslara dikkat ederim fakat aşırı müziği boğacak şekilde olmamalı. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler :)

3. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam benim favorim MusicMaker Tomahawk IEM 45 usd ama @Özen hocanın deneyimleri ve benim araştırmalarım Tennmak Pro da bir alternatif olabilir @Özen Hocaya ayrıntıları sorabilirsiniz ve ayrıca yeni turu biten kz zs5 olabilir. Benim şahsen hoşuma gitmemiş olsada benim dışımda herkesin çok hoşuna giden bir kulaklık.

4. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Hocam aslında listemin başında zs5 vardı fakat bassları pek bana göre değilmiş incelemeleri okuduğuma göre peki xiaomi hybrid pro hd var onun hakkında ne düşünüyorsunuz

5. Özen

Özen
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    2,760
    @SalihArslann Az kaldi hocam yazacam bir şeyler sadece su isleri yoluna koymayı bekliyorum :D

2 kişi bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Merhaba arkadaslar butcem konu basligindaki kadardir lg g2 den youtube mp3 donusturucuden indirip sony mdr ex110apb den dinliyordum.
    Simdi yeni bir kulaklik alip spotify premium ile dinleyecem secenekleri azaltmak amaciyla nasil bir kulaklik aradigimi soyleyim

-Genellikle yabanci pop sarkilar dinlerim arada rapde dinledigim oluyor eminem ve sia bunlarin basini cekiyor diyebilirim.
    - Kulaklik rahat olmasi ve oturmasi cok onemli..
    - Disariya mumkun oldugunca ses vermesin (bu ozellik olmayabilirde)

Yardimlarinizi bekliyorum

7. Alparslan

Alparslan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Yardim lutfen

8. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam bütçen nedir acaba bir kaç tane yazayım Tennmak Crazy Cello ve Tennmak Pro ve KZ ZS5 ve MusicMaker Tomahawk IEM ve K3 Pro. İncelemelerine bakın artı eksi yönlerini görün fiyatlarını karşılaştırın. Benim şahsi görüşüm Tennmak lara öncelikle bak ve incele.

9. Alparslan

Alparslan
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Dostum butcem max 200 normalde 500 du ama lg g2 yeterli besleyemez o kulakliklari dedi millet bende vazgectim simdi uyguna fark yaratacak kulaklik ariyorum dostum

2 kişi bunu beğendi.
  10. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Tennmak lar zaten ucuz hatta K3 Pro haricinde hepsi uygun fiyatı en pahalısı K3 Pro 100 usd ortalam daha sonra MusicMaker Tomahawk IEM 45 usd diğerleri daha ucuz.

11. Mustafa4423

Mustafa4423
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Öncelikle herkese merhaba.
    Ben yıllardır mp3 player ile müzik dinleyen birisiyim. İlk olarak yurt dışından gelen bir mp3 player ve kulakiçi kulaklıkla başlamıştım.Sonradan cx 200 ile devam ettim. Ancak itinayla kullanmama rağmen cx 200 ün sağ kulaklığı durup dururken bozuldu. Bunun üstüne 300 tl ye kadar bir kulakiçi kulaklık arayışına girdim. Genelde yabancı, pop ve halk müziği ağırlıklı dinlerim. Çok profesyonel bir dinleyici değilim bu nedenle bas, tiz ve mid gereksinimlerine girmeyeceğim ancak bass ağırlıklı kulaklıkları severim. Deneyimlerime göre ilk kullandığım sony mdr ed21lp nin basları ve sesi cx 200 den daha iyiydi. Ancak yapısından dolayı kulak ağrısı oluyor ve kablo sorunu vardı. Aşağıda belirttiğim gereksinimlerimi optimum düzeyde karşılayacak, yolculukta, evde ve yürüyüşte rahatlıkla kullanabileceğim bass ları iyi olan bir kulaklık öneriniz var mıdır değerli dostlar.

Beklentilerim:
    Kulağa rahat oturması ve küçük olması
    İyi bir yalıtıma sahip olması
    Kablosu dolaşmayan , sağlam ve L fişe sahip olması
    Bass ağırlıklı olması
    Mp3 player ile kullandığımdan tercihen mikrofonsuz olması (mikrofonlu da olabilir)

Araştırmalarına göre bulduğum kulaklıklar.
    SONY MDR EX750 279 tl
    SONY MDRXB70 Exstra Bass 240 tl
    SONY MDREX450 180 tl
    SENNHEISER CX 300 II Precision 170 tl
    SONY MDRXB70 170 tl
    Philips Tx1 150 tl

Değerli yorum ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

2 kişi bunu beğendi.
  12. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    K3 Pro bu noktada sizi üzmez bence ikinci el satan varmı foruma bakabilirsiniz. Eğer almayı düşünürseniz ben satmayı ara ara düşünüyorum belki satarım. Ayrıca KZ ZS5 de forumda çok beğenen oldu ben beğenmedim o ayrı.
    MusicMaker Tomahawk IEM 45 usd çok güzel bir kulaklık onuda tavsiye edebilirim. Birde Tennmak Crazy Cello ve Tennmak pro var onlarada bakabilirsiniz. Tennmak pro yu @Özen hoca şu an kullanıyor detaylı bilgi size verebilir. Birde @karanehir35 hocanın yazılarını okuyun orada da çok güzel tavsiyeler oluyor

