12 taksit imkani bitiyor. Kanun tasarisi kabul edildi

'Audioavm.com' forumunda audioavm.com tarafından 27 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

1. Kuzey

Kuzey
    Expand Collapse
    DSD

Alınan Beğeniler:
    62
    Bence iyi bir şey bu olay. Kötü olan zaten 12 veya daha fazla takside alıştıran "alın verin ekonomiye can verin" zihniyetinin pompalanmasıydı, zengini daha fazla zengin etmek için insanları ödeyemeyecekleri borçların altına girmeleri için teşvik ettiler. Ülke ekonomisi berbat durumda, bedelli askerlik gibi gelir kaynağı yaratıp, tüketimi azaltmak en hızlı önlemler. Yoksa canımız çok daha fazla yanabilir. Hiçbirimiz sanırım dolar kurunun 3.5-4 lira seviyesine gelmesini istemeyiz değil mi?

@ibasso

Artık tek kredi kartı limiti sistemine geçilecek zaten başka çareleri de yok, o da var tasarıların birinde.

2. MuttFTS

MuttFTS
    Expand Collapse
    Administrator
    Site Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    563
    Tartışacaksak burada tartışmayalım abi, forumdaki bu tip tartışmaların hep nerede bittiği belli, sen de biliyorsun.

Collapse Signature Expand Signature
  3. synweap

synweap
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    109
    Herkes zenginin daha fazla zengin olduğundan, borcunu ödeyemediğinden falan dem vurmuş da kimse kimseye zorla alışveriş yaptırmıyor ki..
    Elinde olmayanı harcayan adam aptaldır, yasak gelse de gelmese de aptal olarak kalacaktır.

4. java

java
    Expand Collapse
    MP3

Alınan Beğeniler:
    253
    Unutmamak lazım arkadaşlar; kanunlar her zaman kötülere/aptallara göre düzenlenir... Sen ben ayağımızı yorganımıza göre uzatıyor olabiliriz ama o kadar insan olduğunun bilincinde olmayan varlık var ki bu memlekette birilerinin mecburen önlem alması gerekli çoğunluğun hayrına...

Birileri cart cart harcama yapıp ülke ekonomisini zora sokup benim vergilerimi hüpletecekse buna dur denilmeli bence de... Çok değil en basitinden 10 sene önce %200-300 faizlere kanıp paralarını birilerine kaptıranların parasını devlet bizim vergilerimizle geri ödedi...

Mesela ben sigara ve içki vs gibi zararlı alışkanlıklardan oluşan hastalıkların sgk giderlerinden tedavi edilmemesi tarafındayım... Bana mı sormuş içip içip kanser olurken de ben ödeyeyim onun parasını...

5. Serhat

Serhat
    Expand Collapse
    WAV

Alınan Beğeniler:
    1,093
    Arkadaşlar, sabit faizli yerel parayla uzun vadeli borçlandırmalardan korkmayın özelliklede finans sektörünüzde yerli yatırımcı azınlık durumundaysa.
    Eğer birileri dövizini bozup bunu size sabit faiz ve uzun vadeli borçlandırma planıyla yerel para üzerinden sağlıyorsa en son isteyeceği şey devalüasyon ve finansal krizdir.
    Çoğun hesabını yapamayan , azında hesabını yapamaz.
    1 vatandaşlık numarasına sadece bir kredi kartı şartı getir üstünede maaş bordorosunun 3 katına kadar kredi limiti , olsun bitsin.