100 TL altı 2 pin kablo tavsiyesi ?

'Kulaklık Genel' forumunda koktey14 tarafından 20 Ağustos 2020 tarihinde açılan konu

1. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    İyi günler.
    CCA C10 kulaklığımın kablosu bozulduğu için yeni kablo arayışındayım tavsiye edebileceğiniz bir kablo var mıdır. Kablo 0.75mm B tipi olmalı. Aşağıdaki kabloyu buldum ben kargoyla beraber kupon kullanınca 63 tlye geliyor, ancak bu konuda tecrübesiz olduğum için sormak istedim alternatif öneriniz var mıdır? Yoksa bu kablo iyi midir?
    https://tr.aliexpress.com/item/33025713825.html?spm=a2g0o.cart.0.0.3a183c00D6hedl&mp=1

2. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Hocam bende almıştım önceden. O yüzden baya araştırma yapmıştım. Yorumlara, karşılaştırmalara falan baktım. Anladığım kadarıyla üst seviye olmadığı sürece ciddi bir ses farkı olmuyormuş. Yani TRN 8 çekirdekli veya Yinyoo 8 çekirdekli kablo almanızın çok bir farkı olmayacaktır. Bence görüntü ve fiyata göre seçmeniz daha iyi olur.

3. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Kalın ve görseli iyi olan ancak malzeme kalitesi kötü olan bir kablo. Kablonun ele verdiği hissiyat esnek file gibi.

4. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Belirttiğim kabloyu satın aldım geldiğinde kablo hakkındaki düşüncelerimi yazarım yine.

5. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    TRN marka kablo bugün elime ulaştı. Açıkçası beklediğim gibi değil gerçekten esnek file gibiymiş. Ses konusunda bi sıkıntı yok ancak kulaklığımın orjinal kablosunu tercih ederdim. Yanlışlıkla aldığım JCALLY marka kablo bundan çok daha kaliteli keşke yanlış soket için almış olmasaydım.

6. Synthyss

Synthyss
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    3,014
    Aliexp. FAAEAL 4-Core Copper'da güzel kablo fiyatına göre.

Collapse Signature Expand Signature
  7. Splash

Splash
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    16 core oldugu icin esnek file gibi hissiyati olmasi normal degil mi?

8. Robius

Robius
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    130
    NiceHCK 8 core kablolar oldukça iyi tavsiye ederim. Head-fi'da ölçümlerde de dirençleri oldukça düşük çıkmıştı.

9. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Normal mi değil mi bilmiyorum ancak JCALLY marka kablo da var elimde o esnek file gibi değil.

10. Mr.Ahmet

Mr.Ahmet
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    27
    Hocam biraz da para meselesi. Jcally daha pahalı olduğu için daha kaliteli olması normal. Aralarında 40TL fark var.

11. TanrıTelecasterıKutsasın

TanrıTelecasterıKutsasın
    Expand Collapse
    FLAC

Alınan Beğeniler:
    351
    Aynı esnek file yorumunu yukarıda bende yapmıştım. İnanın kabloyu görseniz çok daha iyi anlarsınız bizi:)
    --- Arka arkaya mesajlar birleştirildi, 13 Eylül 2020 ---
    Aramızda ithalat yada e ticaret işleri ile uğraşan biri yurtdışından kablo ithalatı işine girse ne güzel olurdu...

Kablo bozulma ihtimali en yüksek olan ve bozulduğunda en çobuk bulunması gereken şeyken bizim kabloya ulaşabilmemiz için 15 gün kargo beklememiz gerekiyor.

12. koktey14

koktey14
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    15
    Aynen öyle hocam yanlış sipariş de vermem sebebiyle yaklaşık 1.5 ay keyifli müzik dinleyemedim. Türkiyede sadece KZ kablo gördüm o da fiyatına değmez gibiydi.