13. Mustafa4423

Mustafa4423
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Sn Salih Arslan değerli önerileriniz için çok teşekkürler. Ancak belirttiğiniz kulaklıkların hepsi yurt dışından veya yurt dışı alışveriş sitelerinden temin edilecek kulaklıklar. Ben daha çok yurt içi sitelerden veya elektronik mağazalardan temin edebileceğim bir kulaklık düşünmüştüm. Zira haftalarca beklemekten, gümrük sorunlarından ve orijinal mı çakma mı çıkacak kaygısından dolayı bu tür alışverişlere karşı biraz çekingenim. Ancak yinede belirttiğiniz modelleri bu akşam araştıracağım.

2 kişi bunu beğendi.
  14. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam siz beğenin karar verin burada ikinci el yeri var belki satan olur olmadı bende K3 Pro yu kredi kartım yokken aldım. Bu forumdaki arkadaşlar bir aile gibi yardımcı mutlaka olunur emin olun.

15. Mustafa4423

Mustafa4423
    Expand Collapse
    Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Pioneer SE CX-8S almaya karar verdim arkadaşlar. Yaptığım araştırmalara göre bası oldukça iyiymiş. Normalde Sony MDR-XB-70 düşünüyordum ancak arada kalite olarak çok fark olduğunu anladım. Fiyatı 400 tl civarında. Tek olumsuz yanı büyük olması ve bu nedenle yürüyüşte kulağı yorması. Onun dışında istediğim özelliklerin (ses izolasyonu, kablo kalitesi, bass ağırlıklı olması vb.) tam olarak karşılıyor. Bu fiyata bulabileceğim başka kulaklık öneriniz yoksa haftaya bu kulaklığı alıyorum.

16. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    964
    Soundstage, gitar tınısı, davul, ses temizliği lazım. rx-1 var kz zs5 var seçenekler çoğaldı. tomahawk ve tennmak cıktı sımdı. bütçe sorun değil sence hangisini alsam? veya başka bir şey mi alayım acaba. sabırsızım ya penon'dan mı garbestten mi alayım acaba hangisi daha hızlı :D

edit: aliexpress'te penon sayfasından turkey post'la aldım bi tane.

#2576 zoso86, 18 Ağustos 2017
    Moderatör tarafından düzenlendi: 18 Ağustos 2017
  17. SalihArslann

SalihArslann
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,394
    Hocam tecrübe ettiğim kulaklıklar hakkında size ancak yardımcı olabilirim. Sizin belirttiğiniz ürünleri kullanmadım (KZ ZS5 hariç) belki @karanehir35 Ahmet Hoca yardımcı olabilir. Eğer bütçe sınırın yoksa LZ A4 al fitre kombinasyonları ile bir çok türü dinleme şansı size sunabilir. Eğer aceleniz yoksa biraz bekleyin yeni yeni kulaklıklar çıkıyor hergün bir kaç kez ana sayfada ilk 10 konuya bakın orada arkadaşlar çok güzel yeni kulaklık duyuruları yapıyor örnek en son benim okuduğum konu
    http://www.techno-fi.net/konu/fiio-f9-triple-hybrid-iem-1dd-2ba.12102/
    Ve
    http://www.techno-fi.net/konu/urbanfun-hybrid-mikrofonlu-iem-techno-fi-turu.12051/#post-201874
    Son linkte yeni bir tur başladı. Yani sahaya yeni bir oyuncu daha girdi. Yok benim illa acelem var bekleyemem derseniz Tennmak ları ne kadar merak etsem de deneyimim olmadığı için size sadece MusicMaker Tomahawk IEM 45 usd lik kulaklığı önerebilirim. Ama bu en iyi seçim olmaya bilir sizin için bence siz en iyisi mi bir kaç hafta bekleyin verdiğim linklere bir göz atın.

2 kişi bunu beğendi.
  18. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    964
    öylesine aldım hocam eğer beğenmezsem lz a4 alırım. 23 dolar bir şey değil zaten. bir de şu var,, orta fiyatlar hoşuma gitmiyor :evl ya fp alacaktım ya da iyisini alacaktım. şimdi rx-1 gelsin bi bakalım. ona göre davranırız hocam :eek:k turkey post'la geliyor sanırım en geç 15 gün içinde elime ulaşır. şimdi sıra f/p dap almaya geldi.

edit: aliexpress ürünü geç teslim eder diye iptal edip garbest'ten sipariş ettim. netherlands mail'le 5-15 gün arası geliyor. +1.88 dolar ekledi ama olsun hızlı gelsin yeter

#2578 zoso86, 18 Ağustos 2017
    4 kişi bunu beğendi.
  19. complete

complete
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,988
    Turkey post en hızlısı 3-4 günde gelirdi, Hollanda postasının rahat bir 10 günü var..

4 kişi bunu beğendi.
  20. zoso86

zoso86
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    964
    neeyy ;D bir de refund yaptım hocam ya off.... :)

edit:

şimdi dostlar o zaman turkey post'la bir dap alayım. zishan z2 veya walnut v2s alıcam galiba.

#2580 zoso86, 18 Ağustos 2017
Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.